Coop Pank (CPA1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Coop Pank (CPA1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • mis see siis tähendab?
    suhtarvudes ma pean silmas?
  • momentum
    ÄP: Coop Pank tahab börsil kaasata 37 miljonit eurot

    Pole just kõige suurem emissiooni maht. Oleks oodanud suuremat summat.


    Lisaks ju müüakse ka olemasolevaid osalusi.
  • TNT
    mis see siis tähendab?
    suhtarvudes ma pean silmas?


    ümbriku tagaküljel, tuginedes numbritele viimasest aruandest:
    aktsiate arv pre-money c62(/64)m x aktsiahind 1,15-1,45 = 72-90m
    Equity 57.3m
    Earnings viimane kvartal: 1.5m (x4=6m)

    P/B 1,2-1,6x (LHV: 1.72x; SAB 1.02x)
    P/E 12 - 15x (LHV: q3x4 - 10.7x; SAB q3x4 - 7,5x)

    ROE: 10.7% (LHV: 16.4%, SAB: 19.1%)
    Earnings yoy%: +31% (LHV: +20%; SAB: +12%)
  • Naka nagu kallis või?
    Muidugi nende iduvirmade valuatsioonide kõrval puhta tasuta saadud.
  • Mulle tundub kalli võitu - arvestades aktsia hinda, aktsiate arvu, 2018 aasta ja 2019 aasta eeldatavat kasumit. Kindlasti on nad suutelised kasumit kasvatama, aga endiselt jääb aktsia kalliks kui võrrelda SAB1L v isegi LHV-ga
  • rick12, PEG suhe on kõigil kolmel suhteliselt samasse auku, selle pinnalt ei ütleks vähemalt kohe puusalt, et väga kallis on. Eeldus muidugi, et sellist kasumikasvu suudetakse säilitada (sh kasumikasu aktsia kohta; kuna aktsiate arv suureneb, peab nominaalne kasumikasv kiirenema, et aktsia kohta näitaja +30% kanti jääks).
  • Minu arvates on turg suht ära jaotatud ( SEB, SWED, Luminor ) ära jaotatud, suurt tükki pole neil võimalik võtta, seega isegi kui nad suudaksid kasumit tõsta 100% oleks endiselt minu jaoks kallis. Kahjuks ei näe reaalseid võimalusi nii suureks kasumi tõusuks, suure tõenäosusega ei osale
  • Madis89
    https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
    "Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"

    Aga kvaliteetinvestorid?
    See IPO ei ole kvaliteetne, kui kvaliteetinvestorid eelist ei saa!
    Kvaliteetinvestoritel on ikkagi õigustatud ootus!

    allkiri: Ebakvaliteetne investor, täitsa harjunud IPO riismetega leppima
  • rick12
    Minu arvates on turg suht ära jaotatud ( SEB, SWED, Luminor ) ära jaotatud, suurt tükki pole neil võimalik võtta, seega isegi kui nad suudaksid kasumit tõsta 100% oleks endiselt minu jaoks kallis. Kahjuks ei näe reaalseid võimalusi nii suureks kasumi tõusuks, suure tõenäosusega ei osale


    Ahah. Kõik turuosalised nagu ühest suust kurdavad, et konkurents on täiesti olematu ja laenu on raske saada.
    Ise tööalaselt kuulen pea igapäevaselt, kuidas ettevõtted on nõus alla neelama varasemast oluliselt kõrgmaid marginaale ja järjekord on endiselt pankadel uksest välja.

    Eestis on vaat, et kõrgeimad laenude marginaalid ja väga-väga tugev maksedistsipliin.

    Aga "turg on jaotatud", "ruumi tõusuks pole"? Huvitav järeldus.
    Ehk tõesti absoluutselt kõik eksivad ning ettevõtted va jobud ei oska lihtsalt raha küsida...
  • Tankist_007
    Madis89
    https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
    "Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"

    Aga kvaliteetinvestorid?
    See IPO ei ole kvaliteetne, kui kvaliteetinvestorid eelist ei saa!
    Kvaliteetinvestoritel on ikkagi õigustatud ootus!

    allkiri: Ebakvaliteetne investor, täitsa harjunud IPO riismetega leppima


    Rahvaaktsia ja kvaliteetinvestorid on riigi ettevõtete (Tallinna Sadam) IPO teema. Coop kvaliteetinvestoriteni vaevalt küündib, hea kui saab rahvaaktsiaks.
  • Seoses tänaste uudistega tuleb esmaspäeval 18.11 kell 17.30 meie kliendikontorisse külla Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink, kes räägib ettevõttest ja avalikust esmaemissioonist.

    Soovitame kõigil huvilistel varakult seminarile registreerida!

    18.11 Investor kohtub: Coop Pank: Margus Rink
  • rick12
    Minu arvates on turg suht ära jaotatud ( SEB, SWED, Luminor ) ära jaotatud, suurt tükki pole neil võimalik võtta, seega isegi kui nad suudaksid kasumit tõsta 100% oleks endiselt minu jaoks kallis. Kahjuks ei näe reaalseid võimalusi nii suureks kasumi tõusuks, suure tõenäosusega ei osale


    ennem sellist avaldust tasuks tutvuda ka värskeima SEB hinnakirjaga euro hoiuste osas,kuidagi ikka väga vähe räägitud see teema.
  • Arvestades suurte vaalade inertsi, võiks ju ruumi kasvamiseks olla küll. Eristub hästi kontojäägilt pakutava intressiga ning regionaalse kaetusega, kuhu teiste tegijate infra ei ulatu.

    Kui paari-kolma aasta perskeptiivis õnnestuks tõesti, nagu plaanis, mahtusid 2x tõsta ja mastaabist tuleneva efektiivsusega ROE 15% peale saada, siis oleks ka kasumireal kasv 3x.. sellise vaatevinkliga võiks jumet olla küll..
  • Dividend alles 2022? Minu jaoks see pettumus.
    Kui turul peaks kõvem pauk tulema, siis läbi selle võib "rahvapank" oma mahtusi kõvasti tõsta. Ise kaldun aktsiaid ostma. Luminor on minuarust nali kuubis pangana, Swed minusilmis rahapesu tõttu pank kellest tahaks lahti saada, aga kodulaen hoiab kinni, SEB on mingi veider ollus. Laias laastus ongi LHV ja COOP. Aga ikkagi see dividend...
  • Coop soovis suhtarve veidi täpsustada:

    Muudetud 13.11 hommikul. Lisatud annualiseeritud kasum aktsia kohta rida. Ja sellest tulenevalt P/E numbrid ümber arvutatud
  • Kui vaadata "vanade" pankade töökuulutusi, siis on ülekaalukalt domineerivad lühendid AML ja KYC. Kas need on uut väärtust loovad töökohad või sundkäik pidurdamaks pangaaktsia hindade allakäiku? Mina näen nullist alustavatel pankadel head potentsiaali. Aga mis on Luminori strateegia, sellest ma aru ei saa.
  • Indrek
    Aga mis on Luminori strateegia, sellest ma aru ei saa.


    Teenida Blackstone'ile kasumit, muud strateegiat pole vajagi.
  • Sander, kas see annualiseeritud kasum aktsia kohta ei ole tabelis mitte 62,2 milj aktsia kohta? Ja sellest tulenevalt näiteks P/E numbrid liiga väikesed. Palju see annualiseeritud kasum miljonites siis on.
  • Divi alles 2020,noh seniks saab aktsiat koguda kui võlakirjade asendust ja vaatab mis börsil juhtub :)Konkurents suureneb ja see on hea.
  • Mõned mõtted Coopiga seoses.
    + Potentsiaali on küllaga. Coop kaupluste kett pakub võimalusi, mida konkurentidel ei ole.
    + Kui Swedile korralik käru tuleb rahapesuuurijate poolt, on Coop (ja ka LHV) või sees.
    - Edu sõltub grupi koostööst. Kuna pank ei oma ega kontrolli gruppi, siis see võimaldab igasugu väikeinvestorit kahjustavaid veidrusi (vt prospekti risk "Grupi tegevus sõltub olulisel määral Grupi poolt sõlmitud tehingute ja lepingute kehtivusest ning jõustatavusest").
    - Esimesel nädalal märkijatele eelis. Kõlab nagu venekeelne telefonikõne, mis lubab mu raha kümnekordistada, aga pean otsustama kohe ja kiiresti. Üldiselt on kogu kampaania jätnud mulle veidra tunde, et "oleme tegijad, saame suureks, ära mõtle, investeeri kohe!"
  • Igal tegutseval Eesti pangal on ilmselt probleemseid kliente:
    2016 aasta uudis:
    https://www.aripaev.ee/uudised/2016/07/21/krediidipank-segati-rahapesuskeemi
    FBI uurimisest selgub, et osa maailma suurima piraatsaidi Kickass Torrents rahast pesti Läti ja Eesti kaudu.


  • Paljud pangad lõpetasid ühe Eesti valuutavahetajaga kliendisuhte, aga Coop osutab jätkuvalt teenust.
    Kindlasti nad on seal targemad ja tunnevad olusid paremini.
  • karvakera
    Sander, kas see annualiseeritud kasum aktsia kohta ei ole tabelis mitte 62,2 milj aktsia kohta? Ja sellest tulenevalt näiteks P/E numbrid liiga väikesed. Palju see annualiseeritud kasum miljonites siis on.

    P/E arvutustes on kasutatud pre-money keskmist aktsiate arvu ja kuna prognoosi ei avaldata siis 9 kuu põhjal annualiseeritud. Miljonites siis 3.9 / 9 * 12 = 5.19
  • Kas prospektist trükiversiooni ka kusagil on?
  • Vaatamata mitteresidendist klientide hoiuste väikesele
    osakaalule, ei ole Grupil võimalik siiski tagada, et enne jaanuaris 2017 toimunud Panga aktsionäride muutust
    Panga kliendiks olnud isikute ja nende poolt tehtud tehingute osas võeti kasutusele kõik asjakohased
    meetmed.
    Ülaltoodud riskide esinemine ja realiseerumine võib Gruppi väga kahjulikult mõjutada riiklike
    järelevalveametite täitetoimingute ja negatiivse avaliku arvamuse tõttu.

    Grupi hinnangul on riski kategooria
    „kõrge“, eelkõige tulenevalt käesoleva hetke üldisest antud riskide käsitlemise aktuaalsusest
    pangandussektoris (see tähendab mitte Grupi riskiprofiilist tulenevatel põhjustel).
  • Prana Property info on ka huvitav, sest 2018 aastaaruandes ei ole, et see probleemne oleks.
    Prospektis on juba kirjas, et võibolla tuleb kunagi oluliselt alla hinnata.

    https://majandus24.postimees.ee/6433660/coop-pank-rajab-varisenud-maxima-kohale-parkla-ja-pargi

    Arco Vara probleemid lubadega tunduvad selle asja kõrval väga väiksed.
  • Annualiseeritud pre-money kasum 5,19 milj. Peale IPO-t 94,4 milj aktsiat, kasum aktsia kohta 0,055 euri. P/E hinna 1,23 korral 22,3. Mida IPO-s osalejale peaks andma tabelis toodud pre-IPO P/E? Pank peab mitu aastat oma kõrgeid kasvueesmärke täitma, et selle näitaja poolest kasvõi näiteks LHV-ga konkureerida.

    Aktsial on suured võimalused saada "rahvaaktsiaks". Eeldatakse, et institutsionaalseid investoreid tuleb vähem. IPO on eeldatavalt majandustsükli lõpufaasis. Hind on pigem kõrge. Coop panga IT süsteemid on veel pigem algelised, sinna läheb omajagu kulu. Tänane Coop panga hinnakiri ei meelita väga linnainimesi, arvestades maksumuse hulka ka püsitasu ei ole Coop LHV-st soodsam. Edaspidi peavad ülemeelitamiseks pigem agressiivsemad olema.

    Võimalus korrata rahvaaktsia Tallinki aktsiahinna graafikut on keskmisest kõrgem. Seega jääksidki paljud väikeinvestorid nn kotti hoidma, ehk aktsiast saaks rahvaaktsia.
  • pre-IPO näitjad ongi just need õiged näitajad, kuna nendest nähtub, et milliseid tulemusi suudeti teha senise kapitaliseerituse baasilt. Uut raha kaasatakse ikkagi ju kasumi kasvatamiseks, mitte kontol hoidmiseks või dividendide maksmiseks. Kui vaadata IPO-järgseid numbreid, siis sõltuks ju hinnataseme mõistlikkus sellest, kas emiteeritakse 10% või 30% uusi aktsiaid ehk hind oleks seda parem, mida väiksem on ambitsioon kasvada.
  • Tankist_007
    Madis89
    https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
    "Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"


    Jess! Lõpuks midagi ka tolku sellest, et viimastel kuudel Coop pangakaardiga ostlemas käisin ja ka naisel sama käskisin teha. :-)

    (Coop Pangast öeldi mulle vastavasisulise järelepärimise peale, et IPO mõistes kliendiks lugemise kriteerium on vähemalt 4 tehingut kuus, viimase 3 kuu jooksul.)
  • Sisuliselt siis kasvõi 4 ülekannet, kui pangakaarti pole ja Coop igapäevaselt kasutatav pank pole?
  • PeaLiK
    Tankist_007
    Madis89
    https://www.err.ee/1002009/coop-panga-aktsiate-markimine-algab-18-novembril
    "Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,"


    Jess! Lõpuks midagi ka tolku sellest, et viimastel kuudel Coop pangakaardiga ostlemas käisin ja ka naisel sama käskisin teha. :-)

    (Coop Pangast öeldi mulle vastavasisulise järelepärimise peale, et IPO mõistes kliendiks lugemise kriteerium on vähemalt 4 tehingut kuus, viimase 3 kuu jooksul.)


    Prospekti järgi peaks 10 000 aktsiat ainult arve avamisega kätte saama: Igale Jaepakkumises Märkimiskorralduse esitanud investorile, kes on avanud Pangas arvelduskonto hiljemalt 29. novembri 2019 kell 15:00 seisuga, on tagatud jaotis eelduslikult kuni 10 000 märgitud Pakkumise Aktsia osas;
  • Kas OÜ alt saab ka Coop kliendina 10000tk kätte või on see eelistus vaid eraklientidele?
  • Prospekti järgi kehtib see kogu jaepakkumisele ehk märkija (era või juriidiline isik) peab eelise saamiseks olema Coop Panga klient.
  • Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?
  • veiko1234
    Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?

    Coop Panga kliendiks olemine vist eeldab, et tal on seal pangas vähemalt arvelduskonto olemas?
  • ttrust
    veiko1234
    Kas ka säästukaart plussi omanik on klient või mitte ?

    Coop Panga kliendiks olemine vist eeldab, et tal on seal pangas vähemalt arvelduskonto olemas?

    Jah, vajalik on arvelduskonto olemasolu Coop Pangas.
  • Aga kas ma saan õigesti aru, et kui minu huvi ei ületa 5000 aktsiat ja ma olen nõus märkima esimese 3 päeva jooksul, siis mul polegi eelise saamiseks vaja COOP Panga kliendiks hakata?

  • Ma saan aru, et Coop ja Coop-Pank on eri asjad, aga see Coop ise tundub mulle pisut hämar.
    Kas kusagil on tarbijaühistute (Coop) omandistruktuur lihtsamalt lahti kirjutatud, kui nende endi veebilehel?
    Ühtepidi nimetavad nad end tarbijaühistuteks ja omanike klientomanikeks, samas tundub liikmeks saamine pisut keeruline. Tundub ka, et klientomanikel on väga erinev kaal selles struktuuris.
    Võrdleks näiteks Harju ja Tartu arve nende veebilehelt http://coop.ee:
    Harju: 1882 Klientomanikku 720 Töötajat 26 Kauplust
    Tartu: 37 835 klientomanikku 450 töötajat 22 kauplust
  • janwil
    Aga kas ma saan õigesti aru, et kui minu huvi ei ületa 5000 aktsiat ja ma olen nõus märkima esimese 3 päeva jooksul, siis mul polegi eelise saamiseks vaja COOP Panga kliendiks hakata?

    Kui esimese nädala jooksul märkida (22.11 enne kella 16.00-i), siis on eelisjaotus 5000 aktsiat.
  • SEB tänane uudis paneb Coopi IPO ajastusele paraja põntsu, tõrjudes suure tõenäosusega välisinvestorid meie piirkonnast eemale
  • Pole hullu, nüüd jääbki siis "kohalikele klemmidele" kraami rohkem, ning "rahvaaktsiaks" saamise tõenäosus muudkui kasvab ... :p
  • Kas LHV keskkonnas "Väärtpaberite märkimine" hakkab ka COOP märkimist toetama? Hetkel näitab ta et märgitavaid väärtpabereid ei ole.
  • Märt
    Kas LHV keskkonnas "Väärtpaberite märkimine" hakkab ka COOP märkimist toetama? Hetkel näitab ta et märgitavaid väärtpabereid ei ole.


    Teistele ka. Küsisin klienditoelt ning sain vastuseks, et alates kella 10st tehakse see võimalus lahti.
  • Vabandan, ei ole olnud aega süveneda teemasse. Nagu ma aru saan, ei anta aktsiaid odavalt, aga kas on olemas mõni reaalne downside trigger?
    Ainsad variandid on ju et olemasolevad aktsionärid hakkavad müüma IPO hinnast allpool - mida oma näo päästmiseks vast ei tehta. Vähemalt mitte kohe peale stardipauku. Ja teine variant - lühiajalised spekulandid, kes ei näe peale avanemist mingit tõusu, müüvad oma pakid maha. Aga pakuks et seda nad vast ei tee kui aktsia punases, pigem hoiavad ja loodavad?
  • White Nigga.
    No meil juba on kaks nn rahvaaktsiat: TAL ja EEG.
    Kui ma ei eksi IPOS-st vastavalt 16k JA 6k aktsionäri.
    IPO järgne tulemus pole kiita!
    Aga seekord on ju teisiti.:)


    PS! Ei osale.Kunagi hiljem ehk.
  • Kõik siin tegutsenud vähegi pangad on nüüdseks oma rahapesu laksud kätte saanud, viimasena reedel SEB. Kas võiks arvata, et Krediidipank tegutses Moskva omanike all nagu oaas kõrbes. Või pigem, et meie uurimisorganid on nõrgad ja nii väike pank Browderi huviorbiiti ei jõua.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon