Ennustame kuidas corona-lugu jätkub lähinädalatel/kuudel! - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ennustame kuidas corona-lugu jätkub lähinädalatel/kuudel!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Suure tõenäosusega ajavadki.

    Koju jäämise nõude kõrval on oluline ikka see, kuidas väljaspool kodu käitutakse. Enamus inimesi on üha ettevaatlikumad. Vaadates nakatunute arvu lisandumist (ja arvestades, et teste tehakse rohkem) ei näe seda plahvatust. Lisaks saab varsti juba kaks nädalat suhteliselt rangete meetmete rakendumisest - see peab mõju avaldama.
  • Aga igasugused soodusmüügid, laadapäevad ja tuddish-piipid tuleks küll keelustada.

    https://tartu.postimees.ee/6933343/sooduspakkumisest-pimestatud-inimesed-tormasid-koroonaohule-sulitades-sportlandi-ostlema?_ga=2.29514617.793365243.1583959786-1500496758.1444736858

    See on tõesti samaväärne mõrvaga. Marxil oli õigus - mõni kapitalist ei peatu kasumi nimel ühegi kuriteo ees.
  • See ongi mõju avaldanud. Meil avastatakse juba kümme päeva vaid 20-30 uut juhtumit päevas. Vaid 5% testitutest positiivsed. Haiglaravi vajamine-intensiiv-suremus näitajad on väga head. Ainus risk on, et äkki ikka on meil suur hulk nö peidetud nakatunuid, kes kohe-kohe kukuvad haiglasse-intensiivi ja koormavad need üle. Aga see peaks selle nädala jooksul selguma.

    Ja muide, tegelikult peakss tervenenute hulk samuti tõusma. Hetkel loetakse tervenenuks vaid haiglast välja kirjutatud, aga hea hulk on olnud kodusel ravil juba 1-2 nädalat. Millal need terveks lugeda?
  • Tervenenute kohta pole meil vist midagi öeldud. Kas neid tegelikult üldse ongi?

    Osa inimesi on küll haiglast väljas, aga need on lihtsalt saadetud kodusele ravile. Minuteada tervenemise kriteeriumiks on üldiselt kasutatud "kaks negatiivset proovi kahenädalase vahega" - see tähendab, et ajaliseltki ei saa neid veel kuigi mitu olla.

    Mis puutub positiivsete testide osakaalu, siis selle puhul on kõrgel tabavusprotsendil minu võimalikku põhjust.
    Üks on see, et haigus on väga levinud ja isegi huupi tulistades on kerge pihta saada.
    Teine - kontaktide jälitamine töötab hästi; teste tehaksegi ainult nendele, kes tõenäoliselt on nakatunud.


  • zuckerblaum
    Tervenenute kohta pole meil vist midagi öeldud. Kas neid tegelikult üldse ongi?

    Osa inimesi on küll haiglast väljas, aga need on lihtsalt saadetud kodusele ravile. Minuteada tervenemise kriteeriumiks on üldiselt kasutatud "kaks negatiivset proovi kahenädalase vahega" - see tähendab, et ajaliseltki ei saa neid veel kuigi mitu olla.

    Mis puutub positiivsete testide osakaalu, siis selle puhul on kõrgel tabavusprotsendil minu võimalikku põhjust.
    Üks on see, et haigus on väga levinud ja isegi huupi tulistades on kerge pihta saada.
    Teine - kontaktide jälitamine töötab hästi; teste tehaksegi ainult nendele, kes tõenäoliselt on nakatunud.




    Esiteks, Eestis ei kordustestita mitte kedagi. Ka nakatunuid. Ka nakatunud arste (!).

    Teiseks, Eestis ei jälitata kontakte juba umbes kuu aega. Ise võid jälitada aga ma pole kindel selle efektiivsuses.
  • Vanaema
    Aga igasugused soodusmüügid, laadapäevad ja tuddish-piipid tuleks küll keelustada.

    https://tartu.postimees.ee/6933343/sooduspakkumisest-pimestatud-inimesed-tormasid-koroonaohule-sulitades-sportlandi-ostlema?_ga=2.29514617.793365243.1583959786-1500496758.1444736858

    See on tõesti samaväärne mõrvaga. Marxil oli õigus - mõni kapitalist ei peatu kasumi nimel ühegi kuriteo ees.


    Loll on ikka inimene, kes peab vaatama, kuhu ronib. Kui neetud kütusemüüja oma bensiini nüüd lõpuks allapoole laseb 5 senti ja seda posti otsas ilmarahvale näitab, läheme seda ka keelama või? Kusmaal on piir?
  • pitsat2
    Vanaema
    Aga igasugused soodusmüügid, laadapäevad ja tuddish-piipid tuleks küll keelustada.

    https://tartu.postimees.ee/6933343/sooduspakkumisest-pimestatud-inimesed-tormasid-koroonaohule-sulitades-sportlandi-ostlema?_ga=2.29514617.793365243.1583959786-1500496758.1444736858

    See on tõesti samaväärne mõrvaga. Marxil oli õigus - mõni kapitalist ei peatu kasumi nimel ühegi kuriteo ees.


    Loll on ikka inimene, kes peab vaatama, kuhu ronib. Kui neetud kütusemüüja oma bensiini nüüd lõpuks allapoole laseb 5 senti ja seda posti otsas ilmarahvale näitab, läheme seda ka keelama või? Kusmaal on piir?


    Hea näide meie inimeste suhtumisest. Praeguse pehme eriolukorra tingimused meil ei tööta. Liiga palju on süüdimatuid. Ainus reaalselt toimiv oleks tõeline karantiin koos ränkade karistustega. Paraku meil on demokraatia ja inimõigused koos õigusega süüdimatult haigust ja surma levitada.
  • Kuule rahu nüüd, hetkel on tänavad ikkagi tühjad ja see Sportland pigem üksik erandjuhtum. Samas mulle juba printsiibis ei sobi üleskutse piirata minu õigust üksi jalutamas käia, olukorras, kus Sportlandi jmt juhtumite vältimiseks on olemas meetmed juba täna (sellised kogunemised on vastuolus juba kehtivate eriolukorra meetmetega ja selle eest oleks printsiibis võinud kõiki poesviibijaid trahvida). Iga selline vint peale karistab neid, kes reegleid täidavad, samas kui reeglite rikkujaid pole seni karistama hakatud ja seega pole alust arvata, et hakatakse ka rangemate meetmete korral.

    Kokkuvõttes siis, riik muutku enda karistamispraktikat, mitte eriolukorra tingimusi.
  • Ma saan mingil määral aru ettevõtjatest, kes vaatavad riigi poole, et kehtestataks piirangud, mis ei võimaldaks neil oma ettevõtlusega jätkata. Kindlustused vms asjad, mis seda riigipoolset sekkumist nõuavad... Mõistetav.

    Aga sellise sõnumiga läheb kaasa ka kahetsusväärne hulk inimesi, kes peavad ettevõtjatepoolset riigi poole vaatamist justkui vastupanuks vms ägedaks asjaks. Lisaks on stabiilseimadki geeniused keskendunud pigem majanduse elushoidmisest jutlustamisele- see ju tähendab, et tuleb ikka väljas käia ja olla väike tubli tarbija.

    "Muidugi käin poes ja allahindlustel, kuni riik ütleb, et ära mine. Vaata isegi Pärnits räägis telekas, et kaubanduskeskused võiks ikka lahti olla, siin on ju kõigil ruumi. Kohalikku toidupoodi ma küll ei lähe, seal kõik pead-jaladpidi koos, kujutad ette kui mõni haige sekka satub..."
  • Poisid-plikad, need on alles õied:
    Ratas ennustab ...
    Kui valitsus ütleb, et kõik on korras ja ärge muretsege, siis tegelikut on kõik täiesti pekkis ja varuge ruttu soola, tikke ja padruneid. Kui valitsus ütleb, et äkki võiks tulla lauskarantiin, siis järgmine nädal on see kehtestatud.

    Varuge soola, tikke ja padruneid!
  • enne seda võiks nad ikka ära märgistada. haiged punasega ja pereliikmed kollase märgiga.
  • Käisin õhtul poes. Suur pood, rahvast vähe, iseteeninduskassasid pole.

    Läksin kassasse, kui ühtegi inimest polnud. Mul oli mitmeid kaupu. Minu järele tuli tütarlaps, ladus ka oma paar asja lindile, kassiir lasi ka tal ära maksta. Tulemus - asju kotti ladudes olime kõrvuti paarikümne sentimeetrise vahega, kahest meetrist polnud juttugi.

    Mul pole paanilist hirmu, aga kui ikkagi 2m on nõutud, siis peaks kehtima kord, et kassiir enne järgmisel ostjal maksta ei lase, kui eelmine on oma asjad kotti pannud ja eemaldunud.
  • Ma panin ennustusega mööda, lootsin, et tänasest hakkavad tulemused langema, aga ei, homme on selgus suurem ja loodan, et tulem on väiksem!
  • Lugu neile, kel nelja seina vahel vahtimisega huumorisoon pole veel lõplikult umbes: Nüüd on tõesti tuksis

  • Vanaema
    Käisin õhtul poes. Suur pood, rahvast vähe, iseteeninduskassasid pole.

    Läksin kassasse, kui ühtegi inimest polnud. Mul oli mitmeid kaupu. Minu järele tuli tütarlaps, ladus ka oma paar asja lindile, kassiir lasi ka tal ära maksta. Tulemus - asju kotti ladudes olime kõrvuti paarikümne sentimeetrise vahega, kahest meetrist polnud juttugi.

    Mul pole paanilist hirmu, aga kui ikkagi 2m on nõutud, siis peaks kehtima kord, et kassiir enne järgmisel ostjal maksta ei lase, kui eelmine on oma asjad kotti pannud ja eemaldunud.


    Alternatiivne näide: käisin K-Rautas värvi ostmas, seal nüüd huvitav süsteem, et töötaja seisab poe välisuksel ja laseb inimesi sisse ükshaaval. Seega poe ukse taga on pikk järjekord inimestest kes ootavad sisse pääsemist. Inimeste vahe peab olema 2 meetrit järjekorras, seega rivi ulatub läbi parkla. Maksimum lastakse poodi korraga 50 inimest ehk siis kui keset päeva lähed, siis igal ajal on 50 inimest poes. Seisad õues järjekorras, ootad, kui mõni inimene poest lahkub, siis poe töötaja kutsub järgmise inimese järjekorrast poodi. Sürreaalne. Ootasin vist ca 10 minutit, kuna oli rahulik hetk. Vaene töötaja peab päev otsa jõlkuma ukse peal ja puutuma kokku sadade inimestega :) Maski ta ei kandnud. Riietuseks oli sinine K-Rauta fliis. Peab raudne tervis olema.
  • Jahipauna pood teatab, et nad on ikka avatud. Sikupilli keskuses näiteks, neil on tehtud ajutine sissepääs, mitte koridorist, vaid välisseinast. Ilmselt siis akna kaudu saab sisse
  • mrk
    Vanaema
    Käisin õhtul poes. Suur pood, rahvast vähe, iseteeninduskassasid pole.

    Läksin kassasse, kui ühtegi inimest polnud. Mul oli mitmeid kaupu. Minu järele tuli tütarlaps, ladus ka oma paar asja lindile, kassiir lasi ka tal ära maksta. Tulemus - asju kotti ladudes olime kõrvuti paarikümne sentimeetrise vahega, kahest meetrist polnud juttugi.

    Mul pole paanilist hirmu, aga kui ikkagi 2m on nõutud, siis peaks kehtima kord, et kassiir enne järgmisel ostjal maksta ei lase, kui eelmine on oma asjad kotti pannud ja eemaldunud.


    Alternatiivne näide: käisin K-Rautas värvi ostmas, seal nüüd huvitav süsteem, et töötaja seisab poe välisuksel ja laseb inimesi sisse ükshaaval. Seega poe ukse taga on pikk järjekord inimestest kes ootavad sisse pääsemist. Inimeste vahe peab olema 2 meetrit järjekorras, seega rivi ulatub läbi parkla. Maksimum lastakse poodi korraga 50 inimest ehk siis kui keset päeva lähed, siis igal ajal on 50 inimest poes. Seisad õues järjekorras, ootad, kui mõni inimene poest lahkub, siis poe töötaja kutsub järgmise inimese järjekorrast poodi. Sürreaalne. Ootasin vist ca 10 minutit, kuna oli rahulik hetk. Vaene töötaja peab päev otsa jõlkuma ukse peal ja puutuma kokku sadade inimestega :) Maski ta ei kandnud. Riietuseks oli sinine K-Rauta fliis. Peab raudne tervis olema.


    teind pilti meile ka siis sellest :D
  • mykoloog
    Jahipauna pood teatab, et nad on ikka avatud. Sikupilli keskuses näiteks, neil on tehtud ajutine sissepääs, mitte koridorist, vaid välisseinast. Ilmselt siis akna kaudu saab sisse


    Ajutise sissepääsu tegi kärsitu klient.
  • Hee..Vanaema,
    järgmine kord poodi minnes pane mask pähe ja tõmba müts silmile. Inimesed hoiavad ise sinust mitte 2m eemale vaid suisa 3 meetrit.
    Käisin eile Järve Selveris, panin maski pähe, naisele ka ainult silmad paistsid välja . Kuigi poes oli palju rahvast, siis meiega keegi silmsidet ei otsinud, need kes kogemata otsa vaatasid taganesid ehmunult või põikasid meie trajektoorilt eemale. Üks neiu sisuliselt kangestus hirmunult ja alles siis taganes 5 sammu.
  • stefan
    Minu Prognoos Eesti kohta:

    Järgmine nädal, 16-22 märts:
    - Uute nakatunute arv Eestis hakkab juba langema nädala jooksul.
    - Nädalavahetusel on inimesed juba eriolukorrast päris väsinud
    - Kodudes on halb tuju

    Ülejärgmine nädal, 23-29 märts:
    - Uute nakatunute arv on vaid üksikuid
    - Inimesed nõuavad normaalset elu tagasi
    - Poliitikud hakkavad rääkima normaalolukorra taastamisest

    Üle-üle-järgmisel nädalal. 30 märts-5aprill
    - Normaalne elu taastub
    - Lennureisid Lõuna-Euroopaga on endiselt peatatud
    - Tallink sõidab normaalselt
    - Lapsed on koolis

    Tallinna Börs on palju kõrgem kui täna.

    Üksikud corona-haiged ilmuvad veel kaua aega, aga keegi eriti ei viitsi sellesse süveneda, peale tervisehoiu.

    VÄLJAKUTSE
    Tehke oma prognoosid!


    Stefanil oli ikka liiga optimistlik prognoos. See kõige naljakam:" Poliitikud hakkavad rääkima normaalolukorra taastamisest" ... oleks siis nii :D tundub järjest absurdsemaks asi läheb, "Valitsus: kui uusi meetmeid ei järgita, tuleb lauskarantiin" . Samas kodus halva tujuga võibolla täppi pannud ja eks see eriolukord väsitab tõesti :)
  • mrk
    Keegi juba Delfisse saatis pildi:



    Nja, selle oleks võind ju teistele kaubanduskeskustele ka teha, võib-olla oleks nad rohkem rahul ja mingi minimum käive oleks, ei tea muidugi, kas sellest oleks rohkem kasu või kahju. Aga vähemalt ei saaks nuriseda nii palju.
  • Esmaspäevane ETV dokk koroonaviirusest. See ei ole nõrganärvilistele.
    https://etv.err.ee/1067542/koroonaviirus
  • Stealth
    Ühe itaallanna jutustus sellest, mis meid ees ootab.


    Julgeks olla optimistlik ja loota, et meil ei lähe ligilähedaseltki nii hulluks kui Itaalias. Meetmete rakendamisest on varsti kolm nädalat möödas ja esialgu ei olnud inimesed nii distsiplineeritud kui hiljem, ka on meetmeid karmistatud. Vaadates kuidas vaatamata oluliselt tõusnud testimiste mahule on uute nakatunute arv pigem kerges langustrendis ja positiivsete testide protsent on oluliselt kukkunud võiks oletada, et asi on kontrolli alla saadud.

    Jah, raskeid juhtumeid kindlasti veel lisandub arvukalt, tipp on veel kaugel, aga suurt plahvatust vast siiski ei tule, hingamisaparaatidest jätkub jne.
  • Praeguse koroonakriisiplaani suurim puudujääk on see, et mitte kellelgi pole selget ettekujutust, kuidas sellest välja peaks tulema. Mõned arstid arvavad, et päästab ainult karjaimmuunsus, selle saavutamiseks praeguste haigestumistempodega saab Päikesel vesinik enne otsa...
    Vaktsiini lubatakse heal juhul aastaga, ravimit viiruse tapmiseks koos kandja ellujäämisega (enamasti) ehk veidi varem.
    Mõlemal juhul ületab see aeg ilmselgelt inimeste taluvuspiirid, nii majanduslikult, kui psühholoogiliselt kui ...jne

    On veel mõni hea plaan, mis märkamatuks jäänud?
  • Minu arust ainuke lahendus oleks laustestimine. Kõik, kes tahavad nö tavaellu tagasi pöörduda, tuleb testida. Kui läbid puhaste paberitega, võid järgmine päev tööle / kooli / diskole minna. Tempel otsaette ja challallaa.

    Teine variant on oodata ravim ära. Vaktsiini ma ei usu, viirus muteerub.
  • Edson
    Minu arust ainuke lahendus oleks laustestimine. Kõik, kes tahavad nö tavaellu tagasi pöörduda, tuleb testida. Kui läbid puhaste paberitega, võid järgmine päev tööle / kooli / diskole minna. Tempel otsaette ja challallaa.

    Teine variant on oodata ravim ära. Vaktsiini ma ei usu, viirus muteerub.


    Ja kaua see otsaesine tempel kehtib? Või tuleb iga päev igaühel test teha?
  • Politsei hakkab tegema kõik testivad kontrolle, umbes nagu roolijoodikutele on kõik puhuvad.
    Kes vahele jääb on kinni minek 2 nädalaks.
  • Edson
    Minu arust ainuke lahendus oleks laustestimine. Kõik, kes tahavad nö tavaellu tagasi pöörduda, tuleb testida. Kui läbid puhaste paberitega, võid järgmine päev tööle / kooli / diskole minna. Tempel otsaette ja challallaa.

    See, et inimene testi läbi teeb, ei tähenda, et ta ei ole koroonaviiruse kandja. Nakatumise algusfaasis ei näita test midagi. Samuti ei hoia test ära võimalikku hilisemat nakatumist.
  • Jutt ei käi mitte terveks/haigeks tunnistamisest, vaid antikehade testist. Need on veel küll alles väljatöötamisel, aga oodatakse peatset juurutamist. Näitab, et inimene on juba läbi põdenud ja loodetavasti enam ei nakatu.
  • Edson
    Minu arust ainuke lahendus oleks laustestimine. Kõik, kes tahavad nö tavaellu tagasi pöörduda, tuleb testida. Kui läbid puhaste paberitega, võid järgmine päev tööle / kooli / diskole minna. Tempel otsaette ja challallaa.

    Teine variant on oodata ravim ära. Vaktsiini ma ei usu, viirus muteerub.


    Mis kasu sest on
    a) test valenegatiivne
    b)Peale puhaste paberite saamist püherdad sa mingi koroona tüübiga ja 0-seis ja saad paari päeva pärast viiruse
  • zuckerblaum
    Jutt ei käi mitte terveks/haigeks tunnistamisest, vaid antikehade testist. Need on veel küll alles väljatöötamisel, aga oodatakse peatset juurutamist. Näitab, et inimene on juba läbi põdenud ja loodetavasti enam ei nakatu.

    Et siis kodust välja pääsevad ainult need kellel on piisavalt antikehi?
    Kõik ülejäänud jäävad 2020 aasta jõuludeni kodukarantiini..
  • Kui päästjaks on on karjaimmuunsus, siis Eesti rahvaarvuga 100-kaupa päevas haigestudes kulub selleks nii 25-30 aastat...
    Karantiin 2045 jõuludeni?
  • antsukene
    Kui päästjaks on on karjaimmuunsus, siis Eesti rahvaarvuga 100-kaupa päevas haigestudes kulub selleks nii 25-30 aastat...
    Karantiin 2045 jõuludeni?

    kirjutasin pandeemia teemas, et isegi massiline vaktsineerimine ja 2a jutti 200k nakatunut ei taganud seda, et gripiepideemia 1970 ei levinuks samas mahus. Seega ei tundu reaalne see karjaimmuunsuse variant.
  • Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.
  • mihkel48
    Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.

    aitab vaktsiin või efektiivse ravi leidmine. Hetkel me pole valmis 200k nakatunuks nagu gripi ajal, sest erinevalt jutust, et koroona on ju lihtne gripp, suri tookord ainult paarkümmend inimest. Koroonaga on numbrid hoopis teised nagu Itaalia ja Hispaania näitavad.
  • Kui saadud immuunsus kestaks vähemalt 3 aastat, siis võiks ju 60% kunagi saabuda. Praegu võib vaid oletada, et immuunsus kestab 4+ kuud. Kui iga aasta tuleb alustada algusest, siis ... ei tundu ju reaalne. Seni kuni õpitakse viirust tundma on ehk mõistlikum oma tervisega mitte mängida.
  • pahurik
    mihkel48
    Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.

    aitab vaktsiin või efektiivse ravi leidmine. Hetkel me pole valmis 200k nakatunuks nagu gripi ajal, sest erinevalt jutust, et koroona on ju lihtne gripp, suri tookord ainult paarkümmend inimest. Koroonaga on numbrid hoopis teised nagu Itaalia ja Hispaania näitavad.


    Kas riskigruppide isoleerimine võiks ka kõne alla tulla?
  • mihkel48
    pahurik
    mihkel48
    Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.

    aitab vaktsiin või efektiivse ravi leidmine. Hetkel me pole valmis 200k nakatunuks nagu gripi ajal, sest erinevalt jutust, et koroona on ju lihtne gripp, suri tookord ainult paarkümmend inimest. Koroonaga on numbrid hoopis teised nagu Itaalia ja Hispaania näitavad.


    Kas riskigruppide isoleerimine võiks ka kõne alla tulla?

    kindlasti, aga kust me piiri tõmbame?
    https://saartehaal.postimees.ee/6939230/koroona-viis-tuntud-spordimehe-riho-raime-surma-piirile-olin-enda-arvates-tugev olen samavanune, isoleerid mind ära? Vaata Saaremaad, kui tahad teada, mis ootaks ees. Vanadekodude ja eakate isoleerimine on ka praegu elementaarne, aga inimene(personal) on alati riskifaktor. Ei ma ei arva, et riik peaks garantiini jääma, aga Saaremaa isoleerimine on tulemusi andnud, muidu oleks meil sitt ventikas mujal.
  • pahurik
    mihkel48
    pahurik
    mihkel48
    Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.

    aitab vaktsiin või efektiivse ravi leidmine. Hetkel me pole valmis 200k nakatunuks nagu gripi ajal, sest erinevalt jutust, et koroona on ju lihtne gripp, suri tookord ainult paarkümmend inimest. Koroonaga on numbrid hoopis teised nagu Itaalia ja Hispaania näitavad.


    Kas riskigruppide isoleerimine võiks ka kõne alla tulla?

    kindlasti, aga kust me piiri tõmbame?
    https://saartehaal.postimees.ee/6939230/koroona-viis-tuntud-spordimehe-riho-raime-surma-piirile-olin-enda-arvates-tugev olen samavanune, isoleerid mind ära? Vaata Saaremaad, kui tahad teada, mis ootaks ees. Vanadekodude ja eakate isoleerimine on ka praegu elementaarne, aga inimene(personal) on alati riskifaktor. Ei ma ei arva, et riik peaks garantiini jääma, aga Saaremaa isoleerimine on tulemusi andnud, muidu oleks meil sitt ventikas mujal.

    Vanadekodusid ilma täieliku karantiinita ei ole võimalik kaitsta. Ka personal peab olema karantiinis. Huvitav, palju oleks meil Eestis haigestumisi praegu vähem, kui poleks seda koroonaturniiri Kuressaaress peetud?
  • Lähitulevik tundub et tuleb korraga helge ja tume.

    Helge, sest väljaspool Saaremaad on positiivsete testide osakaal viimasel kahel päeval keskmiselt vaid 2,1% ning haigete pealetulek paistab et on stabiilne, kui mitte lähitulevikus langev. Sellise tasemega peaks meditsiinisüsteem toime tulema.

    Tume, sest kuigi meil on riskigrupis (70+) üldse kokku vaid 138 haigestumist (5 on tänaseks surnud), ja neistki 79 Saaremaal ning mujal Eestis vaid 59, siis väljaspool Saaremaad on neist 59-st riskigrupis haigestunust andnud 23 positiivse testi viimase nelja päeva jooksul. Näib, et haigus on asunud levinud just riskigrupis ning intensiivis olijate ja surnute hulk võib tänasega võrreldes 1-2 nädala jooksul oluliselt (2-3x) kasvada.
  • pahurik
    mihkel48
    pahurik
    mihkel48
    Mis meid siis aitaks?- lockdown forewer
    Poliomüeliidist 58 saime vaktsineerimisega jagu.

    aitab vaktsiin või efektiivse ravi leidmine. Hetkel me pole valmis 200k nakatunuks nagu gripi ajal, sest erinevalt jutust, et koroona on ju lihtne gripp, suri tookord ainult paarkümmend inimest. Koroonaga on numbrid hoopis teised nagu Itaalia ja Hispaania näitavad.


    Kas riskigruppide isoleerimine võiks ka kõne alla tulla?

    kindlasti, aga kust me piiri tõmbame?
    https://saartehaal.postimees.ee/6939230/koroona-viis-tuntud-spordimehe-riho-raime-surma-piirile-olin-enda-arvates-tugev olen samavanune, isoleerid mind ära? Vaata Saaremaad, kui tahad teada, mis ootaks ees. Vanadekodude ja eakate isoleerimine on ka praegu elementaarne, aga inimene(personal) on alati riskifaktor. Ei ma ei arva, et riik peaks garantiini jääma, aga Saaremaa isoleerimine on tulemusi andnud, muidu oleks meil sitt ventikas mujal.


    Maski kandmise avalikus ruumis võiks ka kõigile kohustuslikuks muuta- mitte enesekaitseks, vaid selleks, et mitte oma tatti pritsida.
  • Võiks küll, aga selleks tuleks maskid tagada. See https://www.postimees.ee/6939959/riigiamet-koostas-isetehtud-maskide-valmistamise-juhendi pole siiski piisav lahendus. Aga õmblistööstusi peaks meil piisavalt olema.
  • farmer

    Vanadekodusid ilma täieliku karantiinita ei ole võimalik kaitsta. Ka personal peab olema karantiinis. Huvitav, palju oleks meil Eestis haigestumisi praegu vähem, kui poleks seda koroonaturniiri Kuressaaress peetud?


    Personali karantiin on keeruline küsimus. Inimestel on pered, lapsed, teised abi vajavad pereliikmed, koduloomad. Personaliga niigi raskusi, mis siis kui järgnevad lahkumisavaldused. Nõus, probleem on olemas.
  • Vanaema
    farmer

    Vanadekodusid ilma täieliku karantiinita ei ole võimalik kaitsta. Ka personal peab olema karantiinis. Huvitav, palju oleks meil Eestis haigestumisi praegu vähem, kui poleks seda koroonaturniiri Kuressaaress peetud?


    Personali karantiin on keeruline küsimus. Inimestel on pered, lapsed, teised abi vajavad pereliikmed, koduloomad. Personaliga niigi raskusi, mis siis kui järgnevad lahkumisavaldused. Nõus, probleem on olemas.


    Kui personal vabalt liigub väljaspool vanadekodu, ei ole mõtet karantiinist rääkida ja vaevalt nakkusohtu võimalik on vältida. Kui tahta, on võimalik hooldajate isiklikud probleemid lahendada. Muide, nõukaajal suu- ja sõrataudi korral suleti farmi personal koos loomadega selle teritooriumile, söök toodi aiataha.
  • Vanaema
    Võiks küll, aga selleks tuleks maskid tagada. See https://www.postimees.ee/6939959/riigiamet-koostas-isetehtud-maskide-valmistamise-juhendi pole siiski piisav lahendus. Aga õmblistööstusi peaks meil piisavalt olema.


    Vanaema- seda juhul kui riik nõuaks, et kanda tuleb Hiinas valmistatud ja apteegist ostetud maske. Riik ei pea kellelgi midagi tagama. Seda millega igaüks oma nina ja suu kinni katab ei peaks olema riigi asi. Igasugune riidelapp sobiks. Igaüks võiks üles näidata oma loovust. Riik ei taga mulle riideid ka, kuid ometi ei tohi ma alasti tänaval käia.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon