Pandeemia - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Pandeemia

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • "Velikij"
    Ma tõenäoliselt ei saa stefani eriti peenest arooniast lihtsalt aru. Seepärast stefan, ole nüüd hea ja palun kommenteeri oma eelmises postituses numbrite välja toomise mõtet (mitte küsilausete vaid jutustavatena)! Mida Sa neid kaht numbrit (6 ja 10) välja tuues öelda tahtsid?

    Ma tahtsin öelda, et sellised numbrid on avaldatud, ja äkki nad pakuvad mõnele lugejale huvi.
  • Hetk tagasi Tartu Lõunakeskus mustal reedel: rahvast hõredalt, hoidis distantsi ja 100% kandsid maske. Mitte ühtegi vabadusvõitlejat ei olnud näha. Good!
  • Niisama huvipärast järgisin Delfis olevat otseülekannet - kaamera järgi tundub seal olevat nii ca 100-200 inimeset,k.a. siis maskidega pealtvaatajad - ja sõnum tundub olevat selline Qanoni/Telefgraaf/lamemaalaste oma - haigust pole olemas; mask kas a)jälitab b)suukorvistab c)lämmatab ning kui keegi haigusest ei räägiks, siis oleks kõik ok. See, et sa oled kas teadlane, arst või nö esiliinitöötaja ei loe , kuna Hando Tõnumaa teab sinust paremini!

    EPL oli Vabaka parklasse suure ekraani ülesse pannud, mis jooksustas koroona statistikat ning ERR pole siiamaani uudist asjast teinud - mis ehk on isegi kõige õigem lähenemine.

  • "DEportivo"
    Niisama huvipärast järgisin Delfis olevat otseülekannet - kaamera järgi tundub seal olevat nii ca 100-200 inimeset,k.a. siis maskidega pealtvaatajad - ja sõnum tundub olevat selline Qanoni/Telefgraaf/lamemaalaste oma - haigust pole olemas; mask kas a)jälitab b)suukorvistab c)lämmatab ning kui keegi haigusest ei räägiks, siis oleks kõik ok. See, et sa oled kas teadlane, arst või nö esiliinitöötaja ei loe , kuna Hando Tõnumaa teab sinust paremini!

    EPL oli Vabaka parklasse suure ekraani ülesse pannud, mis jooksustas koroona statistikat ning ERR pole siiamaani uudist asjast teinud - mis ehk on isegi kõige õigem lähenemine.



    Aga korraldajad-niiditõmbajad said oma eesmärgi täietud: FB lehed kogusid hulga uusi jälgijaid ja laikijaid ja äri läheb uutel tuuridel edasi pisut laiema kuulasjakonnaga. Need kes peavad kõiki teisi lammasteks ja lollitatuteks, nagu neil FB lehtedel tihti võib kohata, ei adu, et võivad seda ise olla...
  • "DEportivo"
    Niisama huvipärast järgisin Delfis olevat otseülekannet - kaamera järgi tundub seal olevat nii ca 100-200 inimeset,k.a. siis maskidega pealtvaatajad - ja sõnum tundub olevat selline Qanoni/Telefgraaf/lamemaalaste oma - haigust pole olemas; mask kas a)jälitab b)suukorvistab c)lämmatab ning kui keegi haigusest ei räägiks, siis oleks kõik ok. See, et sa oled kas teadlane, arst või nö esiliinitöötaja ei loe , kuna Hando Tõnumaa teab sinust paremini!

    EPL oli Vabaka parklasse suure ekraani ülesse pannud, mis jooksustas koroona statistikat ning ERR pole siiamaani uudist asjast teinud - mis ehk on isegi kõige õigem lähenemine.



    Üks asi, millest ma päris hästi aru ei saa, on maskivastasuse-vastasus.
    Selgitan.

    Mingi osa inimestest on maskivastased. See protest on arusaadav, seda dünaamikat, kuidas need uute reeglite vastased hoiakud kujunevad, on viimasel paaril päeval ka meedias mõne hea artikli/intervjuu käigus käitumisteadlaste poolt kirjeldatud. Kindlasti on nende maskivastaste seas teatud grupp lamemaalasi ja muidu uhhuu-teadlasi, aga seda silti kõigile laiendada oleks ohtlik.

    Mis nüüd juhtub, on see, et suur hulk inimesi tahaks reageerida kahel viisil:
    1) keelata maskivastasus (keelata artiklid, uudised, meeleavaldused, misiganes üleskutsed mis erinevad "mask kaitseb" sõnumist. Sõna otseses mõttes kas kustutada, keelata, takistada või vangi panna.
    2) maskivastaseid igati naeruvääristada, näidata neid rumalatena - võib-olla isegi rumalamana kui nad tegelikult on.

    See on minu meelest natuke äärmuslikult vale ja ohtlik, sest:
    - esiteks on väljendusvabadus oluline demokraatia põhiõigus. Õigust arvamust avaldada, või ka meelt avaldada, ei tohi ära võtta. See oleks päris ohtlik tendents. Öelda, et maskivastased ei tohi meeleavaldust korraldada, on esimene samm, järgmiseks keelame selle järgmisel grupil, mille seisukohad "peavooluga" ei sobi ja kuhu me siis piiri tõmbame? Pandeemia tingimustes võib meeleavaldusele loomulikult tingimusi seada - osalejate arv, koht (vabas õhus), distantsi hoidmine vms.), aga keelamine oleks ohtlik pretsedent. Ma olen isegi valmis raevukalt võitlema maskivastaste õiguse eest meelt avaldada.
    - teiseks ma leian, et absoluutselt kõiki piiranguid, mida võim ühiskonnale seab, tuleb kahtluse alla seada. Mitte küll MMS-i ja uhhuu-teaduse tasemel kahtluse alla, vaid nö. "challenge" peaks alati olemas olema. See on ohtlik kui väga suur hulk inimesi võtab omaks olulised isikuvabaduse piirangud või uued kohustused ning asub naeruvääristama neid, kes sellega ei nõustu. Mask võib olla selline näide, kus poolt- ja vastuargumente kaaludes leiab keskmine mõtlev inimene, et piirangud ja põhjendused on omavahel tasakaalus, aga väga ohtlik on, kui seda "challenge'it" inimeste mõtlemises üldse ei teki. Seetõttu on protestivaim igasugustele piirangutele ootuspärane ja isegi tervitatav, nö. vaba ühiskonna tunnus. Ja ma vaatan pigem ehmatustega osade inimeste valmidust seda naeruvääristada.
  • "Draax"
    Üks asi, millest ma päris hästi aru ei saa, on maskivastasuse-vastasus.

    Mööndes, et sinu jutus on teatud iva täiesti olemas, tuleb siiski nentida, et kui asendada selles sõna "maskivastasus" sõnaga "vaktsiinivastasus" jäävad kõik sinu esitatud väited kehtima. Kas kirjutaksid oma jutule ka antivaxxerite koha pealt alla?
  • "PeaLiK"
    Kas kirjutaksid oma jutule ka antivaxxerite koha pealt alla?

    Noppeid interneti avarustest (vaba tõlge):
    Antivaxxer on väga negatiivse kõlaga. Pro-disease on palju parem :)
  • "PeaLiK"
    "Draax"
    Üks asi, millest ma päris hästi aru ei saa, on maskivastasuse-vastasus.

    Mööndes, et sinu jutus on teatud iva täiesti olemas, tuleb siiski nentida, et kui asendada selles sõna "maskivastasus" sõnaga "vaktsiinivastasus" jäävad kõik sinu esitatud väited kehtima. Kas kirjutaksid oma jutule ka antivaxxerite koha pealt alla?


    Need ei ole päris samad asjad.
    Erinevus seisneb selles, et maskid on kohustuslikud, vaktsiin ei ole.

    Maskivastased võitlevad piirangute vastu. Võitlevad eelkõige enda vabaduse eest maski mitte kanda. Võitlevad seaduse või muu õigusliku juriidilise dokumendiga seatud piirangute vastu (olgu see siis põhiseaduspärane või mitte) mis mõjutab nende elu ja otsustusõigust.

    Vaktsiinid ei ole kohustuslikud. "Vaktsiinivastane" on võrdlemisi lihtne olla - keegi ei sunni sind millekski ja oma valikud saad ise teha. Nii teaduslikke, populaarteaduslikke kui ka parateaduslikke materjale selle teema kohta on piisavalt, igaüks kujundab oma arvamuse. Vaktsiinivastaste tegevus meenutab rohkem mingit usukuulutajate gruppi, kellele küll keegi ei ole otseselt midagi ette kirjutanud, aga kes kujutavad ette, et nemad on ainsad, kes on oma teadmistega valguse käes, aga sellest õnnistusest neile ei piisa, vaid nad tahavad et "teised tuleksid ka".

    Siin ongi oluline vahe. Maskivastasus by definition ei tähenda maskide keelamist. Maskivastased võitlevad minu arusaamist mööda kohustuste, keeldude ja piirangute vastu, mitte vabaduse vastu ise otsustada ja suurem osa neist ei püüa maskikandjaid aktiivselt ümber veenda.
  • Ega see mask nüüd nii kohustuslik ka pole. Teadud kohas teatud ajal ja vabadus on neid kohti vältida. Keegi ei sunni 24/7 maskis olema kõikjal ja alati.
    Mõistan su mõtet küll, aga need paralleelid on umbes sellised, et mul keelatakse juua, sest auto juhtimine on alkojoobes olles keelatud.
  • Different but same.

    Nii maskide kui vaktsiinide vastasusel on üks oluline ühine omadus: ei oskagi eestikeelset terminit kohe pakkuda, aga kui lubate ingl. keeles, siis võiks see olla herd effect. Ühiskond võib tolereerida teatud hulka inimesi, kes ei osale ühises pingutuses (kanda maski, vaktsineerida, pesta käsi, jne...), kuni neid on väike vähemus. St. kui enamus käitub viisil, mis hoiab tagasi viiruse / haiguse / halbade kommete jne. levikut, siis on olukord kontrolli all. Niikuinii ei ole võimalik, ega mõistlik vägisi saavutada 100%'line reeglite järgimine. Piisab, et see on üle teatud lävendi.
  • "Jate"
    Ega see mask nüüd nii kohustuslik ka pole. Teadud kohas teatud ajal ja vabadus on neid kohti vältida. Keegi ei sunni 24/7 maskis olema kõikjal ja alati.
    Mõistan su mõtet küll, aga need paralleelid on umbes sellised, et mul keelatakse juua, sest auto juhtimine on alkojoobes olles keelatud.


    Et oleks õigesti aru saada - eks ma oma postitustega mängin teatud määral devil's advocate rolli, aga mõistlik inimene proovib minu meelest kõigist vaatenurkadest aru saada ja sellest lähtuvalt positsiooni võtta.

    Mis mind ennast selle teema juures häirib on just mitte mask per se, vaid piirangud. Ma olen kodanikuna väga skeptiline kõigi piirangute osas ja tahaksin, et need oleksid põhjendatud ning arusaadavad ning teiseks, kui need on kuidagi ajutised, siis millal see lõpeb.
    Ma eespool olen oma skepsist nende maskide osas juba pikemalt avaldanud. Praktikas ja tegelikkuses ma teen selle maskiballi kaasa, sest ma proovin olla mõtteviisilt meeskonnamängija. Kui ühiselt, siis ühiselt.

    Aga mis mind tõsiselt häirib ka Eesti võimude tegevuse juures, on see, et ma ei saa aru kui kauaks ja mis kriteeriumite järgi meil piiranguid kehtestatakse. Seda ma nägin esimest korda juba kevadel, kui eriolukord oleks kõigi nakatumisnäitajate järgi pidanud lõppema aprillis, aga seda venitati kummina kuni maikuuni, hoolimata sellest et mitmed tunnustatud juristid kui ka õiguskantsler seadsid sellise "lõputu eriolukorra" seaduspärasuse kahtluse alla.
    Maikuus oli tunda, et valitsus ja riigiametid lihtsalt ei tahtnud seda mugavat juhtimishooba nimega "eriolukorra juhi korraldus" käest ära anda. Sest nii oli lihtsam ja mugavam. Tõsine ohu märk number üks.

    Maskide, huvitegevuse keelamise, äritegevuse piiramise ja kõige muuga on natuke sama lugu. Juba kehtestatud piirangutega kipuvad inimesed aja jooksul harjuma, aga siis on keeruline neid lõpetada, sest et noh... äkki ikka. Ei taheta lõpetada siis kui oht tundub möödas olevat ja viirus taandub, ega taheta lõpetada ka siis kui neist reeglitest ei tundu kasu olevat.
  • "Draax"
    "DEportivo"
    Niisama huvipärast järgisin Delfis olevat otseülekannet - kaamera järgi tundub seal olevat nii ca 100-200 inimeset,k.a. siis maskidega pealtvaatajad - ja sõnum tundub olevat selline Qanoni/Telefgraaf/lamemaalaste oma - haigust pole olemas; mask kas a)jälitab b)suukorvistab c)lämmatab ning kui keegi haigusest ei räägiks, siis oleks kõik ok. See, et sa oled kas teadlane, arst või nö esiliinitöötaja ei loe , kuna Hando Tõnumaa teab sinust paremini!

    EPL oli Vabaka parklasse suure ekraani ülesse pannud, mis jooksustas koroona statistikat ning ERR pole siiamaani uudist asjast teinud - mis ehk on isegi kõige õigem lähenemine.



    Üks asi, millest ma päris hästi aru ei saa, on maskivastasuse-vastasus.
    Selgitan.

    Mingi osa inimestest on maskivastased. See protest on arusaadav, seda dünaamikat, kuidas need uute reeglite vastased hoiakud kujunevad, on viimasel paaril päeval ka meedias mõne hea artikli/intervjuu käigus käitumisteadlaste poolt kirjeldatud. Kindlasti on nende maskivastaste seas teatud grupp lamemaalasi ja muidu uhhuu-teadlasi, aga seda silti kõigile laiendada oleks ohtlik.

    Mis nüüd juhtub, on see, et suur hulk inimesi tahaks reageerida kahel viisil:
    1) keelata maskivastasus (keelata artiklid, uudised, meeleavaldused, misiganes üleskutsed mis erinevad "mask kaitseb" sõnumist. Sõna otseses mõttes kas kustutada, keelata, takistada või vangi panna.
    2) maskivastaseid igati naeruvääristada, näidata neid rumalatena - võib-olla isegi rumalamana kui nad tegelikult on.

    See on minu meelest natuke äärmuslikult vale ja ohtlik, sest:
    - esiteks on väljendusvabadus oluline demokraatia põhiõigus. Õigust arvamust avaldada, või ka meelt avaldada, ei tohi ära võtta. See oleks päris ohtlik tendents. Öelda, et maskivastased ei tohi meeleavaldust korraldada, on esimene samm, järgmiseks keelame selle järgmisel grupil, mille seisukohad "peavooluga" ei sobi ja kuhu me siis piiri tõmbame? Pandeemia tingimustes võib meeleavaldusele loomulikult tingimusi seada - osalejate arv, koht (vabas õhus), distantsi hoidmine vms.), aga keelamine oleks ohtlik pretsedent. Ma olen isegi valmis raevukalt võitlema maskivastaste õiguse eest meelt avaldada.
    - teiseks ma leian, et absoluutselt kõiki piiranguid, mida võim ühiskonnale seab, tuleb kahtluse alla seada. Mitte küll MMS-i ja uhhuu-teaduse tasemel kahtluse alla, vaid nö. "challenge" peaks alati olemas olema. See on ohtlik kui väga suur hulk inimesi võtab omaks olulised isikuvabaduse piirangud või uued kohustused ning asub naeruvääristama neid, kes sellega ei nõustu. Mask võib olla selline näide, kus poolt- ja vastuargumente kaaludes leiab keskmine mõtlev inimene, et piirangud ja põhjendused on omavahel tasakaalus, aga väga ohtlik on, kui seda "challenge'it" inimeste mõtlemises üldse ei teki. Seetõttu on protestivaim igasugustele piirangutele ootuspärane ja isegi tervitatav, nö. vaba ühiskonna tunnus. Ja ma vaatan pigem ehmatustega osade inimeste valmidust seda naeruvääristada.


    Ma arvan, et üldiselt keegi ei tahaks seda sõnavabadust piirata ja mul isiklikult pole midagi selle vastu, et inimesed saavad oma üritust korraldada kuna see on nende õigus. Ja oma loa nad said kenasti.

    Ja ma ei usu, et need 100-200 inimest ei oleks tublid inimesed seal täna olnud. Ilmselt on täiesti tavalised inimesed, ei ole lootuselt lollid ega midagi.

    Ja samal ajal seda öeldes, olen ma vaskivastaste vastane. Sest otseselt nende tegevuse tõttu ja loogikast lähtudes liigub igasugune kriisilõpp kaugemale - kehtestatud piirangud kestavad rohkem, rohkem inimesi jääb haigeks ning ka rohkem inimesi sureb. Aga neil läheb täiskasvanud inimene miitingule ja on siiralt õnnelik kuna keegi laval ütleb, et maskis on kemikaalid ja maskist tulenev CO2 tapab sind kohe ära. Ja jõle palju ajab sita keema selline jaburus kuna reaalselt on Eestis kehtestatud piirangud ühed leebemad ja siis mingid ei suuda sedagi järgida ?

    Ma saan aru kui abituriendid tunnevad muret, et koolis käimise piirangute tõttu kannatab nende hariduskvaliteet - väga mõistlik argument. Et kas saaks korraldada nii, et meil oleks võimalik koolis edasi olla ja piirangute kiuste elada täisväärtuslikku elu. Aga siis ronib mingi uhhuuduur lavale, ja kukub rääkima, et kuidas haigust tegelikult olemas ei ole, kuidas marli ja puuvill sind maha murravad ja räägib poes kuuldud lugu kuidas kellelgi oli mingi proov nii olnud ja üritab sellega vastu minna caa 400k testit tulemusele. NING samal ajal ta 200 sõpra elavad sellele sõnumile kaasa kuna nad tahavad seda nii väga uskuda. Ja saatuse irooniana aitavad nad enda tegevusega kaasa piirangute kestmisele.
  • "DEportivo"

    Ma saan aru kui abituriendid tunnevad muret, et koolis käimise piirangute tõttu kannatab nende hariduskvaliteet - väga mõistlik argument. Et kas saaks korraldada nii, et meil oleks võimalik koolis edasi olla ja piirangute kiuste elada täisväärtuslikku elu. Aga siis ronib mingi uhhuuduur lavale, ja kukub rääkima, et kuidas haigust tegelikult olemas ei ole, kuidas marli ja puuvill sind maha murravad ja räägib poes kuuldud lugu kuidas kellelgi oli mingi proov nii olnud ja üritab sellega vastu minna caa 400k testit tulemusele. NING samal ajal ta 200 sõpra elavad sellele sõnumile kaasa kuna nad tahavad seda nii väga uskuda. Ja saatuse irooniana aitavad nad enda tegevusega kaasa piirangute kestmisele.


    Sellega on alati nii, et mõistlikud seisukohad kaovad äärmuslike varju.
    Ühe teise teemaga siin paralleeli tõmmata - kui räägitakse samasooliste õigusest abielluda, siis suur osa heteroseksuaale hakkab rääkima kuidas neid ikka geiparaadid häirivad. Mis siis, et mingist "paraaditamisest" võtab osa väga väike osa homosid.

    Veidi sama lugu on praegu selle maskivastasusega, kus sõnumis võib olla täiesti iva olemas, aga selle teema kaaperdavad uhhuuduurid, kes väidavad, et haigust pole olemas ja kõik on üks suur vandenõu.

  • Kolm tähelepanekut maskide kandmise kohta -
    esiteks, väga paljud ei oska maski kanda, heal juhul on ainult nina maski tagant väljas, halvemal juhul ka suu ("chin dipers"),
    teiseks ei saada aru maskikandmise mõttest (mask võetakse vestluse ajaks eest ära, näiteks poekassas),
    kolmandaks 2+2 reeglist ei taheta enam üldse kinni pidada ("mis distants, ma kannan ju maski", "muidugi võime kallistada, ma kannan ju maski", "aa, te kannate maski? no siis ma ei pea kandma").

    Maskide kandmise teavituseosa on küll puudulik olnud. Praegu kannavad paljud maski ainult "linnukese kirja saamiseks"
  • Läheks lamemaalaste üritusele, sest mask võib segada sigareti imemist... mitte kusagil. Lipuga patrioodid.

  • Ma viisin täna hommikul ühe oma vanematest hommikuvõimlemisesse(üle 80) jälle, rääkisime ilmast laiast, ka sellest, et mis saab ja mis on. Ütles, et parem viiks haigus ta ära, kui peaks veel mõned aastad elama....
    Kõik on suhteline....
  • kui seesama inimene sureb piinarikkalt ja pikaldaselt lämbudes ( sest kopsud ei suuda enam piisavalt hapnikku vereringesse transportida ),siis nii uljast teksti ei temalt ega ka sugulastelt ei saa . See ei ole ilus ja äkiline lõpp infarkti või insuldi näol, mida vanurid enesele sageli ette kujutavad, et kuidas nad tahaks lahkuda
  • "stefan"
    "Velikij"Mida Sa neid kaht numbrit (6 ja 10) välja tuues öelda tahtsid?

    Ma tahtsin öelda, et sellised numbrid on avaldatud, ja äkki nad pakuvad mõnele lugejale huvi.

    Ma tahan nüüd omakorda öelda, et piirangute kehtestamine on mõistlik ning vastuvoolu ujumine ei ole seda teps mitte. Isegi Rootsi tunnistab oma viga.
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/rootsi-tunnistas-karjaimmuunsuse-muudiks-viirus-tapab-praegu-kaks-korda-rohkem-inimesi-kui-naaberriikides-kokku?id=91803041

  • "stagna"
    kui seesama inimene sureb piinarikkalt ja pikaldaselt lämbudes ( sest kopsud ei suuda enam piisavalt hapnikku vereringesse transportida ),siis nii uljast teksti ei temalt ega ka sugulastelt ei saa . See ei ole ilus ja äkiline lõpp infarkti või insuldi näol, mida vanurid enesele sageli ette kujutavad, et kuidas nad tahaks lahkuda


    Sa vist pole näinud kuidas vanainimesed insuldi tagajärjel halvatuna või aheldatuna ja kõnevõimetuna aastaid voodihaigena virelevad või vähki surejad valudes, mida morfiin ka enam ei leevenda.
    Lämbumissurm mõne päeva jooksul on sellega võrreldes ikka suht leebe variant.
    Kesmine koroonaga surija vanus on GB-s 85 ja keskmine eluiga 85,5. Vanuses 75 - 84 on nakatumise korral ellujäämisprotsent 91,5 ja alla 65 aatastel üle 99%.
    Mis eriti surmavast viirusest me siin räägime?

    https://www.youtube.com/watch?v=JOikkWxVRk8
    Neutraalset analüüsi tegev dok. film.
    Tegemist ei ole telegrami videoga (nõrkadel mitte karta, filmis soovitatakse täita terviseameti juhiseid) Sõna saavad nii lugupeetud teadlased, Jüri Ratas, WHO jne.
  • "stagna"
    kui seesama inimene sureb piinarikkalt ja pikaldaselt lämbudes ( sest kopsud ei suuda enam piisavalt hapnikku vereringesse transportida ),siis nii uljast teksti ei temalt ega ka sugulastelt ei saa . See ei ole ilus ja äkiline lõpp infarkti või insuldi näol, mida vanurid enesele sageli ette kujutavad, et kuidas nad tahaks lahkuda


    Ning loomulikult roomab kuskilt välja stagna, kes kõiki oma lämbumisjutuga juba 9 kuud hullutanud on.
  • mina olen neid intensiivis lämbuvaid patsiente näinud,kas keegi siinseist veel on ? Te pole tõenäoselt käinudki seal palatis., teid ei lastagi sinna

    ma olen ka kaks insulti läbipõdenud voodihaiget lähisugulast 24 / 7 põetanud mitu aastat , kas keegi veel on? Kui ei, siis ärge mölisege asjadest,millest te midagi ei tea . Mitte mingi hinna eest ei vahetaks keegi seda lamava haige elu ega ka põetamist piinarikka lämbumise vastu ,ei haige ise ega ka tema sugulased, kes tema eest hoolt peavad kandma .
  • Kas lämbudes inimest kunstlikku koomasse ei viida seal intensiivis?
  • "stagna"
    mina olen neid intensiivis lämbuvaid patsiente näinud,kas keegi siinseist veel on ? Te pole tõenäoselt käinudki seal palatis., teid ei lastagi sinna

    ma olen ka kaks insulti läbipõdenud voodihaiget lähisugulast 24 / 7 põetanud mitu aastat , kas keegi veel on? Kui ei, siis ärge mölisege asjadest,millest te midagi ei tea . Mitte mingi hinna eest ei vahetaks keegi seda lamava haige elu ega ka põetamist piinarikka lämbumise vastu ,ei haige ise ega ka tema sugulased, kes tema eest hoolt peavad kandma .


    Ongi noh, upser, stagna otsustab selle üle, kuidas su vanemad soovivad surra ja mitte keegi teine!!! Ja keegi ei mölise!!!

    Tegelt ka?
  • "stagna"
    ma olen ka kaks insulti läbipõdenud voodihaiget lähisugulast 24 / 7 põetanud mitu aastat , kas keegi veel on? Kui ei, siis ärge mölisege asjadest,millest te midagi ei tea . Mitte mingi hinna eest ei vahetaks keegi seda lamava haige elu ega ka põetamist piinarikka lämbumise vastu ,ei haige ise ega ka tema sugulased, kes tema eest hoolt peavad kandma .

    Paistab, et läheb pingerea koostamiseks.
    Pikaajalist vähi valudega lõppu oled ka näinud?
    Kuhu selle järjestaksid?
  • Lubage mind mainida ühte ebameeldivat huvide konflikti:

    Inimelude päästmise nimel, ja haiglate toimimise tagamisel, on:
    - parem kui Eestis on 300 uut haiget iga päev 1 000 päeva jooksul, kui 3 000 uut haiget iga päev 100 päeva jooksul.
    AGA
    Nendele äkki 50-100 000 tuhandele eestlasele, kes on juba olnud nakatunud, ja riskivad oma immunsust, aja möödudes, kaotada, on:
    - parem kui Eestis on 3 000 uut haiget iga päev 100 päeva jooksul, kui 300 uut haiget iga päev 1 000 päeva jooksul.

    =>
    Punkt 1: Õudsat lõppu tahetakse vältida
    Punkt 2: Lõputut õudust tahetakse vältida

    =>
    Jah, vaktsiin hakkab "asendama" nakatunuid niimoodi, et punkti 2 võib arvestada, samal ajal kui, inimelusid ikkagi päästetakse, ja haiglasüsteemi toimist ikkagi tagatakse.

    JA VEEL

    Siiamaani pole vist (avalikult) teada ÜHTEGI eestlast, kes on haigestunud kaks korda.

    Seega, mu mainitud huvide konflikt, ei ole veel realiseerunud.

    JA VEEL

    Täiesti viirus äkki niikuinii kunagi ei kao, isegi mitte vaktsiinidega, ja seega ta tuleb vahetevahel tagasi niikuinii, ja nakatab juba varem nakatunuid niikuinii, ehk muutub uueks "igaaastaseks haiguseks" mille vastu tuleb korduvalt vaktsineerida, või millega tuleb elada, nagu gripiga, hoolimata sellest, et ta on ohtlikum.
  • "mutionu"
    "stagna"
    kui seesama inimene sureb piinarikkalt ja pikaldaselt lämbudes ( sest kopsud ei suuda enam piisavalt hapnikku vereringesse transportida ),siis nii uljast teksti ei temalt ega ka sugulastelt ei saa . See ei ole ilus ja äkiline lõpp infarkti või insuldi näol, mida vanurid enesele sageli ette kujutavad, et kuidas nad tahaks lahkuda


    Sa vist pole näinud kuidas vanainimesed insuldi tagajärjel halvatuna või aheldatuna ja kõnevõimetuna aastaid voodihaigena virelevad või vähki surejad valudes, mida morfiin ka enam ei leevenda.
    Lämbumissurm mõne päeva jooksul on sellega võrreldes ikka suht leebe variant.
    Kesmine koroonaga surija vanus on GB-s 85 ja keskmine eluiga 85,5. Vanuses 75 - 84 on nakatumise korral ellujäämisprotsent 91,5 ja alla 65 aatastel üle 99%.
    Mis eriti surmavast viirusest me siin räägime?

    https://www.youtube.com/watch?v=JOikkWxVRk8
    Neutraalset analüüsi tegev dok. film.
    Tegemist ei ole telegrami videoga (nõrkadel mitte karta, filmis soovitatakse täita terviseameti juhiseid) Sõna saavad nii lugupeetud teadlased, Jüri Ratas, WHO jne.


    Et ei ole telegram? Ahah. Actually it is.
  • "ymeramees"
    "mutionu"


    https://www.youtube.com/watch?v=JOikkWxVRk8
    Neutraalset analüüsi tegev dok. film.
    Tegemist ei ole telegrami videoga (nõrkadel mitte karta, filmis soovitatakse täita terviseameti juhiseid) Sõna saavad nii lugupeetud teadlased, Jüri Ratas, WHO jne.


    Et ei ole telegram? Ahah. Actually it is.

    On siis või? Kust sa selle välja loed? Ma küll ei osanud seostada.
  • "stagna"
    mina olen neid intensiivis lämbuvaid patsiente näinud,kas keegi siinseist veel on ? Te pole tõenäoselt käinudki seal palatis., teid ei lastagi sinna

    Olen näinud, olen käinud. Ja tõenäoselt lähen jälle, kui vahepeal lahti ei lasta :-)
    "marker"
    Pikaajalist vähi valudega lõppu oled ka näinud?
    Kuhu selle järjestaksid?

    Mina olen. Kahjuks rohkem kui vaja, õnneks enamik siinkirjutajaist seda nii palju ei näe.

    Järjestan kõige ette, iseasi, mida see järjestamine muudab. Ilmselt mitte midagi. Ainus, mis hetke pandeemia olukorras midagi muudab, on kanda maski, hoida distantsi ja vältida kontakte. Ja see on tegelikult kõigile jõukohane.

  • Selle dokfilmi (Karantiin) kandvaks ideeks on suunata kõik jõud riskigrupi, ehk vanainimeste isoleerimiseks (on peamised haiglaressursi koormajad) ja lasta noorematel, kes põevad haigust reeglina kergelt, takistamatult nakatuda.
    Kahjuks on vanainimeste jõuline isoleerimine problemaatiline. Hooldekodudes oleks see lihtsam, aga suurem osa vanainimesi elab kodus koos nooremate sugulastega. Neid on praktiliselt võimatu isoleerida. Minu arvates.
  • See "dokfilm" on kokku klopsitud natuke osavamalt kui need koheselt eemaldatavad jamad, kuid päritolu on täpselt sama. Adekvaatsete inimeste tekstidest väljarebitud lausejupid, mida kasutatakse teises võtmes, koduprofessorid, kes istuvad omades kinnisideedes, milleks on näiteks ühe puhul "karjaimmuunsus on juba ammu käes", teise puhul "ka mujal läheb asi nii kiirelt mööda kui Hiinas" jne.

    Üks ja sama seltskond, kes lamemaa, argo ja evelin, kristallid, vaktsiinivastasus, maskivastasus taga on.
    Ja siis üritavad lamemaalased mutionud, rv30-d jms meid valgustada.

    Mina küll ei osanud seostada

    Oeh
  • mutionu kui mustkunstnik ütleb, et tegu on täiesti tavalise kübaraga, siis tegelikkuses on too kübar kõike muud kui tavaline.
  • Lihtne, tembeldame kõik, kes peavoolu propagandaga sama laulu ei laula segasteks (lamemaalasteks). Kui idioot nimetab kedagi segaseks, on see kompliment.
  • "rv30"
    Lihtne, tembeldame kõik, kes peavoolu propagandaga sama laulu ei laula segasteks (lamemaalasteks). Kui idioot nimetab kedagi segaseks, on see kompliment.



    Uus hädaolukorra juht Urmas Sule koroonaprotestijate kohta: demokraatia lubab olla keskmisest rumalam
  • Korralikult õli tulle. Eriti kogu selle jama suhtes, mida see pandeemia on põhjustanud - https://www.theblaze.com/news/peer-reviewed-hydroxychloroquine-study-hospitalizations

    Peer-reviewed hydroxychloroquine study finds 84% fewer hospitalizations among early treated outpatients

    What differentiates this study is that patients were diagnosed very early with COVID-19 in an outpatient setting, and only high-risk patients were treated early on'

    Zinc deficiency might explain why certain patient groups seem not to benefit from HCQ monotherapy.

    Starting triple therapy as early as possible after symptom onset is critical for treatment success because SARS-CoV-2 viral load appears to peak at Days 5–6 after symptom onset

    Uurimus ise on siin, veel vist kinnitamata, aga eeldatavasti avaldatakse järgmisel kuul.
    https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924857920304258?fbclid=IwAR2ThVW8heoWpjCJNALqNZOklRcDarS9csetteKE_jpT8U0l3-SH6IeJDHg

    Kas inimesi tüssati või on siin lihtsalt tegemist, et parem hilja kui mitte kunagi? Tohutud summad on läinud meditsiinile ja ravimite ning vaktsiinide arendamisele, mis oleks olnud välditavad?
    Seda tsingi mittekasutamist eelmistes uuringutes on ka varasemalt vandenõu teoreetikud välja toonud. Kohutav kui see tõele vastaks.
  • "Jäämees"
    Korralikult õli tulle. Eriti kogu selle jama suhtes, mida see pandeemia on põhjustanud - https://www.theblaze.com/news/peer-reviewed-hydroxychloroquine-study-hospitalizations

    Peer-reviewed hydroxychloroquine study finds 84% fewer hospitalizations among early treated outpatients

    What differentiates this study is that patients were diagnosed very early with COVID-19 in an outpatient setting, and only high-risk patients were treated early on'

    Zinc deficiency might explain why certain patient groups seem not to benefit from HCQ monotherapy.

    Starting triple therapy as early as possible after symptom onset is critical for treatment success because SARS-CoV-2 viral load appears to peak at Days 5–6 after symptom onset

    Uurimus ise on siin, veel vist kinnitamata, aga eeldatavasti avaldatakse järgmisel kuul.
    https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924857920304258?fbclid=IwAR2ThVW8heoWpjCJNALqNZOklRcDarS9csetteKE_jpT8U0l3-SH6IeJDHg

    Kas inimesi tüssati või on siin lihtsalt tegemist, et parem hilja kui mitte kunagi? Tohutud summad on läinud meditsiinile ja ravimite ning vaktsiinide arendamisele, mis oleks olnud välditavad?
    Seda tsingi mittekasutamist eelmistes uuringutes on ka varasemalt vandenõu teoreetikud välja toonud. Kohutav kui see tõele vastaks.

    Mis moodi inimesi tüssati? Arvad, et kusagil oli jälle kuri vandenõu, mis kehtestati selle aasta jaanuaris või veebruaris?
  • "ttrust"

    Mis moodi inimesi tüssati? Arvad, et kusagil oli jälle kuri vandenõu, mis kehtestati selle aasta jaanuaris või veebruaris?

    Ma ei ütle otseselt ju midagi, tõstatan lihtsalt hüpoteetilise küsimuse.
    Vandenõu võib olla selles, et see hea asi laideti miskipärast nii maha. Lihtsalt lohakalt tehtud uurimused hüdroksüklorokviini mõju kohta, mille ebaõnnestumiste tõttu läks tohutult "rahva maksuraha" uute ravimite ja vaktsiinide arendamisse. Kulu-efektiivsus on väga kehva.

    Samas pole ausalt öeldes vahet, miks varasemad uurimused ebaõnnestusid. Tähtis on, et kuidas edasi?

    Kontrollgrupist suri üksnes 1 inimene võrreldes 13-ga kontrollgrupist (0,7%-i vs 3,4%-i). Lisaks see 1 oli ka vähihaige, mis on karm seisukord (The patient who died had a history of cancer and only took one daily dose of the triple therapy before hospital admission.)

    Kas oleks võimalik piiranguid leevendada kui ravi on niivõrd lihtne ja odav? Oht on muidugi see, et ravi tuleb alustada varakult nagu on ka kirjas uurimustöös.
  • Kasuta internetti. Esiteks tuleks tutvuda selle doktori twitteri accountiga: SIIN


    Keegi on viitsinud kogu seda jama üksipulgi kommenteerida: SIIN

    Netis on saadaval ka seesama "study" suvine toores versioon, kommentaaridega.

  • "ymeramees"

    Keegi on viitsinud kogu seda jama üksipulgi kommenteerida: SIIN

    Aitäh, aga ta ei lükka mingilgi viisil ümber uurimustöö enda sisu, vaid räägib kollasest taustast ja et teine uurimustöö sai teised tulemused. (Uurimustööd võivadki saada erinevaid tulemusi, olenevalt detailidest)
    International Journal of Antimicrobial Agents on rahvusvaheline žurnaal nii et kui see uurimus detsembris kinnitatakse, siis räägime asjast edasi? OK, ma olen nõus.
    Mu eesmärk pole paanikat tekitada, aga tõde on tähtis.
  • "Jäämees"
    "ttrust"
    Mis moodi inimesi tüssati? Arvad, et kusagil oli jälle kuri vandenõu, mis kehtestati selle aasta jaanuaris või veebruaris?

    Ma ei ütle otseselt ju midagi, tõstatan lihtsalt hüpoteetilise küsimuse.
    Vandenõu võib olla selles, et see hea asi laideti miskipärast nii maha. Lihtsalt lohakalt tehtud uurimused hüdroksüklorokviini mõju kohta, mille ebaõnnestumiste tõttu läks tohutult "rahva maksuraha" uute ravimite ja vaktsiinide arendamisse. Kulu-efektiivsus on väga kehva.

    Samas pole ausalt öeldes vahet, miks varasemad uurimused ebaõnnestusid. Tähtis on, et kuidas edasi? ...

    Oot, kas see et kogu maailmas üksteisevõidu raisatakse sadu miljoneid eirnevate vaktsiinide ja ravimite väljatöötamiseks Covid-19 vastu, ongi see "tüssamine".
    Et, oleks võinud lihtsalt hüdroksüklorokviini sisse võtta ja elu oleks olnud nagu lill?
    Et, kuidas küll miljardeid ravimite välja töötamisele kulutavad teadusinstituudid selle peale küll ei tule?
  • "ttrust"


    Oot, kas see et kogu maailmas üksteisevõidu raisatakse sadu miljoneid eirnevate vaktsiinide ja ravimite väljatöötamiseks Covid-19 vastu, ongi see "tüssamine".
    Et, oleks võinud lihtsalt hüdroksüklorokviini sisse võtta ja elu oleks olnud nagu lill?
    Et, kuidas küll miljardeid ravimite välja töötamisele kulutavad teadusinstituudid selle peale küll ei tule?


    See, et kulutatakse miljardeid ravimite väljatöötamisele ei ole heategevus vaid äri. Selleks, et teenida sadu miljardeid. Foorumis nimega "Investeerimine" peaks see olema arusaadav. Seda ei saa hukka mõista. Siin pole mingit kurja vandenõud ega pahatahtlikkust inimkonna vastu. Lihtsalt äri.
    On olemas selline asi nagu institutsioonide ellujäämisinstinkt. Ülemaailmne institutsioon nimega Ravimiäri hakkab automaatselt vastu töötama kõigele mis ähvardab tema toidubaasi. See ei ole mingi uhhuuvandenõuteooria vaid täiesti inmlik reaktsioon. Kui keegi avastaks lihtsa aine, mida igaüks saaks loodusest korjata ja see raviks kõiki haigusi, siis Ravimiäri kõik rakukesed apteekriteni välja hakkavad alateadlikult selle vastu töötama, sest see ähvardab nad ilma jätta igapäevasest sissetulekust. Selle taga ei olegi mingit "karvast kätt" ahneid rahamehi ega illuminaate. See toimib iseenesest.
    Ma arvan, et kes sellest lihtsast mustrist aru ei saa on tõeline uhhuu-idealist.
  • Klorohiinil on sagedased tõsised kõrvaltoimed. Selle tõenäoline efektiivsus COVID vastu on näidatud vaid mõnes kahtlases uuringus, mis kutsus esile kriitikalaine meditsiinilistes ringkondades. Antibiootikumite profülaktiline kasutamine laiade inimmasside poolt on kuritegu.

    Erinevalt matemaatikast, kus üks kord tõestatud teoreem jääbki alati tõestatuks, meditsiinis on uuringud oluliselt vähem rangemad ning nende tulemused laiades piirides tõlgendatavad. Väide "teadlased tõestasid" meditsiini valdkonnas pigem tähendab "uuring näitas, et teatud tingimustel esineb sündmuste vahel korrelatsioon". Preprint täna tähendab "üks teadlkaste grupp arvab, et nende uuring näitas..." Preprintide lugemine delfidebiilikute poolt on ühiskonnale väga kahjulik.
  • to: ymeramees , see on mitme kuu parim nali siin! :-)
  • Lp. kommentaator mutionu, Sa oma viimases kommentaaris üritad väita, et punane värv ei ole punane ning roheline värv ei ole roheline ning kui lollust korrutada miljon korda saame lõpuks kokku tarkuse.
  • Uskumatu!
    Palju õnne kõikidele kes siin "investorite" foorumis oma aega raiskavad.
    Tallink loomulikult "raiskab raha" uute laevade ehitamiseks, et inimestele head teha ja neid üle vee vedada. Mitte seleks, et piletimüügist kasu teenida.
    Ravimifirmad "raiskavad üksteise võidu raha", et inimkonda päästa. Mitte selleks, et ravimimüügist teenida.

    Kasumi nimel töötavad firmad eksisteerivad ainult lamedal maal ja see on telegrami jutt. Taganegu meist Saatan!
    Palju edu tõepoolest. Jätkake samas vaimus!
  • Trust ja Ümeramees. Ma paljastan vandenõu, Pangad meelitavad teid oma pensionifondi mitte selle pärast, et nad hoolivad teist üliväga ja soovivad, et te vanadupäevil nälga ei peaks kannatama, vais sellepärast, et soovivad teie pealt teenida.
    Ärge uskuge, see on järjekordne musta valgeks rääkimine!

    Noh! Pange pitast! TELEGRAM !!!
  • Lähete nüüd kahekesi sõbralikult käest kinni tagasi Telegrammi vast?
  • Lp. kommentaator mutionu, milleks selline lapselik tekst?
  • mutionu, ma avastasin veel ühe valusa tõe- pagarid küpsetavad saia mitte selleks, et sul kõht täis saaks, vaid et sinu pealt teenida. Lisaks avastasin veel igivana kohalike pagarite vandenõu- toidu kõrvale leiva söömise komme- ikka seesama varjatud tarbimise tõstmine ja kasumi maksimeerimine sinu kui lihtsa inimese arvelt.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon