Market Breadth indikaatorid - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Market Breadth indikaatorid

Log in or create an account to leave a comment

  • Olen viimaste nädalate jooksul uurinud market breadth indikaatoreid (eestikeelse väljendi puudumisel kasutan seda, kui keegi teab eestikeelset vastet, andke teada), mis aitaksid paremini hinnata turuolukorda tervikuna. Minu huvi on pidama jäänud uute tippude/põhjade suhtarvu peale. Ei ole mingi eriline saladus, et new high/low ratio on üpris täpne* indikaator turu põhja määramiseks peale suuremaid crashe ja languseid (stockcharts.com --> $NAHLR, $NYHLR). Paraku ei ole internetis mainitud indikaatori kohta kuigi palju informatsiooni, seega ma pöördun siinse seltskonna poole palvega viidata raamatutele ja artiklitele, mis aitaksid paremini mõista antud indikaatorit ja sellele sarnanevaid indikaatoreid.

    PS. Ei soovi arutada RSI, MACD või muid klassikalisi üksikule väärtpaberile rakendatavid indikaatoreid.

    *Iseenesest mõista on see indikaator ca. kuuajalise viiteajaga, kuid ma usaldan seda indikaatorit tunduvalt rohkem, kui mõnda CNBC või Bloombergi papagoid. Mõned neist ei suutnud isegi augustiks ära otsustada, kas tegemist on ralli või false flag'iga. Indikaator andis positiivse märguande umbes aprilli lõpus.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon