Maksude deklareerimine - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Maksude deklareerimine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Taas kerkib päevakorda maksude deklareerimine. Koondame 2017. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse. Tänasest kuni 10. veebruarini on e-maksuametis/e-tollis võimalik tutvuda deklaratsiooni eeltäidetud andmetega ning deklareerimine algab 15. veebruar.

    Abiks olevad allikaid:
    Rahandusministeeriumi juhend
    LHV artikkel Räägime maksudest: Investeerimiskonto süsteem
    LHV foorumis deklareerimisega seotud teemad: 2011, 2013, 2014, 2015, 2016,

  • Ettevõtte tulumaksumäär Lätis on 15%, kusjuures seal maksustatakse kasumit, mitte dividende. Seda silmas pidades - kas LHV kontoomanik peab Olainfarmilt (Riia börs) 2016. aastal saadud dividendidest omakorda tulumaksu Eesti riigile maksma? Näikse nagu läheks see topeltmaksustamise alla.
  • Läti dividendide puhul pole tulumaksu kinni peetud ja see läheb seega reale 8.1 Dividendid ja intressid - välismaalt saadud tulu (sellelt tuleb maksta tulumaksu). Leedu puhul aga peetakse tulumaks eelnevalt kinni ja seega läheb see reale 8.8 Dividendid - välismaalt saadud tulu, mida Eestis tulumaksuga ei maksustata.

    Topelt on mõnes mõttes mõlemad maksustatud - ettevõtte tulumaksu tasemel ja juhul dividendide tulusaamise tasemel, ühel juhul on see tulumaks mõlemal juhul juba kinni peetud, teisel juhul aga mitte.
  • http://foorum.emta.ee/viewtopic.php?f=27&t=61310
    Välismaalt saadud dividendid on maksustatavad tulumaksuga, välja arvatud kui saadud dividendi aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks makstud või kui dividendilt on tulumaks välisriigis kinni peetud.
    Kui saadud dividendi aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks Lätis tasutud, peab olema dokumentaalselt tõendatud, siis märgitakse saadud dividendi tulu summa tabelisse 8.8 ning saadud tulu Eestis maksustamisele ei kuulu (topeltmaksustamise vältimine). Kinnipeetud tulumaksu veerg jääb antud juhul tühjaks.

    Alo, Maksuameti vastuse järgi ma saan aru, et ei pea maksma, sest Olainfarm on maksnud tulumaksu kasumiosalt (aruandes "Tax at the applicable rate of 15%").
  • Üks ei välista teist - kui see on dokumentaalselt tõestatud, siis saab kajastada tabeliosas 8.8 ja kui mitte siis 8.1
  • 8.1 ja 8.8 vahe on see, et esimesel juhul peab maksma tulumaksu ja teisel juhul mitte. Kas olete uurinud, kas sellist tõendit on Olainfarmilt (või Läti maksuametilt) võimalik küsida?
  • Just 8.1 puhul tuleb tulumaks ise tasuda ning 8.8 puhul on see juba tehtud või tulu ei maksustata Eestis. Tulumaksu maksjatelt ei ole sellist tõendit LHV küsinud.
  • Mul oli eelmise aastani investeerimiskonto SEBis. See sai osaliselt rahaks tehtud ja üle jäänud Balti aktiad LHVsse üle toodud. Ma proovisin seda MTA juhendid lugeda, kuid ei mõistnud täpselt, kuidas nende Balti aktsiatega nüüd käituda. LHV konto ei ole investeerimiskonto ja ei ole ka plaanis seda investeerimiskontona kasutada. Tänud ette.
  • Väljakantud aktsiad tuleks antud juhul deklareerida väljamaksena, kui ei ole plaanis LHV kontot investeerimiskontona kasutada. Kui aga on LHV kontot plaanis kasutada investeerimiskontona, siis on tegemist maksuneutraalse kandena ja seda ei pea deklareerima. Sisuliselt on selle kandega SEB investeerimiskonto suletud (eeldusel, et see kanti tühjaks rahast ja aktsiatest).
  • Kas kasvukonto laekunud dividendid tuleks deklareerida kui tava konto?
  • Valme
    Kas kasvukonto laekunud dividendid tuleks deklareerida kui tava konto?


    Kui sa deklareerid kasvukonto, kui investeerimiskonto, mida sa vast ikka teed, siis dividendid tuleks deklareerida kui sissemaksed investeerimiskontole.

    Ma ei ole 100% veendunud, aga kõigi kasvukontosüsteemis saadaolevate fondide, mis dividende maksavad, puhul on vist tulumaks juba kinni peetud enne kontole jõudmist, aga see tuleks kindlasti üle kontrollida. IVV ja EXSA ja BND puhul on mulle laekunud dividendid tulumaksu võrra väiksemana.
  • LHV investeerimiskonto raportisse ei jõua need dividendimaksed, millelt tulumaksu pole kinni peetud (ja mida ei saa sissemaksena kajastada). Kasvukontot saab deklareerida nii vana kui investeerimiskonto süsteemi järgi.
  • Kuidas deklareerida kasvukontole(investeerimiskontona arvel) tulnud dividende, mis on makstud dollarites? Tulumaks on makstud, seega läheksid need kirja kui kontole sissemaksed. Aga kas ma saan need sissemaksed deklareerida dollarites või peaks need deklaratsiooni jaoks kuidagi ümber konverteerima eurodeks?
  • Investeerimiskonto aruande juures polegi veel/enam andmete EMTAsse saatmise nuppu?

    Ja ma ei saanud ikkagi aru sellest Olainfarmi selgitusest. Mul on ka Olainfarmi dividendid 8.1 all ja see tähendab, et peaksin tulumaksu neilt ise tasuma. Kui aga oleks dokumentaalne tõestus, et dividendi aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks Lätis tasutud, siis võiks kajastada 8.8 peal ja ise enam midagi maksma ei peaks? Kui jah, siis kust ja kuidas see tõend saada?
  • AloV
    LHV investeerimiskonto raportisse ei jõua need dividendimaksed, millelt tulumaksu pole kinni peetud (ja mida ei saa sissemaksena kajastada). Kasvukontot saab deklareerida nii vana kui investeerimiskonto süsteemi järgi.


    Ehk ma võin Kasuvkonto deklareerida kui investeerimiskonto, isegi siis kui mul on Investeerimistkonto olemas LHV's?
  • Investeerimiskonto aruande juures polegi veel/enam andmete EMTAsse saatmise nuppu?

    EMTA-sse saatmise nupp tekib 15.02.2017 ehk siis kui avatakse EMTA-s võimalus tuludeklaratsioone täitma hakata.

    Kuidas deklareerida kasvukontole(investeerimiskontona arvel) tulnud dividende, mis on makstud dollarites? Tulumaks on makstud, seega läheksid need kirja kui kontole sissemaksed. Aga kas ma saan need sissemaksed deklareerida dollarites või peaks need deklaratsiooni jaoks kuidagi ümber konverteerima eurodeks?

    Dollarites saadud dividendid tuleb kajastada eurodes sissemaksena raha laekumise päeva keskpanga kursiga. LHV Investeerimiskonto aruanne annab need juba eurodesse ümberarvestatuna.

    Ehk ma võin Kasuvkonto deklareerida kui investeerimiskonto, isegi siis kui mul on Investeerimistkonto olemas LHV's?

    Jah. Investeermiskontosid võib olla mitu.
  • Valdek
    Ja ma ei saanud ikkagi aru sellest Olainfarmi selgitusest. Mul on ka Olainfarmi dividendid 8.1 all ja see tähendab, et peaksin tulumaksu neilt ise tasuma. Kui aga oleks dokumentaalne tõestus, et dividendi aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks Lätis tasutud, siis võiks kajastada 8.8 peal ja ise enam midagi maksma ei peaks? Kui jah, siis kust ja kuidas see tõend saada?


    Kui dokumentaalne tõestus olemas, siis võib kajastada 8.8 lahtris ja lisaks midagi maksma ei pea. Uurime omalt poolt, kas me saame siin kuidagi tõendi hankimisel aidata.
  • Sander Pikkel
    Valdek
    Ja ma ei saanud ikkagi aru sellest Olainfarmi selgitusest. Mul on ka Olainfarmi dividendid 8.1 all ja see tähendab, et peaksin tulumaksu neilt ise tasuma. Kui aga oleks dokumentaalne tõestus, et dividendi aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks Lätis tasutud, siis võiks kajastada 8.8 peal ja ise enam midagi maksma ei peaks? Kui jah, siis kust ja kuidas see tõend saada?


    Kui dokumentaalne tõestus olemas, siis võib kajastada 8.8 lahtris ja lisaks midagi maksma ei pea. Uurime omalt poolt, kas me saame siin kuidagi tõendi hankimisel aidata.

    Mul on Läti Maksuameti vastus (lätikeelne), mis ütleb, et Olainfarm peab soovi korral saatma tõendi tulumaksu tasumise kohta. Olen üritanud Olainfarmilt saada seda tõendit aastal 2012 ning tänavu, kuid pole seda saanud hoolimata telefonikõnedest ning kirjadest. Nii palju siis kunagisest "best investor relations on the Internet" ettevõttest.
    PS! Mulle tundub ka loogiline, et LHV selle neilt küsib ja investoritele seda vajadusel edastab.
  • Monte

    PS! Mulle tundub ka loogiline, et LHV selle neilt küsib ja investoritele seda vajadusel edastab.


    Loodame siis, et LHV saab sellega hakkama! :)
  • sain SAF1R dividende Lätist. seda vist ei maksustatud seal. püüan esitada vastavalt lhv maksuaruandele seda sektsioonis 8.1, kuid ei saa - kui sisestan vormi väljale 8. kinnipeetud või tasutud tulumaks 0/0.0/0,0 või täiesti tühi, saan ikka veateate "täpsusta tulumaksu summat!"

    Kuidas siit mööda saada?
  • Sander Pikkel
    Kui dokumentaalne tõestus olemas, siis võib kajastada 8.8 lahtris ja lisaks midagi maksma ei pea. Uurime omalt poolt, kas me saame siin kuidagi tõendi hankimisel aidata.


    Enne, kui sellega selgust pole, ei ole mõtet vist investeerimiskonto aruannet EMTAsse saata?
  • Mony
    sain SAF1R dividende Lätist. seda vist ei maksustatud seal. püüan esitada vastavalt lhv maksuaruandele seda sektsioonis 8.1, kuid ei saa - kui sisestan vormi väljale 8. kinnipeetud või tasutud tulumaks 0/0.0/0,0 või täiesti tühi, saan ikka veateate "täpsusta tulumaksu summat!"

    Kuidas siit mööda saada?


    Täitsin hetk tagasi sama 8.1 USA-st saadud kuid siin maksustamata (SDLP) dividendi ja kinnipeetud tulumaksu kohale kirjutasin "0" ning kinnipidamise kuupäevale ei kirjutanud midagi. Kokku 3 rida, kõik samamoodi ja ühtegi veateadet ei saanud ja salvestamine õnnestus.
  • Kas keegi oskab kommenteerida sellist lõiku (mis tekib pärast deklaratsiooni kinnitamist):

    "Olete deklareerinud investeerimiskontot, kuid tabel 6.5. I osas puuduvad sama tabeli II osas deklareeritud kontode kohta liikumised. Palun kontrollige kontol toimunud liikumised üle ning vajadusel tehke parandused oma deklaratsiooni. Kindlasti tuleb deklareerida väljamaksena konto hooldustasud. Konto mis on deklareerimata: Isik: XXXXXXXXXX Kontod: EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX, EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX"

    Andmed on LHV-st deklaratsioonile saadetud ja on ka seal p 6.5 nähtavad. Ma ei saa aru kas nad ootavad, et ma kõik need saadetud tehingud veel manuaalselt eraldi ükshaaval sinna Osa I all olevasse vormi kannaksin? Ei meenu, et seda varem oleksin teinud, aga ei meenu ka säärane hoiatus deklari kinnitamisel.

    Seoses väismaalt saadud ja Eestis maksustamata dividendidega. Deklareerin need seal p 8.1. Kas need dividendid tuleks investeerimiskonto alt tehinguna täielikult eemaldada, või jäävad nad siiski sinna sisse ja p 8.1 alusel lihtsalt arvestatakse neilt tulumaks? Antud juhul siis SDLP dividendid.
  • Temor
    Seoses väismaalt saadud ja Eestis maksustamata dividendidega. Deklareerin need seal p 8.1. Kas need dividendid tuleks investeerimiskonto alt tehinguna täielikult eemaldada, või jäävad nad siiski sinna sisse ja p 8.1 alusel lihtsalt arvestatakse neilt tulumaks? Antud juhul siis SDLP dividendid.


    Kui kasutad investeerimiskonto süsteemi, siis pole vaja kajastada neid 8.1. SDLP pealt tulumaksu pole kinni peetud USAs, seega lihtsalt jälgi et see poleks kajastatud investeerimiskontol sissemaksena ja muud tegema ei pea.
  • mul tütrel LHVs eraldi konto ja kasvukonto. Sissemakseid teen sinna mina. Dividende talle eelmine aasta maksti, aga need reinvesteeriti suht koheselt rohkematesse osakutesse. Kuidas nüüd maksudega teha? Kas peab tütre eest ka eraldi deklari tegema või mitte?
  • Temor
    Kas keegi oskab kommenteerida sellist lõiku (mis tekib pärast deklaratsiooni kinnitamist):

    "Olete deklareerinud investeerimiskontot, kuid tabel 6.5. I osas puuduvad sama tabeli II osas deklareeritud kontode kohta liikumised. Palun kontrollige kontol toimunud liikumised üle ning vajadusel tehke parandused oma deklaratsiooni. Kindlasti tuleb deklareerida väljamaksena konto hooldustasud. Konto mis on deklareerimata: Isik: XXXXXXXXXX Kontod: EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX, EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX"

    Andmed on LHV-st deklaratsioonile saadetud ja on ka seal p 6.5 nähtavad. Ma ei saa aru kas nad ootavad, et ma kõik need saadetud tehingud veel manuaalselt eraldi ükshaaval sinna Osa I all olevasse vormi kannaksin? Ei meenu, et seda varem oleksin teinud, aga ei meenu ka säärane hoiatus deklari kinnitamisel.

    Seoses väismaalt saadud ja Eestis maksustamata dividendidega. Deklareerin need seal p 8.1. Kas need dividendid tuleks investeerimiskonto alt tehinguna täielikult eemaldada, või jäävad nad siiski sinna sisse ja p 8.1 alusel lihtsalt arvestatakse neilt tulumaks? Antud juhul siis SDLP dividendid.


    Äkki leiad vastuse siit
  • Temor
    Kas keegi oskab kommenteerida sellist lõiku (mis tekib pärast deklaratsiooni kinnitamist):

    "Olete deklareerinud investeerimiskontot, kuid tabel 6.5. I osas puuduvad sama tabeli II osas deklareeritud kontode kohta liikumised. Palun kontrollige kontol toimunud liikumised üle ning vajadusel tehke parandused oma deklaratsiooni. Kindlasti tuleb deklareerida väljamaksena konto hooldustasud. Konto mis on deklareerimata: Isik: XXXXXXXXXX Kontod: EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX, EEXXXINVESTEERIMISKONTOXXX"

    Andmed on LHV-st deklaratsioonile saadetud ja on ka seal p 6.5 nähtavad. Ma ei saa aru kas nad ootavad, et ma kõik need saadetud tehingud veel manuaalselt eraldi ükshaaval sinna Osa I all olevasse vormi kannaksin? Ei meenu, et seda varem oleksin teinud, aga ei meenu ka säärane hoiatus deklari kinnitamisel.

    See veateade viitab justkui sellele, et osas 6.5 II on märgitud, et see ja see konto on Investeerimiskontod, aga osal 6.5 I ei ole ühtegi kannet. LHV-s saab kandeid edastada "Varad ja kohustused" -> "Investeerimiskonto aruanne" Kontrollida kanded üle ja siis "Edasta EMTA-sse". EMTA-s tuleb need ka deklaratsioonile vastu võta. Selleks on infolehel jaotus "Tutvun Maksu- ja Tolliameti andmetega minu tulude ja kulude kohta" -> "Kanna andmed deklaratsioonile".
  • flake
    mul tütrel LHVs eraldi konto ja kasvukonto. Sissemakseid teen sinna mina. Dividende talle eelmine aasta maksti, aga need reinvesteeriti suht koheselt rohkematesse osakutesse. Kuidas nüüd maksudega teha? Kas peab tütre eest ka eraldi deklari tegema või mitte?


    Peaks tegema lapse nimele deklaratsiooni. Selles osas, kuidas seda teha, peaks pöörduma Maksuametisse. Varasemalt on seda küsimust lahatud siin.
  • Sander, kuidas Olainfarmi tõendi hankimise võimalikkuse uurimisega läheb? Enne, kui sellega selgust pole, ei ole mõtet vist investeerimiskonto aruannet EMTAsse saata?
  • Seni pole ka meie päring veel vastust andnud. Deklaratsiooni võib muus osas valmis teha ja kinnitamisega oodata kuni õnnestub tõend saada.
  • Kas PRFoodsi ja Tallink Gruppi aktsiakapitali vähendamised lähevad tulude tabelis 6.4 lahtrisse?
  • Ahto
    Kas PRFoodsi ja Tallink Gruppi aktsiakapitali vähendamised lähevad tulude tabelis 6.4 lahtrisse?

    Jah. Mõlemad peaks seal olema juba osaliselt eeltäidetud.
  • Kas Tallink Gruppi aktsiakapitali vähendamine on täielikult tulu, või on siin midagi võimalik maha arvata?
  • Teine probleem on, et investeerimiskontot pole kasutanud, tehinguid seal pole. Samas aruannet - nullidega - EMTA-sse edastada ei saa, sest tuleb veateade: "Andmetes peab olema vähemalt üks makserida."
  • AloV
    LHV investeerimiskonto raportisse ei jõua need dividendimaksed, millelt tulumaksu pole kinni peetud (ja mida ei saa sissemaksena kajastada). Kasvukontot saab deklareerida nii vana kui investeerimiskonto süsteemi järgi.


    Tervis.
    IK raportis ei ole Tallinna Vee dividend vaikimisi sissemaksena "linnutatud" ?
  • Teema "portfolio safekeeping fee":
    LHV investeerimiskonto raportis on igakuised tasud (2,00 EUR + 0,40 EUR KM) vaikimisi väljamaksedena markeeritud. Ma arvasin, et kuna need on investeerimisega seotud kulud, siis nad minu sissemakse-saldot ei puuduta. Tehingutasud (tavaliselt) ei loe sissemaksena, miks siis peaksid kontotasud lugema väljamaksedena?

    Lihtne küsimus siis: kas on OK neid linnukesi maha võtta?
  • montezuma
    Teine probleem on, et investeerimiskontot pole kasutanud, tehinguid seal pole. Samas aruannet - nullidega - EMTA-sse edastada ei saa, sest tuleb veateade: "Andmetes peab olema vähemalt üks makserida."


    Helistage EMTA-sse nad teevad selle võimaluse Teie jaoks lahti.
  • Investeerimiskonto aruanne kajastab PRFoodsi ja Nordeconi aktsiakapitali väljamakseid automaatselt IK sissemaksetena ning Tallinki oma ei kajasta üldse - ehk siis aruanne teeb kenasti vahet kas on tulumaksuga maksustatavad aktsiakapitali väljamaksed?
    Nagu siin eelnevalt Tallinna Vee kohta küsitud: Tallinna börsi ettevõtete dividende IK aruanne miskipärast ei taha sissemaksetena automaatselt kajastada - vaja käsitsi üle käia?
  • Mul ei olnud automaatselt sissemaksetena märgitud ka Silvano, Olympic dividendid. Ilmselt on mõistlik ikka ise üle vaadata, Eesti ettevõtete dividendide puhul ei tohiks küsimust olla, nendelt on ettevõtte poolt tulumaks igal juhul makstud.
  • Hetkel on LHV Investeerimiskonto raportis Tallinna Börsi ettevõtetelt saadud dividendide kajastamine vigane. Nimelt ei kajastata laekunud dividende sissemaksete all, kuigi peaks. Vabandame selle pärast. Meie IT arendajad on viga juba parandamas, ning kliendini peaks korrektne aruanne jõudma paari päeva jooksul.

    Seni soovitan kõigil tulu deklareerijatel oma Investeerimiskonto aruanne enne EMTA-sse edastamist käsitsi üle vaadata ja Tallinna Börsi ettevõtetelt saadud dividendid kajastada sissemaksena. Selleks tuleks vastava kande ette teha linnuke ja aruande lõpus vajutada "Arvuta" nuppu, ning alles seejärel aruanne EMTA-sse edastada.
  • Oota, kui dividende pole kinni peetud, siis ei peagi ju sissemaksena kajastama.
  • Kui tulumaks on kinni peetud, siis võib kajastada sissemaksena.
    Kui tulumaksu ei ole kinni peetud, siis ei või kajastada sissemaksena.
  • Kui mul on kasutusel kaks kontot LHVs ja mõlemad on investeerimiskonto süsteemis, siis kuidas ma peaks tegema investeerimiskonto aruande? Kas pean valima kontod üks haaval välja, tegema päringu ja saatma EMTAsse? Või valima mõlemad kontod koos välja, tegema päringu mõlema kohta korraga ja siis läheks mõlema konto andmed ühe failina EMTAsse?
  • Mõlemad peaks valima korraga ja koos EMTA-sse saatma. Muul juhul kirjutab viimati saadetud konto eelneva üle.
  • Kas keegi on selgeks saanud juba Nordeconi, Tallinki ja Premia aktsiakapitali vähendamisega seotud tulumaksu küsimuse? Et mis numbrid tuleks ikkagi lõpuks soetusmaksumuse reale panna?
  • Küsiks ka. Eelmine aasta sai tehtud 2 investeerimiskontot: Kasvukonto ja Balti väärtpaberite ostmiseks eraldi konto. Kasvukontole ole seotanud EXSA. On laekunud ka dividende.

    Ausalt öeldes ei saa praegu üldse aru, kuidas ma deklaratsiooni tegema peaksin. Võtan Investeerimiskonto aruanne ja valin eelmise kalendriaasta. Kas pean valima "Väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasude" alt Arvesta või Ära arvesta? Kuidas kajastada EXSAst laekunud dividende? Kas neilt on tulumaks kinni peetud? Maksuaruanne all näitab Tulumaksu kinnipidamise või tasumise kuupäeva ilusti ära, samas Kinnipeetud või tasutud tulumaks lahtris on tühjus.

    Tänud ette.

  • erudiit
    Kas keegi on selgeks saanud juba Nordeconi, Tallinki ja Premia aktsiakapitali vähendamisega seotud tulumaksu küsimuse? Et mis numbrid tuleks ikkagi lõpuks soetusmaksumuse reale panna?


    Siin on midagi

    https://foorum.emta.ee/viewtopic.php?f=147&t=67270
  • stiivo
    Kas pean valima "Väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasude" alt Arvesta või Ära arvesta? Kuidas kajastada EXSAst laekunud dividende? Kas neilt on tulumaks kinni peetud? Maksuaruanne all näitab Tulumaksu kinnipidamise või tasumise kuupäeva ilusti ära, samas Kinnipeetud või tasutud tulumaks lahtris on tühjus.


    Kui teenustasu ei ole makstud realiseeritud kasumi arvelt (ehk te ei ole midagi müünud), siis ei tohi seda arvestada.
    Kui EXSA dividendid on Maksuaruandes lahtris 8.1, siis ei ole tulumaksu kinni peetud ja neid ei tohi kajastada sissemaksena.
    Kui EXSA dividendid on Maksuaruandes lahtris 8.8, siis on tulumaks kinni peetud ja neid võib kajastada sissemaksena.
  • erdna

    erudiit
    Kas keegi on selgeks saanud juba Nordeconi, Tallinki ja Premia aktsiakapitali vähendamisega seotud tulumaksu küsimuse? Et mis numbrid tuleks ikkagi lõpuks soetusmaksumuse reale panna?


    Siin on midagi

    https://foorum.emta.ee/viewtopic.php?f=147&t=67270

    Kui teed soetusmaksumus = 0 , reageerib MTTA robot punaselt : Täiendage andmeid. Soovitan panna väljamaksega = summa, siis ok, kuid mahamüümisel tuleb soetamismaksumust selle võrra vähendada
  • Sander Pikkel
    stiivo
    Kas pean valima "Väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasude" alt Arvesta või Ära arvesta?


    Kui teenustasu ei ole makstud realiseeritud kasumi arvelt (ehk te ei ole midagi müünud), siis ei tohi seda arvestada.


    Tere, küsimus lisaks: Kui müüsin HAE1T aktsia väikse kasumiga, kas siis võib selle aktsia müügi teenustasusid kajastada sissemaksena? Kuigi kogu investeerimiskonto on kahjumis ja midagi sealt välja võetud pole.

    Alo postitust lugedes ikkagi nagu ei või (https://fp.lhv.ee/forum/invest/129055?postId=2607424). Kuid samas ma ei saa aru ka millal võib, kas siis kui kogu portfell kasumis ja see realiseeritud?

    Ma siiski arvan, et minu näite puhul ei saa sissemaksena seda müügitehingu teenustasu käsitleda? :) Tänud ette!

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon