Tambiks veidi EKRE-t - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi EKRE-t

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Minu meelest rünnatakse ajakirjanikke Küprosel ja exjugo riikides. Siin ei ründa neid keegi , targemad ainult proovivad nendega kontakte vältida.
  • Kes on vene sõjaväes käinud või sealt kõrvale hiilinud, kas selline jutt on reaalne, et tõmbasid lihtsalt ühe kriipsu ja olidki vaba?

    Lõik Henn Põlluaasa pikemast intervjuust:
    Ühel päeval kutsuti mind peaarsti juurde, tema kirjutas mulle tõendi. Seal on erinevad diagnoosid, A I ja A II, B I ja B II. B I ei vabasta sõjaväest, aga B II juba vabastab. See oli ainus kord elus, kui olen tegelenud pettuse ja võltsimisega. Peaarst kirjutas tõendi valmis, pani ümbrikusse, tõmbas keelega üle, liimis kinni ja andis minu kätte, et vii komissariaati. Ukse taga tõmbasin selle ümbriku lahti, liim ei olnud veel kuivanud. Kodus tõmbasin sama värvi pastakaga sinna teise kriipsu juurde. Diagnoosiks sai B II. Ma vabanesin sõjaväest. Need ohvitserid sattusid ka seal olema, kui ma selle tõendi ära viisin, nende näod olid väga pikad.

    https://epl.delfi.ee/lp/henn-polluaas-abikaasasid-ei-tohiks-vahetada-nagu-kevadist-moodi?id=86090249
  • Vale jutt. Diagnoos kirjutati selle haigla poolt, kuhu sind uuringutele saadeti, täies mahus välja ja komissariaadi arstid hindasid, kas vabastada või mitte.
  • Helle-Moonika Helme soovitas pöörduda tagasi traditsiooniliste soorollide juurde. Oma soovitust järgides peaks ta poliitikast lahkuma. Aga selles peres lähevad sõnad ja teod lahku.

    #ennemotlesiisytle
  • peeterv22
    Kes on vene sõjaväes käinud või sealt kõrvale hiilinud, kas selline jutt on reaalne, et tõmbasid lihtsalt ühe kriipsu ja olidki vaba?

    Lõik Henn Põlluaasa pikemast intervjuust:
    Ühel päeval kutsuti mind peaarsti juurde, tema kirjutas mulle tõendi. Seal on erinevad diagnoosid, A I ja A II, B I ja B II. B I ei vabasta sõjaväest, aga B II juba vabastab. See oli ainus kord elus, kui olen tegelenud pettuse ja võltsimisega. Peaarst kirjutas tõendi valmis, pani ümbrikusse, tõmbas keelega üle, liimis kinni ja andis minu kätte, et vii komissariaati. Ukse taga tõmbasin selle ümbriku lahti, liim ei olnud veel kuivanud. Kodus tõmbasin sama värvi pastakaga sinna teise kriipsu juurde. Diagnoosiks sai B II. Ma vabanesin sõjaväest. Need ohvitserid sattusid ka seal olema, kui ma selle tõendi ära viisin, nende näod olid väga pikad.

    https://epl.delfi.ee/lp/henn-polluaas-abikaasasid-ei-tohiks-vahetada-nagu-kevadist-moodi?id=86090249

    Nii rumalat juttu ei ole mõtet kõva häälega rääkida. Samas arvestades lapiku Maa teooriasse ja vaktsineerimisvastasusse uskujate arvu, siis miks mitte. Kunagi ütles laulusalm ka, et:
    räägi-räägi veel,
    küll me usume
    jutusta aga julgesti
    küll me kuulame.
    Eriti veel kui rääkijaks on sedavõrd kõrgel kohal olev poliitik.
  • Ma ei tea kas niisugune asi oleks läbi läinud, kuid tehti igasuguseid trikke,et vene kroonust pääseda . Tartus käis asi nii, et kui kurtsid mingit tõsisemat tervisehäda, siis saadeti sõjakomissariaadist haiglasse uuringutele ja sümpatiseeriv arst sai alati pisut diagnoosida liialdada. Päris välja mõelda ei saanud, kuid tõve raskusaste on alati hinnangu küsimus, seal on tõlgendusteks ruumi .

    ja on ruumi ka tänapäeval näiteks puude või töövõime määramisel . Mis võib otsustada kas inimene saab osalist töövõimetoetust 235 eurot ja peab iga kuu töötukassas nende koolitustel/ töötubadel käima või saab 100 % töövõimetoetust 413 eurot ja ei pea enam kuskil vestlustel ega linnukese kirjapanemise workshoppidel käima .

    Suur vahe
  • Mina pääsesin silmade tõttu. Kusjuures kui eestlasest silmaarst komisjoni esimehega mingeid käsiraamatuid lappas ja ma üle õla püüdsin ka vaadata, siis löödi mind kabinetist välja. Pärast väljus silmaarst ruumist ja minust möödudes ütles: "Ma tegin nii, et te ei pea seal käima." Ma polnud midagi palunud, ammugi mitte altkäemaksu andnud. Antud juhul tähendas see küll TTÜs õppides sõjalisest õppest pääsemist, mitte riski kaheks aastaks kroonusse minna.Tugev lühinägelikkus oli tõesti, aga võib-olla siis nii piiripealne juhtum.
  • Henno Viires
    Helle-Moonika Helme soovitas pöörduda tagasi traditsiooniliste soorollide juurde. Oma soovitust järgides peaks ta poliitikast lahkuma. Aga selles peres lähevad sõnad ja teod lahku.
    #ennemotlesiisytle

    Mis see sotsialistide retoorikas see traditsiooniline sooroll oligi? Kas "rusika ja pliidi vahele"?
  • Vanaema, mina arvasin, et sa pääsesid vene sõjaväest puhtalt oma soo tõttu. :-) :-) :-)
  • Ma olen ise ka komissariaatides käinud, päris karm oli, õnneks tuli lõpuks EV peale. Aga imestan lihtsalt, et miks Põlluaas pidi mingit jura ajama, peaks ju olema täitsa uhke tunne ausalt rääkida N armeest pääsemisest...
  • ttrust
    Vanaema, mina arvasin, et sa pääsesid vene sõjaväest puhtalt oma soo tõttu. :-) :-) :-)


    ttrust, Sa kindlasti arvad, et karum6mm ongi selline suur, karvane, lühikese sabaga, magab talveund, imeb käppa ja mõmiseb. :)
  • Vanaema
    ttrust
    Vanaema, mina arvasin, et sa pääsesid vene sõjaväest puhtalt oma soo tõttu. :-) :-) :-)

    ttrust, Sa kindlasti arvad, et karum6mm ongi selline suur, karvane, lühikese sabaga, magab talveund, imeb käppa ja mõmiseb. :)

    Ei ole siis või? OK, saba pikkus (pikk või lühike) on tõesti diskuteeritav.

  • Velikij
    Vanaema
    ttrust
    Vanaema, mina arvasin, et sa pääsesid vene sõjaväest puhtalt oma soo tõttu. :-) :-) :-)

    ttrust, Sa kindlasti arvad, et karum6mm ongi selline suur, karvane, lühikese sabaga, magab talveund, imeb käppa ja mõmiseb. :)

    Ei ole siis või? OK, saba pikkus (pikk või lühike) on tõesti diskuteeritav.



    Talveund ei maga. Mõmiseb.
  • ttrust
    Delfi: "EKRE Põlissoomlasest sõber: Soome peab Schengeni alast lahkuma ja moodustama viisavaba tsooni Venemaaga"
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/ekre-polissoomlasest-sober-soome-peab-schengeni-alast-lahkuma-ja-moodustama-viisavaba-tsooni-venemaaga?id=86260465

    Mart Helme ütles tänase Postimehe järgi, et elektrivõrgu lahutamine Venemaa omast tuleb ära jätta.
  • Ma sain aru et Mart Helme esines nädlavahetusel revolutsiooniliste mõtetega riigieelrve kohta. Kahjuks on PM lugu paywall taga. Keegi teeks kokkuvõtte?
  • Teised ekre sõbrad, seekord Austrias, pakkusid venelasele viinaviskamise käigus kasulike diile enda kodumaal.
    Valitsus kukkus kokku.
    "Heinz-Christian Strache, the far-right leader of FPÖ [was] trying to trade public contracts for party donations from a woman he believed to be the wealthy niece of a Russian oligarch." Natuke nagu Pres. meil ütles: "“Freedom Party has damaged the country’s image” Kurz said, adding that he didn’t have the impression the party was willing to change."
  • Olevipoeg
    Mart Helme ütles tänase Postimehe järgi, et elektrivõrgu lahutamine Venemaa omast tuleb ära jätta.

    Ole hea, viska mingi link.
    Meie energeetikas viimasel ajal toimuv on omajagu huvitav...
  • mx77
    Ma sain aru et Mart Helme esines nädlavahetusel revolutsiooniliste mõtetega riigieelrve kohta. Kahjuks on PM lugu paywall taga. Keegi teeks kokkuvõtte?

    Ma mingit kokkuvõtet nägin kuskil - nii et kokkuvõtte kokkuvõte on, et väga raske on lubadusi täita, kui raha ei ole; peab muutma üldist suhtumist; tõstetud pensionid ja ametnike palgad toovad mingi osa läbi kasvanud tarbimise eelarvesse tagasi; jne. Kui populistlikust pruunist ilast läbi närida - siis üleliia vale ei olnud. Lihtsalt mida päev edasi, seda vähem on mul usku, et see kamarilja suudab midagi peale lärmaka kaagutamise....
  • dumbuser
    mx77
    Ma sain aru et Mart Helme esines nädlavahetusel revolutsiooniliste mõtetega riigieelrve kohta. Kahjuks on PM lugu paywall taga. Keegi teeks kokkuvõtte?

    Ma mingit kokkuvõtet nägin kuskil - nii et kokkuvõtte kokkuvõte on, et väga raske on lubadusi täita, kui raha ei ole; peab muutma üldist suhtumist; tõstetud pensionid ja ametnike palgad toovad mingi osa läbi kasvanud tarbimise eelarvesse tagasi; jne. Kui populistlikust pruunist ilast läbi närida - siis üleliia vale ei olnud. Lihtsalt mida päev edasi, seda vähem on mul usku, et see kamarilja suudab midagi peale lärmaka kaagutamise....


    Ma mõtlesin siis seda lugu:
    https://poliitika.postimees.ee/6686877/mart-helme-me-poorame-riigieelarve-pea-peale
  • «Meie ütleme et see number tuleb pöörata pea peale, see on täiesti teine filosoofiline lähenemine. See on võõras kõigile kuna ükski ametnik ega peavoolupoliitik pole varem nii mõelnud,» ütles Helme.

    EKRE esimehe sõnul on koalitsioon saavutanud põhimõttelise kokkuleppe muuta riigieelarve seadust ja defineerida ümber strukturaalne tasakaal.


    Kasutusele võetakse uus mõiste, alternatiivne tasakaal.

    "Meil on lähema kolme, nelja, viie aasta jooksul massiliselt pensionile minemas inimesi avalikust sektorist - politseist, piirivalvest, päästest. Ja kui me nende palkasid praegu ei tõsta, siis me noori inimesi asemele ei saa, sest noored ütlevad, et ma lähen Soome "kalevipojaks" ja selle palga eest siin kaakidega kaklema ei hakka," selgitas ta.

    Rääkides nii palkadest kui ka pensionitõusust võiks Helme hinnangul olla EKRE liitlane Keskerakond.


    Raha kulutatakse avaliku sektori kuludeks ja pensionimakseteks.

    Asi, mida me kindlasti tahame, on ikkagi selgusele jõuda, kui palju me laenu saame võtta ja missuguste skeemidega me selle laenu võtame nii, et me ei satu Euroopa Komisjoniga konflikti oma riigi laenukoormuse osas," rääkis Mart Helme.


    Seda kõike finantseeritakse maxed out laenudega

    Kui me seisame valiku ees, kas kulutada järgmise nelja aasta jooksul palgatõusudeks 300 miljonit eurot või Eesti elektrisüsteemi Venemaa võrkudest lahtiühendamiseks 550 miljonit eurot, siis on meie valik selge, meil on vaja raha palgatõusudeks,» sõnas Helme.


    või investeeringutelt raha ümber tõstmisel jooksvate kulude katteks ja riigivarade ühekordsete müükidega.


  • opex
    Teised ekre sõbrad, seekord Austrias, pakkusid venelasele viinaviskamise käigus kasulike diile enda kodumaal.
    Valitsus kukkus kokku.
    "Heinz-Christian Strache, the far-right leader of FPÖ [was] trying to trade public contracts for party donations from a woman he believed to be the wealthy niece of a Russian oligarch." Natuke nagu Pres. meil ütles: "“Freedom Party has damaged the country’s image” Kurz said, adding that he didn’t have the impression the party was willing to change."

    The Guardianis (of all the places) oli eelmisel nädalal täitsa mõistlik ülevaade ELi parempopulistide suhetest Venemaaga: https://www.theguardian.com/world/2019/may/17/europes-far-right-divided-over-russia-as-salvini-stages-pre-election-rally-in-milan
  • siimos
    või investeeringutelt raha ümber tõstmisel jooksvate kulude katteks ja riigivarade ühekordsete müükidega.

    Mis praktikas juhtub:
    * Kõik investeeringud, mida saab läbi ussiemmi käsitleda kui struktuurse tasakaalu vaates neturaalseid või positiivseid, tehakse läbi laenuraha;
    * Kõik riigiettevõtted maksavad dividende, nii et veri ninast väljas - juba juurdunud riigirahanduslik gümnastika ruudus.
    * Jne, jne, jne.

    Sisuline probleem on see, et riigieelarve on viimastel aastatel kasvanud 8%-9% aastas ja ikka on VÄHE. Ikka oleme puudujäägis.

    Teoorias peaks ohtralt popkorni varuma ja ootama, millal käimasoleva ELi eelarvetsükli rahastus hääbub ja uue oma oluliselt väiksem on - vot siis hakkab tõeline vingerdamine ja halb huumor pihta.
  • ttrust
    Delfi: "EKRE Põlissoomlasest sõber: Soome peab Schengeni alast lahkuma ja moodustama viisavaba tsooni Venemaaga"
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/ekre-polissoomlasest-sober-soome-peab-schengeni-alast-lahkuma-ja-moodustama-viisavaba-tsooni-venemaaga?id=86260465


    Põlissoomlaste sõber Paet ka ei välista.

    Urmas Paet: Venemaaga ei maksa liiga paranoiline olla. https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/urmas-paet-venemaaga-ei-maksa-liiga-paranoiline-olla?id=39161929

    Paet ei välista viisavabadust ELi ja Venemaa vahel
    https://www.ohtuleht.ee/270814/paet-ei-valista-viisavabadust-eli-ja-venemaa-vahel
  • Edson

    Paet ei välista viisavabadust ELi ja Venemaa vahel
    https://www.ohtuleht.ee/270814/paet-ei-valista-viisavabadust-eli-ja-venemaa-vahel


    Vanemat artiklit ei leidnud või? Peale 2008 aasta märtsi on vist maailmas midagi juhtunud kah.
  • mx77
    Edson

    Paet ei välista viisavabadust ELi ja Venemaa vahel
    https://www.ohtuleht.ee/270814/paet-ei-valista-viisavabadust-eli-ja-venemaa-vahel


    Vanemat artiklit ei leidnud või? Peale 2008 aasta märtsi on vist maailmas midagi juhtunud kah.


    Otsi artikkel, kasvõi rauaajast, kus EKRE pooldab viisavabadust Venemaaga. Ma usun, et ei leia.
  • Edson
    Otsi artikkel, kasvõi rauaajast, kus EKRE pooldab viisavabadust Venemaaga. Ma usun, et ei leia.

    Mis viisavabaduses Venemaaga halba on?

  • Edson
    mx77
    Edson

    Paet ei välista viisavabadust ELi ja Venemaa vahel
    https://www.ohtuleht.ee/270814/paet-ei-valista-viisavabadust-eli-ja-venemaa-vahel


    Vanemat artiklit ei leidnud või? Peale 2008 aasta märtsi on vist maailmas midagi juhtunud kah.


    Otsi artikkel, kasvõi rauaajast, kus EKRE pooldab viisavabadust Venemaaga. Ma usun, et ei leia.


    EKRE juhi arvates on venelased väga eriline ja valitud rahvus, nagu ta ühes oma artiklis mainis. Järsku tema arvates meiesugused mudakoonud peavadki Venemaale minemiseks viisa hankima?
  • dumbuser
    Edson
    Otsi artikkel, kasvõi rauaajast, kus EKRE pooldab viisavabadust Venemaaga. Ma usun, et ei leia.

    Mis viisavabaduses Venemaaga halba on?



    Kuule, sul on foorumite aknad sassis. Pikker on kõrval.
  • Nõus dumbuseriga. Venemaaga võib püüda sõbralikult läbi saada, niipalju kui see on võimalik. Mis EKRE't ja tema sõpru teistes riikides eristab, on see, et need tahavad EL'i lammutada. Siis ei jäägi muud üle kui Venemaaga sõbralikult läbi saada. Praegu on see lihtsalt üks võimalus, siis muutub sundolukorraks.
  • Edson
    Kuule, sul on foorumite aknad sassis. Pikker on kõrval.

    Sa vist ei saa aru, mida tähendab viisavabadus per se - see ei tähenda avatud piire või kontrollimatut immigratsiooni. aga pole hullu, maailmas on ilmselgelt olulisemaid asju, millest sa aru ei saa.

  • mx77
    Edson
    mx77
    Edson

    Paet ei välista viisavabadust ELi ja Venemaa vahel
    https://www.ohtuleht.ee/270814/paet-ei-valista-viisavabadust-eli-ja-venemaa-vahel


    Vanemat artiklit ei leidnud või? Peale 2008 aasta märtsi on vist maailmas midagi juhtunud kah.


    Otsi artikkel, kasvõi rauaajast, kus EKRE pooldab viisavabadust Venemaaga. Ma usun, et ei leia.


    EKRE juhi arvates on venelased väga eriline ja valitud rahvus, nagu ta ühes oma artiklis mainis. Järsku tema arvates meiesugused mudakoonud peavadki Venemaale minemiseks viisa hankima?


    Tükk aega googeldasid ja leidsid ainult viisavabaduse vastaseid seisukohti, jah? Vihje: kui argumendid otsa lõpevad, on võimalik ka vait olla.
  • dumbuser
    Edson
    Kuule, sul on foorumite aknad sassis. Pikker on kõrval.

    Sa vist ei saa aru, mida tähendab viisavabadus per se - see ei tähenda avatud piire või kontrollimatut immigratsiooni. aga pole hullu, maailmas on ilmselgelt olulisemaid asju, millest sa aru ei saa.



    Said vihaseks või? Kui viisavabadus Venemaaga on hea, põhjenda ära, miks see nii on ja kuulan hea meelega endast targemaid. Ei, parem läheme kohe isiklikuks. Intelligentne kaader siin.
  • [quote=dumbuser]
    siimos
    Sisuline probleem on see, et riigieelarve on viimastel aastatel kasvanud 8%-9% aastas ja ikka on VÄHE. Ikka oleme puudujäägis.


    Nii on ja nii tundub suurte joonealuste numbrite vaatamisel. Kui natuke detailsemaks minna, siis on näha ka see, kuhu koer on maetud (kus päriselt probleem on).

    Riigieelarve on kasvanud tõesti kõvasti, aga maksulaekumisi veab palgatõus ja tööjõumaksud (kõige enam sotsiaalmaks), sotsiaalmaks kulub aga pensionide indekseerimiseks (automaatne kulude tõus) + Haigekassa eelarvesse (kus haigutab nagunii miinus).
    Muude riigieelarve tulude pool (käibemaks, aktsiisid, tulumaks) nii ilus ei ole ja seda "vaba raha", mida oleks võimalik poliitiliste otsustega kulutada, ei ole tegelikult nii palju.

    Veel keerulisemaks läheb seetõttu, et palgatõusust tulenev riigieelarve kasv tähendab tegelikult palgasurvet ka riigieelarvelistele ametikohtadele. Kõik need madalalt tasustatud hädavajalikud inimesed alates politseinikest, päästjatest, õpetajatest lõpetades lasteaiakasvataja ja raamatukoguhoidjaga, tahavad ka inimväärset palka ja kui tööjõuturg koos inflatsiooniga eest ära liigub, siis hakkab king sealt korralikult pigistama.
    Kui ei ole sihipäraselt tegeletud riigireformiga ja investeeringud teenustesse (ja IT-sse) ei luba riigipalgalisi töötajaid vähendada, siis kulubki suur osa lisandunud maksurahast olemasolevate inimeste palkade tõstmisele või olemasolevate teenuste (teehooldus jne.) hinnatõusudele. Millegi UUE loomiseks või investeeringute tegemiseks ei jää eriti midagi järele.

    Ehk siis nii nagu riigieelarve tasakaalus on struktuurne probleem, nii on see ka kulude poolel. Ei ole veel tähele pannud, et investeeringute tegemisel oleks tõsiselt vaadeldud võimalusi investeeringute seost püsikuludega (st. kas investeering hoiab püsikulusid kokku või tekitab neid juurde). Pigem domineerivad rumalad või kahtlasevõitu investeerimisotsused (jällegi vanad tuttavad näited nagu Linnahall, Pärnu lennujaam, Rail Baltic, Haapsalu raudtee...)

    Edit: ja see muidugi ka, et 2% põhimõttest kinni hoidmine suurendab jooksvalt kaitsekulutuste osakaalu riigieelarves vastavalt sellele kuidas SKP kasvab. Seegi vähendab "vaba raha" hulka.

  • Draax,
    Väga hea kokkuvõte! Ammu pole siin midagi nii asjalikku lugenud!
  • Veel: kuna tegemist on EKRE lõimega, siis sobib siin meenutada, et Mart Helme on siseminister ja hiljutise artikli kohaselt on just siseministeeriumi "soovide ja vajaduste" nimekiri 143 miljoni euro suurune, alates politseinike palgatõusust kuni Kapo uue maja ja idapiiri välja ehitamiseni.

    Enne kui paisata lihtsalt õhku lubadusi nagu "võtame riigieelarve pulkadeks", võiks Helme alustada sellest, et roobitseb oma ministeeriumi lisavajadused korralikult läbi - kas kõike seda, mida "tiksuvad ametnikud" sinna nimekirja pannud on, üldse on tarvis ja kui vajadus on olemas, siis kas see ikka tingimata maksab 143 miljonit või saaks ka kuidagi lihtsamalt ja odavamalt. Kõik võimalused on Helmel selleks olemas, ei ole vaja koalitsioonipartnerite kooskõlastust ega poliitilist kokkulepet. Kui seda ei toimu, on see eelarve "pulkadeks võtmine" lihtsalt tühipaljas lubadus nagu ülejäänud EKRE retoorika senimaani.
  • dumbuser
    mx77
    Ma sain aru et Mart Helme esines nädlavahetusel revolutsiooniliste mõtetega riigieelrve kohta. Kahjuks on PM lugu paywall taga. Keegi teeks kokkuvõtte?

    Ma mingit kokkuvõtet nägin kuskil - nii et kokkuvõtte kokkuvõte on, et väga raske on lubadusi täita, kui raha ei ole; peab muutma üldist suhtumist; tõstetud pensionid ja ametnike palgad toovad mingi osa läbi kasvanud tarbimise eelarvesse tagasi; jne. Kui populistlikust pruunist ilast läbi närida - siis üleliia vale ei olnud. Lihtsalt mida päev edasi, seda vähem on mul usku, et see kamarilja suudab midagi peale lärmaka kaagutamise....


    Raha pidi ju olema nagu raba. https://www.err.ee/852016/helme-riigil-on-raha-nii-palju-et-kusimused-katteallikatest-on-kohatud
  • Jürgen Ligi tegi FBs väikese kokkuvõtte:
    "Raadios rääkis, et EKRE on ainus partei, kes seisab Eesti rahvuslike huvide ja suveräänsuse eest ja vastu Euroopa diktaadile.
    Veel rääkis raadios, et:
    EKRE on nõus Vene sanktsioonide lõpetamisega, kui see aitab luua ELi vastast liitu Euroopas, üles Madison;
    et EKRE Soome liitlane Kontro soovib lahkumist Schengenist ja viisavabadust Venemaaga;
    et Venemaa vastased sanktsioonid on absurd, ütles EKRE Itaalia liitlane Salvini;
    et EKRE Prantsuse liitlane Le Pen ütles, et Krimm on Venemaa loomulik osa, et EL on koletis, et Venemaa tuleb võtta NATOsse, et Le Pen sai vastutasuks raha Venemaa kontrollitud pangalt;
    et EKRE Austria liitlane Strache astus tagasi, kui sai teatavaks, et ta küsis Venemaalt raha ja pakkus vastu riigihankeid;
    et EKRE ei soovi piirilepingut Venemaaga ega elektrivõrkude desünkroniseerimist Venemaast."
  • Ma täitsa siiralt tunnen huvi, et kas EKRE poolehoidjad siin foorumis tõsiselt arvavad, et Euroopa Liit on Eestile suurem oht kui Venemaa? Kui jah, siis äkki täpsustate, mis osas?
    Ei mingeid tagamõtteid.
  • sakuska
    Ma täitsa siiralt tunnen huvi, et kas EKRE poolehoidjad siin foorumis tõsiselt arvavad, et Euroopa Liit on Eestile suurem oht kui Venemaa? Kui jah, siis äkki täpsustate, mis osas?
    Ei mingeid tagamõtteid.

    Ma rääkisin enne valimisi ühe vana tuttavaga, kes EKRE ridades kandideeris. Kui ma panin tema väite kahtluse alla, et NSVL ja EU ja on oma olemuses ühesugused, siis hulgale argumentidel jäi vastuseks, et talle polegi mingeid põhjendusi vaja, see on tema arvamus ja kõik.
  • sakuska
    Ma täitsa siiralt tunnen huvi, et kas EKRE poolehoidjad siin foorumis tõsiselt arvavad, et Euroopa Liit on Eestile suurem oht kui Venemaa? Kui jah, siis äkki täpsustate, mis osas?
    Ei mingeid tagamõtteid.


    EKRE poolehoidjad ei oma antud küsimuses seni seisukohta kuni Suur Mart ei ole oma sõna öelnud. Selle eest on EKREL paar fundamentaalset seisukohta.

    Esmalt president. Presidenti peab vihkama sest ta ei ole rahva poolt valitud, kõik mis ta teeb või ütleb on vale ja väärib sügavat hukkamõistu.
    Sellele on õnneks lahendus olemas. Rahvas peab valima järgmise presidendi. Siis saab presidendiks õige Mees. Kohe kui Mart Helme presidendiks on saanud hakkab kõigil hea ja Eestimaa lööb õitsele. Kõik saavad olema õnnelikud ja rikkad.

    Teiseks kooseluseadus. Lihtne, peale selle tühistamist hakkavad kõik elema õnnelikus heteroabielus ja isamaa tulevik saab olema õnnelik ja lasterohke.

    Kohe saabub lahendus vaesusprobleemile. Võtame laenu, tõstame kõikidel palka. Kohe hakkab maksudena eelarvesse nii palju raha tulema, et vaesus on ajalugu. Kõik saavad rikkaks ja õnnelikuks.

    Päevatsitaat EKRE kohta. Toomas Hendrik Ilveselt: „Me vaidleme veel selle üle, kas nende intelligentsitaset saab mõõta Ameerika või Euroopa kinganumbrites.”
  • sakuska
    Ma täitsa siiralt tunnen huvi, et kas EKRE poolehoidjad siin foorumis tõsiselt arvavad, et Euroopa Liit on Eestile suurem oht kui Venemaa? Kui jah, siis äkki täpsustate, mis osas?
    Ei mingeid tagamõtteid.


    Huvitav, keegi asjaosalistest pole midagi vastanud ega täpsustanud, küll aga 3 tegelast on miinuse pannud. Don't ask, don't tell? :-)
  • Neil viskab nii keerulist küsimust kuuldes nõela plaadi pealt maha ja täiustatud versiooni pole peakorterist veel laiali jagatud. Umbes nagu kui keskerakondlaselt küsida, et nüüd ollakse juba mitu aastat ja eelarveperioodi valitsust juhitud, et miks ikka veel hindade ja palkade ja asjade osas virinat tuleb, pidi ju kõik kohe heaks minema? Vastus on umbes stiilis et Reformierakond tegi ju kaaa...
  • 21. sajand?

    https://tartu.postimees.ee/6687809/ekrelase-kiri-seks-olgu-alla-18-aastastele-keelatud
    "Kahtluse alla sean ka koolis oleva seksuaalhariduse, noortele suunatud liiderlikkust propageeriva meelelahutuse ning kaitsevahendite kultuuri – kõik need jõuavad üha noortematele ning röövivad lastelt nende lapsepõlve. Kui murdealine elab seksuaalelu, pärsib see tema võimalust saada tulevikus heaks kristlaseks."
  • Need on erinevad ohud,kuid ohud siiski.

    Venemaa on otsene agressiooni ja annektsiooni oht.Mis pärast järgneb,seda teab eesti rahvas väga hästi, ajalooline kogemus on olemas . Seda ohtu me kuidagi vähendada ei saa, sest me ei saa välja vahetada Venemaa valitsust niisuguse vastu, kus Kreml austaks oma naabrite iseseisvust ja ei plaaniks. Vene impeeriumi sel või teisel moel taastamist. Selle ohu vastu saab ainult NATO heidutus ja eriti oluline on hoida väga häid liitlassuhteid USA-ga .Euroopa on pehmo, Euroopa meid ei aita. Euroopa vägevad müüvad meid maha mõne sendi või gaasitoru eest .

    EU on teistlaadi oht. Euroopa Liidus ehitatakse superimpeeriumi, milles pole rahvusriikidele ega rahvustele enam kohta . Need peavad hävima ,lahustuma ja selle kiirendamiseks tuuakse siia miljoneid immigrante,kes veel kiiresti paljunevad. Selle ohu vältimiseks saab Eesti üht-teist teha, muidugi mitte üksi vaid koostöös teiste EU rahvuskonservatiivsete jõududega .Saab näiteks valida europarlamenti jõud, mis on föderaliseerumise ja multi-kulti vastu. Ka teised Euroopa rahvused tunnetavad ju aina teravamalt seda ohtu, tunnetavad kuidas tükk-tüki järel kaob nende iseseisvus ja iseotsustamine õigus ning see läheb Brüsseli ametnike kätte. Teisalt tunnetavad Euroopa põlisrahvad väga teravalt, et nende areaal aina aheneb . Nad ei taha elada immigrandislummides, sest see oleks põrgu . Kuid need aina laienevad. Suurlinnadest laienevad need ka väikelinnadesse . Aina rohkem metastaase .White flight Euroopa riikides pole linnalegend vaid tegelikkus.

    See on nagu vähkkasvaja, mis sööb tervet organismi seestpoolt .
    Ma pole kindel kas seda protsessi saab peatada või tagasi pöörata, kuid eks rahvuskonservatiivsed jõud peavad vähemalt proovima .

    Kui ei proovi seda kasvajat ravida, siis võrduks see nagu vähihaige ei otsiks ravi vaid lööks käega ja laseks minna . .Siis lähebki päris kindlasti .Ja läheb ludinal .
  • https://tartu.postimees.ee/6687809/ekrelase-kiri-seks-olgu-alla-18-aastastele-keelatud

    Mul tekkis sellega seoses kaks küsimust:
    1. Mida arvavad sellisest võltspühalikkusest kalevipojad ja kõik, kes ka keskkoolis alfaisased olid?
    2. Millal me siis vähemalt retooriliselt naiste valimisõiguse kallale läheme?

    Tegelikult on äge, kuidas kõik marginaalid, kes on suure protestiga EKREsse astunud, endale läbi selle ka ruupori on saanud, millega kõigile just oma tõde kuulutdada...
  • Pealkiri on klikisööt. Tegemist on täiesti normaalse arvamusavaldusega.

    Pilt Vikipeediast:
  • raulir
    Tegemist on täiesti normaalse arvamusavaldusega.

    Päriselt? Kokkuvõte on ju selline:
    "Kui murdealine elab seksuaalelu, pärsib see tema võimalust saada tulevikus heaks kristlaseks."
  • raulir
    Pealkiri on klikisööt. Tegemist on täiesti normaalse arvamusavaldusega.

    Ma ei pidanud tegelikult vajalikuks mingi usuhullu lõike pasteerima hakata, aga võin:
    Kahtluse alla sean ka koolis oleva seksuaalhariduse, noortele suunatud liiderlikkust propageeriva meelelahutuse ning kaitsevahendite kultuuri – kõik need jõuavad üha noortematele ning röövivad lastelt nende lapsepõlve.

    Ei olnud klikisööt. Ma arvan ka, et keelata teismelistele nii seks kui ka kontratseptiivid on väga hea mõte. Lisaks peaks keelustama ka abordid ning looma kloostrid, kuhu soovimatud lapsed saaks ära anda. Vot see oleks progress.

    Järgmine kord oleks mõistlik enne vastamist lugeda nii viidatud artiklit, kui ka viitaja seisukohta.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon