Päevakaja - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ökodukti kohta on öeldud, et kui ökodukti puhul vajatakse ka seda, et ta töötaks (loomad üle läheks) siis ökodukti laius peab olema 1,5 korda ökodukti pikkusest.
    Piltidel on vastupidi -- ökodukti laius on 2/3 selle pikkusest, ehk siis liiga kitsas, ehk siis loomad ei julge sellest üle sammuda. Antud ökodukt peab vähemalt 2 korda laiem olema (ehk ökodukti aluse tunneli pikkus 2 korda suurem). Samuti peaks ökodukt olema kaetud metsaga, mida see aga pole.

    Ehk siis järjekordne kilplasetöö ja ehitaja-poolne omavolitsemine, nagu see ehituses liigagi sageli ette tuleb.
  • ttrust
    Ökodukti kohta on öeldud, et kui ökodukti puhul vajatakse ka seda, et ta töötaks (loomad üle läheks) siis ökodukti laius peab olema 1,5 korda ökodukti pikkusest.

    Kui ma veel päris pisike olin ja metsatalus elasin, siis seal oli üle Reiu jõe, vana veskitammi kohal, ca 2m kohisevast veest kõrgemal selline 30cm x 5m käsipuuga purre, kust peale inimeste ka metskitsed vabalt üle käisid.

    Ehk siis saavad küll kui tahavad :P
  • raulir
    ttrust
    Ökodukti kohta on öeldud, et kui ökodukti puhul vajatakse ka seda, et ta töötaks (loomad üle läheks) siis ökodukti laius peab olema 1,5 korda ökodukti pikkusest.

    Kui ma veel päris pisike olin ja metsatalus elasin, siis seal oli üle Reiu jõe, vana veskitammi kohal, ca 2m kohisevast veest kõrgemal selline 30cm x 5m käsipuuga purre, kust peale inimeste ka metskitsed vabalt üle käisid.
    Ehk siis saavad küll kui tahavad :P

    Ega sul juhuslikult polnud lapsepõlves näitena võtta ühtegi purret mis läheks üle Tartu maantee ja millest metskitsed (ja põdrad) samamoodi üle käisid?
  • peeter82
    kopl
    Mida ma just lugesin.... :/

    https://www.err.ee/1117344/maanteeamet-lageraiete-tottu-ei-vota-metsloomad-okodukte-omaks


    Kas see oli kellelegi mingi üllatus, et need "ökoduktid" on täielik mõttetus ja riigi raha kantimine (varastamine)? Riik oleks võinud ju selle Pärnu mnt ökodukti kõrvalt vähemalt mõne hektari maad osta ja sellele metsa alles jätta. Aga ei, kedagi ei huvita. Mets raiuti maha, ajakirjandus isegi uuris, et miks sihukese jaburusega hakkama saadi, vastus kõlas - pole ju keelatud sealt raiuda. Asjaajamine Eesti moodi.
    Tegelikult tehti see ka mõni meeter projektist kitsam, vastutusest vingerdati kuidagi ära, nüüd on juba mõni aasta möödas ja mitte kedagi ei koti.
    Ainuke asi, et see ökodukt seisab kui ausammas lollusele, ahnusele ja minnalaskmisele.


    Oli juba elenevalt teada. Imestust tekitas see et minnakse järjekordselt eraomandi käsutamise piiramise peale välja.
    Samuti on totter see, et teatavasti mõõdetakse ökoduktide tasuvust loomade ületuste arvuga ja kui MNT ei suuda tõestada ökoduktidel lubatud loomade ületusi, siis ta tekitab need kunstlikult.
    Mis järgmiseks? Tehakse RMK-ga koostööd, et ökoduktidele rajataks metsloomade söötmisplatsid, teineteisele poole teed ja siis kuulutatakse välja riigihange jahimeestele et nemad metsloomi söötmas käiksid, üks päev ühel pool teed ja teine päev teisel pool teed. Nii loomad ületavad kenasti teed ja saab uusi ''ökodukte'' ehitama asuda?
  • ttrust

    Ehk siis järjekordne kilplasetöö ja ehitaja-poolne omavolitsemine, nagu see ehituses liigagi sageli ette tuleb.


    Natuke ei lahmi või?
    Ehitaja ehitab täpselt vastavalt joonistele, millised ta Maanteeametist saab. Jooniste koostajad projekteerimisfirmad on tavaliselt teised, kui ehitajad. Projekteerimine on tavaliselt eraldi hange.
  • 3 aastat on varsti möödas, aga paneme siis süüdlaste nimed ka siia välja, vaevalt see küll kedagi kotib.
    Martti Lilleste - Maanteeameti põhja regiooni projektijuht
    Villu Lükk - Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja
    Mart Michelis - Maanteeameti planeeringute osakonna projektijuht

    https://www.postimees.ee/4351159/podrad-ei-pruugi-omaks-votta-ka-eesti-teist-okodukti
  • ttrust
    raulir
    ttrust
    Ökodukti kohta on öeldud, et kui ökodukti puhul vajatakse ka seda, et ta töötaks (loomad üle läheks) siis ökodukti laius peab olema 1,5 korda ökodukti pikkusest.

    Kui ma veel päris pisike olin ja metsatalus elasin, siis seal oli üle Reiu jõe, vana veskitammi kohal, ca 2m kohisevast veest kõrgemal selline 30cm x 5m käsipuuga purre, kust peale inimeste ka metskitsed vabalt üle käisid.
    Ehk siis saavad küll kui tahavad :P

    Ega sul juhuslikult polnud lapsepõlves näitena võtta ühtegi purret mis läheks üle Tartu maantee ja millest metskitsed (ja põdrad) samamoodi üle käisid?

    Eelnev oli küll sarkasmiline aroonia, aga põdrad, karud, metssead jms suurem kraam läks otse läbi jõe.

    Maanteede puhul on maailmas kasutusel selline asi. Saaks ka linnukese kirja ja paar miljonit maksumuseks kirjutada:



    (Peavad vaid õiged metsloomad olema.)
  • Natuke nimeterrorit. Hea teada, et ametnik saab oma sõda meie kõigi ühise raha eest pidada ja ei vastuta millegagi.
    https://www.err.ee/1117736/vaidlus-lapse-y-ga-nime-ule-laks-riigikohtu-kaudu-uuele-ringile#comment-1117736

    Veidi laiem vaade teemale, alates kahekümne teisest minutist. Nõrganärvilisemad jätku siiski jälg üles võtmata, see on juba kurat teab mis. Kui ise raadiost ei oleks kuulnud, poleks uskunudki.
    08.05.2020 - LÕUNATUND - Reede
  • mercury
    Natuke nimeterrorit. Hea teada, et ametnik saab oma sõda meie kõigi ühise raha eest pidada ja ei vastuta millegagi.
    https://www.err.ee/1117736/vaidlus-lapse-y-ga-nime-ule-laks-riigikohtu-kaudu-uuele-ringile#comment-1117736


    Üks päev tuled foorumit lugema ja avastad, et su kasutajanimi on "merkuri", kuna Y ja C tähed on liiga võõrkeelsed.
  • mercury
    Natuke nimeterrorit. Hea teada, et ametnik saab oma sõda meie kõigi ühise raha eest pidada ja ei vastuta millegagi.
    https://www.err.ee/1117736/vaidlus-lapse-y-ga-nime-ule-laks-riigikohtu-kaudu-uuele-ringile#comment-1117736

    Veidi laiem vaade teemale, alates kahekümne teisest minutist. Nõrganärvilisemad jätku siiski jälg üles võtmata, see on juba kurat teab mis. Kui ise raadiost ei oleks kuulnud, poleks uskunudki.
    08.05.2020 - LÕUNATUND - Reede


    Korra aastas võib ju Nõmme Raadiot tunnikese kuulata. Ikka ränk, kui madalale Lepa ja Raid on langenud. Ei pea silmas nimevaidlust (kuigi pean alaarenenuteks eestlasi, kes püüavad oma lastele "ülipeeni" nimesid välja mõelda) aga jäin vähe pikemalt kuulama. Raid on siis Tallinna TVst Nõmme Raadiosse kolinud. Loogiline liit, praegu ju valitsuses ka koos.
  • sergeii


    Üks päev tuled foorumit lugema ja avastad, et su kasutajanimi on "merkuri", kuna Y ja C tähed on liiga võõrkeelsed.


    Hea, et elame vabas riigis ja sellise patu eest veel päris kinni ei panda, kuigi osad tublid töömesilased sinnapoole püüdlevad : )

  • mercury
    Natuke nimeterrorit. Hea teada, et ametnik saab oma sõda meie kõigi ühise raha eest pidada ja ei vastuta millegagi.
    https://www.err.ee/1117736/vaidlus-lapse-y-ga-nime-ule-laks-riigikohtu-kaudu-uuele-ringile#comment-1117736



    Eestlaste võime oma järglastele mingeid tõukoeranimesid välja mõelda on ka muidugi piiritu.
  • mercury
    Natuke nimeterrorit. Hea teada, et ametnik saab oma sõda meie kõigi ühise raha eest pidada ja ei vastuta millegagi.
    https://www.err.ee/1117736/vaidlus-lapse-y-ga-nime-ule-laks-riigikohtu-kaudu-uuele-ringile#comment-1117736
    Virumaa Teataja kirjutas, et Trilljärv soovib oma lapse nime just Y-ga kirjutada, sest lapse isapoolsetel lähisugulastel on samuti erilisem nimekuju.

    Eestis on olemas inimene, kelle nimi on Ozzy Rägapart-Trilljärv. Mul ei ole selle inimese vastu mõistagi vähematki, kuid möönan, et piir isikuvabaduste ja veidruste vahel on mõnikord õhkõrn. Kas seda piiri peaks ametniku voliga reguleerima, on muidugi hoopis iseasi. Ametnikud püüavad tihtipeale vägisi reguleerida miskit, mis peaks olema kasvatuse, hariduse ja lastetoa temaatika.
    Mul, näe, on jällegist kass nimega Lemmy :). Ei tea, kas ikka tohib?
  • Ma saan aru sellest, et inimene tahtis oma lapsele sellist nime.
    Ma saan aru sellest, et linnavalitsusele see nimi ei meeldinud ja nad keeldusid seda registreerimast.
    Ma saan ka sellest aru, et siseministeeriumile see nimi ei meeldinud.
    Ma saan aru sellest, et inimene pöördus halduskohtusse. Lõppude lõpuks, oma lapse nimi on väga oluline asi ja jonn on Jumalast.
    Aga vaat sellest ma enam aru ei saa, miks oli linnavalitsusel vaja halduskohtu otsus edasi kaevata. See üks õnnetu täht ei ole ju ometi linnavalitsuse jaoks mingisuguse tähtsusega asi. See on juba puhas kius, mis, teatavasti, on kuradist.
  • Annely, Merily, Emily..... Jube õudsad nimed! Vaja surnuks reguleerida. Vahest tuleb see ülereguleeritus ja ametnike terror välja suht erilistes kohtades.
  • Täna kell 14.50 stardib Marsi poole uus marsikulgur Perseverance (visadus, sihikindlus).
    Võimast vaatemängu saab jälgida otseülekandes: https://www.nasa.gov/nasalive
    Kulguri pardal on kirjas 11 miljoni maalase nimed, mis jõuavad Marsile, hea viis teaduse populariseerimiseks.
    Minustki vähemalt nimi jõuab loodetavasti Marsile pärale :)

    NB! Võõrtähti nimi ei sisalda.
  • Kuidas selle kulguri nime eesti keeles peaks meelde jätma ?
    Perseveerand ?

    Meenub kuidas hea lastekirjanik Jaan Rannap mõtles oma jutustuses välja kuidas lapsed jätsid meelde võilille ladinakeelset nime Taraxacum officinale. Nipp oli lihtne : Ta raksatas ohvitseri najale
  • Harri Tiido lahkub diplomaatilisest teenistusest.
    Ehk küll ma võin praegusest valitsusest arvata üht ja teist, kuid see käitumine on ebaprofessionaalne. Tuletan meelde, et nimetet kodanik oli välisministeeriumi kõrge asjapulk ajal, mil meie riigi president oli suust igatsugu soga välja ajav ekskommunist. Toona mainis ta eraviisilistes vestlustes, et damage control ongi ministeeriumi töö. Sama käib suursaadiku kohta. Kui seda tööd teha ei taha, tuleb ära minna - viisakalt.
    Olen valmis võtma lahjemat sorti mürki, et Tiido maandub peatselt mõnda kaitsepoliitikaga seotud mõttekotta Eestis või välismaal ning pensionipõlve ei tule niipea.
  • luarvikluarvik
    Endine kommunist ja vabamüürlane.

    Trilateraalse komisjoni ja Bilderbergi klubi kokkusaamistel osalenu. Mõju tal kahtlemata on. Seda enam on kahetsusväärne selline ebaprofessionaalsus - aga ega muidugi teada või, kuidas selline samm tulevasele tööandjale mõjub. Kindlasti on tööandjaid, kes sellele aplodeerivad.
  • Marvin
    Harri Tiido lahkub diplomaatilisest teenistusest.
    Ehk küll ma võin praegusest valitsusest arvata üht ja teist, kuid see käitumine on ebaprofessionaalne. Tuletan meelde, et nimetet kodanik oli välisministeeriumi kõrge asjapulk ajal, mil meie riigi president oli suust igatsugu soga välja ajav ekskommunist. Toona mainis ta eraviisilistes vestlustes, et damage control ongi ministeeriumi töö. Sama käib suursaadiku kohta. Kui seda tööd teha ei taha, tuleb ära minna - viisakalt.
    Olen valmis võtma lahjemat sorti mürki, et Tiido maandub peatselt mõnda kaitsepoliitikaga seotud mõttekotta Eestis või välismaal ning pensionipõlve ei tule niipea.


    See ekskommunist ei ajanud vähemalt soga meile pea kõige olulisema riigi juhtide kohta. Kahjuks panid soomlased seda piisavalt tähele, nagu ma ka vestlusest Soome KM kõrge asjapulga käest privaatse jutuajamise käigus kuulsin.
  • Sa kiitsid Marinit kõrgele asjapulgale privaatselt muidugi akadeemikuks? Nagu eestlasele soomlasega kohane?
  • Tegelikult oleks huvitav teada, kas "KM kõrge asjapulk" hakkas privaatse jutuajamise käigus ise uurima, et kuule, mis fruktid teil seal valitsuses on, et nõnda suud pruugivad, või oli see mx77, kes küsis, et muide, mis sa sellest müüjatüdruku-jutust arvad? Siin on põhimõtteline vahe ja mingil põhjusel kaldun ise eelistama teist varianti. Võimalik, et põhjuseks on see, et ükski mu enda tuttav soomlane pole seda teemat poole sõnagagi tõstatanud (ma ise samuti mitte). Keegi neist pole küll ka KM kõrge asjapulk, võibolla on asi hoopis selles.
  • eks sellest tunneb progressiivi ära, et ta kunagi ei lase mööda võimalust tagurlasi sajatada, isegi kui ta oma töö tõttu tundlikus riigiametis ( diplomaat ju ! ) peaks sellest hoiduma. Kadrioru resident tegi ju korduvalt täpselt sama ja veel räigemate väljenditega ( vihkan "neid" , oht põhiseaduslikule korrale ).

    Vägisi tekib mulje, et Tiido ootas ja lootis, et vastik natsivalitsus laguneb koost ja ta saab esindada jälle seda virgunut ja progressiivset, kuid ei jõudnud ära oodata ja lahkus ust paugutades .
  • Vastik lahmimine siin jälle. Kommunistliku partei manifesti toimetaja fännid on hoos. Nagu üks soomlane ütles - Soomes võib kassapidajast saada peaminister ja Eestis idioodist siseminister.

    Respekt, kui keegi ei taha saastavalitsust esindada. Ja ärge Tiido järgmise töökoha pärast nii väga muretsege, pensioniiga on käes ja kui selle kõrval viitsib midagi teha, siis kindlasti leiab võimalusi tegutsemiseks mõtlevate inimeste hulgas.
  • Mulle tuli sellepeale hoopis seltsimees rebane meelde, kes oma ettevõtted suure käraga Eestist ära lubas viia, kuna siin jahenes ja olid tugevad ligimese vihkamise ilmingud jms. Aga "mees" sõna annab ja ka võtab. Ilmselt pettununa, et tema sammu peale Eesti majandus kokku ei kukkunudki ega mõelnudki laiali joosta ka valitsus, teatas ta juba pool aastat hiljem, et ei lähe ikka kuhugi ja jätkab vastupanu kohapeal.
    Näikse siis, mis Tiido story 2. osa saab olema.
  • Marvin
    Harri Tiido lahkub diplomaatilisest teenistusest.
    Ehk küll ma võin praegusest valitsusest arvata üht ja teist, kuid see käitumine on ebaprofessionaalne. Tuletan meelde, et nimetet kodanik oli välisministeeriumi kõrge asjapulk ajal, mil meie riigi president oli suust igatsugu soga välja ajav ekskommunist. Toona mainis ta eraviisilistes vestlustes, et damage control ongi ministeeriumi töö. Sama käib suursaadiku kohta. Kui seda tööd teha ei taha, tuleb ära minna - viisakalt.
    Olen valmis võtma lahjemat sorti mürki, et Tiido maandub peatselt mõnda kaitsepoliitikaga seotud mõttekotta Eestis või välismaal ning pensionipõlve ei tule niipea.


    Läkski viisakalt. Kuula nt tänast Päevakaja. Ja see jutt, mida ajas ühe koalitsioonipartei auesimees (Sinu poolt viidatud president) oli ikka väga intelligentne võrreldse selle saastaga, mida ajavad suust välja sama partei ministrid ja parlamendisaadikud.
  • kes siin muretseb ? See on ammu teada, et taolised libedikud maanduvad alati mõnel soojal kohal .Mõtlevate inimeste hulgas ??! Eesti Raadio väliskommentaator kõige hullemal stagnaajal 1980. aastast alates kui kompartei ideoloogiasekretär oli Rein Ristlaan ja 1.sekretär Karl Vaino, just oli alanud Afganistani sõda ja Reagan valitud USA presidendiks ? Selleks pidi eriti ustav seltsimees olema, et väliskommentaatoriks saada. See oli kompartei ideoloogiarinde eesliin, seal pidi sajatama ja mõnitama rahvusvahelist imperialismi, eriti USA-d ning NATO-t ja kiitma Nõukogude Liidu ja tema satelliitide rahuarmastust .Võiks siis ühtlasi välja otsida need Tiido omaaegsed kommentaarid ja lugeda kuidas need kõlavad. Olen kindel, et arhiivides on need olemas .
  • Vanaema
    Nagu üks soomlane ütles - Soomes võib kassapidajast saada peaminister ja Eestis idioodist siseminister.

    Selle ühe soomlase (tegelilkult hästi) öeldusse ei maksaks väga takerduda, Soome rahvaarv on 5,5 miljonit. Ja mina olen olnud tunnistajaks umbes 6-7 soomlase arutelule Soome siseministri statemendi üle intersektsionaalse feminismi kui Soome võrdõiguslikkuspoliitika aluse kohta. Ei hakka siinkohal täpseid epiteete edastama, aga leebema arvamuse võiks ehk esitada tolle Ühe Soomlase sõnadega, ent nii, et ka lause teine pool käib Soome kohta.
  • Vanaema
    Marvin
    Toona mainis ta eraviisilistes vestlustes, et damage control ongi ministeeriumi töö. Sama käib suursaadiku kohta. Kui seda tööd teha ei taha, tuleb ära minna - viisakalt.

    Läkski viisakalt.

    Las ma jään eriarvamusele küsimuses, kas diplomaadi töölt lahkumise viisaka protokolli juurde ikka käib oma tööandja (kodumaa) sarjamine ning selle kohta avalduste tegemine esmalt välismaisele meediale. Demokraatlik protsess on andnud tulemuse, mis ei meeldi. Mulle ka ei meeldi. So what? Praegune koalitsioon jääb kestma täpselt niikauaks kuni isamaal hääled koos on. Diplomaat töötab selle materjaliga.
  • Marvin
    Vanaema
    Marvin
    Toona mainis ta eraviisilistes vestlustes, et damage control ongi ministeeriumi töö. Sama käib suursaadiku kohta. Kui seda tööd teha ei taha, tuleb ära minna - viisakalt.

    Läkski viisakalt.

    Las ma jään eriarvamusele küsimuses, kas diplomaadi töölt lahkumise viisaka protokolli juurde ikka käib oma tööandja (kodumaa) sarjamine ning selle kohta avalduste tegemine esmalt välismaisele meediale. Demokraatlik protsess on andnud tulemuse, mis ei meeldi. Mulle ka ei meeldi. So what? Praegune koalitsioon jääb kestma täpselt niikauaks kuni isamaal hääled koos on. Diplomaat töötab selle materjaliga.


    Sarjas valitsust ja peamiselt ühte parteid, see pole ikka päris sama asi mis kodumaa sarjamine. Muidu antud meetodi fän ei ole aga inimene ju siis arvas, et peab seisukoha võtma ja ka välja ütlema.

    Kaabud lihtsalt võiks ka mongi hetk aru saada, et kui sul on ministri amet, siis on sul ka vastutus ning kogu aeg ei saa olla nii, et oma lapsemeelse kisamisega murendad hoolega paljude inimeste tööd. Pärast on muidugi lihtne solvunut mängida, et miks inimesed oma mõtteid avaldavad, meie ainult tohime ju...
  • Ma ei teadnudki, et see padupunane põhulõug raadiost oli nüüd Eesti Vabariigi diplomaat.

    Hea näha, et "Võimu Nimel Värvivahetanud Kommunistide Blokk" aka "Reformierakond" vaikselt oma positsioone kaotab.
  • Haavisto ei saa ilmselt üldse aru, et hinnangud kahe riigi vahelistele suhetele tuleb esmalt kooskõlastada Eesti progressiivse avangardiga ning vastavalt sellele väljendada kogu soome rahva pidevat, suurt ja parandamatut solvumist, mille on põhjustanud siinsete rahvuskonservatiivide kontrollimatu logorröa.
    Sõja oleks pidanud Eestile kuulutama, mitte sellist pehmojuttu ajama! Kas sm. mattson kraabib siis ilmaasjata iga TRE Raadio saadet hoolega stenografeerides ja tiražeeerides küüned verele?!? Ja kõik ülejäänud progressiivid karjuvad oma kajakambrites endi lõbuks hääli kähedaks?!? Ei ja veelkord ei! Uskuge eesti progressiivset avangardi, mitte soomlasi endid - soomlased on hingepõhjani solvunud ja kahe riigi suhted pole eales olnud nii halvad kui praegu! Lihtsalt nad ise ei tea seda! Aeg on moodustada eesti progressiivide agitpropbrigaadid ja saata need kõikjale Soome selgitustööd tegema, sm. mattson üksi ei jõua igale poole! NO PASARAN!

    Soome välisminister Haavisto Delfile: Tiido oli suurepärane suursaadik, ent pigem on Eesti ja Soome lähedasemad kui varem
  • DEportivo
    Sarjas valitsust ja peamiselt ühte parteid, see pole ikka päris sama asi mis kodumaa sarjamine. Muidu antud meetodi fän ei ole aga inimene ju siis arvas, et peab seisukoha võtma ja ka välja ütlema.

    Suursaadik esindab riiki, olles selle riigi kõrgeim esindaja riigis. Tema tööandja ei ole valitsus, tema tööandja on riik laiemalt. Riigis kehtib demokraatlik riigikord, see andis just sellise tulemuse nagu andis - valimiste võitja mängis end auti ning kokku pandi praegune valitsus. Loomulikult on kodanik suursaadikul õigus selle kohta seisukohta omada, kuid selles positsioonis olles või ka äsja olnuna ei ole sünnis seda sellisel viisil väljendada. Jah, kui ei meeldi, võib lahkuda. See vabadus on. Suud pruukida professionaalne kaardidiplomaat ei tohi. Aga ju siis kodanik Tiido arvas, et ta on midagi enamat kui kaadridiplomaat. Ma loodan väga, et sellega on tema diplomaatiline karjäär läbi, sest niimoodi lihtsalt ei tehta.
  • Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)
  • peeterv22
    Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)

    Ministritel on õigus möla ajada.

    Diplomaatidel mitte.
  • Diplomaatidel polegi õigust arvamusele või seisukohale? Tiido nö put his money where his mouth was.
    Ei kannatanud enam kaabusid, nende amatöörlust ja astus tagasi. Väga konkreetne käik. Ju viskas kopa ette ja ei olnud tahtmist teeselda.
  • raulir
    peeterv22
    Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)

    Ministritel on õigus möla ajada.

    Diplomaatidel mitte.


    Üldiselt on diplomaatidel kohustus öelda, et ministrid ajavad möla. Kui ministrid sellest aru ei saa, siis lõpuks on üsna kohane seda öelda ka avalikult kõva ja selge häälega..
  • raulir
    peeterv22
    Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)

    Ministritel on õigus möla ajada.

    Diplomaatidel mitte.

    Kas majanduspõgenikel peaks Eesti asjade kohta sõnaõigust olema?
  • Olevipoeg
    raulir
    peeterv22
    Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)

    Ministritel on õigus möla ajada.

    Diplomaatidel mitte.

    Kas majanduspõgenikel peaks Eesti asjade kohta sõnaõigust olema?

    Kõva argument!

    RE trolli oma see olla ei saa, kuna tolle ideoloogia järgi sellist asja, nagu Eesti majanduspõgenikud ei eksisteeri.

    Järelikult neovasakpoolne.
  • taavi talvik
    raulir
    peeterv22
    Ministrid ajavad avalikult kohutavat möla, aga siin foorumis saavad riielda selle eest hoopis Mattson, Tiido jt kellele see ei meeldi. Kummaline :)

    Ministritel on õigus möla ajada.

    Diplomaatidel mitte.


    Üldiselt on diplomaatidel kohustus öelda, et ministrid ajavad möla. Kui ministrid sellest aru ei saa, siis lõpuks on üsna kohane seda öelda ka avalikult kõva ja selge häälega..

    Lihtsustatult seletades:

    Diplomaat on ametnik, ehk riigitöötaja. Nagu erasektori töötajalgi on riigitöötajatel peale ametist lahkumist "mahajahtumise periood". See on see aeg, mil oma eelmise tööandja asju ei kommenteerita.

    Minister on poliitiline ametikoht. Selle täitmine on seotud valimistega. Ministril on lausa kohustus oma poliitilisi veendumusi teatavaks teha. Kui see valijatele meeldib ja nad tema taga oleva poliitilise jõu demokraatlikel valimistel võimule panevad, siis on kõik korras.

    -

    Tehnikavaldkonnast - hea diplomaat on nagu hea pildikaabel (näiteks HDMI) - edastab seadme soovitud pildi kvaliteetselt ja kiiresti ja ilma vigadeta teisele seadmele. Eriti head korrigeerivad vigu, tagavad hea ühenduse ja töötavad igati hea pildikvaliteedi heaks.

    Kehv kaabel teeb vigu, edastuskiirus on piiratud, ei ühendu hästi ja muud hädad.

    Sitt kaabel hakkab virisema, et saatja või vastuvõtja pole asjapulkade poolt sertifitseeritud, edastatakse lubamatut pilti jne - ehk on kolmanda osapoole mõju all.
  • Marvin

    Suursaadik esindab riiki, olles selle riigi kõrgeim esindaja riigis. Tema tööandja ei ole valitsus, tema tööandja on riik laiemalt. Riigis kehtib demokraatlik riigikord, see andis just sellise tulemuse nagu andis - valimiste võitja mängis end auti ning kokku pandi praegune valitsus. Loomulikult on kodanik suursaadikul õigus selle kohta seisukohta omada, kuid selles positsioonis olles või ka äsja olnuna ei ole sünnis seda sellisel viisil väljendada. Jah, kui ei meeldi, võib lahkuda. See vabadus on. Suud pruukida professionaalne kaardidiplomaat ei tohi.

    Minuarust on siin oluline vahe ikkagi selles, kas hetkel, kui kodanik oma arvamust avaldas, oli ta suursaadik või enam mitte. Ma muidugi ei jälgi meediat nii tähelepanelikult aga on jäänud mulje, et oma teenistusaja jooksul Tiido ikkagi mingeid väga kõvasti valitsust kritiseerivaid avaldusi ei teinud? See, et ta pärast lahkumist põhjuste välja toomisel ka valitsust kritiseeris, on minuarust juba ok.
    Üldiselt on see ikkagi hea, et Helmedele sai antud tagasiside, et solvangud teiste riikide poliitikute aadressil teevad reaalset kahju. Helmed on demokraatlikult valitud ja peavadki oma valijate mandaati ellu viima aga kas sellised solvangud on tõesti poliitika ellu viimine mida nende valija soovis? Milleks need vajalikud on?
  • santa
    Helmed on demokraatlikult valitud ja peavadki oma valijate mandaati ellu viima aga kas sellised solvangud on tõesti poliitika ellu viimine mida nende valija soovis? Milleks need vajalikud on?

    Näib, et on EKRE valijate soovide järgi, sest 2019a riigikogu valimistel sai EKRE varasemale 7 mandaadile 12 mandaati lisaks. Igasugused solvangud pole EKRE puhul uus nähtus.
  • Antelli hinnangul ei näi Soome peaminister Sanna Marin inimesena, kes võtaks Eesti siseministri Mart Helme jutte huulepulgavalitsusest ja müüjatüdrukust tõsiselt. Samuti ei ole Marin käitunud peaministrina, kes lubaks isiklikel sõnavõttudel mõjutada Soome kogu Eesti-poliitikat.

    ...

    Suurem probleem kui EKRE on aga Antelli arvates Eesti välisminister Urmas Reinsalu. :)
  • Huvitav, miks Tiido suhtleb Eesti avalikkusega Soome ajakirjanduse kaudu?

    Samuti on huvitav see, miks ainuke mainitud konkreetne põhjus on aastatagune sündmus?

    Miks juhtus see just rahapesuesindamise kriisi ajal?

    Kuidas ei olnud tema põhimõttekindlusega vastuolus sügaval stagnaajal (vabandust Stagna!) Nõukogude Liidu välispoliitikale, mis kasutas palju hullemaid väljendeid, takkakiitmine?
  • raulir
    Huvitav, miks Tiido suhtleb Eesti avalikkusega Soome ajakirjanduse kaudu?

    Samuti on huvitav see, miks ainuke mainitud konkreetne põhjus on aastatagune sündmus?

    Miks juhtus see just rahapesuesindamise kriisi ajal?

    Kuidas ei olnud tema põhimõttekindlusega vastuolus sügaval stagnaajal (vabandust Stagna!) Nõukogude Liidu välispoliitikale, mis kasutas palju hullemaid väljendeid, takkakiitmine?


    Tiido põhimõttekindlus on täpselt sama, mis Teie iidolist marksismi-leninismi kirjanduse osakonna toimetajal ...

  • Kogu Eesti diplomaatiline korpus lihtsalt põlgab rahvuspopulistidest käperdisi ning Reinsalu, keda tuntakse Eesti elu suurima pidurina. Intelligentsete inimestena on see lihtsalt asjade loomulik käik, aga proffidena jätavad nad muidugi selle enda teada. Dipkorpusest lahkudes ei ole oma mõtete enda teada hoidmine enam vajalik.
  • Henno Viires
    raulir
    Huvitav, miks Tiido suhtleb Eesti avalikkusega Soome ajakirjanduse kaudu?

    Samuti on huvitav see, miks ainuke mainitud konkreetne põhjus on aastatagune sündmus?

    Miks juhtus see just rahapesuesindamise kriisi ajal?

    Kuidas ei olnud tema põhimõttekindlusega vastuolus sügaval stagnaajal (vabandust Stagna!) Nõukogude Liidu välispoliitikale, mis kasutas palju hullemaid väljendeid, takkakiitmine?


    Tiido põhimõttekindlus on täpselt sama, mis Teie iidolist marksismi-leninismi kirjanduse osakonna toimetajal ...


    Suures kirjastuses ("Eesti Raamat") töötav toimetaja pole päris sama, mis regulaarne palgaline raadio väliskommentaator, kes oma sõnadega kiidab inimsusvastast riigikorda (Karum6mm parafraseering).

    Mart Helme enda nõukogude aegsed raamatud

    Ehk siis Tiido karjääritee valinuna sa pead olema kogu oma tööelu nagu advokaat - kaitsed keda iganes. Või siis oled põhimõttekindel ja ei vali endale sellist karjääri (nagu advokaat, diplomaat, vahendav ajakirjanik jne) kus sa pead vahendama ka endale ebameeldivaid asju.

    Sama teema oli hiljuti Twitteri ja Facebooki jt-ga - kas nad on vahendajad või originaalse sisu autorid? Korraga kahte asja olla ei saa.

    See iidoliväide on ka su enda välja mõeldud - 75k? :)
  • raulir
    Henno Viires
    raulir
    Huvitav, miks Tiido suhtleb Eesti avalikkusega Soome ajakirjanduse kaudu?

    Samuti on huvitav see, miks ainuke mainitud konkreetne põhjus on aastatagune sündmus?

    Miks juhtus see just rahapesuesindamise kriisi ajal?

    Kuidas ei olnud tema põhimõttekindlusega vastuolus sügaval stagnaajal (vabandust Stagna!) Nõukogude Liidu välispoliitikale, mis kasutas palju hullemaid väljendeid, takkakiitmine?


    Tiido põhimõttekindlus on täpselt sama, mis Teie iidolist marksismi-leninismi kirjanduse osakonna toimetajal ...


    Suures kirjastuses ("Eesti Raamat") töötav toimetaja pole päris sama, mis regulaarne palgaline raadio väliskommentaator, kes oma sõnadega kiidab inimsusvastast riigikorda (Karum6mm parafraseering).

    Mart Helme enda nõukogude aegsed raamatud

    Ehk siis Tiido karjääritee valinuna sa pead olema kogu oma tööelu nagu advokaat - kaitsed keda iganes. Või siis oled põhimõttekindel ja ei vali endale sellist karjääri (nagu advokaat, diplomaat, vahendav ajakirjanik jne) kus sa pead vahendama ka endale ebameeldivaid asju.

    Sama teema oli hiljuti Twitteri ja Facebooki jt-ga - kas nad on vahendajad või originaalse sisu autorid? Korraga kahte asja olla ei saa.

    See iidoliväide on ka su enda välja mõeldud - 75k? :)


    tegelikult on nii, et oled põhimõttekindel ja ei vali endale sellist karjääri nagu toimetaja, kus sa pead toimetama ka endale ebameeldivaid asju ...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon