Märsilohistajate sektor Eestis - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Märsilohistajate sektor Eestis

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Olevipoeg
    Minu lapsepõlvekodu lähedal elas 5 Pallase kunstikooli lõpetanud kunstnikku, kõik armastasid maalida merd ja loodust. Mulles meeldib siiamaani kunst, kus puu näeb välja nagu puu ja meri nagu meri. Küllap tänapäevakunstnikud nimetavad seda lapsepõlvetraumaks.


    Vaoshoitumad kunstiinimesed nimetavad seda lihtsalt igavaks. Merd ja puid on sajandite jooksul nii palju maalitud, et seal on keeruline millegagi üllatada. Kunstiinimesi erutab ikka see, kui keegi võtab ette "piiride lõhkumise või kaugemale lükkamise". Kogu aeg peab šokeerima. Šokeerimine on kunstis väärtuseks iseenesest, isegi siis kui taiesel ei ole muud kvalitatiivset sisu (nt. pole ilus). Šokeerimise eesmärk on avanud ka minu meelest tee erinevate "pörfoormants"-kunstnikele, kes saavadki rõhuda sellele, et nad teevad midagi mida keegi pole enne teinud.

    Downside ongi see, et šokeerival kunstil napib praktilist väärtust. Kakajunn purgis võib olla isegi intellektuaalselt huvitav teema - sümbolina arutlemiseks, mis sõnumit sellega edastada sooviti - aga ometi on raske ette kujutada inimest, kes selle galeriist ostaks ja oma kodus lauale eksponeerimiseks paneks. Või seda üldse igapäevaselt vaadata tahaks.

    Kunstiga, millel ei ole praktilist (esteetilist) väärtust, aga juhtubki nii, et:
    - selle eest ei olda nõus maksma (loe: kunstnik on vaene ja näljas), kui Kultuuriministeerium sellistele artistidele just avaliku raha eest mingit toetusmeedet välja ei mõtle
    - majanduskriisi tingimustes jääb see pinnale kui totaalselt ebavajalik nähtus ühiskonnas (kui kõht täis ja muud Maslow püramiidi vajadused täidetud, võime ju seda piirilõhkuvat kunsti imetleda ja kaasa mõtiskleda, aga kui tähelepanu on suunatud muudele vajadustele, siis tundub see meile ühiskonna toimetulemise mõttes väärtusetu).

  • Seda jah, et kogu aeg peab šokeerima. Aga, taevas hoidku, kui keegi siis šokeerubki ja vastavalt reageerib, siis on kohe nutt ja hädakisa lahti.
  • See oli vist Urmas Ott, kes ütles, et geniaalsus avaldub alati. Ka kõige obskuursemas kunstižanris võib geniaalsus end ilmutada. See muidugi ei tähenda, et see žanr ise sellest kuidagi vähemobskuurseks muutuks või andetus ja keskpära peaksid ainuüksi seepärast hästi hakkama saama, et geenius on mingi tunnuse poolest sarnast asja teinud.
    Praktiline näide ka: ma olen ikka arvanud, et kantri on muusika, mille eksiteerimise ainus põhjus on selles, et Johnny Cash saaks end selles väljendada. Aina-sõidan-muusikud on täpselt sama halvad edasi :)
  • Marvin
    See oli vist Urmas Ott, kes ütles, et geniaalsus avaldub alati. Ka kõige obskuursemas kunstižanris võib geniaalsus end ilmutada.


    See võib nii olla, aga samas on kunstis väga palju grupikonformismi. Kui sa saad ühe autoriteedi enda teost kõrgelt hindama ja ta näeb selles midagi uut ja värsket, siis sellest tihti piisab, et ka järgmised arvustused tuleksid kiitvalt positiivsed.
    Sama lugu on paraku teaduses (mis toimib isegi rohkem sarnaselt sotsiaalmeediale) - teaduses nime tegemise eeldus on see, et sind tsiteeritakse palju. Ja mida rohkem sind tsiteeritakse, seda rohkem su nimi teiste teadlaste töödest läbi jookseb (= tsiteeritakse veel rohkem). See on nagu sotsiaalmeedia, kus esimesed 10 000 jälgijat tulevad hirmus raskelt, aga järgmised 100 000 juba üsna lihtsalt. Mõnedki geeniused võivad selles müras jääda varjatuks.


  • Terviseamet peksis hipilaagri laiali, politsei võttis piirkonna valve alla. Varsti saab siis lugeda lumehelblaste hala koletust vägivallast.
  • Offf
    Terviseamet peksis hipilaagri laiali, politsei võttis piirkonna valve alla. Varsti saab siis lugeda lumehelblaste hala koletust vägivallast.

    Paris juba pasundas sel teemal:
    https://epl.delfi.ee/arvamus/paevarepliik-krister-paris-muidugi-mis-neist-hipidest-keelame-ikka-kohe-ara?id=90519963
  • Milles see probleem selle hipilaagriga oli?

    Mul on jäänud uudistest mulje, et Eestis viimased paar nädalat käib niikuinii nagu reiv iga päev.
  • raulir
    Milles see probleem selle hipilaagriga oli?

    Polnudki. Ametnikel oli tegevust vaja.
  • Tohohtont
    Polnudki. Ametnikel oli tegevust vaja.

    Võimalik.
    Samas selline üritus, kus isegi korralikku pesemisvõimalust ei ole, kisub praeguses olukorras ülearu riskantseks.
    Kui sealt järgmine koroonamull lahti läheks, siis oleks ju ametnikud süüdi, et "miks seda ära ei keelatud" ?
  • Tohohtont
    raulir
    Milles see probleem selle hipilaagriga oli?

    Polnudki. Ametnikel oli tegevust vaja.


    Jah, ametnikud on kuulsad selle poolest, et hakkavad ise otsima omale tegevusi, tihtilugu lähevad nad eriti aktiivseks suvekuudel.

    Kontrollimatut valgumist riiki mingile üritusele, mille korraldaja ning ka külaliste moto on oma märss, las lohiseb...
    See õnnetus hüüdis küll tulles.
  • Hipilaagris tuvastati mitu isikut kes on pärit riikidest kust siia tulija peab jääma 2-ks nädalaks kohustuslikku karantiini.
  • ymeramees
    Tohohtont
    raulir
    Milles see probleem selle hipilaagriga oli?

    Polnudki. Ametnikel oli tegevust vaja.


    Jah, ametnikud on kuulsad selle poolest, et hakkavad ise otsima omale tegevusi, tihtilugu lähevad nad eriti aktiivseks suvekuudel.

    Kontrollimatut valgumist riiki mingile üritusele, mille korraldaja ning ka külaliste moto on oma märss, las lohiseb...
    See õnnetus hüüdis küll tulles.


    Ning kui varsti toimuvale WRC etapile hakkab kontrollimatult valguma riiki mingeid külalisi, siis see on koššer, eks?
  • mx77
    Ning kui varsti toimuvale WRC etapile hakkab kontrollimatult valguma riiki mingeid külalisi, siis see on koššer, eks?

    Mul on sihuke imelik ettekujutus, et siin toimuva WRC etapi puhul on vähemalt elementaarsed hügieeninõuded tagatud. Muu poolega saab loodetavasti politsei ja piirivalve hakkama?
  • Kaugel väitmast, et midagi ei juhtu, aga asjal on mõtestatud eesmärk ja korraldajapoolne kohustus ning vastutus, loodetavasti ka osalejate teadlikkus natuke suurem.
  • Ymeramees, milles see vastutus seisneb. Urmo Aava läheb nakatumiste arvu plahvatuse korral Raekoja ees olevasse kaelarauda seisma või? Ja mis teadlikusse puutub, siis ma rallipublikust eriti midagi ei arva, paljudel kui mitte enamusel on õllepurk käe külge integreeritud.
  • mx77
    Ymeramees, milles see vastutus seisneb. Urmo Aava läheb nakatumiste arvu plahvatuse korral Raekoja ees olevasse kaelarauda seisma või? Ja mis teadlikusse puutub, siis ma rallipublikust eriti midagi ei arva, paljudel kui mitte enamusel on õllepurk käe külge integreeritud.

    Lisaks jääb iga suvi Eestis paar rallihuvilist ralliauto alla.
  • Ma arvan, et riigist, mis lati maha ajab, tulev kodanik ei pruugi siiski siia oma nina pista. Pannakse veel kaheks nädalaks karantiini vms. WRC kalendris on peale Eestit Türgi. Jumal tänatud. Kuigi pealtvaatajad tõenäoliselt ei kattu, siis korraldustiimid ja meedia seda teevad.
    WRC on LT positive, riskid on suhtkoht ette teada. Igasugune massiüritus on risk, vennastumine sellel üritusel muu riigi fännidega suurendab seda.

    Aga võrrelda neid kahte...

    Antsla külje all Rimmi külas esmaspäeval algavasse ja kuu aega vältavasse hipilaagrisse võib kokku tulla lausa 10 000 inimest.
  • WRC on vist planeeritud 16000, kui ma ei eksi. Aeg ei oma ilmselt eriti tähendust, sest piisava kontaktvahemaa puhul toimub nakatumine niikuinii pea koheselt, mitte kolme nädala pärast.
  • mx77
    WRC on vist planeeritud 16000, kui ma ei eksi. Aeg ei oma ilmselt eriti tähendust, sest piisava kontaktvahemaa puhul toimub nakatumine niikuinii pea koheselt, mitte kolme nädala pärast.



    Rainbow Gathering 2010:
    Miehet makasivat maassa vatsallaan, ja naiset pyörivät hitaasti kuin telaketju ylitsemme. Se oli jatkuva liike, jossa ei tiennyt, kuka sieltä tulee selän päälle. Siinä jaettiin energioita.

    Pane paremaks, mx.
  • Offf
    Terviseamet peksis hipilaagri laiali, politsei võttis piirkonna valve alla. Varsti saab siis lugeda lumehelblaste hala koletust vägivallast.


    Hetke info järgi kellelgi viirust ei avastatud, mis oli põhiargument ametnikel jõuvõtete rakendamiseks. Samas orjalennuk tõi kinnises konservis toreda kokteili, mis rõõmsalt mööda riiki laiali tarniti, kuid ükski ametnik ei köhi ega saada K-komandot korda looma.
  • kuid kolm tüüpi keeldusid proovi andmast, järelikult neil võis olla selleks ka põhjus. Need loeti covid-positiivseks . Järelikult peavad karantiinis olema või Eestist kiiresti lahkuma.
  • stagna
    kuid kolm tüüpi keeldusid proovi andmast, järelikult neil võis olla selleks ka põhjus. Need loeti covid-positiivseks . Järelikult peavad karantiinis olema või Eestist kiiresti lahkuma.


    Mulle ei meeldi riigi sekkumine inimeste ellu kui selleks pole otsest ja möödapääsmatut vajadust. Hetkel ei ole kehtestatud eriolukorda ning selline mendiriigi mentaliteedi kinnistamine oma kodanike vastu tekitab tülgastust. Kui soovin pulmi pidada, kas siis pean arvestama, et mingi ametnikust jorss võib mendid peale saata just in caise?
  • winston1984
    Mulle ei meeldi riigi sekkumine inimeste ellu kui selleks pole otsest ja möödapääsmatut vajadust

    Kui kestva pandeemia ajal mastaapsel avalikul üritusel hügieeninõuetele vilistamine ei kvalifitseeru otseseks ega möödapääsmatuks sekkumise vajaduseks, siis mis veel? Mingi Saaremaa vollemäng tundub selle kõrval suht non-event.
  • winston1984
    stagna
    kuid kolm tüüpi keeldusid proovi andmast, järelikult neil võis olla selleks ka põhjus. Need loeti covid-positiivseks . Järelikult peavad karantiinis olema või Eestist kiiresti lahkuma.

    Mulle ei meeldi riigi sekkumine inimeste ellu kui selleks pole otsest ja möödapääsmatut vajadust. Hetkel ei ole kehtestatud eriolukorda ning selline mendiriigi mentaliteedi kinnistamine oma kodanike vastu tekitab tülgastust. Kui soovin pulmi pidada, kas siis pean arvestama, et mingi ametnikust jorss võib mendid peale saata just in caise?

    Eestis on kehtestatud hädaolukord. Tavapärane rutiin pole tagasi tulnud. Ma ei loe välja kusagil mendiriigi mentaliteeti.
  • ttrust
    winston1984
    stagna
    kuid kolm tüüpi keeldusid proovi andmast, järelikult neil võis olla selleks ka põhjus. Need loeti covid-positiivseks . Järelikult peavad karantiinis olema või Eestist kiiresti lahkuma.

    Mulle ei meeldi riigi sekkumine inimeste ellu kui selleks pole otsest ja möödapääsmatut vajadust. Hetkel ei ole kehtestatud eriolukorda ning selline mendiriigi mentaliteedi kinnistamine oma kodanike vastu tekitab tülgastust. Kui soovin pulmi pidada, kas siis pean arvestama, et mingi ametnikust jorss võib mendid peale saata just in caise?

    Eestis on kehtestatud hädaolukord. Tavapärane rutiin pole tagasi tulnud. Ma ei loe välja kusagil mendiriigi mentaliteeti.

    Oleme korrektsed, ei ole hädaolukorda juba poolteist kuud:
    https://www.terviseamet.ee/et/uudised/terviseamet-hadaolukord-loppenud-oleme-hadaolukorra-ohu-faasis-ja-jaame-arksaks
  • winston, sulle võib meeldida või mitte meeldida, kuid mina hindan, et Eesti võtab rahvatervise olukorda tõsiselt ja ei sülita sellele sama ükskõikselt nagu Rootsi.
    Ja kui keegi soovib minult võtta ninaneelust proovi viimaste aastate ühe laastavama epideemiaviiruse analüüsiks, olgu kasvõi juubelipeol või pulmapeol, siis lasku käia .

    Britannias muuseas pannakse Eestist saabunud isikud ilma mingi jututa karantiini, ehkki risk, et eestlane kedagi praegu nakatab, on üliväike . Sealsamas keelati mõnda aega tagasi näiteks elanikel sõita linnakorterist maamajasse, seega keelati eraisikutel nende omandi kasutamine. Ja keegi eriti ei kobisenud .

    Eesti on epideemia piiranguid kehtestanud ikka väga leebelt ja meie elanik ei tohiks küll mingi mendiriigi üle kurta . Saarte blokaad oli vajalik ja see lõpetati niipea kui hädavajadus kadus .

    Kui Ratase 2.valitsus üldse millegagi on hästi toime tulnud, siis on see epideemia ohjeldamine ja ka selle majanduskahjude leevendamine. Teda võib muude asjade pärast palju sõimata ja mõnitada, kuid epideemiaga seoses õpiti oma vigadest kiiresti, tegutseti otsustavalt, kuid ei mindud samas peast nii lolliks nagu Hiinas ja Itaalias kohati, kus politsei ajas tänavail taga koerajalutajaid ja sörkjooksu tegijaid.
  • See on väga huvitav, et hipid ikkagi ette jäid. Polnud käte pesemise vett, polnud testitud...

    Kas kõik need, kes kaubanduskeskuses, poejärjekordades, pidudel ükstese p*rses aelevad, on testitud? Iial ei hakka keegi seda tegema, sest see on liiga hoomamatu, sellele isegi ei juleta mõelda.

    Ja siis tuleb mingi jutt stiilis, et "mulle meeldib kui riik hoolib inimestest, ongi õige, et sund-testitakse ja üritused laiali pekstakse... (aga ainult teatud üritused, mitte kõik)".

    Osadele inimestele ikka väga meeldib see emaliku hoolitsuse riik (või kõva käe) - kus ametnik otsustab, mis on ikkagi risk ja mida saab efektiivselt menetleda, vähemalt näiliselt hoolib.

  • Olen aru saanud, et hipilaagri laialipeksmise põhjus oli eelkõige see, et nad ei teinud ürituse korraldamisel praktiliselt mingit koosööd omavalitsuse, Terviseameti, Päästeametiga... Keegi nagu ei teadnud, mis seal toimuma hakkab, palju rahvast laekub ja kuidas see hügieen ja terviseohutus seal õieti korraldatud on. Muidugi on mul kahju vaestest hipidest aga eks nad oleksid pidanud oma ürituse korralduse antud tingimustes paremini läbi mõtlema. Aga võibolla see korraldamatus ongi nende stiil.
  • Tohohtont
    See on väga huvitav, et hipid ikkagi ette jäid. Polnud käte pesemise vett, polnud testitud...

    Kas kõik need, kes kaubanduskeskuses, poejärjekordades, pidudel ükstese p*rses aelevad, on testitud? Iial ei hakka keegi seda tegema, sest see on liiga hoomamatu, sellele isegi ei juleta mõelda.

    Ja siis tuleb mingi jutt stiilis, et "mulle meeldib kui riik hoolib inimestest, ongi õige, et sund-testitakse ja üritused laiali pekstakse... (aga ainult teatud üritused, mitte kõik)".

    Osadele inimestele ikka väga meeldib see emaliku hoolitsuse riik (või kõva käe) - kus ametnik otsustab, mis on ikkagi risk ja mida saab efektiivselt menetleda, vähemalt näiliselt hoolib.



    Kahjuks nii on ning ka siin foorumis on palju orjameelseid diktatuuri ja mendiriigi kummardajaid.
  • Tohohtont
    See on väga huvitav, et hipid ikkagi ette jäid. Polnud käte pesemise vett, polnud testitud...

    Kas kõik need, kes kaubanduskeskuses, poejärjekordades, pidudel ükstese p*rses aelevad, on testitud? Iial ei hakka keegi seda tegema, sest see on liiga hoomamatu, sellele isegi ei juleta mõelda.

    Ja siis tuleb mingi jutt stiilis, et "mulle meeldib kui riik hoolib inimestest, ongi õige, et sund-testitakse ja üritused laiali pekstakse... (aga ainult teatud üritused, mitte kõik)".

    Osadele inimestele ikka väga meeldib see emaliku hoolitsuse riik (või kõva käe) - kus ametnik otsustab, mis on ikkagi risk ja mida saab efektiivselt menetleda, vähemalt näiliselt hoolib.


    Eelmises sellises laagris läks lahti düsenteeria. Mõtle nüüd ise natuke järele, mis juhtub kui sinna laagrisse satub kasvõi üks covidi kandja.
  • Hipid ei tunnista ju üheski riigis võimu ega allu sellele . Inimesed,kes ei allu seaduslikule võimule ega selle nõudmistele, ei saa nõuda, et neid nunnutataks ja poputaks .

    Lihtsalt võrdluseks : kui mingi seltskond otsustaks korraldada kuskil Eestis "metsiku", ebaametliku Marylin Mansoni kontserdi ja festivali, ilma et teavitaks kohalikku võimu,tervisemetit, politseid, et oleks garanteeritud publiku ohutus, tualetid, parklad, hügieenivõimalused, kiirabi kui kellegi tervis üles ütleb ja kui sinna ilmub tuhandeid inimesi üle Euroopa ja Ameerika, kas see oleks OK ? See publik on ju mässumeelsed rokkarid, nad saadavad igasuguse võimu persse ,nad teevad mida ise tahavad . Vaevalt seda lubataks praegu isegi ametlikult Lauluväljakul,( Manson on kunagi ammu Eestis käinud muide ), sest liiga palju inimesi tuleb kokku,igast karvaseid ja sulelisi üle maailma ja see on rahvatervisele ohtlik .

    Inimesed, kes ei tunnista rahva poolt valitud seadusliku võimu autoriteeti ,ei saa nõuda,et neile tehtaks mingeid soodustusi ja järeleandmisi võrreldes enamusega ,kes seda tunnistavad , on selle võimu valinud ja muuseas maksavad ka makse, et need mässajad saaks ikkagi ravitud kui nad oma sabatil haigestuvad koroonasse, tüüfusesse või koolerasse.
  • winston1984
    Kahjuks nii on ning ka siin foorumis on palju orjameelseid diktatuuri ja mendiriigi kummardajaid.

    Mind paneb hoopis imestama, et ka siin foormumis on inimesi, kes absolutselt ei suuda eristada olulist ebaolulisest.

    Konkreetsel hipiüritusel sellisel ajal ja viisil (erinevalt Pärnu rannas lesimisest või poejärjekorras trügimisest) on arvestatav potentsiaal keerata meie riik järgmiseks kolmeks kuuks lukku, otseselt viia tuhandeid inimelusid, majanduse poolel maksma minna miljardeid ja võtta taastumiseks aastaid.

    Ceteris paribus, 2019 juulis võinuks sama üritus vabalt toimuda ja ei peaks kohalikust lehest kõrgemat uudiskünnist ületama.
  • isegi 2019.a. juulis ei oleks see üritus taolisel metsikul viisil tohtinud toimuda . Kokkutulekul,kus on tuhandeid inimesi, tuleb täita elementaarseid hügieenireegleid nagu välitualetid piisavalt kõigile osalejatele, käte pesemine, toidunõude pesemine. Nakkushaigusi on teisigi peale covidi ja näiteks düsenteeria, salmonelloos, tüüfus, koolera pole maailmast kuhugi kadunud .

    See kas hipid pesevad oma tagumikku ja suguelundeid või riideid , pole nii oluline tõesti . Kui neile meeldib, las haisevad metsas ja sugutavad üksteist higi-, mustuse ja kusehaisu saatel, see ümbritsevat ühiskonda linnas väga ei häiri ning tõsiseid nakkushaiguste puhanguid ka ei põhjusta . Narkootikumid, nende tarvitamine ja levitamine on Eestis aga seaduserikkumine ja see seadus kehtib kõigi kohta, ole sa metsas tantsiv hipi või mõisahäärberis elav oligarh .
  • winston1984
    Tohohtont
    See on väga huvitav, et hipid ikkagi ette jäid. Polnud käte pesemise vett, polnud testitud...
    Kas kõik need, kes kaubanduskeskuses, poejärjekordades, pidudel ükstese p*rses aelevad, on testitud? Iial ei hakka keegi seda tegema, sest see on liiga hoomamatu, sellele isegi ei juleta mõelda.
    Ja siis tuleb mingi jutt stiilis, et "mulle meeldib kui riik hoolib inimestest, ongi õige, et sund-testitakse ja üritused laiali pekstakse... (aga ainult teatud üritused, mitte kõik)".
    Osadele inimestele ikka väga meeldib see emaliku hoolitsuse riik (või kõva käe) - kus ametnik otsustab, mis on ikkagi risk ja mida saab efektiivselt menetleda, vähemalt näiliselt hoolib.

    Kahjuks nii on ning ka siin foorumis on palju orjameelseid diktatuuri ja mendiriigi kummardajaid.

    Vaidlen vastu. Ka demokraatlikes riikides käitutaks samamoodi, kui olukord nõuab.

    Kaubanduskeskustes olevad inimesed ei ela kuu aega järjest üksteise seljas, ei katsu teineteist, kogu oma pesematuses, sest sellel hipide üritusel on seebi, šampooni ja hambapasta kasutamine on keelatud, kuna läheb vastuollu laagri põhimõtetega. 1000 inimest on päris palju laagri kohta ning pidevalt ühed tulevad, teised lähevad.
  • mx77
    Ymeramees, milles see vastutus seisneb. Urmo Aava läheb nakatumiste arvu plahvatuse korral Raekoja ees olevasse kaelarauda seisma või? Ja mis teadlikusse puutub, siis ma rallipublikust eriti midagi ei arva, paljudel kui mitte enamusel on õllepurk käe külge integreeritud.


    Näed sa siis, Urmo Aava vastab sulle ise. Jätkuvalt tundub, et inimene saab aru, mida ta korraldab:

  • Ymeramees, see ei olnud vastus küsimusele vastutuse osas.
    See jutt on ilus, aga esiteks ei saa nad sundida inimesi maske kandma. Ning mis jutt see välismaa sportlaste isoleerimisest on? Neid on niikuinii käputäis arvestades WRC hetkeseisu ja sportlased niikuii ei töllerda niisama ringi. Juttu aga pole tuhandetest rallituristidest, mis nendega?
  • Panen sulle ühe tavalise mx-i. Sa oled lihtsalt loll.
    Omalt poolt lisan, et ka järjekindel.


    Sellist laadi massiüritustel on mustmiljon nôuet, mida korraldaja järgima peab. Foorumitrolli nôuded käivad neil üle jôu, ma kardan.
  • Hipid panevad nüüd hoopis Viljandi folgile
  • mx77
    Ja mis teadlikusse puutub, siis ma rallipublikust eriti midagi ei arva, paljudel kui mitte enamusel on õllepurk käe külge integreeritud.

    Ka krossipublik ei ole just vaimuhiiglaste kokkutulek :).
  • aga jalgpallipublik ? Kossupublik ?

    Sport on läbilõige ühiskonnast . Kui sa nopid mistahes spordivõistluse publikust välja 100 suvalist tüüpi, õllepurgiga või ilma ja teed neile IQ testi,siis ei maksa loota,et keskmiseks tulemuseks saad 150 . See rahvas istub kuskil laboris, konstruktsioonibüroos, Teaduste Akadeemias, CERN-is või Silicon Valleys . See ei röögi vihavahul murul jooksvale 23ndale mehele :Судью на мыло !
  • Kõigile on kõik meelelahutused lubatud. Ma olen oma elus sattunud tõenäoliselt sadadele krossivõistlustele ja ega ma poleks seal, kui mulle miski ei selle juures ei meeldiks. Suure osa krossiseltskonna aus ja võluv lihtsus on tõenäoliselt osa sest meeldimisest. Pole mingit keerulist poliitikat - lähed jõukohasesse starti, sõidad, saad tulemuse, naudid. Sööd krossivorsti ja krossikapsast krossifriikatega ning rüüpad krossiõlut peale. Lihtne, noh. Aga ilmselgelt ei ole krossiraja äärne see koht, kus kõrgkultuurset vestlust arendada. Ja suvajorsse on ka raja ääres omajagu. Nagu elus ikka.
  • Offf
    "kanakarja kambaka" orgunnimine võib ka kalliks maksma minna. Selgub, et lumehelbekesed polegi nii "pühad lehmad" nagu nad ise arvavad.

    Eks ta ole. Kui üritada kambakesi kellegil suud kinni lüüa, siis on tegu sõnavabaduse kasutamisega.
    Aga kui see keegi vastu lööb, siis on pill lahti, et "sõnavabadust piiratakse" eksole.
    Masendavad jobud...
  • ziff
    Offf
    "kanakarja kambaka" orgunnimine võib ka kalliks maksma minna. Selgub, et lumehelbekesed polegi nii "pühad lehmad" nagu nad ise arvavad.

    Eks ta ole. Kui üritada kambakesi kellegil suud kinni lüüa, siis on tegu sõnavabaduse kasutamisega.
    Aga kui see keegi vastu lööb, siis on pill lahti, et "sõnavabadust piiratakse" eksole.
    Masendavad jobud...


    Keegi saab homme seltsimees Sarvelt kirja :)
  • Ma saan sedasi aru, et Kivisaar kasutas sõna "pätt" George Lloydi kontekstis. Kuna eelpoolmainitu tähendab ju: kodutu. hulgus, paadialune, kindla elukohata, siis milles probleem?
  • ivoalaska
    ziff
    Offf
    "kanakarja kambaka" orgunnimine võib ka kalliks maksma minna. Selgub, et lumehelbekesed polegi nii "pühad lehmad" nagu nad ise arvavad.

    Eks ta ole. Kui üritada kambakesi kellegil suud kinni lüüa, siis on tegu sõnavabaduse kasutamisega.
    Aga kui see keegi vastu lööb, siis on pill lahti, et "sõnavabadust piiratakse" eksole.
    Masendavad jobud...

    Keegi saab homme seltsimees Sarvelt kirja :)

    Veel ei ole saanud :D
  • "Pedofiilitar" tähendab ka definitsiooni järgi täpselt seda, mida too inimene vähemalt käitumise järgi on. Nõudekirja sai ikkagi saata.

    Minu arvates on mõned Eesti juristid avanud Eestis uue ärivaldkonna - solvunute esindamine. Tundub, et seda teenust surutakse üsna agressiivselt võimalikele klientidele peale - kes läheb kaasa, kes mitte. Selles suhtes pole mõtet neid kahjutasunõudeid isegi sisuliselt nii palju analüüsida.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon