Brexit
Log in or create an account to leave a comment
-
Referendum 23. juuni 2016. UK otsustab, kas jääb või lahkub EU-st. Siia märkida tõenäosus ja oodatavad liikumised turgudel.
-
arvan, et FTSE 100 ja/või GBP tasub straddled ära võtta :)
-
Viimaste päevade korralik tõus Euroopas on minu jaoks arusaamatu, pooldajate ülekaal küsitlustes pole veenev. "Ei"-risk on väga suur. Hindan "jah"-i tõenäosuseks 55%.
Kui tuleb "ei", siis läheb langusepralle lahti. Korralik selline (-10% kuni -20%). Kui tuleb "jah", siis kergendusralli tuleb, aga jääb lahjaks (5-7% tõusu). -
Ma arvan, et kui pärast EId langus tuleb siis jääb see lühiajaliseks ja natukene hiljem avastatakse, et majanduslikus mõttes oli kogu kamm no event.
-
Kõrvalmärkus: 26. juuni 2016 on Hispaanias uued valimised; jätk 20. detsember 2015 valimistele.
-
tulu
arvan, et FTSE 100 ja/või GBP tasub straddled ära võtta :)
Vaata FTSE100 straddle hindasid, sellest saad tuletada ka oodatava liikumise. Ehk siis sa arvad, et turg hinnastab liikumist väiksemaks tegelikust? -
Must luik.
-
Olen siin natuke oma lõbuks tuttavatelt küsinud ja uurinud mis nad arvavad ja aina rohkem inimesi tahavad EUst välja minna. Inimesed, kes varem vastasid, et tahavad jääda, on oma meelt muutnud. Kindlaid põhjuseid on väga vähe, suurem osa on lihtsalt protesti mõttes EU vastu.
Samas on siin väga palju muude riikide kodanikke (poolakad, rumeenlased jne), kes tahavad kindlasti jääda..
Eks aeg näitab, ootan huviga. -
Ajaraiskamine
Mitte mingil juhul ei tule brexitit -
Ei maksa inglaste uhkust alahinnata, mis sõidab pragmatismist teinekord üle nagu niuhti.
-
Neto migratsioon on + 300k inimest aastas UKs, neist 2/3 EL-st, ainuke viis seda vähendada oleks välja astuda.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36382199 -
Ei tea kuidas Inglismaal meelsus piirkonniti on jagunenud?
-
tulu
Ei tea kuidas Inglismaal meelsus piirkonniti on jagunenud?
Šotimaal on ELi jääjad suures enamuses, Walesis mitte, skotid kes hiljuti hääletasid iseseisvuse vastu (UK-s püsimise poolt), ähvardavad 2 aasta jookul uuesti hääletama hakata UKs püsimise üle, kui peaks nii minema, et kogu UK hääletab Brexiti poolt aga Šotimaa eraldi vaadeldes hääletab selle vastu.
Datat:https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_United_Kingdom_European_Union_membership_referendum#Scotland -
Saxo Bank (LHV Brokeri platvormi teenusepakkuja) hoiatab kliente suure volatiilsuse eest ja soovitab oma võimendusega positsioonid kontrolli all hoida. Võib juhtuda, et volatiilsematel aegadel muudetakse tagatisnõudeid rangemaks, mis võib kaasa tuua positsiooni sundlikvideerimise.
Nende Brexitiga seotud uudised on kogutud siia. -
Värske poll väidab, et Brexiti pooldajad juhtima asunud 52/48
http://www.theguardian.com/politics/2016/may/31/uk-voters-leaning-towards-brexit-guardian-poll-reveals -
Tundub, et üldiselt on online-küsitlused olnud rohkem brexiti suunas ja telefoniküsitlused bremaini suunas. Seekord aga siis ka telefoniküsitlus brexiti poolt. Eks me teame siin foorumis, et Interneti kaudu on radikaalseid mõtteid kergemini avaldada kui päriselus :-)
Homme vaid kolm nädalat kuni rahvahääletuseni.
In other news:
North Korean state media offers support for ‘wise politician’ Donald Trump
https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/05/31/north-korean-state-media-offers-support-for-wise-politician-donald-trump/ -
Tusk seletab euro-eliidile kus vigu on tehtud, raske uskuda, et midagi muutub selle peale, samas.
http://www.telegraph.co.uk/business/2016/05/31/tusk-blames-utopian-eu-elites-for-eurosceptic-revolt-and-brexit/ -
Bloomberg BREXIT tracker annab konkreetset tõenäosust, mis on selgelt mõistlikum ja vähem eksitav, kui need fifty-sixty numbrid.
-
Tracker on tagasivaatav, aga kui see ICMi poll ongi nüüd esimene märk muutusest? Ma ei usu, aga kst.
-
Kui Eesti hakkab hakkab EList väljuma võiks kasutada sõna "Estonex" Siin on see Eesti märgi element ka sees.
-
Eesti puhul on parem kasutada sõnaühendit "EstLast".
-
Õllesõpradele meeldiks "Estout"
-
Huvitav kas Venemaa kavatseb midagi "korraldada" lähinädalatel, selleks, et Brexit toetada... Peaks siis olema mingi sümpaatne meede brittide silmis. Teine variant oleks midagi Cameroni vastu a'la Panama-paberid.
-
noblesse
Kui Eesti hakkab hakkab EList väljuma võiks kasutada sõna "Estonex" Siin on see Eesti märgi element ka sees.
Kui Eesti hakkab EL-ist lahkuma, siis on õige sõna "Exit" kuna "Estxit" on raskesti hääldtatav. -
uue rahvusliku kujunduse järgi ikka estexit
-
E-xit
(vt. ka e-mail, e-riik, e-valimised) -
eximus
-
Esti-eks-sit(t)
-
Exitus (ld keeles "väljapääs").
-
Michael Gove - 'EU: In Or Out?'
Sky News
https://www.youtube.com/watch?v=t8D8AoC-5i8
David Cameron - 'EU: In Or Out?'
Sky News
https://www.youtube.com/watch?v=0BFSJRH1q-A -
Päris hea sõnavõtt "leave" poole poolt: https://www.facebook.com/430326123791041/videos/578842868939365/
-
Brexit 43% : 40% Stay, 2k küsitletut, Observer/Opinium poll
-
Peaks olema võimalik arvutada mingit numbrit kui palju Euroopa Liidu toetusraha kaob Eestist ära koos Brexitiga (ceteris paribus). Seejärel küsimus kuidas sellesse suhtuda, nii Eestis kui Euroopas laiemalt. Ma ei kujuta ette kui suured tagajärjed võivad lõpuks olla. Kõige olulisem on siiski NATO kokkuhoidmine. Euroopa Liidu toetusraha pole niikuinii tulevik, minu arvamusel. Isegi kahjulik, sel määral kui nõmedad projektid ja mõttetu konsultanditöö ja bürokraatia on selle kaudu loodud.
-
48-43 Brexiti poolt Bloomberg TV räägib viidates ICM küsitlusele.
Suur hulk inimesi kes on olnud ebakindlad võivad nüüd hakata tundma, et kõige olulisem on hoida koos riigis ja olla ühel meel tuleviku suhtes. Seega ei pruugi lõpuks tulla 50-50 lähedane tulemus.
Märkimisväärne Cameroni intervjuuga mida üleval lingisin, oli see, et isegi tema ütles, et kui EL oleks koos euro rahaga, siis ka tema oleks EL vastu. -
Mis puudutab Eesti EL-raha, siis pärast praegust rahastamisperioodi (2014-2020) poleks ehk niikuinii enam nii oluline. Äkki puudutab rohkem Kagueuroopa riike.
-
stefan
Peaks olema võimalik arvutada mingit numbrit kui palju Euroopa Liidu toetusraha kaob Eestist ära koos Brexitiga (ceteris paribus).
Mingi 10-13 jardi eurot/a on UK net contribution, see siis kaoks ära Brexitiga, kas just täielikult, samas.
--------------------- -
Veel huvitav küsimus on muidugi kes pärast Brexitit võiks olla järgmine kandidaat. Küsitlused on näidanud, et näiteks rootslaste arvamus muutuks kui toimuks Brexit. Eks inglismaalased ja rootslased (ja eestlased) on tihti arvanud sama EL:s. Ja kindlasti on valuutal oluline roll. Need kes kasutavad eurot ei taha sellest loobuda, aga Rootsi oleks potentsiaalne väljuja. Sealgi on kasvav immigratsiooniprobleem ja võimalik majanduslik krahh koos kinnisvarabuumiga. Põhimõtteliselt ma arvan, et rootslased ei taha EL.st lahkuda, aga kui poliitikud on piisavalt rumalad, traditsioonilistes erakondades, siis võib sealgi tekkida "revolutsiooni" tunne, ma arvan. Põhjamaade Unioon on teine vana mõte mis võib tärgata.
-
stefan
Peaks olema võimalik arvutada mingit numbrit kui palju Euroopa Liidu toetusraha kaob Eestist ära koos Brexitiga (ceteris paribus). Seejärel küsimus kuidas sellesse suhtuda, nii Eestis kui Euroopas laiemalt.
Kas, kes ja kui palju raha võidab või kaotab on antud teema juures kõige tühisem küsimus üldse. Eesti jaoks oleks UK lahkumine geopoliitiline katastroof igal juhul ja seda põhjusel, et UK on Eurropa Liidus viimane arvestatav jõud, mis Komisjoni föderalistlikele ambitsioonidele ja hiilivale liikmesriikide suveräänsuse hõivamisele vastu on seisnud. Ilma UK-ta saab Eestist väga kiiresti iseotsustus- ja kaasarääkimisõiguseta perifeerne asumaa. -
Ei saa välistada jah, et Brexiti mõju Eestile oleks suurem kui mõju Suurbritanniale. Iga kord kui sõnad nagu "Estonia" või "Sweden" on mainitud debattis, siis ilmselt Remain hääli võidab. Iga kord kui Türgi, Kreeka või Rumeenia on mainitud, siis Leave hääli võidab. Paraku tundub, et Leave-inimesed on tunduvalt osavamad antud riikide nimesid mainida.
Remain peaks kutsuma Ilves Londonisse. Selle asemel ilmub Trump Sottimaal väidetavalt 22 juunis. -
stefan
Veel huvitav küsimus on muidugi kes pärast Brexitit võiks olla järgmine kandidaat.
Kui peaks ühe panuse tegema, siis oletaks, et konflikt Poola ja Euroopa Komisjoni sakslastest volinike vahel eskaleerub üha edasi ja tekitab lõpuks Poola ühiskonnas EL mõttekuse/mõttetuse osas sarnase diskussiooni, nagu kaks aastat tagasi Suurbritannias ja kulmineerub lõpuks samuti rahvahääletusega. -
"Donald Trump has said he will visit the UK on the day before Britons go to the polls to decide whether to remain in the European Union."
http://www.theguardian.com/us-news/2016/jun/03/donald-trump-arrive-uk-eu-referendum-cameron-brexit
Varem oli öeldud 24 juuni. -
stefan
Veel huvitav küsimus on muidugi kes pärast Brexitit võiks olla järgmine kandidaat.
No selgeim kandidaat lepingute tükkideks rebimisele on Sveits, seda enam, et Brüsseli Ässad mängivad hardballi rahulikult edasi Sveitsiga, raiudes, et tööjõu liikumine on püha, erandeid ei tehta ja ei huvita mingi sveitslaste arvamus. Kui miski üldse vastukarva on, siis on se just mingist teisest riigist ähvardamist, FUDi ja targutamist kuulata, niiet eks näis kaua nad viitsivad.
Ja muidugi on selge, et ei Holland ega Prantsusmaa taha, et midagi ELis niipalju muutuks, et muudatused rahvahääletusele tuleb panna, sest mis siis toimuda võib, ei tea keegi ette. -
See ironman poolt riputatud esinemine on mõtlemapanev. Näiteks kui pääsebki EU nibin-nabin brexitist, siis Euroopa nomenklatuur oma multi-kulti poliitika viljelemisega on pehmelt öelda "pusse pannud". Ega kui tulebki mingi hädine ja, siis see ei tähenda, et probleemid on lahendatud. Kui Euroopa nomenklatuur sellest aru ei saa või ei taha aru saada, siis EU laguneb varem või hiljem.
-
PeaLiK
Kas, kes ja kui palju raha võidab või kaotab on antud teema juures kõige tühisem küsimus üldse.
Arvad? Kui selle kehekohaliste miljarditeni ulatuva augu lappimiseks (sest eelarve vähendamine ju ei ole väga mõeldav Brüsselist vaadates), hakatakse teistelt järjest rohkem pappi koorima siis võib see omakorda vaenu tõsta monstrumi vastu ning viia järjest uute mäsudeni. 2012 data: -
Ma olen ka seda meelt, et EL laguneb varem või hiljem ja parem siis juba varem, milleks agooniat pikendada?
Rahumeelselt lahku minna ja need riigid, mis ühisosa leiavad teevad edasi koostööd. Siis tuleb Poolaga ühte hoida. Lääne - Euroopa võib juba vallutatuks lugeda, seal on ainult aja küsimus(30-50 aastat), sissetungijad saavutavad enamuse ja kehtestavad omad reeglid.
Kas suur sõda või vaikne alistumine, mõlemad on õudsad? Veab neil, kelle elupäevad saavad enneb otsa ja ei pea oma silmaga Euroopa tsivilisatsiooni kokkuvarisemist nägema.