Päevakaja - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ei tähenda justkui kuritegu ei toimunud.

    Seadus §202
    (1) Kui kriminaalmenetluse ese on teise astme kuritegu ja selles kahtlustatava või süüdistatava isiku süü ei ole suur ning ta on heastanud või asunud heastama kuriteoga tekitatud kahju ja tasunud kriminaalmenetluse kulud või võtnud endale kohustuse tasuda kulud ning kui kriminaalmenetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi, võib prokuratuur kahtlustatava või süüdistatava nõusolekul taotleda, et kohus kriminaalmenetluse lõpetaks.

    Teise astme kuritegu - OK. Isiku süü ei ole suur - pisiasi, mõjutas Riigikogu valimiste tulemusi üksnes. Ta on asunud heastama kahju - pole kuulda olnud. Tasunud menetluskulud - need olid 0 eurot. Jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi - WTF?

    Mina õppisin kunagi, et kui õigustekstis on eri punktide vahel sõnad "ja" või "ning" tuleb mõista, et kõik tingimused peavad kehtima samaaegselt. Seega enne avaliku menetlushuvi värki oleks üldse pidanud seletama, kuidas Mary oma süüd heastama asus ja miks süü ei ole antud juhul suur.
  • Karistusseadustik näeb valeütluste andmise eest ette kuni kolmeaastase vangistuse. Kui teoga on kaasnenud tõendite kunstlik loomine, siis kuni viieaastase vangistuse. Raskusastmelt kvalifitseerub see mõlemal juhul teise astme kuriteoks.
  • ziff
    raulir
    Isegi Ekspressi naiivitarist vasakpoolne ja veel paar päeva tagasi proua Krossi kaitsele viskunud ajakirjanik leiab nüüd, et kuritegu toimus, maksumaksja raha raisati suurtes kogustes ja EKRE mustamisel lasti toimuda poliitilistes huvides isegi veel siis, kui kividega loopimise juhtumi mittetoimumine oli uurijatele täiesti selge.

    Rauli, siinkohal teed Sa Mikk Salule natuke liiga. Jah, tõepoolest ta kiirustas pisut. Aga erinevalt tavalistest meediatöötajatest (kes sellisel puhul kipuvad lõpuni raiuma, et neil on õigus) on tema võimeline oma viga tunnistama ning seda NB!! avalikult.
    Mikk Salu on üks väheseid ajakirjanikke, kes meil veel säilinud on, hoidkem neid! :)

    Kaugelt vaadates sulandusid need kuus erinevat arvamuseavaldajat ühtlaseks massiks. Vabandan, et nende autoreid sellisena käsitlesin.

    Kui ajakirjanikuga sellised asjad juhtuvad, siis saab ehk vanemaks ja konservatiiviks lõpuks. Nagu öeldud - kui noorena pole vasakpoolne, siis pole südant ja kui vanana pole parempoolne, siis pole mõistust.

    See tähendab - Jah, ma olen sinuga nõus :)
  • 3 kilo peab maksma ikka
    "RESOLUTSIOON
    KrMS § 202 alusel lõpetada kriminaalasjas nr 1-19-5109 kriminaalmenetlus M K suhtes tema
    süüdistuses KarS § 320 lg.1 järgi , kuna süü ei ole suur,tegemist on II astme kuriteo toimepanemisega , kriminaalasjas puudub kannatanu ja puudub avalik menetlushuvi kriminaalmenetluse jätkamiseks.
    KrMS § 202 lg.2 p.2 alusel panna M K kohustuseks tasuda kindel summas.o. 3000 € (kolm tuhat
    eurot ) riigituludesse .
    Kohustuslik summa 3000 € (kolm tuhat eurot) tasuda alates kohtumääruse jõustumisest arvates
    6(kuue) kuu jooksul Rahandusministeeriumi arveldusarvele
  • "Kahju pole suur" tähendab otseses tõlgenduses, et kahju jääb peale heastamist alla kriminaalkuriteo määra, milleks on 200 eurot.

    Proua Kross kulutas Mikk Salu artikli andmetel vähemalt kuude jagu politseinike ja uurijate aega, lisaks raskemini määratletavad kahjud nagu erakonna ja riigi maine kahjustamine.

    Veider, et Eestis on politseile teadlike valeütluste andmine ja selle jätkamine uurimise ajal nii kerge kuritegu. UKs on näiteks maksimaalne karistus eluaegne vangistus. Paar kuud tagasi mõisteti üks inimene selle eest siin 18 aastaks vangi. Samamoodi suhtutakse sellesse ka Mary Krossi kodumaal USAs.
  • Ma ei ole siiani aru saanud, miks välismaalastele peab maksma kõrgemat töötasu, seaduse järgi vähemalt 1,5 kordset keskmist. Palga suurus on läbirääkimise küsimus. Kas Ukraina ehitaja on rohkem väärt kui omamaine.
  • zelinski
    Ma ei ole siiani aru saanud, miks välismaalastele peab maksma kõrgemat töötasu, seaduse järgi vähemalt 1,5 kordset keskmist. Palga suurus on läbirääkimise küsimus. Kas Ukraina ehitaja on rohkem väärt kui omamaine.


    Eestisse on oodatud ainult head läbirääkijaid, jobud mingu mujale :)
  • Kriminaalkurjategijate registrisse sattumine on igal juhul süüdistatavale raskem kui mingi tühise 3000 euro maksmine . Sellega kaasneb hulk ebameeldivusi, sealhulgas võimalik elamisloa kaotus ja raskused töö hankimisel ,rääkimata ühiskondlikust häbimärgist .

    Seega oli see proksi ja kohtu otsus selgelt Mary Krossi soosiv . Mina aga tahaks korrata Varro Vooglaiu küsimust : kuipaljud kriminaalmenetluses valeütluste andjad on viimase 2 aasta jooksul pääsenud oportuneediga ja kuipaljud on kohtus siiski mingi karistuse saanud ?
  • @raulir, the uljalt lahingusse kapanud õigusteadlane

    See UK case oli ka äärmuslik, fantasist põhjustas/ei põhjustamud oma valedega ühe inimese surma. Ja mitme väga lugupeetud inimese mainekaotuse. Kogu selle jampsi uurimise kulu oli miljoneid £.

    USAs nagu meil ka 2 eri taset 1. ja 2. aste: "Minor infractions, like lying about a misdemeanor offense, usually results in a similar misdemeanor charge. Lying about felony offenses can result in felony level charges. Misdemeanor punishment can result in a sentence ranging from probation to a year or two in county jail. Felony punishment can also result in probation, but a much higher prison sentence, from two to ten years." allikas
  • zelinski
    Ma ei ole siiani aru saanud, miks välismaalastele peab maksma kõrgemat töötasu, seaduse järgi vähemalt 1,5 kordset keskmist. Palga suurus on läbirääkimise küsimus. Kas Ukraina ehitaja on rohkem väärt kui omamaine.

    Keegi ei käse välismaalast palgata. Kui aga palgatase on kohalike töötajate puudusel turujõudude tõttu tõusnud üle selle nõutava, siis on lubatud laiendada tööjõuturgu.

    Eraldi teema on see, et Eestis tööjõuturg päris ei toimi, kuna palgad pole avalikud ja töökuulutustes palku ei avaldata.
  • opex
    @raulir, the uljalt lahingusse kapanud õigusteadlane

    See UK case oli ka äärmuslik, fantasist põhjustas/ei põhjustamud oma valedega ühe inimese surma. Ja mitme väga lugupeetud inimese mainekaotuse. Kogu selle jampsi uurimise kulu oli miljoneid £.

    USAs nagu meil ka 2 eri taset 1. ja 2. aste: "Minor infractions, like lying about a misdemeanor offense, usually results in a similar misdemeanor charge. Lying about felony offenses can result in felony level charges. Misdemeanor punishment can result in a sentence ranging from probation to a year or two in county jail. Felony punishment can also result in probation, but a much higher prison sentence, from two to ten years." allikas


    Eestis oleks saanud maksimaalse 3 aastat.

    See USA artikkel ütleb ilusasti, et valesüüdistuse puhul vastab karistus süüdistuses olnud kuriteole + riigi kulude katmine + trahv + võimalik lisavanglakaristus raskema astme puhul.

    Mary Krossi puhul oleks praegune "karistus" olnud USA norme järgiv, kui nende väljamõeldud EKRElaste karistus välismaalase kividega loopimise, tõukamise, vihakõne ja väidetavate sinikate tekitamise eest oleks olnud samuti oportuniteediga lõpetamine. Tarandi kriminaalasja näitel ma seda millegipärast ei usu.
  • bulvar
    zelinski
    Ma ei ole siiani aru saanud, miks välismaalastele peab maksma kõrgemat töötasu, seaduse järgi vähemalt 1,5 kordset keskmist. Palga suurus on läbirääkimise küsimus. Kas Ukraina ehitaja on rohkem väärt kui omamaine.

    Eestisse on oodatud ainult head läbirääkijaid, jobud mingu mujale :)

    Tehtud!

    Palgatõus suunal Eesti UK 4,5x 3 kuuga, veel paar korda rohkem aasta hiljem.

    Sellega on seotud päris huvitav lugu, kuidas meil (mina + paar teist arendajat) viimases Eesti töökohas (riimub sõnaga Hernes) lasti projektiarvestusprogrammi parandada ja täiendada ja me avastasime, et mul oli kõige väiksem palk 8000 krooni kätte, samas kellelgi teisel oli sama ametinimetuse juures palgaks 40000 :)

    Projektijuht (-juhid) muudkui rääkisid, et rasked ajad ja peab ikka veel mul veidike palka kärpima, kuna muidu kõik miinuses ja klient ei maksa nii palju jne. Pärast projekti lõppu rentis seesama projektijuht boonuste eest troopilisel saarel aastaks maja ja kolis perega sinna. Tervitused talle! Ta võib mu teada isegi seda foorumit lugeda :)
  • Karta on, et see "keegi teine" ei kulutanud 3/4 oma tööpäevast netikommentaaride kirjutamisele...
  • @raulir
    Krossi case oli politseile valetamine.
    Probation tähendab tingimisi karistust & kriminaalhooldaja (probation officer) juures käimist ja see on mõlema raskusastme juures USAs võimalik karistus. Arvestades palju usas kokkuleppele minnakse proksiga võib seal ka olla krossiga sarnaste lahenduste hulk suht kõrge.
  • raulir
    Kaugelt vaadates sulandusid need kuus erinevat arvamuseavaldajat ühtlaseks massiks. Vabandan, et nende autoreid sellisena käsitlesin.
    Kui ajakirjanikuga sellised asjad juhtuvad, siis saab ehk vanemaks ja konservatiiviks lõpuks. Nagu öeldud - kui noorena pole vasakpoolne, siis pole südant ja kui vanana pole parempoolne, siis pole mõistust.
    See tähendab - Jah, ma olen sinuga nõus :)

    Eks kõigil juhtub. Mina Sind seetõttu ekstremistiks pidama ei hakka :D
    Kui huvi pakub, tee otsing Mikk Salu nimega ning viska pilk peale tema kirjutatule.
    Ja võrdle mõne muu "staariga"... ;)
  • jesper
    Karta on, et see "keegi teine" ei kulutanud 3/4 oma tööpäevast netikommentaaride kirjutamisele...

    Ma ei ole kunagi teadlikult viilinud ega kehva tööd teinud. Isegi siis kui ei ole selle töö eest makstud.
  • jesper
    Karta on, et see "keegi teine" ei kulutanud 3/4 oma tööpäevast netikommentaaride kirjutamisele...

    Kui 3/4 oma ajast netis istumisele kulutav tegelane kasvatab mujale kolimisega sissetuleku mitmekordseks, siis on kuskil midagi väga valesti, kas Sulle ei tundu? :)
    Vaadates, kuidas väidetava IT-spetsialistide puuduse jutuga tegelikult odavaid java-neegreid importida soovitakse, ma Rauli juttu väga skeptiliselt ei suhtuks. Muide, kui Sa isiklikult tunned mõnda IT-tegelast, kel vanust juhtumisi 45+, siis las saadab oma CV töökuulutuste peale laiali ning annab tagasisidet kui paljudele laekusid vastuseks kutsed intervjuule tulekuks. :)
  • opex
    @raulir
    Krossi case oli politseile valetamine.
    Probation tähendab tingimisi karistust & kriminaalhooldaja (probation officer) juures käimist ja see on mõlema raskusastme juures USAs võimalik karistus. Arvestades palju usas kokkuleppele minnakse proksiga võib seal ka olla krossiga sarnaste lahenduste hulk suht kõrge.


    Seal on mitmetes osariikides (näiteks Californias) võimalus karistus vastu võtta ja mitte end süüdi tunnistada. No Contest Plea, selline juriidiline termin, mis on ka midagi vahepealset, kui sul hiljem kunagi seadusega veel jama tekib, siis keegi ei saa öelda, et sind kohus süüdi tunnistas. Mul oli seal misdemeanor case, millele just niiviisi pliidisin, sain rahatrahvi ja ühiskondlikku tööd.
  • ziff
    hex
    Tartu ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak: oportuniteedi ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu kohtuistungitest pääsenud pole mitte õigeks mõistetud vaid süüteo toime pannud ning kannavad selle eest ka vastutust.

    Kas keegi palun selgitaks, milles nimelt antud juhul see "vastutus" seisnes?


    Nagu ka teised on maininud - 3000€ trahvi. Paljudele inimestele oluline summa. Kui oletada, et antud perele ei ole, siis jõuame järelduseni, et trahve peaks diferentseerima sõltuvalt rikkusest. Libe tee.
  • zelinski
    Ma ei ole siiani aru saanud, miks välismaalastele peab maksma kõrgemat töötasu, seaduse järgi vähemalt 1,5 kordset keskmist. Palga suurus on läbirääkimise küsimus. Kas Ukraina ehitaja on rohkem väärt kui omamaine.


    Sest koristajad, hotellide toateenijad jne tahavad eestlased ise olla (erinevalt paljude arenenud riikide põliselanikest).
  • Vanaema
    ziff
    hex
    Tartu ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak: oportuniteedi ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu kohtuistungitest pääsenud pole mitte õigeks mõistetud vaid süüteo toime pannud ning kannavad selle eest ka vastutust.

    Kas keegi palun selgitaks, milles nimelt antud juhul see "vastutus" seisnes?


    Nagu ka teised on maininud - 3000€ trahvi. Paljudele inimestele oluline summa. Kui oletada, et antud perele ei ole, siis jõuame järelduseni, et trahve peaks diferentseerima sõltuvalt rikkusest. Libe tee.


    Ei ole trahv. See on menetluskulude hüvitamine, sedagi osaliselt .
  • ziff
    Muide, kui Sa isiklikult tunned mõnda IT-tegelast, kel vanust juhtumisi 45+, siis las saadab oma CV töökuulutuste peale laiali ning annab tagasisidet kui paljudele laekusid vastuseks kutsed intervjuule tulekuks. :)

    Minu vanus jääb napilt sellele piirile küll alla aga hiljutine tulemus oli 4/6 intervjuule (ei näinud mõtet rohkem spämmida). 2 loobujat pakkusid tööd mittesobivas lokatsioonis kus pakkusin, et töötan kodukontorist sõites üheks päevaks nädalas kohale. Neljast vestlusest kolmel juhul järgnes pakkumine - ühe koha välistasin vestluse põhjal. Oli küsimusel mingi sügavam mõte ka?

  • 2korda2
    Minu vanus jääb napilt sellele piirile küll alla aga hiljutine tulemus oli 4/6 intervjuule (ei näinud mõtet rohkem spämmida). 2 loobujat pakkusid tööd mittesobivas lokatsioonis kus pakkusin, et töötan kodukontorist sõites üheks päevaks nädalas kohale. Neljast vestlusest kolmel juhul järgnes pakkumine - ühe koha välistasin vestluse põhjal. Oli küsimusel mingi sügavam mõte ka?

    Mõte oli selles, et analoogne eksperiment ca 4-5 aastat tagasi andis tulemuseks 8/0, tahtsin teada kas midagi on muutunud :)
  • Ei, stagna, ei olnud menetluskulude hüvitamine, mida ta ei peagi tegema, vaid määrati "kindel summa" p.2 järgi, kohtumäärusest:
    "KrMS § 202 lg 2 p.-d 1-3 sätestab kohustustena:
    1) tasuda kriminaalmenetluse kulud ja hüvitada kuriteoga tekitatud kahju;
    2) maksta kindel summa riigituludesse või sihtotstarbeliseks kasutamiseks üldsuse huvides;
    3) teha 10-240 tundi üldkasulikku tööd;
    - ehk ühele kahtlustatavale ei pea kindlasti määrama mitut kohustust. Ringkonnaprokurör taotles kohustada M K KrMS § 202 lg.2 p.2 alusel tasuma kindla summa riigituludesse 6 kuu jooksul"
  • Raimond Kaljulaid räägib oma seksuaalsest orientatsioonist - Indrek Saar ei pea minu puhul selja taha vaatama

    kõrvaluudisena saame teada, et liitub sotsidega ...
  • Selja taha võiks aegajalt siiski vaadata.
  • Henno Viires
    Raimond Kaljulaid räägib oma seksuaalsest orientatsioonist - Indrek Saar ei pea minu puhul selja taha vaatama

    kõrvaluudisena saame teada, et liitub sotsidega ...


    Väga tore, et liitub. Pole kunagi sotside valija olnud, aga kuna tean kolme ebameeldivamat parteid (praegune koalitsioon), siis jääb vaid soovida, et sotsidel hästi läheks ja read tugevneks.

    Sama kommentaar käiks Eesti200 kohta, kelle liider mulle eriti ei meeldi, kuid kus on üksjagu intellektuaalset potentsiaali ja on soov vaadata kaugemale, kui järgmised kohalikud valimised (erinevalt neist kolmest parteist, mis võimul).
  • Vanaema

    Sama kommentaar käiks Eesti200 kohta, kelle liider mulle eriti ei meeldi, kuid kus on üksjagu intellektuaalset potentsiaali ja on soov vaadata kaugemale, kui järgmised kohalikud valimised (erinevalt neist kolmest parteist, mis võimul).

    Minu jaoks on asi vastupidi, just Gruz200 -l on intellektuaalsest potentsiaalist karjuv puudus. Selle tulemus ongi see, mis seis neil on.
  • A New Mental Barrier Is Dividing Europe
    At present, most Eastern European governments deal with demographic panic by adopting nativist policies and fueling nationalist rhetoric. For them, ethno-nationalist rhetoric is a substitute for the Berlin Wall they are now unable to build. In this rhetoric, Western Europe has become the periphery of a Greater Africa and Greater Middle East while Hungary or Poland are the last remaining bastions of European identity and European traditions. Thirty years after the disappearance of the Iron Curtain, a new mental barrier is being erected.
    Having said that, Eastern Europeans’ fear of outmigration is not irrational. When a young Bulgarian or Pole leaves her country, she takes with her all the resources that the state has invested in her education and deprives her country of her talent and ambition.
  • ttrust
    Vanaema

    Sama kommentaar käiks Eesti200 kohta, kelle liider mulle eriti ei meeldi, kuid kus on üksjagu intellektuaalset potentsiaali ja on soov vaadata kaugemale, kui järgmised kohalikud valimised (erinevalt neist kolmest parteist, mis võimul).

    Minu jaoks on asi vastupidi, just Gruz200 -l on intellektuaalsest potentsiaalist karjuv puudus. Selle tulemus ongi see, mis seis neil on.


    Seal on võimekaid inimesi eri valdkondadest, kel on mure ja vastutustunne Eesti pärast pikemas perspektiivis. Aga populistlikus päevapoliitikas ollakse nõrgad. Nojah, kahtlemata on ka kahtlaseid tüüpe - Tsahkna & Co.

    Noh populismi ohvrid, laduge nüüd järgmised kümme miinust. :)
  • Kui meil oleks täna Keskerakonna-Sotside-EV200 valitsus, siis arvatavasti põhilised elluviidavad reformid oleks astmeline tulumaks ja ettevõtte tulumaks. Seega, kuigi inimesed nii sotsides kui EV200-s võivad tunduda meeldivamad, siis elluviidavad poliitikad oleks minu jaoks ebameeldivamad.
  • Vanaema

    Seal on võimekaid inimesi eri valdkondadest, kel on mure ja vastutustunne Eesti pärast pikemas perspektiivis. Aga populistlikus päevapoliitikas ollakse nõrgad. Nojah, kahtlemata on ka kahtlaseid tüüpe - Tsahkna & Co.
    Noh populismi ohvrid, laduge nüüd järgmised kümme miinust. :)

    Kust Sa tead, et tegelikult on mure ja vastutustunne?
    Võibolla oli päevapoliitik Margus Tsahknal vaja lihtsalt uut parteid ja ta sõber otsustas seda ideed ja kupatust rahastada?
  • Vanaema
    Seal on võimekaid inimesi eri valdkondadest, kel on mure ja vastutustunne Eesti pärast pikemas perspektiivis.

    Kas Sa palun kirjeldaksid paari sõnaga, milles see mure ja vastutustunne väljenduvad?
  • Meenutame parteid nimega Res Publica. See ka alguses koondas endasse hulgim erinevaid säravaid isiksusi ja muidu väga tarku inimesi. Oli veel tohutuvõimas alguse kongress Suurhallis. Kupastust rahastas põhiliselt üks inimene. Erinevalt Gruz200 -st sai Res Publica vägeva hoo sisse, nagu õhku tõusnud õhupall, mis ühel hetkel aga lõhkes ja narts sisisedes maa peale kukkumas oli, enne tolmu sisse kukkumist aga korjati see õhust üles.
    P.S. mitte seda parteid segi ajada mõttekojaga Res Publica.
  • No aga Reinsalu ja Parts pole poliitikaareenilt kuhugi kadunud vaid üsna kõrge lennuga . Ja ega Ken-Marti Vaher ning Taavi Veskimägigi prügikastist pudeleid otsi vaid on head karjääri teinud .
  • stagna
    No aga Reinsalu ja Parts pole poliitikaareenilt kuhugi kadunud vaid üsna kõrge lennuga . Ja ega Ken-Marti Vaher ning Taavi Veskimägigi prügikastist pudeleid otsi vaid on head karjääri teinud .

    Eks Gruz200 -l hakkab olema samamoodi, et mõned näod jäävad poliitikaareenile tiirlema. Tsahkna seal juba on. Parteist kui sellisest, aga, koos oma "uuenduslike ideedega", "pikaajalise nägemusega" ning "hoolimisega", ei saa midagi.
  • Kuldar1
    Kui meil oleks täna Keskerakonna-Sotside-EV200 valitsus, siis arvatavasti põhilised elluviidavad reformid oleks astmeline tulumaks ja ettevõtte tulumaks. Seega, kuigi inimesed nii sotsides kui EV200-s võivad tunduda meeldivamad, siis elluviidavad poliitikad oleks minu jaoks ebameeldivamad.


    Sellist valitsust ma muidugi ei igatse. Ratase kaks valitsust on olnud taasiseseisvumisaja halvimad valitsused. Kui sotsidel ja E200l läheks hästi saaks valitsuse teha ilma põhimõttelageduse ja vastutustundetuse koalitsiooni kuuluvate erakondadeta.
  • Gruz200 ridadest on tulnud mitu artiklit kus valitseb soov maksukoormust tõsta. Erineval moel. Mingeid positiivseid lootusi ma selle parteiga seoses ei hellitaks.
  • luarvikluarvik
    Peeter Helme ajakirjandusest
    https://www.err.ee/1001438/peeter-helme-eesti-ajakirjanduse-vabadusest


    Oleks võinud kasutada võimalust olla vait, mitte oma solvumist välja elada.

    "Eesti ajakirjanduse hetkeolukord on jabur, sest tsunftiks pole ju omanikering – selle poolega on meil suht-koht korras, keegi ei takista uusi väljaandeid loomast, mingitest kartellilepetest ei saa rääkidagi." - totrus, meil on kolm päevalehte, uue üleriigilise päevalehe loomine on praktiliselt võimatu.

    "Tsensuur, mõttevahetuse piiramine tuleb toimetustest ning soovides tõeliselt vaba arutelu, ei saagi enam päriselt loota traditsioonilisele ajakirjandusele: seal määrab tooni ajakirjandustsunfti vasakliberaalne sisekokkulepe." - Tsensuuri sisseviimine ei õnnestunud ja nüüd kiunub. Ega Helmel ei keelatud kirjutada (või tema mõttekaaslastel), Helme keelas teistel kirjutada. Kõik, kes ei laula Helmete laulu on vasakliberaalid - lollus.

    Mis ta vingub, tehku siis oma leht kui see nii lihtne on.
  • ttrust
    Gruz200 ridadest on tulnud mitu artiklit kus valitseb soov maksukoormust tõsta. Erineval moel. Mingeid positiivseid lootusi ma selle parteiga seoses ei hellitaks.


    Positiivne lootus on, et Ratase saaks peaministri kohalt minema ja EKRE valitsusest välja. Seedri kah. Aga eks lootused on erinevad.
  • Vanaema
    ttrust
    Gruz200 ridadest on tulnud mitu artiklit kus valitseb soov maksukoormust tõsta. Erineval moel. Mingeid positiivseid lootusi ma selle parteiga seoses ei hellitaks.

    Positiivne lootus on, et Ratase saaks peaministri kohalt minema ja EKRE valitsusest välja. Seedri kah. Aga eks lootused on erinevad.

    Mäletan et kui oli eelmine Abiratta kesikute valitsus, siis ajakirjanduses tuli pidevalt artikleid kus ärimehed andsid mõista, et ärikeskkond aina halveneb. Pärast praeguse Abiratta kesikute valitsuse paika panekut on sellised artiklid ära kadunud. Seega, vaatamata kõikidele jamadele, mis praegu käimas on, on võimalus, et tulevane valitsus tuleb palju hullem. Olen hirmul selle ees, et järgmistel valimistel sotsialistid ja Gruz200 suuri häältesaake korjavad.
  • Vanaema
    luarvikluarvik
    Peeter Helme ajakirjandusest
    https://www.err.ee/1001438/peeter-helme-eesti-ajakirjanduse-vabadusest


    Oleks võinud kasutada võimalust olla vait, mitte oma solvumist välja elada.

    "Eesti ajakirjanduse hetkeolukord on jabur, sest tsunftiks pole ju omanikering – selle poolega on meil suht-koht korras, keegi ei takista uusi väljaandeid loomast, mingitest kartellilepetest ei saa rääkidagi." - totrus, meil on kolm päevalehte, uue üleriigilise päevalehe loomine on praktiliselt võimatu.

    "Tsensuur, mõttevahetuse piiramine tuleb toimetustest ning soovides tõeliselt vaba arutelu, ei saagi enam päriselt loota traditsioonilisele ajakirjandusele: seal määrab tooni ajakirjandustsunfti vasakliberaalne sisekokkulepe." - Tsensuuri sisseviimine ei õnnestunud ja nüüd kiunub. Ega Helmel ei keelatud kirjutada (või tema mõttekaaslastel), Helme keelas teistel kirjutada. Kõik, kes ei laula Helmete laulu on vasakliberaalid - lollus.
    Mis ta vingub, tehku siis oma leht kui see nii lihtne on.

    Asja omapära ongi siin selles, et see ajaleht ei kuulu tsunftistunud ajakirjanikele vaid hoopis ühele oligarhile, kelle käepikendus just Peeter Helme sellel hetkel oligi, kui ta peatoimetaja oli.
    Sisuliselt saaks nimetada, et ettevõttes toimub pikaajaline mäss omanik(u)(e) vastu, kui see ettevõte oleks mingis muus valdkonnas tegev, mitte loominguline ajakirjandusväljaande tootja.
    (Ei tea, kas Peeter Helme käib siinset foorumit lugemas?)
  • Jäätisevabriku omanik tahab, et vabrik toodaks väga mitmkesise valikuga jäätist ja hakkaks lõpuks ometi ka kasumit tooma. Ja paneb ametisse tegevjuhi, kes üritabki seda uuendust sisse viia . Juhmakad töölised aga keelduvad tootmast 8 erineva maitsega jäätist, sest nende arvates on see jäle pühaduseteotus ja tahavad edasi vorpida vaid ühte ja sama oksemaitselist ollust, mida nad eluaeg on tootnud. Teevad tegevjuhile kambaka ja ajavad selle tehasest minema .

    Või sina tahad vanilje- ja šokolaadijäätist teha ja siis veel seda banaani- ja kirsimaitsega ? Peast segi oled läinud, siga niisugune , meie sihukest kõntsa ei tooda ! Meil on inimõigus teha oksemaitselist, sest see on ainus jäätis,miks väärib tegemist .
    Kui tahad oma rõvedat vaniljet ja kirssi, siis asuta endale ise jäätisevabrik ja tee seda seal !
  • ttrust
    Vanaema
    ttrust
    Gruz200 ridadest on tulnud mitu artiklit kus valitseb soov maksukoormust tõsta. Erineval moel. Mingeid positiivseid lootusi ma selle parteiga seoses ei hellitaks.

    Positiivne lootus on, et Ratase saaks peaministri kohalt minema ja EKRE valitsusest välja. Seedri kah. Aga eks lootused on erinevad.

    Mäletan et kui oli eelmine Abiratta kesikute valitsus, siis ajakirjanduses tuli pidevalt artikleid kus ärimehed andsid mõista, et ärikeskkond aina halveneb. Pärast praeguse Abiratta kesikute valitsuse paika panekut on sellised artiklid ära kadunud. Seega, vaatamata kõikidele jamadele, mis praegu käimas on, on võimalus, et tulevane valitsus tuleb palju hullem. Olen hirmul selle ees, et järgmistel valimistel sotsialistid ja Gruz200 suuri häältesaake korjavad.


    Ärimeeste arvamusele on omane see, et enamik muudatusi on by default halvad.
    Ärikeskkonda ei halvenda ainult see, kui valitsus midagi ei tee, sest sel juhul on status quo vähemalt teada ja selle pealt osatakse planeerida.
    Nii kui keegi tuleb olulise muudatusega, on kisa lahti, isegi juhul kui muudatuse pikaajaline mõju võib olla positiivne.
  • Draax
    Nii kui keegi tuleb olulise muudatusega, on kisa lahti, isegi juhul kui muudatuse pikaajaline mõju võib olla positiivne.

    Teoreetiliselt küll, aga praktikas nagu eriti ei mäleta, et on tehtud pikaajalise positiivse mõjuga muudatusi, millele oldi ärimeeste poolt alguses väga vastu.
  • stagna
    Jäätisevabriku omanik tahab, et vabrik toodaks väga mitmkesise valikuga jäätist ja hakkaks lõpuks ometi ka kasumit tooma. Ja paneb ametisse tegevjuhi, kes üritabki seda uuendust sisse viia . Juhmakad töölised aga keelduvad tootmast 8 erineva maitsega jäätist, sest nende arvates on see jäle pühaduseteotus ja tahavad edasi vorpida vaid ühte ja sama oksemaitselist ollust, mida nad eluaeg on tootnud. Teevad tegevjuhile kambaka ja ajavad selle tehasest minema .

    Või sina tahad vanilje- ja šokolaadijäätist teha ja siis veel seda banaani- ja kirsimaitsega ? Peast segi oled läinud, siga niisugune , meie sihukest kõntsa ei tooda ! Meil on inimõigus teha oksemaitselist, sest see on ainus jäätis,miks väärib tegemist .
    Kui tahad oma rõvedat vaniljet ja kirssi, siis asuta endale ise jäätisevabrik ja tee seda seal !


    Püsi ikka raudteelasele sobivamate võrdluste juures- ajalehe ja jäätisevabriku võrdlus kõlab nagu eelkooliealisele suunatud ajupesu.
  • E200. Algus oli ilus. Kui varasemalt sai küsitud, et mitut The Guardian'i koopiat Eesti vajab, siis nüüd küsiks, et mitut sotsiaaldemokraatlikku erakonda Eesti vajab? Äkki mõlema puhul piisaks näiteks...ee...ühest?
  • See ongi Eesti paradoks, parteid tunglevad vasakliberaalses sektoris, samas kui keskmine eestlane on Euroopa kõige konservatiivsem.
  • ttrust
    Vanaema
    ttrust
    Gruz200 ridadest on tulnud mitu artiklit kus valitseb soov maksukoormust tõsta. Erineval moel. Mingeid positiivseid lootusi ma selle parteiga seoses ei hellitaks.

    Positiivne lootus on, et Ratase saaks peaministri kohalt minema ja EKRE valitsusest välja. Seedri kah. Aga eks lootused on erinevad.

    Mäletan et kui oli eelmine Abiratta kesikute valitsus, siis ajakirjanduses tuli pidevalt artikleid kus ärimehed andsid mõista, et ärikeskkond aina halveneb. Pärast praeguse Abiratta kesikute valitsuse paika panekut on sellised artiklid ära kadunud. Seega, vaatamata kõikidele jamadele, mis praegu käimas on, on võimalus, et tulevane valitsus tuleb palju hullem. Olen hirmul selle ees, et järgmistel valimistel sotsialistid ja Gruz200 suuri häältesaake korjavad.


    Nojah, eelmiste valimiste eel olin ma optimist ja arvasin, et ega hullemaks ikka minna ei saa. Eksisin. Nüüd kaldun tuleviku suhtes jälle optimist olema, võib-olla eksin jälle :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon