Börsipäev 12. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 12. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Eile Las Vegases toimunud SunPoweri (SPWRA) investorite päeva järel on analüüsimajade nägemused suhteliselt erinevad.

    Jeffiries soovitab aktsiat jätkuvalt osta, hinnasihiks $60. Nende meelest on tegu tööstuse ühe parima aktsiaga, millele lisas tuge juhtkonna kindlus 2009. aasta kasumiprognoosi täitmisel.

    Citi tunnistab aktsia atraktiivsust pikaajalise sihiga investori jaoks, kuid lühiajaliselt nähakse müügisurve jätkumist. Citi hinnasiht on $30, aktsia kaupleb $28.8 lähedal. Muret tuntakse marginaalide ning 2009. aasta esimese poole EPSi pärast.

    Sarnaselt Citiga usub Morgan Stanley, et nõrgast tsüklist väljub SunPower tänu efektiivsetele toodetele, madalale laenukoormale ning suurte projektide kogemusele võitjana. Samas lähituleviku riskid on tõusnud ning MSi meelest hindab SunPower lõpptarbija nõudlust üle. Aktsiale antud hinnasiht lühiajalisi riski siiski ei peegelda, Morgan Stanley ootab aktsia liikumist $100 juurde.

    Deutsche Bank soovitab aktsiat hoida, hinnasihiks $45. Tuntakse murest krediidikriisi ning lõpptarbija nõudluse kadumise pärast.

    Kokkuvõttes investorite päev põhjust aktsia trendi muutuseks ei pakkunud, samas on septembri $100 juurest langetud tänaseks alla $30. Aktsia volatiilsus on seega garanteeritud, kuid uue tõusutsükli algust veel ei loodaks.

    SPWRA

  • JASO 2. kvartali guidance on.. kuidas seda nüüd ilusasti öelda.. f**king rõve pang.
  • MBA Mortgage Applications 6.58% vs 4% Prior
  • Osaliselt peaks JASO aktsia euro langusest tuleneva negatiivse efekti juba sisse arvestanud olema, SPWRA eelmise nädala guidance aitas sellele kindlasti kaasa. Aga jah, nii nõrka 4Q'd ei oodanud keegi.
  • Doom all over again... Igasugunegi futuuripluss on praeguseks hetkeks maa alla tambitud ning tasapisi hakkab tekkima tunne, et allasuunalised futuurigraafikud tahavad teispool maakera Uus-Meremaa kandis arvutist uuesti alles välja tulla. Nii nafta kui ka aktsiaindeksid -1.5%.
  • Madise hommikusele kommentaarile päikesepaneelide osas siia lisaks veel:

    DigiTimes reports the price level of a 6-inch solar-grade silicon wafer in the spot market stands at $9 currently, dropping by 10-14.3% from $10-10.5 quoted in October 2008, according to industry sources in Taiwan. The price drop is mainly because the global demand for solar cells has turned slack for the time being since Spain's incentive program expired at the end of September 2008, the sources pointed out. Before the end of September 2008, spot market quotes for such wafers had once climbed to $11-12.5, the sources indicated. Several small makers of 6-inch solar-grade silicon wafers in China have offered prices of lower than US$9 in the spot market, but the product quality may be an issue, the sources noted. As $9 is still higher than but close to existing contract prices of 6-inch solar-grade silicon wafers, Taiwan-based makers of crystalline silicon solar cells may ask for re-negotiation of such contract prices if spot market prices further slip, the sources pointed out. 

  • Saksamaa DAX -1.73%

    Prantsusmaa CAC 40 -0.88%

    Inglismaa FTSE 100 -0.31%

    Hispaania IBEX 35 -0.99%

    Venemaa MICEX N/A (börs suletud)

    Poola WIG -6.55%

    Aasia turud:

    Jaapani Nikkei 225 -1.29%

    Hong Kongi Hang Seng -0.73%

    Hiina Shanghai A (kodumaine) +0.84%

    Hiina Shanghai B (välismaine) +1.32%

    Lõuna-Korea Kosdaq -0.77%

    Tai Set 50 -1.82%

    India Sensex 30 -3.08%

  • kui suure depreka ajal kukkus dow 90%, miks ei võiks nüüdki alustada 70%st
    pole veel 50% miinustki ees.
  • rams, aga kas praegu on käimas Suur Depressioon (minu teada praegu suurriikide SKPd üle paari protsendi miinuses ei ole ning mitmed Aasia riigid näitavad veel ka 5+%lisi kasve) ning kas hinnatasemed olid enne Suure Depressiooni kukkumist ja praeguse kukkumise eel samadel tasemetel?
  • Know Your Style
    By Rev Shark
    RealMoney.com Contributor
    11/12/2008 8:16 AM EST

    The weak have one weapon: the errors of those who think they are strong.
    -- George Bidault

    The market doesn't get much worse than the one we are presently experiencing. The action is volatile and random, the technical patterns are poor at best, there is no individual stock leadership or setups, and we are oversold and negative enough that some sort of technical bounce of limited duration is a probability.

    I have to admit that I really dislike this market right now because I just can't do very much given my investing style. The best trades right now are extremely short-term trades triggered by news events or psychology. Charts are meaningless and time frames can't extend beyond a day.

    The best positive trades have been shorts like 3M (MMM) which was my Stock of the Week, but with the crazy swings this market has had in the final hour of trading, you can't just sit there or you will quickly see your gains wiped out.

    As far as I'm concerned, this market is practically untradeable at present. There is no way I would be building longer-term positions within this major downtrend, and we can't even seem to get a decent countertrend bounce going. If the only trades we see are for a time frame of less than a day, I'm simply not going to do much.

    What is really important for market players in an environment like this is to make sure they know who they are. The market is not going to bail you out of your mistakes like it might when conditions are better, so you better be very clear as to your style and time frames. If they aren't working, then embrace that fact and don't keep pushing.

    The temptation in this market is to do things you don't normally do. For example, I'm seeing plenty of momentum traders contemplating bottom-fishing plays because they simply can't find any upside momentum or strong charts. There is nothing wrong with that as long as you are clear as to what you are doing, and you stay disciplined. The worst thing you can do is suddenly become a "value" buyer and allow yourself to rack up a bunch of losses because you throw money management out the window.

    So here we are with a weak bounce to start the morning and some mixed news dribbling in. Overseas markets were mixed, with Asia down a bit and Europe up a little. Oil and gold are lower and the news is mostly about trying to save the automakers.

    I think it can be summed up in a single world: blah.
    -----------------------------
    Ülespoole avanevad:

    In reaction to strong earnings/guidance: MELI +12.8%, CNQR +8.4% (also upgraded to Buy at MKM Partners), M +5.0% (light volume), RAH +2.4%, KHD +2.2%... Other news: GM +16.8% (still checking for anything specific), ME +5.1% (will replace Cephalon in the S&P MidCap 400), SAP +4.7% (still checking), CEPH +3.5% (will be added to the S&P 500), TOT +2.0% (still checking), FMCN +1.9% (modestly rebounding following yesterday's 40%+ drop), EMR +1.8% and NAT +1.2% (Cramer makes positive comments on MadMoney).

    Allapoole avanevad:

    In reaction to disappointing earnings/guidance: JASO -25.1%, NTY -14.4%, GU -12.9%, IPI -12.6%, BBY -12.5%, BOBE -10.6% (also downgraded to Neutral at MKM Partners), DSX -7.4%, HOLX -7.2%, ING -4.3%... Select financials showing continued weakness: BCS -8.4%, AZ -6.7%, AXP -5.5% (said to request $3.5 bln in U.S. aid - WSJ), DB -3.8%, ABB -3.1%, MS -3.1%, BAC -1.9%, C -1.9%, GS -1.6% (target lowered to $108 from $113 at Deutsche Securities and target lowered to $70 at Ladenburg Thalmann), JPM -1.2%... Select solar stocks trading lower following JASO results: CSIQ -6.2%, YGE -5.0%, SOLF -4.6%, FSLR -4.5%, LDK -4.4%, STP -2.9%, SOL -2.2%... Select oil/gas names showing weakness with crude making new 20 month low: STO -4.5%, BP -3.1%, PBR -2.9%, RDS.A -1.7%, TOT 2.0%... Select drybulk shippers trading lower following DSX results: EGLE -7.6% (downgraded to Underperform at Merrill), DRYS -4.9%, EXM -2.1%... Select metals/mining names showing weakness with lower spot prices: AAUK -9.2%, GOLD -3.8%, RIO -3.0%, MT -2.4%, BHP -1.3%, ... Other news: PLD -17.0% (announces CEO resignation and strategic initiatives to address market conditions), RSH -8.1% (down in sympathy with BBY), NOK -3.6% (still checking), TCK -2.6% (Teck Cominco's debt dilemma - Globe and Mail), GOOG -2.4% (price tgt cut to $465 from $525 at Collins Stewart due to CPC pressure dilemma and tgt cut to $450 at Citigroup), AAPL -2.3% (RBC is reducing FY10 iPhone ests on macro headwinds)... Analyst comments: ARO -5.0% (downgraded to Sell at Brean Murray), SLH -1.9% (downgraded to Neutral at SunTrust), BRCM -1.0% (downgraded to Underweight at Morgan Stanley), ALTR -1.0% (downgraded to Equal Weight at Morgan Stanley).
  • Enne kui pole 2002 põhjade juurest feilamist olnud, ei tasu viimast lootust maha matta :-D
  • Millal saaks hakata LHV vahendusel kauplema järgmiste ETF-idega: BGU,TNA,ERX,ERY ja FAZ
  • Paulson abandons plan to purchase troubled mortgage assets
    Ja turg käitub raskelt, väga raskelt
  • OPEC to wait until cut in effect before new decision

    Ja nafta graafik joonestub veelgi punasemale territooriumile, olles 3.3% miinuses $57 peal. Mäletab veel keegi Goldmani 6 kuu tagust prognoosi $200st?
  • natuke hullem kui suur deprekas, sest paljud on vee all ja läheb veel sundlikvideerimiseks
    ei kesta kaua vast aga järsk puhastustuli teeb oma töö kiirelt ja põhjalikult
  • Kas Paulson kokkutabki nii hullusti... praegu tüüp on CNN peal ja noh, sõnagi ei tule suust välja
  • rams, Suure Depressiooni ajal tapeti tänavatel inimesi leiva pärast. Ei tule nagu kuidagi tuttav ette praeguses olukorras. Vaata leivasabade pilti siit, siit või siit. 

  • Ma arvan, et peaks vist hoopis ühe reisi tegema. Mõnda ägedasse kohta. Nii tulebki veel deprekas peale kui iga päev tund tunnilt lugeda kuidas kõik p*ersse kukub. Las siis kukub seni kuni meel lahutatud saab.
    Äkki keegi soovitaks euroopa piires midagi. Midagi, mis börsi ja selle langemist järjepidevalt ei meenutaks :)
  • mine egiptusesse ;) hind ja kvaliteet heas suhtes, 5* hotellis saad päikest võtta mingi 8k-10k nädal. AInult lend on rõve. Euroopas on ilm vilest juba.

    Kusjuures, ma ise olin see hull oktoobri nädal Sharmis ja see, et seal netti polnud päästis päris palju raha ;) Vaatasin iga õhtu CNNist, kuidas aktsiad muudkui odavamaks lähevad... näpud sügelesid... Oleks pidanud veel kuukese seal peesitama... ;)
  • Nojah, meil see ilma jah selline poolpidune juba. Samas - külma ma ei karda - huvitav, kas keegi põhjanabale ei tee reise?
  • Noh, kui näiteks aasta lõpuni tõesti kusagil kuurordis vedeleda? Või mööda euroopa vaatamisväärsusi kimada?
  • Võta telk ja söök ning soojad riided kaasa ja ole 1 nädal kuskil meie Eesti metsades. Vaat siis saad alles energiat! Tasub proovida!
  • investeerimine = kasiino :)
    Huvitav, miks investeerimisele taheti (tahetakse?) maksusoodustusi teha, aga kasiinodele kehtestati(kehtestatakse) igasuguseid makse???
  • DirexionShares 3 X bull ja bear ETF-d kauplemiseks lisatud
  • nier,

    Investeerimise ja kasiino vahele ma võrdusmärke küll ei soovitaks tõmmata. Tuleb lihtsalt enda jaoks sobiv investeerimisportfell ja ajahorisont välja valida. Kui horisont on 3 kuud, 6 kuud või isegi ka 12 kuud, on tõenäosus päris suur, et oma tehingutega miinusesse jääda. Kui periood on aga kaks, kolm või viis aastat, on traditsioonilise investeeringute riskipreemia turgudelt üleskorjamise tõenäosus kordades suurem kui lühema ajahorisondiga. Lisaks, korralikud suurettevõtted maksavad oma investoritele dividende. Kasiinos maksab klient iga panusega kasiinole dividende...
  • Saabusin just Tartu ühest Selverist - sinna jõudes ehmatasin rahva rohkust nähes täiesti ära ja pidasin plaani oma tavapärasesse Maximasse minna, kuid laiskus sai võitu. Vorstileti juures muidugi selgus, et oleks ikka tõepoolest maximasse pidanud minema. Aga ok, neelasin ka selle vorsti 10 eeku kõrgema hinna alla ja kui koos muu kraamiga pikkade järjekordade juurde jõudsin, sain kergendatult hingata - ostjaid oli küll palju kuid kärud olid peaaegu tühjad ja ka korvides polnud erilist saaki - paar-kolm-neli asja ostu kohta. Järjekord läks kiirelt ning kui vorsti hinnast tingitud tõrvatilk unustada, siis muidu sellise pika järjekorra viie minutiga äraseismine oli küll rõõmus üllatus. Kas raha pole siis või? Või pole süüa enam tarvis? Veel kuu-paar tagasi olid samuti rämedad järjekorrad kuid seista tuli ka ikka väga mehiselt.
  • Kasiinol ja börsil on palju ühiseid jooni.
    Kuid peamine erinevus, mis ma välja tooks:
    kui saavutda börsil järjekindlalt edu pälvid sa austuse ja lugupidamise. Näiteks Warren Buffet.
    kui saavutad järjekindlalt edu kasiinos saad tõenäoliselt külastuskeelu.
  • to: marct 12/11/08 19:50 , inimesed on hirmul. Kõiki omi väljaminekuid jälgitakse, üritatakse võimalikult palju kokku hoida. Kardetakse tõusvate küttearvete ja töökoha kaotuse pärast. Kas Sa ei karda?
  • Ei karda. Mul on ahjuküte, on valmis tehtud ca nelja-viie aasta küttepuud, ning vajadusel lähen teen neid metsas juurde.
    Minu jaoks kõige hullem asi, mis juhtuda võib, on see, kui elekter või internet ära kaoks. Aga no kes kui raha puudu peaks tulema, müün osad küttepuud maha. Ja kui pank tahab mu korteri omale võtta, lähen ära maale oma metsa elama - ehitan sinna onni ja puha. Ja kevadel panen metsa äärde põllule maha kartulid. Loomadena hakkan pidama rebaseid ja kopraid - neid mu metsas sadade kaupa lohakil :)
  • marct,
    veel mõni kuu tagasi oli soe, rahvas ostis grillvorsti ja mõdu ja pidas puhkust jne... praegu ostetaksegi vähem kraami kui suvel, kus kõigil kärud tavaari all lookas. Rahvast poes on siiski erakordselt palju, parkimiskohti poe parklates leida suht raske ja kassasabad söövad hinge seest. müüjad ütlevad ka, et hullumaja on vist lahti tehtud. Nad ei saavat suitsupausegi teha viimasel ajal. Võib-olla tõesti ostetakse vähem kraami korraga, ja loogiline on ka eeltoodud põhjusel, aga poes rahvast tunduvalt rohkem, kui olen harjunud nägema.
  • Noh, selge pildi saame ehk siis kui tõeliseks jõuluajaks läheb - praegu tõesti tundub olevat järjekorras iga inimese kohta üks leib, kaks saia ja kott piima (mul piima asemel õllepakk)
  • see pilt poodides on mind viimasel ajal kaupsi ostmisele mõtlema pannud. 2 eurtsiga saab kätte, tavaliselt küsitakse sellise aktsia eest vähemalt 7-8 euri tükist! ;)


    (see kommentaar meenus mulle tuletisena mingist ipoaegsest netikommentaarist, a´la "viis euri aktsia eest on odav. tavaliselt küsitakse vähemalt 7-8 euri tükist")
  • Keegi Tridentiga (TRID) on varem kokku puutunud? Sattusin sellise kommentaari peale Altucheri poolt:

    James Altucher
    a stock trading for half cash
    11/12/2008 2:29 PM EST
    Trident Microsystems is a $1.50 stock with a market cap of around $90 million dollars; the company is involved with the development and manufacturing of integrated circuits associated with digital TV & liquid crystal displays. To be honest, the business is not particularly interesting, but: Trident is actually trading with a negative Enterprise Value of $135.92 million dollars. The company has $230 million dollars in cash ($3.763 per share), and zero debt; forget about the fact that the company has a stated book value of an additional $3.643 per share. The company has no meaningful expenses in its horizon, and given the massive amount of cash on the balance sheet, I simply do not see how Trident doesn't move higher---at least in line with the cash on hand? I'll have an article summarizing a few more of these positions in a few days. This type of stock was a bread and butter trade for me in 2002-3.
    Position: long TRID
  • Ettevõte genereerib muidugi korralikku kahjumit - parim lahendus oleks ettevõte üle osta (ei pruugi regulatiivselt lihtne olla) ja äritegevus kinni panna...
  • Globaalne majandus on ikka super asi homme euroopa ka miinuses ja muidugi balti turg. Paistab et on aeg soetamiseks kui indeksid viskavad -5%. Üks asi on veel mis närvi ajab kõik räägivad hoiustamisest siis, kui aktsiad odavad ja indeksid põhjas. Kui Hinnad laes ja pangakontol vaba raha siis helistavad pangad (mitte LHV) , et oleks aeg investeerida : -)
  • ...lisaks sellele topivad sulle veel laenu kasvõi ämma tagatisel
  • marct,
    Olin just perega Egiptuses, lend mõistliku pikkusega, lapsed kannatavad ka selle välja. Ilm garanteeritult päikeseline, vesi soe, snorgeldamine lihtne, kalad värvilised, kohe nähtaval. Minu soovitus hotelli suhtes on ainult 5 tärni. Siis võid loota, et on midagi korralikumat. Ise olen kasutanud El Gouna, Madinat Makadi ja teiste eraldiseisvate korralike kuurortite teenuseid. Meeldib surfata, seega hotellid ainult mere ääres. Pole kordagi pettunud- internetiühendusega on iga kord olnud piisavalt palju jama, et seda mitte kunagi kasutada.

    Ka mina kasutan ahjukütet- kui maja ehitasin, arvutas inseneribüroo kohe välja, et mingid muud kütmised võrreldes puud+elekter, kui vaja, ei tasu end maja eluajal ära. Maja 150m2, sest keegi ei viitsi suuremat koristada ja kütta. Puude saagimine ja lõhkumine on mu üks lemmikuid välajlülitamisi.

    Minu arvamine turgudest praeguses seisus on, et meil ei ole sundmüüke ei kinnisvara ega isegi mitte vallasvara, näiteks autode, osas veel näha. Mina ootan ja aastaga kogunenud raha hoian depos. Küsige pakkumist hansast üle millisele kahekuulisele deposiidile. S.t, hoiate raha üle aastavahetuse. Pakkumine oli minu jaoks üllatus.

    Aga peamiselt kirjutasin, kuna siin põhjade üle arutelu käib kogu aeg. Kuni mingigi laiatarbe jaemüügi kett (walmart) üles läheb, pole põhja loota. Kui keegi proovis parkida viimasel laupäeval mõne kaubanduskeskuse parklas, saab aru, millest ma räägin. Samal ajal mu enda kontoris inimesed kurdavad, et on krediitkaardid viimaseni ära kasutanud ja ei saa soppingurallil osaleda- no tule jumal appi! Ma pole kindel, et neil varsti töökohtagi on.
    Proovisin seletada, et vaadake, kui te teete paar shoppinguvaba kuud ja maksate oma kaardid tagasi, olete põhimõtteliselt saanud pea 16% palgatõusu (kaardi protsent), kuna ei pea pangale prossu maksma aga inimesed ei olnud huvitatud. Seega põhi ei paista veel.

  • mulle pakuti täna hansapangas võimalust paigutada raha deposiiti. hanza.netis pidavat lausa 0,25% kõrgemat intressi saama... sellist nalja küll ei mäleta. ikka pakutakse enchancedsuremoney fonde ja laenu jne.
  • Joel ilusasti räägid. Millegipärast näitavad kõik LHV II samba pensionifondid 12 kuu peale miinust. Ja kui arvestada pidevaid sissemakseid, siis võib eeldada, et 36 kuu tootlus ka miinuses. Kui profid ei suuda neid sambaid peale "hullu" plussis olemist plussis hoida , mida siis lihtinvesteeriatest rääkida. Räägitakse küll, et pange )andke= raha profidele nn fondide kaudu, aga suurem osa nüüd hetkel 3 kuni 5 aasta perspektiivis samuti miinuses.
  • nier
    Mitukümmend aastat on sul pensionini?
    Mul ikka on. Ei tunne suurt muret.
  • stocker, mul ka ikka natsa on, kuigi mitte väga palju. Ja see paneb ikka natsa muretsema. Minu etteheide ongi selles, et sõnades nagu profid hoiatasid )hinnad kõrged jne=, aga kasumiga portfelle õigel ajal välja ei võtnud. Ei ole välistatud, et samasugune või veelgi vägevam kollaps elatakse üle siis, kui sina pensionile jääd. Ja ega see, kui sul 2+3 prossa aastalt plussi näidatakse ei ole ka veel saavutus. Inflatsioon selle ammugist ära söönud. Ja siis tekibki küsimus+ Mille peale mängime_ Panustame sularahahoiustele, panustame fondidesse, kinnisvara, kuld , või lihtsalt elame hetkel ja hästi. Peaaegu nagu kasiinos. Ka seal läheb eelteadmisi vaja, et võidu tõenäosust suurendada , täpselt nagu investeerimiselgi ja mis peamine mõlema puhul läheb siis edaspidi kamaluga ka õnne vaja.
  • Ei kaitse fondihaldureid, aga väike meeldetuletus, et pensionifondide puhul on peamine tarkus, et mida lähemale pensionieale, seda väiksem peaks olema aktsiates hoitav osa (st tuleks vastavalt pensionifonde üle aja vahetada). Teiseks, ei väljenda praegune hetk küllap kõige paremini pikaajalist tootlust. Kui turgude tipul ületas lühiajaline pikaajalist keskmist, siis nüüd märgatavalt allpool.
  • nier
    Kui vähe aega, siis tõesti olukord ei ole kiita, kuid see majanduse värk on selline, oma tõusude ja langustega. Pikas perspektiivis on nokk veel ülespoole. Tänu sellele ajaloolisele plussile, ka fondid panustavad. Arvan, et tõusule panustamise fonde on rohkem, kui langusele.
    Mis siis teha? Ma ei tea, palju sul pensionini on, aga arvan, et mingi ajapärast tasub varad konservatiivsemasse üle kantida. Fondijuht peab, ka siin nõu andma. Küsi temalt, mida teha.
    Teine asi. Nägin kunagi aastaid tagasi siin LHV foorumis ühte päris head graafikut. Tegemist oli DowJones graafikuga alates 1950.
    Seal oli nii, et kuni 1965 toimus tõus, siis 65-85 ( umbes 20 a. ) oli külgsuunas liikumie. Sealt kuni .com mullini tõus ja kuskil 2002 aasta lõpus, küsis selle graafiku iseloomustaja, "Kas meil tuleb nüüd 20 aastat külgsuunas?" ( 2020 ). Praegused märgid näitavad seda küll. Sest oleme jälle karuturul. Nii, et DJ 7500, siit me tuleme.
  • Ehee. Olin ikka selle pildi endale ka kopinud. Seda pilti näeb sealt:
    http://img529.imageshack.us/my.php?image=dj30iaastast1950xg5.gif

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon