Tulude deklareerimine 2020 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tulude deklareerimine 2020

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kes ridade vahelt välja ei lugenud, siis kahe viimase postituse loomoraal on, et investeerimiskonto kasutamisel tuleb igal aastal tuludeklaratsioon esitada. Ka siis, kui investeerimiskontol mingit tegevust pole toimunud.
  • Tere

    Olen lugenud läbi kõik selle teema viited, kui endiselt on mõned asjad segased. Mõtlesin, et teen postituse koos piltidega ja keegi pädev (Sander?) saab vastata koos selgitusega iga punkti kohta, siis ehk teistele ka tulevikus abiks.

    Aktsiad soetatud ja kasvukonto investeerimiskonto süsteemis.

    1. Küsimus deklaratsiooni punkt 5.1 palk ja muu tasu kohta:

    Kas deklaratsioonis eeltäidetud rida tuleks deklaratsiooni jätta alles või kustutada? Miks?

    2. Küsimus Kasvukonto kohta:

    LHV maksuaruandes kirjas, et tulumaksu ei ole kinni peetud. Investeerimiskonto süsteemi kasutades tuleks see rida kanda deklaratsiooni või mitte? Miks?

    3. Küsimus LHV investeerimiskonto aruande kohta:

    Kas investeerimiskonto aruandes peavad Kasvukonto dividendid olema valitud/arvestatud või mitte? Minul on vaikimisi kõik dividendid arvestusest väljas. Miks?



  • Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?
  • Ja mis sinna soetusmaksumusse tuleb panna?
  • IK kasutamise korral aktisakapitali vähendamise kannet EMTAsse saadetavas rapordis olla ei tohi (tüüpilise vähendamise korral, kui tulumaksu pole tasutud).
    Deklaratsiooni 6.4 jaotises tuleb vastav kirje kustutada, EMTA selgitus
    Kuna tuludeklaratsiooni eeltäidetud andmetes ei ole võimalik eristada, kas isiku finantsvaralt saadud tulu on seotud finantsvara maksustamise tavasüsteemi või investeerimiskonto süsteemi kasutades, siis on äriühingu omakapitali väljamaksed kantud eeltäidetud tuludeklaratsiooni tabelisse 6.4 „Aktsiaseltsi aktsiakapitali, osaühingu või ühistu osakapitali, täis- või usaldusühingu sissemakse vähendamisel, aktsiate, osade või osamakse tagasiostmisel või juriidilise isiku likvideerimisel saadud väljamakse“. Seetõttu peab isik investeerimiskonto süsteemi hõlmatud finantsvara tehingud kustutama tuludeklaratsiooni tabeli 6.4 eeltäidetud andmete hulgast ning kajastama investeerimiskonto süsteemi maksustamispõhimõtteid järgides tuludeklaratsiooni tabelis 6.5.
  • stiivo
    Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?


    Tahaks ka seda, teada.
  • havoc
    Ragne
    Pisike segadus deklaratsiooniga.

    Saatsin LHVst investeerimiskonto aruande Maksuametisse ja tekkisid mōned küsimused kui jäin vaatama maksuaruannet.

    1. SAB1L dividendid kajastuvad ik aruandes 6.5 sissemaksena ja maksaruandes jälle punkti 8.2 all.
    Kas pean siis käsitsi kandma punkt 8.2 alla ka või mitte? Sest ik aruanne peaks nagu õige olema või ei?
    2. LHV allutatud võlakirja eest saadud dividendid on ik aruandes 6.5 II osa all ehk ik sissemakse.
    Kas see ōige vōi peab sealt kustutama ja märkima need hoopis 7.1 alla? Sest kui vaadata LHVst maksuaruannet siis LHV allutatud võlakirja intressid on punkti all 7.1.

    1. Ei tea.
    2. Selle võlakirjaga on tõesti segadus, sest võlakirja eest ei maksta dividende, aga 7.1 alla peab neid kuidagi deklareerima, v.a siis kui neendest tulumaks mingi põhjusel kinni peetud, siis tuleb need viia 5.1 alla.


    Kas keegi oskab öelda, et kus neid LHV allutatud võlakirja intresse kajastada tuleks?
  • Tankist_007
    Kes ridade vahelt välja ei lugenud, siis kahe viimase postituse loomoraal on, et investeerimiskonto kasutamisel tuleb igal aastal tuludeklaratsioon esitada. Ka siis, kui investeerimiskontol mingit tegevust pole toimunud.


    Kas laste investeerimiskontod samuti tuleks iga aasta deklareerida, kuigi seal tulu on alla 6000€?
  • RIFF
    Tankist_007

    Skeem 1) kasutamine muudaks investeerimiskonto kasutamise sisult mõttetuks. Investeerimiskonto kasutamise mõte ongi skeem 1) kirjeldatud tegevuse vältimine ja skeem 2) rakendamine eesmärgiga maksta tulumaksu üksnes siis ja ainult siis ning selle osa pealt, millises osas väljamaksete jääk ületab sissemaksete jääki. Tulumaksuga maksustamata dividendi laekumine investeerimiskontole ei kuulu deklareerimisele analoogselt väärtpaberite müügitehingust tuleneva laekumisega.

    Soetamise teenustasu ei saa sissemaksena arvestada, kui teenustasu on makstud selle raha arvelt, mis on eelnevalt juba investeerimiskonto sissemaksena deklareeritud. Soetamismaksumuse saab küll sissemakseks märkida teoreetiliselt, kui see on tehtud raha arvelt, mis ei ole varem sissemaksena deklareeritud, aga praktikas ma ei suuda ette kujutada, mis raha see selline olla võiks investeerimiskontol, kui kasutusel on ainult investeerimiskontona kasutatav rahakonto, millega muid tehinguid ja arveldusi üldse ei tehta.


    Tänan selgituse eest.

    Maksustamata dividendi sissemaksena ei deklareeri ning saadud dividendide ulatuses tegelikult olekski ju võimalik teenustasusid sissemaksena märkida.
    Näiteks olen kontole teinud sissemakseid 100€, saanud maksustamata dividende 1€, soetamisega seotud teenustasud 2€. Sellisel juhul dividendid ei ole sissemaksena registreeritud ja 1€ ulatuses teenustasusid saaksin märkida sissemaksena. Olen õigel teel?


    Kõik Eesti äriühingutelt saadud dividendid peaksid sissemaksena deklareerima, vastasel korral oleksid need investeerimiskonto süsteemis (topelt)maksustatavad. Kui väärtpanerite soetamise või müügi teenustasu oled maksnud investeerimiskontole kantud raha arvelt (ma ei kujuta ette, kas seda üldse tehniliselt saaks maksta mingilt muult kontolt), siis seda sissemaksena ei deklareeri. Väärtpaberite soetamise või müügi teenustasu on sel juhul finantsvara. Konto hooldusttasud peab deklareerima väljamksena.
  • Ahto
    Tankist_007
    Kes ridade vahelt välja ei lugenud, siis kahe viimase postituse loomoraal on, et investeerimiskonto kasutamisel tuleb igal aastal tuludeklaratsioon esitada. Ka siis, kui investeerimiskontol mingit tegevust pole toimunud.


    Kas laste investeerimiskontod samuti tuleks iga aasta deklareerida, kuigi seal tulu on alla 6000€?


    Jah. Maksukohustus tekib siis kui investeerimiskonto lõpetad (raha välja võtad). Kui oled varem deklareerinud ja siis ühel aastal ei deklareeri, tekib maksuametil küsimus, et kas konto on nüüd suletud?
    Kui jätad varem deklareeritud investeerimiskonto nüüd märkimata, siis see on üsna kindel põhjus, miks maksuamet sinu käest selle kohta täpsustava küsimuse küsib.
  • risto

    Aga kas Kasvukontole laekunud dividendidelt (nt SPYD) on tulumaks kinni peetud või mitte? Ehk kas nad kuuluvad variandi A või B alla?

    Seda näeb "Varad ja kohustused" -> "Maksuaruanne". Kui 8.8 all, siis variant A ja kui 8.1, siis B.
  • Johhan
    1. mõjutab aastatulu ja peaks alles jätma
    2. kui tulumaksu pole kinni peetud, siis ei tohi sissemaksena deklareerida. See läheb "kasumi" hulka, mis makustatakse investeerimiskonto väljamaksmisel
    3. Vaata seda https://fp.lhv.ee/forum/invest/132761?postId=2858696, Dividendidelt kinni peetud tulumaksu näeb "Varad ja kohustused" -> "Maksuaruanne". Kui 8.8 all, siis variant A ja kui 8.1, siis B.

    stiivo ja Valme - vaadake markeri kommentaari: https://fp.lhv.ee/forum/invest/132761?postId=2858783 LHV investeerimsikonto aruanne kajastab seda valesti ja linnuke tuleks eest ära võtta.

    Ahto -
    Lapse investeerimistulu on vaja deklareerida tuludeklaratsioonis siis, kui

    lapse konto on lisatud investeerimiskonto süsteemi;
    lapse kontole on laekunud väärtpaberitulu (sh dividende) välismaalt;
    lapse kontol on tekkinud maksustatav kasum või kahjum, mille soovid kanda edasi järgmisesse aastasse;
    lapse konto maksuvaba tulu (nt Eesti dividendid) ületab 6000 eurot.
    Seega ei ole tavasüsteemi kasutades vaja deklareerida lapse investeeringuid juhul, kui aasta jooksul müügitehinguid ei tehta, välismaalt laekumisi ei ole ja maksuvaba tulu on alla 6000 euro.

    Investeerimiskontot kasutades peaks lapse konto deklareerima iga-aastaselt.
  • Mul on ikkagi segadus tehingutasude deklareerimisega investeerimiskonto sissemaksena. Loen juhendist, et seda saab teha ainult siis, kui sissemakse jääk on 0, aga kuidas seda jääki üldse reaalselt 0-i saab ajada (muidu kui päris alguses, kui tegin uue tühja investeerimiskonto)? Vaatan oma investeerimiskonto aruannet ja seal tabelis 6.5 I osas veerg 3 ainult kasvab. Ma pole muidugi veel ühtegi väljakannet investeerimiskontolt teinud ka, kas selles ongi siis asi? Kas see tähendab, et ma peaks EMTA-le andmeid saates valima nupukese "ära arvesta" (väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasusid)?
  • Valme
    stiivo
    Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?


    Tahaks ka seda, teada.


    Mul see ka küsimus, kuidas kajastada. Teab keegi?
  • PRiiT
    Valme
    stiivo
    Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?


    Tahaks ka seda, teada.


    Mul see ka küsimus, kuidas kajastada. Teab keegi?


    Natuke ülevalpool ->
    "Sander Pikkel

    stiivo ja Valme - vaadake markeri kommentaari: https://fp.lhv.ee/forum/invest/132761?postId=2858783 LHV investeerimsikonto aruanne kajastab seda valesti ja linnuke tuleks eest ära võtta."

  • Sander Pikkel
    Johhan
    1. mõjutab aastatulu ja peaks alles jätma

    Aga kui aktsiad on soetatud investeerimiskonto süsteemis ja madalama maksumääraga dividenditulu vaid aastatulu mõjutab, miks mitte kanda see siis hoopis 7.1 alla?
  • neier
    Aga kuidas käituda Silvano puhul?

    Silvanoga samamoodi nagu Nordeconi ja Tallinkiga. Investeerimiskonto puhul siis aruandest vastava rea eest linnuke ära.
  • LHV maksuaruanne kuvab 7.1 all ("Intressid - Eestis saadud tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud") investeerimiskonto saadud intresse.

    EMTA-s on 7.1 pealkiri "Eesti äriühingult saadud dividendid või muud kasumieraldiste väljamaksed, mida ei maksustata füüsilise isiku tuluna."

    Seega mu küsimus LHV-le, kas 7.1 alla peab sisestama investeerimiskonto intressid ning kui jah, siis mis tuleb panna väljamakse liigiks (intresse valikus pole)?
  • Martin Mets
    PRiiT
    Valme
    stiivo
    Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?


    Tahaks ka seda, teada.


    Mul see ka küsimus, kuidas kajastada. Teab keegi?


    Natuke ülevalpool ->
    "Sander Pikkel

    stiivo ja Valme - vaadake markeri kommentaari: https://fp.lhv.ee/forum/invest/132761?postId=2858783 LHV investeerimsikonto aruanne kajastab seda valesti ja linnuke tuleks eest ära võtta."



    Pigem oli mõte ikka selles, et kas see bugi on parandatud või mitte :)
  • Keegi oskab kohe öelda, milline see Tallinki omakapitali väljamkse oli? Kas 03.07 sooritatud või 03.12 sooritatud?
  • Valme - bugi ei ole parandatud. Investor saab vajalikud kanded eemaldada enne kui aruande Maksuametisse saadab.
  • Martin Mets
    PRiiT
    Valme
    stiivo
    Sander Pikkel
    marker
    Aktiskapitali vähendamise saab inv konto sissemaksena deklareerida ainult siis, kui see on makstud juba tulumaksuga maksustatud tulu arvelt. Saaks LHV eelmise aasta väljamaksete kohta siia selle info panna? Totter oleks igal investoril ise eraldi emitendilt küsima hakata.


    Tallink ja Silvano ütlesid, et nende väljamaksed on olnud omakapitali sissemakste arvelt. Tõenäoliselt Nordeconil samuti.

    Ühtlasi tuli välja, et LHV investeerimiskonto raportisse jooksis see info valesti sisse ja nende kolme ettevõtte puhul ei tohi vastavat rida EMTA-sse sissemaksena saata.


    Saan ma õigesti aru, et antud realt tuleb enne maksuametisse saatmist linnuke ära võtta? Ehk siis investeerimiskonto aruandes on endiselt viga sees?


    Tahaks ka seda, teada.


    Mul see ka küsimus, kuidas kajastada. Teab keegi?


    Natuke ülevalpool ->
    "Sander Pikkel

    stiivo ja Valme - vaadake markeri kommentaari: https://fp.lhv.ee/forum/invest/132761?postId=2858783 LHV investeerimsikonto aruanne kajastab seda valesti ja linnuke tuleks eest ära võtta."



    Aitäh info eest. Väike segadus veel on.

    Saatsin esimese investeerimiskonto aruande, kuid ei võtnud 03.12 tehtud Tallinki aktsiakapitali vähendamise väljamakse eest linnukest ära. EMTA aruandel oli sama tehing kajastatud nii 6.4 ja 6.5 jaotustes. Saatsin teistkordsed aruande EMTAsse seepeale nii et võtsin vastava tehingu eest linnukese ära. Sain 6.5 jaotusest selle kirje maha. Samas sellest markeri kommentaarist saan nagu aru, et see vastav väljamakse ei tohiks ka sektsioonis 6.4 olla. Nüüd siis ongi segadus, et kus ta olema peaks, kui üldse? Tahaks ausalt selle õigesse kohta üles tähendada.

    EMTAga olen korra telefonitsi rääkinud tuludeklarist ja sümpaatne vestlus oli, olukord sai lahendatud, a kui võimalik siis rohkem ametnike aega ei kulutaks :D
  • Silvano teemal - rääkisin EMTA-ga ning nemad ütlesid, et kajastage aktsiakapitali vähendamist investeerimiskonto sissemaksena ja kustutage 6.4 alt ära.
  • PRiiT
    Silvano teemal - rääkisin EMTA-ga ning nemad ütlesid, et kajastage aktsiakapitali vähendamist investeerimiskonto sissemaksena ja kustutage 6.4 alt ära.


    juba hakkab looma
    siin tundub olevat juba mingi loogika sees

    kapitali vähendamist ju ei makstustata, see ongi mõte, miks seda dividendi maksmise asemel tehakse
    aga senised soovitused on toonud kaasa selle maksustamise
  • Selge, aitäh! Sain aru, et Tallinki 03.12 rida polegi vaja kajastada. Annan teada, kui mingi viga siin oli.
  • Kas ei ole natuke imelik, et digiajastul, kus kõik maksuandmed on juba eeltäidetud, ei suuda pangad edastada maksuametisse korrektset deklaratsiooni ja inimesed peavad käsitsi andmeid parandama ja nuputama, kas selle firma dividendid peavad olema punkti 7.2 või 8.1 all.

  • rihoe
    Kas ei ole natuke imelik, et digiajastul, kus kõik maksuandmed on juba eeltäidetud, ei suuda pangad edastada maksuametisse korrektset deklaratsiooni ja inimesed peavad käsitsi andmeid parandama ja nuputama, kas selle firma dividendid peavad olema punkti 7.2 või 8.1 all.


    Selles mõttes ei ole liiga imelik, et deklareerida on võimalik mitut moodi, iga mood kajastub deklaratsioonis erinevalt ja konkreetne mood on mitte panga, vaid deklareerija enda valida ja otsustada. Koheselt tulevad pähe järgmised mõtted:
    pank ei tea ega saagi teada, kas deklareeritakse fifo alusel või kaalutud keskmise alusel;
    pank ei tea, kas kasutatakse tavasüsteemi või investeerimiskontot või nende kombinatsiooni;
    pank ei tea ega saagi teada, kas deklareerijal on tehinguid ja kontosid ka muudes pankades, mis deklaratsiooni võivad mõjutada;
    pank võib, aga ei pruugi teada soetushindasid.
  • Kui investeerimiskonto süsteemi kasutades on Eestis intressi maksjale jäänud teatamata, et investeerimiskonto süsteemi kasutatakse ja intressidest on seetõttu tulumaksu maha läinud (investeerimise kontol kaks kannet, intressi summa deebet kanne ja tulumaksu summa kreedit kanne) siis kas oleks õige näidata EMTA deklaratsiooni punktis 6.5 intressi deebet kannet investeerimiskonto sissemaksena, tulumaksu kreedit kannet investeerimiskonto väljamaksena ja kajastada intressi deklaratsioonil 5.1 all, kuna see mõjutab maksuvaba tulu?
  • Kui jäi teatamata, siis peaks jah punktis 6.5 kajastama intressisumma sissemaksena ja tulumaksusumma väljamaksena. Minu meelest peaks siis ka märkima punkti 5.1 selle intressisumma ja kinnipeetud tulumaksusumma. Kuna tulumaks on juba makstud, siis see summa on nn kasutusele võetud 2019. aastal ja vähendab seega 2019. aasta tulumaksuvaba miinimumi. Kui on kasutusele võetud ehk tulumaks on tasutud, siis ei ole ka enam tulumaksu, mille tasumist edasi lükata ja seetõttu kajastubki punktis 6.5 sissemaksena. Vastasel juhul ei peaks punkti 6.5 kannet tegema, kui tulumaksu ei oleks kinni peetud.
  • Tekkis küsimus invest,konto aruandes ( enne EMTA saatmist ) ,et kui TKM1T maksis 12.04.2019 dividende ja pidas kinni TM, kas need read peavad kajastuma aruandes ( sisse ja väljamkased ) ,mis läheb EMTA sse ?
  • Müüsin 2019. aastal mõned SAB1L aktsiad, mis olin 2018. aastal ostnud. Investeerimiskonto aruande all näen miskipärast ainult teenustasu kannet. Tuludeklaratsioonis näen müügitehingut 8.2 all. Olen need aktsiad nii ostnud kui müünud investeerimiskonto süsteemi kasutades. Mis ma tegema peaks?
  • Kas ja kuidas kajastate tuludeklaratsioonis Funderbeamis müüdud investeeringuid?
  • Valdek
    Müüsin 2019. aastal mõned SAB1L aktsiad, mis olin 2018. aastal ostnud. Investeerimiskonto aruande all näen miskipärast ainult teenustasu kannet. Tuludeklaratsioonis näen müügitehingut 8.2 all. Olen need aktsiad nii ostnud kui müünud investeerimiskonto süsteemi kasutades. Mis ma tegema peaks?

    Investeerimiskonto süsteemis kajastatakse ainult raha sisse- ja väljakanded. Aktsiatehingud ei kuulu selles süsteemis maksustamisele ja neid deklareerida ei tohi.
  • Sander Pikkel
    Valdek
    Müüsin 2019. aastal mõned SAB1L aktsiad, mis olin 2018. aastal ostnud. Investeerimiskonto aruande all näen miskipärast ainult teenustasu kannet. Tuludeklaratsioonis näen müügitehingut 8.2 all. Olen need aktsiad nii ostnud kui müünud investeerimiskonto süsteemi kasutades. Mis ma tegema peaks?

    Investeerimiskonto süsteemis kajastatakse ainult raha sisse- ja väljakanded. Aktsiatehingud ei kuulu selles süsteemis maksustamisele ja neid deklareerida ei tohi.


    Okei, aga kas ma peaks siis selle rea 8.2 alt maha kustutama või mis ma tegema peaks?
  • Investeerimiskonto süsteemi kasutades peaks tõesti 8.2 alt müügitehingu kustutama.
  • Investeerimiskonto - kas väärpaberi soetamise/võõrandamisega seotud teenustasusid tuleb arvestada või mitte?
    Pole vaja vastatan. Näen, et kui muudan selle "arvesta" peale, süsteem seda arvesse ei võta.
  • Stacey
    Investeerimiskonto - kas väärpaberi soetamise/võõrandamisega seotud teenustasusid tuleb arvestada või mitte?


    Leidsin ise vastuse. Isegi kui valida "arvesta," süsteem muudab selle automaatselt tagasi "ära arvesta" peale.
  • Olen esitanud Investeerimiskonto (IK) raporti maksuamtile eelmisel aastal 2018 aasta kohta ning näen ka eelmise aasta deklaratsioonist, et see on seal olemas, ja lõppsaldo on, ütleme, et -1000 (ehk sissemakse on olnud suurem kui väljamakse).
    2019 aasta IK deklaratsioon - olen proovinud mõlemat, kas jätan LHV-s edasikantud summa 0-ks või 1000ks, EMTAsse jõuab ikka 0. Ja kuigi EMTA-s on mu 2018 deklaratsioon lõppväärtusega -1000, 2019 aasta deklaratsiooni edasikantud summa on ikka 0, ehk EMTA ei võta edasikantud summat arvesse, k.a. tulumaksu arvutamisel. Oletame et 2019 aastal võtsin IK kontolt välja 100, siis EMTA arvutab juba sellelt 100-lt maksu, kuigi neto oleks alles -900 kui eelm.perioodi jääk arvesse võetaks. Kas ma olen ainuke selle probleemi ees või olen millestki valesti aru saanud?
  • Maksustatav summa peabki 0 olema, kui kontolt pole rohkem raha välja võetud kui sinna sisse sai pandud. Maksuamet peaks näitama eraldi ka edasikantava summa jääki (sissemaksete summat).
  • Kuidas kommenteerite EMTA väidet, et LHV kliendid pole saanud tulumaksutagastust oma arveldusarvele põhjusel, et LHV-sse saadetud maksed saadeti pangast 28.02.2020 tagasi seoses pangapoolse infotehnoloogilise veaga, mille pank lubas kõrvaldada, kuid pole seda siiani suutnud teha?
    Panga infotelefonil vastav neidis edastas tagasihoidlikku lootust, et 03.03.2020 võib see probleem leida lahenduse.
    Mitmete viimaste börsipäevade valguses tundub samuti, et 200 000 klienti on LHV IT-osakonna jaoks hetkel ülempiir ning kaubanduskeskustesse palgatud LHV kliendiks värbava tiimi asemel võiks hoopis oma IT meeskonda täiendada/harida.
  • Kuna siiani LHV-lt minu küsimusele vastust (nagu ka EMTA tulumaksutagastust) ei ole, oli eilse panga infoliinil vastaja tagasihoidlik lootus põhjendatud.
    Pank võiks ju vastutust preilidelt, omapoolse vastamisega, vähendada - või kuidas?
  • Kandsin investeerimiskontole Rootsi kroone koguses X (SEK), mis olid tavakontole konverteeritud kursiga Y (Konverteerimine ja kanne investeerimiskontole toimus samal päeval). LHV investeerimiskonto aruandes on aga antud sissemakse veidi väiksem, kui see tegelikult antud kuupäeval eurodes oli.
    Siit ka küsimus, et kas investeerimiskonto aruandes kasutab LHV mingit kindlat kurssi nende Roosti kroonide konverteerimiseks eurodeks või ongi see vale ja pean käsitisi tuludeklaratsiooni punktis 6.5 antud summa käsitsi korrektseks muutma? Või siis tõesti on mul kuskil midagi märkamata jäänud?
  • rainrs
    Kandsin investeerimiskontole Rootsi kroone koguses X (SEK), mis olid tavakontole konverteeritud kursiga Y (Konverteerimine ja kanne investeerimiskontole toimus samal päeval). LHV investeerimiskonto aruandes on aga antud sissemakse veidi väiksem, kui see tegelikult antud kuupäeval eurodes oli.
    Siit ka küsimus, et kas investeerimiskonto aruandes kasutab LHV mingit kindlat kurssi nende Roosti kroonide konverteerimiseks eurodeks või ongi see vale ja pean käsitisi tuludeklaratsiooni punktis 6.5 antud summa käsitsi korrektseks muutma? Või siis tõesti on mul kuskil midagi märkamata jäänud?


    Paar aastat tagasi oli sama probleem, selgus, et nad kasutavad mingit fix kurssi iga päeva kohta, mitte tehingu kursi.
  • AU13
    Kuidas kommenteerite EMTA väidet, et LHV kliendid pole saanud tulumaksutagastust oma arveldusarvele põhjusel, et LHV-sse saadetud maksed saadeti pangast 28.02.2020 tagasi seoses pangapoolse infotehnoloogilise veaga, mille pank lubas kõrvaldada, kuid pole seda siiani suutnud teha?
    Panga infotelefonil vastav neidis edastas tagasihoidlikku lootust, et 03.03.2020 võib see probleem leida lahenduse.
    Mitmete viimaste börsipäevade valguses tundub samuti, et 200 000 klienti on LHV IT-osakonna jaoks hetkel ülempiir ning kaubanduskeskustesse palgatud LHV kliendiks värbava tiimi asemel võiks hoopis oma IT meeskonda täiendada/harida.


    Maksuameti poolt saadetud makseid sisaldav fail ei vastanud LHV spetsifikatsioonile. Ilmselt sattusid nad esialgset veateadet nähes veidi segadusse ja eeldasid, et viga on pangasüsteemis. Viga oli siiski koostatud failis, millest oleme Maksuametit ka informeerinud

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon