Eelturust - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Eelturust

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tervist!

    Tekkis väike küsimus, ehk kogenenumad oskavad vastata. Oletame, et ettevõte X võetakse üle ehk toimub acquisition ettevõtte Y poolt. Uudise põhjal on oodata ettevõtte X aktsia tõusu, oletame, 50%. Küsimus oleks järgmine: kui suure tõenäosusega on võimalus siseneda turule enne 50% tõusu? Nagu ma aru saan, on võimalik protsessi näha juba eelturul (st. kuidas uudisele reageeritakse). Kas orderi sisestamisel toimub põhimõte: kes ees see mees (juhul, kui kasutame limiitorderit)? Nagu ma aru saan, on võimalik LHV investeerimiskontoga ka eelturule juba order saata? Kas sel juhul, et eelturule pääseda varem ja saada rohkem kasumit, on mõistlikum teha tehing Trader-kontoga või investeerimiskontoga saab ka asja ilusti ära ajada? Tehignu põhimõtteks oleks 50%-st võimalikult palju kasumit saada. Parandage mind, kui olen asjast mingil määral valesti aru saanud.

    Parimat
    alnnn
  • alnnn
    Tervist!

    Tekkis väike küsimus, ehk kogenenumad oskavad vastata. Oletame, et ettevõte X võetakse üle ehk toimub acquisition ettevõtte Y poolt. Uudise põhjal on oodata ettevõtte X aktsia tõusu, oletame, 50%. Küsimus oleks järgmine: kui suure tõenäosusega on võimalus siseneda turule enne 50% tõusu? Nagu ma aru saan, on võimalik protsessi näha juba eelturul (st. kuidas uudisele reageeritakse). Kas orderi sisestamisel toimub põhimõte: kes ees see mees (juhul, kui kasutame limiitorderit)? Nagu ma aru saan, on võimalik LHV investeerimiskontoga ka eelturule juba order saata? Kas sel juhul, et eelturule pääseda varem ja saada rohkem kasumit, on mõistlikum teha tehing Trader-kontoga või investeerimiskontoga saab ka asja ilusti ära ajada? Tehignu põhimõtteks oleks 50%-st võimalikult palju kasumit saada. Parandage mind, kui olen asjast mingil määral valesti aru saanud.

    Parimat
    alnnn


    ma pakun, et pole vahet kumba kontot kasutad - kui uudis Sinuni jõuab on 49,9% tõusu juba ära olnud
  • "Eelturg" on ainult turu juriidiline seisund. Tegelikult turg toimib samamoodi, pole mõtet lasta häirida end sellest et osa turgu kutsutakse premarket, osa turgu after market tradinguks.

    Vastus ülejäänud küsimusele: unusta ära! Kogu action käib sekundiga! Mingit ootenimekirja pole, mingit aega valmistumiseks pole, mingit võimalust tegelikult põlve otsas nikerdamiseks pole. Isegi kui saad orderi eelturul üles saata, siis see vahend on ikkagi lootusetult aeglane. Sul peab olema otse ligipääs turule. Ei, invest kontoga ei ole midagi teha. Traderiga. Kui üldse. Oled küll valesti aru saanud, nimelt tõenäoliselt sa ei hakka kunagi selle idee järgi kasu saama kuna sa pole piisavalt professionaalne turuosaline.
  • Üks väike huvitav fakt. On esinenud juhtumeid, kus treidingdesk on kolinud lähemale börsiserveritele, et orderi turulejõudmise kiirust suurendada mingi 0.000001 sek võrra. Seda kõike ikka selleks, et väikestki eelist saavutada.
  • Aitäh kõigile vastajatele!

    Lisaküsimus: kas LHV investeerimiskontot kasutades saab ordereid saata ka eelturule? Kui saata order USA turgudele Eesti aja järgi umbes kell 14:00, kas peale kella 15:00 võib order olla juba eelturul?
  • See ei ole EELTURG. See on EELKAUPLEMINE! ;)
  • Kui order edastada peale 23:00, siis läheb order JÄRELTURULE. Järelturult võiks idee poolest asju odavamalt saada :)
  • ei pruugi, sest järelturul on üldjuhul järelejäänud asjad ainult ja siis ole valikut jälle
  • Seal ei ole nätieks nii, et järgi on jäänud kaks üksikut kinga eri paarist ja seetõttu saab räige discountiga?
  • Et nagu ühe ettevõtte kaks aktsiat ja alusvaraga mitte seotud put optsioon?
  • Midagi sellist vist jah. Imelik ju küll aga vaata kui odav.
  • Kas seda mingiks kavalaks finantsinstrumendiks pakendatuna ei saaks omandada, koos lehvikuga. Kingiks kellelegi sünnipäevaks.
  • Segast ajate või! Järelturul müüakse tagasitoodud kraami, mida eelmine omanik enam ei tahtnud.
  • Küllaltki paljud börsid avavad kauplemise eelturuks meie aja järgi kell 11.00, ametlik eelturg (kõik bookid avatud) algab eesti aja järgi kell 14.00.
  • Ja nagu ma õigesti aru saan, siis saates orderi USA turgudele peale kella 14:00, saan ma investeerimiskontoga tahetud aktsiad kätte juba eelturul (juhul, kui sobiva limiitorderi saadan) või on see praktiliselt võimatu?
  • Kui hind on vastav, siis ei tohiks probleeme esineda.
  • Loomulikult on võimalik saada kasumit, aga pead megakiire olema.
  • LHV klient saab orderi saata eelkauplemisele kui ta märgib vastavasse kohta linnukse (nõutav limiithinnaga order), orderid saadetakse eelkauplemisele kell 11.00 ning regulaarsele kauplemisele kell 16.30. Järelkauplemisel tavaliselt kontolt tehinguid teha ei saa, kuid eel- ja järelkauplemine on võimalikud LHV Traderis.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon