Riigikogu valimised 2019 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ma ei arva, et kõik EKRE 100k valijat natsid on, pakuks, et ca 70% neist on lihtsalt protestivalijad, kes ei rahul oma igapäevase eluga. Eks neile paljudele seal Kagu-Eestis saab olema üllatus, et paar nädalat peale kooseluseduse tühistamist nende palk/pension ei tõusegi ja õlu kohalikus külapoes on ikka sama kallis kui enne või on külapood ennast üldse kinni pannud.
  • Mul on raske võtta tõsiselt ükskõik mis, kuid eriti demokraatia teemal inimest kes 1) leiab, et konservatismi ja autokraatia vahele võib pmst =märgi tõmmata 2) peab enda häält suurema ja õigema demokraatia esindajaks võrreldes ehitaja Tauriga, kes paneb Soomes tellinguid (jube). Lisaks leiab õiguse sildistada terve erakond koos tema elektoraadiga natsideks, neonatsideks, paremäärmuslasteks... or whatever, tegelikult ei tähenda need sõnad enam midagi.

    Nagu Helme ütles Ratasele ühel valimisdebatil -- ise oled selle supi kokku keeranud, haara lusikas ja söö. Head isu
  • Karum6mm
    jaans
    Karum6mm
    ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Ja kes on õige inimene vastama, miks 100k Eesti inimest on lollid ja/või natsid?


    ...mul on silme-ees normaaljaotus. Võib-olla ma adun reaalsust valesti, kuid 100k+ natsi Eestist leida pole nagu päris realistlik.

    Tea kas nüüd just natse, aga kui ühel tuttaval oli vaja mustanahalist majutada ( kes oli juba väga kaua Euroopas elanud ja töötanud ), siis ma olin tõsiselt üllatunud, et maapiirkondades on nii palju inimesi, kes aafrika juurtega inimesel ei ole nõus isegi mitte kätt suruma, majutamisest rääkimata. Inimesed, keda ma muidu pidasin üsna mõistlikeks.
  • mx77
    Ma ei arva, et kõik EKRE 100k valijat natsid on, pakuks, et ca 70% neist on lihtsalt protestivalijad, kes ei rahul oma igapäevase eluga. Eks neile paljudele seal Kagu-Eestis saab olema üllatus, et paar nädalat peale kooseluseduse tühistamist nende palk/pension ei tõusegi ja õlu kohalikus külapoes on ikka sama kallis kui enne või on külapood ennast üldse kinni pannud.

    Siinkohal oleks ehk paslik analüüsida -- mida nimelt on partei ja valitsus valesti teinud, et see protest viimase 4 aastaga nii tublisti poolehoidu kasvatas?
  • ziff
    Siinkohal oleks ehk paslik analüüsida -- mida nimelt on partei ja valitsus valesti teinud, et see protest viimase 4 aastaga nii tublisti poolehoidu kasvatas?

    Frustratsioon -- Demokraatiaplahvatusaastast nõukogude liidus 1989 saab tänavu mööda 30 aastat. Ikka veel on meil ühiskonnas liiga suur hulk inimesi, kes ei oska eesti keelt ja kes vahivad moskva poole ning igatsevad taga nõukogude liitu. Ja nad pole mitte ainult vanad inimesed, ka need kes on selle 30 aasta jooksul siin üles kasvanud.

    Kõige selle taustal on pukis peaminister kes hoidub pingsalt mainimast eesti rahvast ja kes kasutab selle asemel väljendit "eesti elanik". Lisaks on selle peaministriga kõrvuti isikud kes vihkavad aktiivselt eesti riiki ja eesti rahvast.
    Lisaks on üks partei kes on aastaid rääkinud et neil on kindel põhimõte - keskerakonnaga nad koostööd ei tee, aga siis hüpati järsku kesiktega ühte paati, kusjuures mitte mingit olulist põhjust seda teha neil polnud.

    Lisaks veel - riik keerab meelega inimeste elu kalliks -- kõik hinnad kerkivad, maksud kerkivad, riik võtab raha välja väga kasumlikest riigiettevõtetest, kelle kasumi maksame kõik tarbijatena kinni jne. jne.
  • @ttrust
    Ja 2 kõige enam end läbi rahvusluse ja isamaa defineerinud parteid, on hetkel tundub, et valmis nende Eestile ja eestlusele peale iseseisvumist kõige kahjulikumate/ohtlikumate kremli käpikutega seksima hakkama.....
  • Olevipoeg

    Tea kas nüüd just natse, aga kui ühel tuttaval oli vaja mustanahalist majutada ( kes oli juba väga kaua Euroopas elanud ja töötanud ), siis ma olin tõsiselt üllatunud, et maapiirkondades on nii palju inimesi, kes aafrika juurtega inimesel ei ole nõus isegi mitte kätt suruma, majutamisest rääkimata. Inimesed, keda ma muidu pidasin üsna mõistlikeks.

    Ma ei käi ringi ja ei suru võhivõõrastel kätt. Sõltumata nahavärvist.

    Kui aga su tuttav talutab kedagi ringi ja see talutatav tahab muudkui kõigil vägisi kätt suruda, siis minu kaastunne vaimsete häiretega inimese talitamisel. Ma ise hoiaks sellisest paarist eemale kui võimalik. Sõltumata nahavärvist jällegi.

    Sellised suvalised tänaval käesurujad seonduvad mul millegipärast pisikuritegevusega. Seda mujal maailmas saadud kogemuste põhjal.

    Ju ma siis olen nats...
  • Olevipoeg
    Karum6mm
    jaans
    Karum6mm
    ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Ja kes on õige inimene vastama, miks 100k Eesti inimest on lollid ja/või natsid?


    ...mul on silme-ees normaaljaotus. Võib-olla ma adun reaalsust valesti, kuid 100k+ natsi Eestist leida pole nagu päris realistlik.

    Tea kas nüüd just natse, aga kui ühel tuttaval oli vaja mustanahalist majutada ( kes oli juba väga kaua Euroopas elanud ja töötanud ), siis ma olin tõsiselt üllatunud, et maapiirkondades on nii palju inimesi, kes aafrika juurtega inimesel ei ole nõus isegi mitte kätt suruma, majutamisest rääkimata. Inimesed, keda ma muidu pidasin üsna mõistlikeks.


    Ma kahtlen selles loos.Ega selliseid maapiirkondi meil enam ei ole, kus tädi Maali oma kahte lehma karjatab. Mis majutamisest siin jutt on? Et mõni majutusasutus keeldus mustanahalist teenindamast, milles ma veelgi rohkem kahtlen? Aga kui mina lähen maapiirkonda ja hakkan inimestelt küsima, et kas saate mind ära majutada, siis mul võib ka probleeme tekkida ja ma olen valge. Ma mäletan kohe EV alguses sai ühes õllekas läbustatud Lõuna-Eestis ja seal oli üks mustanahaline, kes rääkis soome keeles, Tansaaniast oli pärit. Poliitkorrektsust siis veel polnud ja kõik inimesed olid tema vastu sõbralikud, tahtsid temaga rääkida jne, sest mustanahaline kui nähtus oli siis veel üliharv, ma pakun, et seal oli inimesi, kes elus esmakordselt üldse mustanahalist nägid oma silmaga.


    Kas siis see on nüüd see rassismilaine, kui tattnokad facebookis lapsikuid neegrinalju teevad?
  • Öiroopa esiliberast Verhofstadt saatis Ratasele kurja kirja,milles hoiatas koalitsiooni tegemise eest "paremäärmusku erakonnaga,mis meenutab Euroopa fašistlikke reziime . "

    https://www.politico.eu/newsletter/brussels-playbook/politico-brussels-playbook-presented-by-european-press-publishers-mays-latest-crushing-defeat-uk-in-limbo-in-defense-of-the-eu-civil-service/
    : ALDE leader Guy Verhofstadt wrote an email late Tuesday to fellow Liberal Juri Ratas, the Estonian prime minister, to “firmly ask you not to form a coalition with the Conservative People’s Party of Estonia, a far-right party which is reminiscent of fascist regimes in Europe.”

    Ratas had opened the door to a coalition with the far-right party, which came third in the election in early March. Bloomberg has more. (Ratas perhaps drew inspiration from Austrian EPP Chancellor Sebastian Kurz, who made his far-right FPÖ coalition partner promise not to pursue the country’s exit from the EU in return for sharing power.) Verhofstadt wrote in his email to Ratas (which Playbook has seen) that “such a cooperation would be harmful for the Estonian society, its geopolitical position and also cause irreparable damage to our excellent cooperation inside the Liberal family.”


    Täiesti selge teise riigi siseasjadesse sekkumine.

    Vaata kui viskavad kesikud veel ALDE-st välja. Siis see Verhofstadt ei saagi enam kiidelda, et vaat kus Eesti on tubli . nii valitsust kui koalitsiooni juhivad liberastid

    https://www.facebook.com/ALDEgroup/videos/1881097015330614/

    Küll nüüd vihkavate sallijate ja neomarksistlike mölakate ahastus on suur :seda koalitsiooni pole veel sündinudki, võib-olla ei sünnigi,kuid paljas võimalus, et see võiks juhtuda ajab raevu ja meeleheitele .

    kuidas on see võimalik, et Euroopas pääsevad võimu juurde mitte-liberastid,kui ometi on kuulutatud igasugusele rahvusriigile ja rahvustele kui niisugustele kadu ja hävingut? Kus läks poliit-tehnoloogia valesti ? . Kui oleks kuidagi võimalik, siis üritataks kasvõi sõjalist riigipööret, et seda ei juhtuks.

    kuid pole enam 1934.a.. Ja EU sõjavägesid,mis tuleks ebasobivaid rahvuslasi kõrvaldama ja vangi pistma nagu Päts seda tegi,pole veel loodud.

    Ei jäägi üle muud kui klähvida ja ähvardada
  • mx77
    Ma ei arva, et kõik EKRE 100k valijat natsid on, pakuks, et ca 70% neist on lihtsalt protestivalijad, kes ei rahul oma igapäevase eluga. Eks neile paljudele seal Kagu-Eestis saab olema üllatus, et paar nädalat peale kooseluseduse tühistamist nende palk/pension ei tõusegi ja õlu kohalikus külapoes on ikka sama kallis kui enne või on külapood ennast üldse kinni pannud.

    Sul saab ilmselt olema üllatus, kui peale Sotside asendamist pood hoopis uuesti lahti tehakse.
  • ziff
    Natsid on kõik need, kes on meist erineval seisukohal.
    Venelased kasutavad samas kontekstis sõna "faśist".
    Tuleb 100k kokku küll :)


    'Tahan veel pannkoogi peale moosi!'
    - 'Ei, pojake, sa said juba küll.'
    'Fašistõ!'
  • ...huvitaval kombel ei ole minul erilisi probleeme leida üles protestihäälte idu. Olen enda arusaama sellest siingi lahanud varem. Oletame - oled täiskasvanud inimene. Sul on olemas oma väärtuste süsteem. Oma identiteet. Sa ei mõtle neile kogu aeg, kuid need on sul olemas. Siis suhteliselt äkki öeldakse sulle, et "Näe, siin on uus ja sinu seniste arusaamadega kohati täielikus vastuolus olev väärtuste süsteem. Kas võtad selle kohe omaks ja kiidad kaasa või sa enam päris inimene ei ole!" Inimene teeb selle peale: Wait, what?! - ning siis saab juba esimese reaktsiooni peale ka esimese laksu kirja - talle antakse kohe mõista, et ta ei tea midagi ega pole ka ikka vist päris inimene. Mida selline inimene teeb? Ta kasvõi alateadlikult enda identiteedi kaitseks toetab jõude, kes ütlevad talle, et tema väärtuste süsteem ja identiteet on okei.
  • ziff
    mx77
    Ma ei arva, et kõik EKRE 100k valijat natsid on, pakuks, et ca 70% neist on lihtsalt protestivalijad, kes ei rahul oma igapäevase eluga. Eks neile paljudele seal Kagu-Eestis saab olema üllatus, et paar nädalat peale kooseluseduse tühistamist nende palk/pension ei tõusegi ja õlu kohalikus külapoes on ikka sama kallis kui enne või on külapood ennast üldse kinni pannud.

    Siinkohal oleks ehk paslik analüüsida -- mida nimelt on partei ja valitsus valesti teinud, et see protest viimase 4 aastaga nii tublisti poolehoidu kasvatas?


    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.
  • See on ju loogiline, et kui inimestel läheb hästi ja saavad ise omaga hakkama, siis nad sotse, liberaale ja muid kuultuurmarksiste ei vali.
  • Fake McCoy
    See on ju loogiline, et kui inimestel läheb hästi ja saavad ise omaga hakkama, siis nad sotse, liberaale ja muid kuultuurmarksiste ei vali.


    Mis neil vaestel sakslastel viga on, et nad muudkui sotse valivad? ei saa endaga hakkama?
  • Karum6mm
    ...huvitaval kombel ei ole minul erilisi probleeme leida üles protestihäälte idu. Olen enda arusaama sellest siingi lahanud varem. Oletame - oled täiskasvanud inimene. Sul on olemas oma väärtuste süsteem. Oma identiteet. Sa ei mõtle neile kogu aeg, kuid need on sul olemas. Siis suhteliselt äkki öeldakse sulle, et "Näe, siin on uus ja sinu seniste arusaamadega kohati täielikus vastuolus olev väärtuste süsteem. Kas võtad selle kohe omaks ja kiidad kaasa või sa enam päris inimene ei ole!" Inimene teeb selle peale: Wait, what?! - ning siis saab juba esimese reaktsiooni peale ka esimese laksu kirja - talle antakse kohe mõista, et ta ei tea midagi ega pole ka ikka vist päris inimene. Mida selline inimene teeb? Ta kasvõi alateadlikult enda identiteedi kaitseks toetab jõude, kes ütlevad talle, et tema väärtuste süsteem ja identiteet on okei.


    Jep, just nii ongi. Siis sõimatakse sind vihakõnelejateks, tüli ässitajateks, natsideks, lollideks jne.. Ei mingitki arvestamist, minnakse veel Euroopas ka nn kaebama, et vaat millised meil seal Eestis on ja kui halvad nood inimesed on - ei nad salli kedagi. Ja ega see lõppenud ei ole......
  • mx77
    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.

    Siis on ju täielik müstika -- kõik on õigesti tehtud, inimesed elavad paremini kui kunagi varem aga miskipärast valivad natse. Miks?
  • ziff
    mx77
    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.

    Siis on ju täielik müstika -- kõik on õigesti tehtud, inimesed elavad paremini kui kunagi varem aga miskipärast valivad natse. Miks?


    Partei ja valitsus on ikka hulgaliselt vigu teinud, aga partei ja valitsus koosnevad inimestest ning inimesed kipuvadki eksima ... välja arvatud muidugi paar siinset foorumlast.

    Eesti edu põhineb sellel, et 90ndatel valiti õige kurss ja seda suunda on laias laastus suudetud kuni viimase ajani hoida, küll aga on liikumiskiirust tublisti pärsitud, eriti märgatavalt nii aastast 2005 ja seda kahjuks kunagiste õigele kursile suunajate poolt ...

    Õige kursi valimisel on suured teened Mart Laari Isamaal (mul on sügavalt kahju, et kamp ahve, kelle perekonnanimedest on võimalik moodustada lühend SSSR on tänaseks sellenimelise erakonna kaaperdanud) ja Reformierakonna originaalväljaandel (meil on Kallas ja meil on Kirsipuu, Reformierakond, Reformierakond).
  • ziff
    mx77
    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.

    Siis on ju täielik müstika -- kõik on õigesti tehtud, inimesed elavad paremini kui kunagi varem aga miskipärast valivad natse. Miks?


    matsid jäävad matsideks
  • Henno...see, et inimesed teevad vigu, on sulle arusaadav, mulle arusaadav, täiesti valdavale enamusele siinsetele foorumlastele arusaadav. Küll aga paistab see täielik müstika olevat nii kohalikule ja (eriti) EURO- poliitilisele establishment'ile. Ma pole veel suutnud enda jaoks välja mõelda, kas see PR-võlurite teadlik õpetus, et mitte kunagi ei tohi end milleski süüdi/vastutavaks tunnistada - või lasevadki vennad tõsimeeli oma hiidegodel sedasi liugu ja arvavadki, et nad ongi eksimatud (ja seega paremad inimesed, kui need, keda nad valitsevad)?
  • mx77
    ziff
    mx77
    Ma ei arva, et kõik EKRE 100k valijat natsid on, pakuks, et ca 70% neist on lihtsalt protestivalijad, kes ei rahul oma igapäevase eluga. Eks neile paljudele seal Kagu-Eestis saab olema üllatus, et paar nädalat peale kooseluseduse tühistamist nende palk/pension ei tõusegi ja õlu kohalikus külapoes on ikka sama kallis kui enne või on külapood ennast üldse kinni pannud.

    Siinkohal oleks ehk paslik analüüsida -- mida nimelt on partei ja valitsus valesti teinud, et see protest viimase 4 aastaga nii tublisti poolehoidu kasvatas?


    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.


    per capita ja keskmine netopalk on liiga üldised näitajad ... Eesti edust osa saamine jaguneb nii ühiskonnas umbes nii ... mediaanpalk on keskmisest palgast tunduvalt madalam

  • mx77
    ziff
    mx77
    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.

    Siis on ju täielik müstika -- kõik on õigesti tehtud, inimesed elavad paremini kui kunagi varem aga miskipärast valivad natse. Miks?


    matsid jäävad matsideks


    Kõik ei ela paremini kui kunagi enne. Keskmiselt elavad ka ameeriklased, inglased ja prantslased paremini kui kunagi enne, aga keegi valis siiski Trumpi, Brexiti ja keegi mässab kollaste vestide ridades. Enamasti need, kes tunnevad end kaotajatena.
  • Osa seltskonda on Ratase peale pahased, et toob EKRE valitsusse. Mina olen EKRE peale vihane, et tänu neile võib Ratas saada võimaluse jätkata peaministrina. Selle tüübi ümmargused vastused, valed, demagoogia, põhimõttelagedus + näoilme selle kõige juures on mulle füüsiliselt vastikud.

    Kahju et Savisaar kauem vormis ei püsinud - poleks praegu seda jama. Ratas keeras 2,5 aastaga rohkem jamasid kokku (riigi tasandil) kui Savisaar 25 aastaga. Ja kavatseb jätkata ....
  • mõmmi arusaamadega täiesti nõus.

    Ma ei näe samas, et midagi seal peades muutuks - keegi ei saa ka edaspidi mitte millestki peale nende aru. Ainuke, mida olukorda analüüsides järeldatakse on ilmselt see, et rahvast ei ole piisavalt teavitatud. Seega näeme edaspidi veel suuremaid teavituskampaaniaid (ja rohkema papi jagamist selleks igasugustele sihtasutustele/MTÜ-dele), et kõik ikkagi asjadest õigesti aru saaksid


  • sakuska
    stagna
    see on põhiseadusvastane ja läbipaistmatu. Seda hääletamise ahelat hääletaja arvutist kuni kokkulugemiseni ei saa mingil viisil sõltumatud vaatlejad kontrollida.

    Sellega ongi kõik öeldud.
    '
    Kui sa oled nii laisk, et ei viitsi pühapäeval autot käima panna ja jaoskonna juurde sõita, nagu teevad sajad miljonid inimesed üle maailma kõikides demokraatlikes riikides, siis sul polegi üldse riigi asjade otsustamisega mingit tegemist .

    Istu kodus ja ole rahul sellega, kelle teised sulle valivad .


    WTF? Mismoodi saab kontrollida ahelat hääletajast kuni kokkulugemiseni jaoskonnas hääletades? Meil on salajane hääletamine, tuletan meelde.
    Saab kontrollida jaoskonna tasemel hääletanute nimekirju ja hääletussedelite arvu. Aga seda saab samamoodi kontrollida e-häälte puhul, ainult et kogu riigi tasemel. Sisselogimised on olemas, hääletamised on olemas, hääletustulemused on olemas. Seal pole mingit "musta kasti", need on täiesti elementaarsed asjad. Ma ütleks isegi, et e-hääletamine on täna suures plaanis turvalisem kui paberhääletamine, seda tänu ümberhääletamise võimalusele.
    Jaoskonnas võib"boss" parmult nõuda kabiinis telefoniga pildi tegemist täidetud hääletussedeli ja oma id-kaardiga, et väljateenitud 10 eurot kätte saada - ja muutmisvõimalus puudub.
    Ainus probleem, mida ma täna näen, on tõesti vanainimeste e-hääled kõiksugu hooldusasutustes - seal võiks eelistada valimiskasti kohaletoomist. Aga sellega ilmselt ka tegeletakse.
    Aitab mölast.


    Tore, kui samad mehed uuriksid natuke ka meie e-hääletuse süsteemi. Huvitav, mis nad leiaksid? Äkki samasuguse tagaukse, mille kaudu saab hääletustulemusi kruttida?
    https://motherboard.vice.com/en_us/article/zmakk3/researchers-find-critical-backdoor-in-swiss-online-voting-system
  • Vanaema, käärkäsi tegi ühe olulise lükke mida ei suuda ratas kunagi ületada (vähemalt ma arvan nii) - ta andis hüäänale kodakondsuse.
  • Issand , issand mis meist saab?
    Valge keskealine heteromees kavatseb EW uuesti võimule saada.
    Nutame nüüd kõik koos!
  • Kujutlege ühele pildile kokku jürgen ligi, ossinovski ning siniste sokkide, puukella ja -peaga poiss. Sellele pildile võibki panna nimeks "Mis on Eestis valesti."

    If you get my drift.
  • TNT
    Issand , issand mis meist saab?
    Valge keskealine heteromees kavatseb EW uuesti võimule saada.
    Nutame nüüd kõik koos!


    Lisagem ikka, et keskerakondlane, Savisaare õpipoiss ja Ühtse Venemaaga lepingu tühistamisest resoluutselt keelduv mees.
  • neto

    Tore, kui samad mehed uuriksid natuke ka meie e-hääletuse süsteemi. Huvitav, mis nad leiaksid? Äkki samasuguse tagaukse, mille kaudu saab hääletustulemusi kruttida?
    https://motherboard.vice.com/en_us/article/zmakk3/researchers-find-critical-backdoor-in-swiss-online-voting-system

    Sarnane case on eesti e-valimiste teemas juba olnud. http://www.pealinn.ee/tagid/koik/it-eksperdid-ulistatud-e-haaletusest-valijate-haali-saab-voltsida-n191310

  • mx77
    ziff
    mx77
    Partei ja valitsus pole mitte midagi valesti teinud. Just täna vaatasin, mis pulgal on Eesti võrreldes teiste EL riikidega SKP per capita ja keskmise netopalga osas. Ja need numbrid ei ole üldse halvad, paljudest ex Varssavi pakti riikidest oleme möödas, endistest N Liidu liiduvabariikidest ma ei hakka rääkimagi. Fakt on see, et nii hästi kui me praegu elame, ei ole eestlane mitte kunagi elanud.

    Siis on ju täielik müstika -- kõik on õigesti tehtud, inimesed elavad paremini kui kunagi varem aga miskipärast valivad natse. Miks?

    matsid jäävad matsideks

    Mul on tunne, et suhtumisest, mida Sinu lause esindab, tulebki tegelike põhjuste otsimist alustada.
  • Kas mäletate, et kui Ratas esmakordselt linnavalitsuses esile kerkis, siis ta rääkis Savisaare häälega. (Jooksis ka siinsest foorumist läbi see tähelepanek). Võis silmad kinni panna ja kuulata - Savisaar mis Savisaar.

    Mida arvata mehest, kes endal sellise võime suutis välja arendada?
  • Vanaema
    Osa seltskonda on Ratase peale pahased, et toob EKRE valitsusse. Mina olen EKRE peale vihane, et tänu neile võib Ratas saada võimaluse jätkata peaministrina. Selle tüübi ümmargused vastused, valed, demagoogia, põhimõttelagedus + näoilme selle kõige juures on mulle füüsiliselt vastikud.

    Kahju et Savisaar kauem vormis ei püsinud - poleks praegu seda jama. Ratas keeras 2,5 aastaga rohkem jamasid kokku (riigi tasandil) kui Savisaar 25 aastaga. Ja kavatseb jätkata ....


    Sa peaksid refi enda peale vihane olema, et selline olukord sai űldse tekkida.
  • mx77

    matsid jäävad matsideks


    Jah, nii on. Sõltumata elukohast. Ja isegi LHV konto ei päästa.
  • Olevipoeg
    neto

    Tore, kui samad mehed uuriksid natuke ka meie e-hääletuse süsteemi. Huvitav, mis nad leiaksid? Äkki samasuguse tagaukse, mille kaudu saab hääletustulemusi kruttida?
    https://motherboard.vice.com/en_us/article/zmakk3/researchers-find-critical-backdoor-in-swiss-online-voting-system

    Sarnane case on eesti e-valimiste teemas juba olnud. http://www.pealinn.ee/tagid/koik/it-eksperdid-ulistatud-e-haaletusest-valijate-haali-saab-voltsida-n191310


    Tundub, et see varasem lugu ja seotud isikud on RE toetajate poolt suuresti väljanaerdud. Professor Matthew D.Green on ehk tõsiseltvõetavam. Hääledoping valimistel ei tundu üldsegi võimatu.
  • Vanaema
    Kas mäletate, et kui Ratas esmakordselt linnavalitsuses esile kerkis, siis ta rääkis Savisaare häälega. (Jooksis ka siinsest foorumist läbi see tähelepanek). Võis silmad kinni panna ja kuulata - Savisaar mis Savisaar.
    Mida arvata mehest, kes endal sellise võime suutis välja arendada?

    Käärkäsi on alati osanud endale õiget kaadrit valida.
  • luarvikluarvik
    Vanaema
    Osa seltskonda on Ratase peale pahased, et toob EKRE valitsusse. Mina olen EKRE peale vihane, et tänu neile võib Ratas saada võimaluse jätkata peaministrina. Selle tüübi ümmargused vastused, valed, demagoogia, põhimõttelagedus + näoilme selle kõige juures on mulle füüsiliselt vastikud.

    Kahju et Savisaar kauem vormis ei püsinud - poleks praegu seda jama. Ratas keeras 2,5 aastaga rohkem jamasid kokku (riigi tasandil) kui Savisaar 25 aastaga. Ja kavatseb jätkata ....


    Sa peaksid refi enda peale vihane olema, et selline olukord sai űldse tekkida.


    No ei tea. Üht suurt viga küll ei oska välja tuua - Ossinovski ja Tsahkna avantüüri taga olid ikka nemad ise - ühe isiku vahetus KE juhtkonnas ei muutnud tegelikult midagi - aga kui oldi valmis seepeale võimu KE-le andma (ja järgnevaid lollusi tegema, tulumaksureformist alustades), siis järelikult oli soov suur. Kas RE oleks pidanud kaht avantüristi kuidagi rohkem poputama?
  • Vanaema
    luarvikluarvik
    Vanaema
    Osa seltskonda on Ratase peale pahased, et toob EKRE valitsusse. Mina olen EKRE peale vihane, et tänu neile võib Ratas saada võimaluse jätkata peaministrina. Selle tüübi ümmargused vastused, valed, demagoogia, põhimõttelagedus + näoilme selle kõige juures on mulle füüsiliselt vastikud.

    Kahju et Savisaar kauem vormis ei püsinud - poleks praegu seda jama. Ratas keeras 2,5 aastaga rohkem jamasid kokku (riigi tasandil) kui Savisaar 25 aastaga. Ja kavatseb jätkata ....


    Sa peaksid refi enda peale vihane olema, et selline olukord sai űldse tekkida.


    No ei tea. Üht suurt viga küll ei oska välja tuua - Ossinovski ja Tsahkna avantüüri taga olid ikka nemad ise - ühe isiku vahetus KE juhtkonnas ei muutnud tegelikult midagi - aga kui oldi valmis seepeale võimu KE-le andma (ja järgnevaid lollusi tegema, tulumaksureformist alustades), siis järelikult oli soov suur. Kas RE oleks pidanud kaht avantüristi kuidagi rohkem poputama?


    Seda välistamise ülbust pean rohkem silmas.
  • REga ei sobinud läbi rääkida, kuna nende valimislubadus pidi võtma 250 m ja teiste lubaduste täitmiseks raha ei jäägi
    EKREga räägitakse läbi
    ma saan aru, et EKRE lubadustest jääb veel palju raha järgi ;)

  • yanek
    REga ei sobinud läbi rääkida, kuna nende valimislubadus pidi võtma 250 m ja teiste lubaduste täitmiseks raha ei jäägi
    EKREga räägitakse läbi
    ma saan aru, et EKRE lubadustest jääb veel palju raha järgi ;)


    Kas keegi on üldse vaidlustanud, et EKRE-I-KE sündis juba valimisõhtul?
  • lauriy
    yanek
    REga ei sobinud läbi rääkida, kuna nende valimislubadus pidi võtma 250 m ja teiste lubaduste täitmiseks raha ei jäägi
    EKREga räägitakse läbi
    ma saan aru, et EKRE lubadustest jääb veel palju raha järgi ;)


    Kas keegi on üldse vaidlustanud, et EKRE-I-KE sündis juba valimisõhtul?


    Survivor's bias - tagantjärele vaadates jah, samas tol õhtul rääkisid kõik kõigiga läbi.
  • lauriy
    yanek
    REga ei sobinud läbi rääkida, kuna nende valimislubadus pidi võtma 250 m ja teiste lubaduste täitmiseks raha ei jäägi EKREga räägitakse läbi ma saan aru, et EKRE lubadustest jääb veel palju raha järgi ;)

    Kas keegi on üldse vaidlustanud, et EKRE-I-KE sündis juba valimisõhtul?

    Lugedes seda Eesti Ekspressi artiklit siis EKRE IKE koalisatsiooni idee püsis alguses ainult abiratta & Co. peas. IRL ja EKRE paistsid olevat kahevahel, nemad ei lubanud abirattale midagi ära.

    Reform tegi vale liigutuse, loobudes IRL-i ja sotsialistidega edasi rääkimast ja mõtles teha koalisatsiooni kesikutega. Mõnes mõttes oli see Reformi poolt loogiline, sest kahepoolne koalisatsioon oleks olnud stabiilne, lisaks solvumine aasta 2016 sügisest kui Tsahkna+Ossi Reformile kinga andsid. Kui Kallas hakkas abirattaga läbi rääkima, siis kallutas see võte IRL-i kesikute + EKRE koalisatsiooni suunas.
  • mis puutub punastesse joontesse

    kas parem on öelda, et meie oma peamisest valimislubadusest ei tagane, nagu RE
    või nagu teised, et nad on valmis läbi rääkima, aga oma programmi soovivad kõik teostada ja sellest ei loobu

    kas helepunane joon on parem?
    ajame lihtsalt häma, et oma programmist ei loobu?
    ootame, et teised loobuksid?
  • Abiratas on samuti vägagi punaseid jooni välja ajanud, pole Reform ainus selline olnud. Meedias on abiratta punased jooned palju rohkem kõlapinda leidnud.
  • luarvikluarvik


    Seda välistamise ülbust pean rohkem silmas.


    Saa juba üle sellest.

  • ja veel üks mõte
    kas keegi oskab vastata, kuidas on üksteisest maailmavaateliselt kaugemal olevatel erakondadel võimalik mõlematel oma valijate ootusi täita rohkem, kui üksteisele lähedamal olevatel erakondadel, kui keegi ei taha oma valijate ootusi petta?

    täiendatud
    ses mõttes, et KE räägib läbi parempoolsetega ja Sotsidele sobis RE läbirääkimiste ettepanek
    maailmavaateliselt ei saa nii olla ju, peaks olema hoopis vastupidi
  • kuna foorumlane hex juhtis tähelepanu, et lustakas kõnepruuk on foorumis IN, siis ma proovin ka ...

    Urmas Reitelmannil ei lähe Helir-Valdor Seederile mõeldes pehmeks

    Siiski on nii Keskerakonna kui erakond Isamaa esindajad ka koalitsioonikõneluste ajal EKRE-sse umbusklikult suhtunud. Jaanus Karilaid märkis eile näiteks Postimehele, et võib-olla EKRE soovib tegelikult hoopis opositsiooni jääda, ainult mängib ega ole siiras.

    Helir-Valdor Seeder on öelnud, et eeldatavasti muutub EKRE valitsuses pehmemaks.

    "Kui me oleme kooseluseaduse ära tühistanud, siis on see teema meie jaoks ammendanud, me ei räägi enam sellest sõnakestki. Sellevõrra oleme pehemad küll," kommenteeris Reitelmann naerdes Seedri lootuseid. Reitelmann nimetas seda soovmõtlemiseks.
  • stagna
    see on põhiseadusvastane ja läbipaistmatu. Seda hääletamise ahelat hääletaja arvutist kuni kokkulugemiseni ei saa mingil viisil sõltumatud vaatlejad kontrollida.

    Sellega ongi kõik öeldud.
    '
    Kui sa oled nii laisk, et ei viitsi pühapäeval autot käima panna ja jaoskonna juurde sõita, nagu teevad sajad miljonid inimesed üle maailma kõikides demokraatlikes riikides, siis sul polegi üldse riigi asjade otsustamisega mingit tegemist .

    Istu kodus ja ole rahul sellega, kelle teised sulle valivad .


    nõus
    e-valimised millede protsessi ei saa jälgida, ei ole võimalik isegi selliseid lihtsaid asju kontrollida, et kas antud häälte arv klapib selle arvuga, mis siis serverist välja öeldakse tulevat
    kõhutunne ütleb, et asi on väga sarnane meeste murdmasuusatamisele

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon