BÖRSIKRAHH 2016 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIKRAHH 2016

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • tea kas annavad seejärel väikese kergendusohkega puhkepäeva, või suruvad edasi? et kui muidu ei saa, siis peab niikaua suruma, kuniks nõrgad oma Ch.11 välja hõikavad?
  • vipvalve
    tea kas annavad seejärel väikese kergendusohkega puhkepäeva, või suruvad edasi? et kui muidu ei saa, siis peab niikaua suruma, kuniks nõrgad oma Ch.11 välja hõikavad?

    vipvlve, mismoodi aktsia hind Ch11 peaks põhjustama otseselt?
  • vbla ehk läbi panga laenudeski? ma suht rumal, valgusta mind..
  • pahurik

    PS Mad Max, ilmselt olin liiga kuri, aga kui loeksid eelmised postid läbi, siis sa ei tuleks ja ei hüüataks "kõik müüma" kui enne on samal teemal pool päeva räägitud.


    No offence, tegu oli lihtsalt viitega Postimehe artiklile. Ja Kõik müüma polnud mitte üleskutse vaid pigem viide artikli sisule.
  • opex
    RBS-i paber: http://static.guim.co.uk/ni/1452594796380/European-Rates-Weekly-08011.pdf


    radikaalsete soovituste a la sell everything andmine nõuab mune, selles kontekstis respekt, paljud majad ei julge nii karme avaldusi teha ... tööstusharu tumedam pool on see, et müügisoovitused viivad majast äri minema ... niikaua kui kliendid istuvad väärtpaberites, siis teenustasud jooksevad, raha kipub aga kontodelt minema jooksma

    no oletame, et kliendil on varahaldusportfell ja ta maksab 0,xx% haldustasu miski aktsiate ja võlakirjade kogumi summast, kui ta nüüd kõik müüb ja raha hoiustele paneb, siis ta tihti ei näe põhjust haldustasu maksta raha pealt, kannab selle portfellist välja ja lubab tagasi tulla kui ostusoovitus antakse, päriselus leiab aga rahale muu rakenduse või mõne teise varahalduri, kes roosamat tulevikku lubab

    mis aga paberi sisu puutub, siis pakun - see saab investeerimisringkondades legendaarseks hoopis täpse põhja tabamise poolest

    ma ei viitsi tihti ja pikalt kirjutada, aga mõned aspektid siiski ... tavaliselt pöörduvad turud tõusule kui seovad end lahti miskist mantrast ... lühiajaliselt on turud ebaratsionaalsed, aga vähe pikemas perspektiivis pöörduvad tagasi ratsionaalse iva juurde ehk kuidas ettevõtetel tegelikult läheb

    mantra, millest ma räägin, on regulaarne väljavõte hommikustest uudistest - turud langesid nafta ja Hiina tõttu

    viimase 5 päevaga on nafta langenud üle 7% ja S&P500 -0,82%, sealjuures sel nädalal teinud plusspäevad naftahinna rämeda languse vastu
    sel nädalal on SSE Composite teinud ca -7,43%, S&P500 on plussis

    Hiina aktsiaturu omapära tõttu on sealsetel börsiindeksitel suhtelisel skaalal maailma erinevate aktsiaturgudega võrreldes vähe pistmist sellega kuidas Hiina ettevõtetel tegelikult läheb, ahnus ja hirm suhteliselt, vähene investeerimiskogemus ning põnevad eksperimendid regulatsiooni valdkonnas jooksutavad Hiina aktsiaturgu ühest äärmusest teise rohkem kui enamikul maailma olulistel aktsiaturgudel

    USA turul algas tulemuste hooaeg ehk lähitulevikus on fookuses just see kuidas ettevõtetel tegelikult läheb, eelmise tulemuste hooaja sees toimunud ralli oleks turu äärepealt uutele tippudele viinud - S&P500 3.11.2015 sulgemishinnal jäi kõigi aegade tippudest puudu ca 0,85%

    nafta hinnast arvan, et viimase aja hinnaliikumine ei ole mitte nõudluse põhine, vaid hinna kontrollimise osas puldis olevad kodanikud sihivad poliitilisi eesmärke ja hetke hind on ka neile veidi valus, aga no pain, no gain ... kohe kui topeltnelsonisse võetud vastane on matile patsutanud antakse surve osas järele

    P.S. võtsin endale uue aasta eesmärgiks LHV foorumis mitte ühtegi Vaba Teema threadi isegi mitte avada ja investeerimisteemas siplejate avaldusi mitte kommenteerida, seega minu postituste tsiteerimine ja nimeliselt pöördumine ei eelda minupoolset vastust
  • Tänud Hennole oma konkreetse (ja julge) nägemuse (põhi on käes) postituse eest.
    P.S. olen eelnevalt ka ise korduvalt väljendanud, et võrdlused 2008 Lehmani eelse seisuga ei päde, kuna erinevalt sellest ajast, on raha nagu putru ja seda pole lihtsalt kuhugi mujale ka panna
  • Ma täpsustan ajaloo huvides ära, et pean silmas aktsiaturgude 2016. aasta põhja väljendatuna läbi S&P500 8.01.2016 sulgemishinna 1922.03 ja sama päev on ka kurikuulsa RBS sell everything paberi avaldamise päev

    võlakirjade vallas on tõepoolest mõistlik igasugu radioaktiivsest kraamist a la high yield, emerging bonds vabaneda kui seda veel tehtud pole ja ka investment grade tiksub järgneva 5 aasta jooksul ilmselt väikest miinust
  • Offtopic aga olge head, üritage lauseid siiski suure tähega alustada ja lause lõpus kasutada vastavalt vajadusele selliseid märke nagu . ? !
    Iga lause alustamine uuelt realt aitab (a la Henno), aga kui kogu joru tuleb ühes jutis siis minu ajus saab see märke "ebaoluline" ja siirdun järgmise postituse juurde (vipvalve).
  • Henno, väga hea kokkuvõte. A no selle mantra (sentiment) teema võtavad minuarust Bird ja fortune kõige paremini kokku: https://youtu.be/mzJmTCYmo9g?t=23

    Vaba teema jah on tepoolest kahjuks tibake räigelt käest ära läinud, ning muutunud auru väljavalamise kohast mõningate seltsimeeste poliitilise agenda ajamise kohaks.
  • Henno Viires
    Ma täpsustan ajaloo huvides ära, et pean silmas aktsiaturgude 2016. aasta põhja väljendatuna läbi S&P500 8.01.2016 sulgemishinna 1922.03 ja sama päev on ka kurikuulsa RBS sell everything paberi avaldamise päev

    läksin ka selle jutu peale pikaks ja kohe krahh. Kuidas saab nii olla, et õeldakse, et põhi oli ära ja keegi ei vastuta:D
  • mnjaa, ei ole hea, ei ole hea. Kuidagi väegade hapu see värk või nii...
  • SP500 uued aasta põhjad siis tehtud, Russel on üldse tüma, pea 23% kukkumist juuni tipust.
  • Siin foorumis mõned härjad ei taju jätkuvalt tsükli lõppu.
    Aga mind huvitab kaua see omxt suudab hoida võrreldes muu maailmaga.


  • SocGen maksab palka über-karule kes arvab, et S&P 500 kukub 550-ni (hiljuti oli 2100) ja et üleval oleval pildil " The bear market of 2009 "was not completed", arguing that it would take further economic downturns for equities to come down. "That obviously will be a catastrophe for the economy via the wealth effect and all the Fed’s QE hard work will turn to dust," he continued. Edwards believes that this coming collapse would result in a “trade war not unlike that in the 1930s”, mirroring the deflationary bust and trade war of the Great Depression era." Hmmm
    http://www.cnbc.com/2016/01/13/sp-will-plunge-75-on-china-deflation-socgen-bear.html,
    http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/12097262/Notorious-uber-bear-Albert-Edwards-warns-world-is-headed-for-another-2008-crash.html
  • harley, mul on täpselt sama küsimus. Eks ajalugu õpetab.
  • S&P 500 augusti low praeguseks löödud. (vähemalt päeavasiseselt).
  • PeaLik, kuidas sellistel langusepäevadel on, kas mõistlikud lasevad nn. ära setteldada ja ootavad enne, millal ostuhuvi tase tekib, või tehakse enamasti suurtel paanikapäevadel ikka nt. lähikuu põhi ära? taas ette tänades..
  • to vipvalve: su küsimusele on võimatu adekvaatselt vastata. Buffett näiteks on ostnud ja ikka veel ostab PSX, samas kui teised on müümas...
    Sa peaksid oma küsimuse teistmoodi püstitama.
  • Panen natuke oma mõtteid kirja, pärast hea vaadata, kas panen:
    - kõigest üldse vapsee mööda
    - suund õige, aga ajastusega mööda
    - kõik enam vähem õige, aga lihtsalt testikulaarne defitsiit õigel hetkel renderdab kõik selle sooja õhu võngutamiseks

    Natuke tausta, portfelli struktuuri ja sihte ka, et otsused ja valikud konteksti panna:
    Portfell hetkel:
    - 65% rahavooga vara, sellega mingeid liigutusi ei tee
    - 15% ilma rahavoota vara, sellega mingeid liigutusi ei tee
    - 20% cash

    Portfelli eesmärk ei ole tootlust maksimeerida vaid pikaajalist ostujõudu kaitsta.
    - Võimendus - 0% (tippajal 4 aastat tagasi 20%, isoleeritult kinnisvarakonteinerites).
    - Aktsiaturul - sisuliselt 0% (tippajal 5 aastat tagasi 25%).
    - Võlakirjad - 0% (tippajal 6 aastat tagasi 15%).
    - Toorained, hekifondid, intressispekulatsiooni instrumendid, unlimited downside instrumendid - NEVER.

    Siin ja edaspidi on jutt ainult sellest 20%'st cashist ja mis sellega teha.

    Nüüd mõtted:
    Esiteks vabandan kaasfoorumlaste ja eelkõige Henno ees, kuna valdav osa järgnevaid seisukohti põhinevad persetundel mitte hard datal, on tihti üldistavad, ülelihtsustavad ja põhinevad tugevalt ebatäielikul informatsioonil.

    Mis ma arvan juhtuvat:
    Ma arvan, et järgneva 12 kuu jooksul näeme me ära S&P 500 taseme 1300 - 1100. Esiteks saab kohe täis 7 aastat eelmisest turupõhjast, nii et oleks nagu aeg ka juba. Teiseks - mul on kahtlus, et Glencore'i jamad mõni aeg tagasi oli eeltõuge nagu eelmine kord Bear Stearns High-Grade Structured Credit Fund. Sealt edasi oli aasta aega kelgusõitu ja siis pool aastat vabalangust. Seekord, ma pakun, läheb kiiremini, kuna kuigi ühelt poolt on maailmas palju rohkem raha*, mis kohta otsib, siis teisalt on HFT hinnaleidmise protsessi kiirendamas, võimendamas ja kui eriti halvasti läheb, siis ka vigu tegemas (a la Flash crash). Samuti eeldan ma pauku seekord sektorist, mida on palju keerulisem moraalsete argumentide ("greater good") alusel valitsuse poolt backstoppida. Minu hinangul potentsiaalne esimene doominokivi tõenäosuse järjekorras:
    (1) Toorainesektori laenud
    (2) Laiemalt kogu HY universum
    vähemtõenäolisena:
    (3) massiivne SWF'ide müügilaine, seotuna eelarvekriiside ja ebakindlusega nende omanikriikides
    (4) Unicornindus

    (1) => (2) => (3)&(4)
    (2) => (1) => (3)&(4)
    (3) => (1)&(2)&(4)
    (4) allikana saab olla ainult sümboolseks triggeriks, mis forsseerib Risk-Off'i, pigem on ta ikka collateral damage.

    *palju rohkem raha - kui vesi taandub, võib minu arvates vabalt selguda, et seda nii palju polegi (likviidsuse ja mobiilsuse mõttes), kui arvatakse. Ehk mark-to-market on, aga likviidsust pole, kurask ja hinda ei taha ja ka ei lubata liigutada! Sul võib ju pool triljonit USA võlga olla ja päevane kauplemismaht võib ka sarnane olla, aga kui müüma hakkad, siis võib vabalt selguda, et 97% sellest kauplemismahust on edasi-tagasi võngutamine ja rahavoogude juhtimine ja NET buying on minimaalne (minupoolne spekulatsioon). Ja kui isegi midagi müüa õnnestub, siis kodus on kari näljaseid muidusööjaid, kellele enne maksid naftatuludest vait olemise eest, aga nüüd pead selle raha eest seda tegema. Vaevalt, et sa sel juhul investeerima hakkad, kui sul on vaja kalleid sotsiaalprogramme finantseerida.

    Kuidas positsioneerida:
    Kuna ma viimast kriisi hakkasin ennustama laias laastus 2 aastat liiga vara ja põhja magasin 3 kuud maha, siis mul erilist sügavat veendumust oma ennustusvõime osas ei ole. Kaalun kuni 1-2% ulatuses SPY LEAP PUTTE aga pole kindel, ei tunne end mugavalt IN SIZE derivatiivides. Peamiselt plaanin üritada tabada ära seda momenti, kui endal põlved kõige rohkem värisevad, et siis madala laenukoormaga tooraine-ettevõtteid (puurijad, kaevandajad, tugiteenused, mis minu teesi kohaselt peaks tol hetkel odavad olema ja tõenäoliselt kõige suuremat riskiga kaalutud upside pakkuma) osta. XOM, CVX, NOV - sellised.

    Ootan hea meelega soovitusi ja asjalikku kriitikat mõtete ja potentsiaalsete strateegiate osas. Portfelli struktuuri ega poliitika osas - not so much. Mitteasjalik ja asjasse mittepuutuv kriitika võiks oodata umbes cox taste good, kui on selge, et täiesti nihu läks, järjekordselt.
  • Kas tõesti on börsikrahh?
    a)Kaubanduskeskustes pole kuskile parkida
    b)poes käiakse ringi hullu pilguga ja pannakse häbenemata korvid head ja paremat täis
    c)kv ruutmeetrihind häbenemata tõuseb
    d)ostetakse kortereid ilma laenuta(pole miinimumpalga saajale pähemääritud ulmesummasi panga poolt a la 2007)
    jne jne
  • privador
    Kas tõesti on börsikrahh?
    a)Kaubanduskeskustes pole kuskile parkida
    b)poes käiakse ringi hullu pilguga ja pannakse häbenemata korvid head ja paremat täis
    c)kv ruutmeetrihind häbenemata tõuseb
    d)ostetakse kortereid ilma laenuta(pole miinimumpalga saajale pähemääritud ulmesummasi panga poolt a la 2007)
    jne jne

    Mäletatavasti, eelmine kord, kui USA-s börsid juba langesid ja USA kinnisvaras oli kerge paanika, meil käis pidu edasi umbes aastajagu veel. Ka siis olid meil restoranid pilgeni inimesi täis, kaubanduskeskused inimesi täis, reisifirmad õitsesid, Ilmusid artiklid kus meil olevat kallimad restoranid ja hotellid Euroopas jne.
  • Viiruslikku epideemiapuhangut a'la 2007 ei anna võrrelda üksikute isoleeritud külmetushaiguste tagajärgedega.

    Et juhtuks oleks tarvis midagi üsna suurt, kas Jaapani riigivõla kriis, aktiviseerunud Krakatoa või muud sarnast.
  • privador
    Kas tõesti on börsikrahh?
    a)Kaubanduskeskustes pole kuskile parkida
    b)poes käiakse ringi hullu pilguga ja pannakse häbenemata korvid head ja paremat täis
    c)kv ruutmeetrihind häbenemata tõuseb
    d)ostetakse kortereid ilma laenuta(pole miinimumpalga saajale pähemääritud ulmesummasi panga poolt a la 2007)
    jne jne


    privador, need ju kõik buumi ilmingud.
  • Henno Viires
    Ma täpsustan ajaloo huvides ära, et pean silmas aktsiaturgude 2016. aasta põhja väljendatuna läbi S&P500 8.01.2016 sulgemishinna 1922.03 ja sama päev on ka kurikuulsa RBS sell everything paberi avaldamise päev

    selle ennustuse eluiga ei olnud siis 3 päevagi, S&P500 sulgus 15.01 1880 juures. käies päeva sees isegi 1858.
  • 29.10.2015 - Sai siis kirjutatud järgmist, Elu turgudel oli tol ajal lill :)

    Tin
    No ma arvan et krahh on ikka paari kolme kuu pärast tulemas. Põhjuseid selleks on mitu, no esiteks tooraine sektor on juba korralikult crashinud, selle tulemusena praegu vaaguvad riigid kes õltuvad suuresti toorainest hinge. Samuti hiina mull on korralikult pihta saanud, valitsuse meetmed on küll toredad, aga mingi moment ka need enam ei pea. IT sektor on suutnud uuesti ennast parajasse dotcomi mulli puhuda, ning seekord võiks seda nimetada äppimulliks, ning see aeg on suht lähedal kus investori hakkavad küsima where is money.
    Euroopast muidugi peaks kogu see jama suht koht külaltki mööda puhuma. Kuid turbulentsid tulevad kindlasti.

  • Oodatust kehvem SKT kasv viib börsid tõusule ... http://majandus24.postimees.ee/3473873/hiina-ime-oodatust-kehvem-skt-kasv-viis-borsid-tousule kui Hiina nüüd alt veab, siis kukkumine tuleb valus.
  • pahurik
    Henno Viires
    Ma täpsustan ajaloo huvides ära, et pean silmas aktsiaturgude 2016. aasta põhja väljendatuna läbi S&P500 8.01.2016 sulgemishinna 1922.03 ja sama päev on ka kurikuulsa RBS sell everything paberi avaldamise päev

    selle ennustuse eluiga ei olnud siis 3 päevagi, S&P500 sulgus 15.01 1880 juures. käies päeva sees isegi 1858.

    hea meel on tödeda, et meil on hulk foorumlasi, kes loodavad, et miinuste panemine muuda konto seisu paremaks ja languse olematuks:)
  • Foorumlastele äkki ei meeldi hähäähähähähääää stiilis parastamine. kst
  • opex
    Foorumlastele äkki ei meeldi hähäähähähähääää stiilis parastamine. kst

    no just:) Siin on kombeks igasugu ennustusi teha ja kui need on mööda, siis ollakse vait nagu kult rukkis ja kui siis kunagi miskit täppi läheb, siis on jutt, et näe ma ju ütlesin.
  • pahurik,
    ma pole üldse aru saanud, millele neid miinuseid ja plusse pannakse. Kas kirjutajale või sisule? Kui kirjutada, et aktsia hind langes 5%, siis pannakse kah plusse ja miinuseid.
  • MSM
    pahurik,
    ma pole üldse aru saanud, millele neid miinuseid ja plusse pannakse. Kas kirjutajale või sisule? Kui kirjutada, et aktsia hind langes 5%, siis pannakse kah plusse ja miinuseid.


    Enamasti kirjutajale. Meil on mingi seltskond agregaate kes tegelevadki teatud tüüpidele kellel on teatud maailmavasde ööpäevaringselt miinuste ladumisega. Mingil veidral kombel olen ka mina nende õnnelike miinustesaajate hulka sattunud :)
  • pahurik
    opex
    Foorumlastele äkki ei meeldi hähäähähähähääää stiilis parastamine. kst

    no just:) Siin on kombeks igasugu ennustusi teha ja kui need on mööda, siis ollakse vait nagu kult rukkis ja kui siis kunagi miskit täppi läheb, siis on jutt, et näe ma ju ütlesin.


    ES1830, hommik on väga verilselt alanud, laduge nüüd kiirelt hunnik miinuseid ära, vötke aga fakti konstateerimist parastamisena:D
  • Pahurik, mina panin miinuse. Ise palusid :).
  • wise
    Pahurik, mina panin miinuse. Ise palusid.

    :)
  • ES futuur 1804 ja vaatasin spetsiaalselt indeksi ka S&P 500 1812.29 ajaloo huvides.
  • pahurik
    ES futuur 1804 ja vaatasin spetsiaalselt indeksi ka S&P 500 1812.29 ajaloo huvides.


    Panin sulle selle eest miinuse, mida sa tuled siin teiste õue peale fakte konstanteerima....
  • mina olen oma valitud sektorites peagi 80% fully invested.. siis jääb kaks varianti, kas olla nn. pikaajaline investor või päästavad tulemused, mis võiks siiski olla paremad kui praegune turgude vaade asjale
  • Ma ennustaks alanud aastaks eelmisega võrreldes vähemalt 15% rohkem miinuseid aga üldse ei imestaks ka kuni 30% kasvu üle. Faktoreid on siin muidugi mitu. Üleüldine sentiment on pessimistlik. Pärast OMXT-l osalemise kriminaliseerimist on investoritel tekkinud palju vaba klikivoogu. Ja suurem pauk tuleb muidugi veebruaris kui seoses PM kommentaariumi sulgemisega otsivad uut väljundit sealsed suured tegijad. See võib olla game changer.

    Disclaimer: olen juba pikemat aega rohelistes lühike ja ka Immigratsiooniteemas hoogsalt miinuseid kogunud, seega vbolla positsioon räägib.
  • Kui just päeva lõpus imet ei juhtu, kisub väga sinna kanti, et täna lüüakse Augusti low (1867) ära. Olen igasugu tehniliste tasemete põhistesse prognoosidesse eluaeg skeptiline olnud, aga hetkel on see minu arust oluline, sest vähemalt meediapealkirjade alusel otsustades näib kogu turg seda jälgivat. Läbi kukkumine mõjuks pullidele sitaks demoraliseerivalt. Jaapan ja "Footsie" kukkusid täna karuturule. Hiina 5 päeva tagasi. S&P on suurtest pmst last man standing.

    Kaks ebaõnnestunud põrkekatset sellelt tasemelt on käesoleval aastal juba olnud ning (peale Mangi ja Pauksoniga konsulteerimist) prognoosin, et kolmandat ei tule ning järgmiseks minnakse siit kiirelt 1707 testima. Siis kirjutan juba pikemalt, mida varesesule ja jänesekäpaga posimine mulle veel ilmutas.
  • 10 points PeaLik. Seda see dow ka katsetab. Küsimus on, kuidas sulgub.
    Hetkel langus toidab langust.
  • Eks näis, ma siiski pakuks järgmiseks kuuks põrget kuskil +7% ja märtsis uus sööst alla.
  • tundub küll jah et enne tulemusi SPYd päris allavett veel ei lasta.. mis saab aga siis kui tulemusteaeg on möödas..

    PeaLik, vägisi kisub sinnakanti et SPY rebib oma vajaliku 186.7 ikka õhtuks ära.. ühtepidi on mul ju hea meel, aga ütlemata kurb kui selle väikese asja pärast lubatud pikem jutt kuulmata jääb.. ehk ikkagi valgustad veidi, olen ütlemata tänulik

  • ja sulguski allpool.. palun lubatud juttu, PeaLik
  • Tundub, et USA valitsus kardab majanduse stagnatsiooni ja jätkab võlgu elamist. Kui Hiina ka midagi ette võtab, siis võib-olla ei tulegi nii pea suurt börsikrahhi. Kuigi viimaste päevade arengud on suht hirtmutavad.
    http://majandus24.postimees.ee/3475141/selgrootu-usa-eelarvepuudujaak-lastakse-jalle-kasvama
  • Sellistes situatsioonides on tänapäeval kombeks soverign intervention, mis ilmsegelt ka lähiajal tulemata ei jää :)
  • Ei ole jutust aru saanud, kas keegi on ka massiliselt lühikeseks müünud. Keegi nagu ei rõõmustakski karuturu üle?
  • MSM
    Ei ole jutust aru saanud, kas keegi on ka massiliselt lühikeseks müünud. Keegi nagu ei rõõmustakski karuturu üle?


    Keegi ei uskunud, et nii sügav laks jaanuaris toimub......

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon