Balti börsid 21. august - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Balti börsid 21. august

Log in or create an account to leave a comment

  • Esmaspäeval lõpetasid kõik kolm Baltikumi börsiindeksit kauplemise kõrgemal: Tallinn (0.67%), Riia (0.25%) ja Vilnius (+0.21%). Käive jäi esmaspäeval 927 tuhande euro juurde, millest enamuse moodustasid tehingud Tallinki (264 tuhat eurot), SFG (190 tuhat eurot), Merko (162 tuhat eurot) ja City Service (97 tuhat eurot) aktsiatega. Suurimad tõusjad esmaspäeval olid Baltika (5.23%), City Service (5.43%) ja Merko (2.10%). Miinuses lõpetasid neliteist aktsiat kellest enim langesid Harju Elekter (+2.21%) ja Arco Vara (1.64%).

    Eilsel Eesti taasiseseisvuspäeval oli Tallinna börs suletud kuid vaatamata sellele lõpetasid Riia (0.40%) ja Vilniuse (0.41%) börsiindeksid kauplemise madalamal. Tehinguid tehti vaid 176 tuhande euro eest ning enim kaubeldi PST (61 tuhat eurot) ja TEO (30 tuhat eurot) aktsiatega. Kõrgemal lõpetasid kauplemise kuus aktsiat, kellest enim tõusis SAF Tehnik (1.5%) ja Grindeks (0.74%). Üheksa ettevõttet lõpetasid kauplemise miinuses, kellest suurima languse tegid Vilkyskiu Pienine (2.41%) ja PST (2.14%).
  • Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta juulis võrreldes juuniga -2,2% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 3,5%, teatab Statistikaamet. Tootjahinnaindeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, samuti hindade tõus mäetööstuses ning puittoodete tootmises.

    Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta juulls võrreldes juuniga -0,4% ja võrreldes 2012. aasta juuliga -0,6%. Impordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta juulis võrreldes juuniga -0,6% ja võrreldes 2012. aasta juuliga -1,5%. http://www.stat.ee/65177
  • H&M ehk Hennes & Mauritz avab 14. septembril kell 11:00 oma esimese kaupluse Rocca al Mare kaubanduskeskuses. Lisaks plaanib ettevõtte juba sügisel avada poed Postimajas ja Kristiine Keskuses. http://www.e24.ee/1355592/eesti-esimene-h-m-avatakse-14-septembril
  • Lietuvos Gelezinkeliai (Leedu Raudtee) vedas tänavu seitsme kuuga 27.5 miljonit tonni kaupa, mis on 1% vähem kui aasta tagasi samal ajal, teatas Leedu statistikaamet. Rahvusvahelised kaubaveod vähenesid 8.3% kuid kodumaised kasvasid 20.6% ning nende maht oli vastavalt 19.0 miljonit tonni ja 8.5 miljonit tonni. Juulis vedas Leedu Raudtee 4.0 miljonit tonni kaupu ehk 8.6% rohkem kui juunis kuid 4.4% vähem kui aasta tagasi, vahendab BNS.
  • Leedu tööstustoodang oli tänavu seitsme kuuga 41.7 miljardit litti, mis on 7.2% rohkem kui mullu samal ajal, teatas Leedu statistikaamet, vahendab BNS. Tööpäevade arvuga korrigeerituna oli kasv 6.8 protsenti. Juulis oli tööstustoodang 5.83 miljardit litti ning juuniga võrreldes suurenes see 3.6 protsenti.
  • Tallinnas avatakse uus jäätisekett, Algida Happiness Station, mille jäätisesortide ja koostisainete valik võimaldab luua umbes 1.9 miljonit erinevat jäätist. Tegemist on esimese taolise jäätiseketiga Kesk- ja Ida-Euroopas. Algida Happiness Stationi esimene esindus avatakse homme (22. augustil) Rocca al Mare kaubanduskeskuses.

    Esimene Happiness Station kohvik avati 2009. aastal Saksamaal Berliinis. Käesoleva aasta suvel töötas Saksamaal juba 50 jäätisekohvikut. Kett on nüüdseks laienenud Iirimaale, Hollandisse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Indiasse ja Mehhikosse. Eesti sai esimeseks Kesk- ja Ida-Euroopa riigiks, kus Unilever avab Happiness Stationi ketti. http://www.tallinncity.ee/1355804/tallinnas-avatav-uus-jaatisekett-pakub-1-9-miljonit-erinevat-jaatist
  • Mulle see jäätiseketi uudis meeldib. See lisab surnult sündinud putkaprojektidele taas ühe uue kliendi. Nimekirja eesotsas ilutsevad muuseas Kofkini saiakesed ning tema koha võtab ilmselt üsna pea Subway.

    Ma ei tea kuidas siinsete lugejatega on, aga võibolla märkasite, et Eestisse sattus vahepeal selline huvitav putkakett nagu Õnnekraan. Väidetavalt olevat õlleletid avatud koguni mitmes kaubanduskeskuses. Viimsis üks selline oli. Õnneks ei märganud ma ühe tegevuskuu jooksul selles õnnekioskis mitte ühtegi klienti. Ja tema enda ja kõigi teiste õnneks suri õnnekraan peale üht kuud koomas lebamist kohe ka välja.

    Teenus ise oli selline:
    - sisened kioskisse, kus on 4 õllekraani, leti taga seinal on erineva maitsesoolaga maitsestatud seakõrvad
    - palud teenindajalt õlle valada
    - teenindaja võtab leti alt plastmasspudeli - sellise äädikapudeli taolise
    - teenindaja valab pudeli kraanist täis ning ulatab selle sinule
    - leti ees on kast kasutamata plastmasskorkidega
    - seejärel otsustad ise, kas paned korgi pudelile peale või loobud korgist, kuna tõmbad esimese sõõmu kohe rindu
    - teenuse ja toote hind oli umbes 2,50 liitri kohta (võin eksida)

    Humoorikaks tegi asja see, et poes oli kenasti klaasist pudelites sama hinnaga täiselt sama õlu olemas (ärgem unustagem pandiraha) :))).

    Vahva. Mulle meeldib, kuidas inimestele meeldib oma rahaga mängida. Ilmselt suurim raha läheb ikka mööbli jms inventari peale. Vähemalt mingi kasu majandusse tekib. Ja rendile andja saab 1 kuu rendiraha ka kätte.

    Näiteks on Pirital üks "surnud koht" linnaosavalitsuse kõrval, Pirita kloostri parkla juures. Oi sinna on üritanud erinevad väiksemad ja suuremad firmad oma äri sisse ehitada. Alates sellest, kui sealt kolis välja Eesti Post, ei ole suutnud ei Nordea pank, ei purgeriresto ega ükski teine elama jääda.
  • wise, kuskohas see õnnekraan end täpsemalt peitis? mul ei õnnestunud seda tuvastada, aga ega ma poeskäimises väga tugev ei ole ka :(
  • Wise, sisukas ja suurepärane kirjutis!

    Hiljuti tekkis Ingmani jäätiseid uurides küsimus, kas enne Unileveri kätte minemist olid jäätised sama koostisega. Praegu on nende "kooremaitselised" jäätised tehtud põhiliselt lõssist ja lõssipulbrist. Mis aine neile kooremaitset annab, ei tea, igatahes koort need maiuspalad ei sisalda.
  • Velikij
    wise, kuskohas see õnnekraan end täpsemalt peitis? mul ei õnnestunud seda tuvastada, aga ega ma poeskäimises väga tugev ei ole ka :(


    Viimsi Keskuses, Co-marketiga samas majas. Peauksest paremat kätt, tervisepoe vastas. Kunagi oli seal mingi poti-panni pood. Millegipärast jäi mulle tunne, et tegu on Lätlaste kontseptsiooniga. Samahästi oleks võinud nad teha pasteedileti, oleks olnud märksa laiem auditoorium.

    Ent keegi võiks teha nüüd Viimsisse korraliku õllepoe, selline nagu Tartus. Luban regulaarset külastust!
  • Lisasime Balti analüüside alla Silvano (link) ja Ekspressi (link) II kvartali tulemuste ülevaate.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon