Valgevene - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Valgevene

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Dec. 19 (Bloomberg) -- Belarus may devalue the ruble by 10 percent as it seeks to secure a $2 billion rescue package from the International Monetary Fund, President Alexander Lukashenko said in an interview with Belarus Today.

  “They haven’t set any unachievable, harsh conditions,” Lukashenko was cited as saying in the interview. “They asked us about devaluing our currency and we told them: we will calmly devalue the ruble if this is needed. They only asked for 10 percent.”
  ...
  The nation’s foreign-currency and gold reserves fell 16 percent since August to $4.8 billion in October, according to the central bank. The government banned Belarusian companies from making payments in foreign exchange for imported goods in advance, to limit outflows.

  http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=a8_dclo34vh8
 • Valgevene ruts on niigi Euroopa kõige odavam valuuta. Nagu Arco Vara aktsia juba - keegi ei tee vahet, kas maksab 0,18 või 0,20 euri.
 • mul on kuskil auto vasakus laekas 20 rubla. või oli 2 rubla või 200 rubla. täpselt ei mäleta. aga mure tekkis nüüd küll!
 • Somaalia piraadid võiks samuti pöörduda IMF poole päästepaketi taotlusega - rahvusvaheline finantskriis on ju röövimas üle poole nende sissetulekutest!

  Näiteks hiljuti kaaperdatud naftatankerlaeva sisu maksab täna umbes 2 korda vähem kui alles mõni kuu tagasi...
 • Seitse üheksast opositsiooni presidendikandidaadist vahi alla võetud.
  HS
 • aasta lõpuks kindlasti plaan ületatakse ja on 10 vahi all
 • Huvitav, et ühtegi kommentaari pole:
  Minsk valmistus eile moonutatud valimistulemusteks
  "Keskvalimiskomisjonil oli presidendi häältesaak juba enne valimisi kirjas."
  EPL

  Kas eestlased on muutunud ükskõikseteks või on nendel enesetsentsuur?
 • Lukashenko volakirjad ja nende tootlus.....
  International Monetary Fund estimates GDP will grow by 7.2 percent this year and 6.2 percent in 2011.
  The relative outperformance helped Minsk raise $1 billion in its maiden five-year Eurobond in the summer. The bond yields 8.2 percent, little changed from an initial 8.3 percent, but up from 7.7 percent in November, reflecting weaker market sentiment.
  Belarus plans to borrow $2.2 billion in 2011, with $1 billion through bond issuance.
  Ratings agency S&P has a negative credit outlook on Belarus due to its rising external financing needs. The IMF has sounded the alarm on a current account deficit that has reached 14 percent of GDP.
 • Valgevene kohta mõned artiklid tuntumates (lääne) meediakanalites:

  Belarus still has considerable way to go in meeting OSCE commitments, despite certain improvementsBelarus still has considerable way to go in meeting OSCE commitments, despite certain improvements
  OSCE - Office for Democratic Institutions and Human Rights

  Belarus, careening to the East
  -Washington Post

  Belarus Leader RejectsOutcry After Election Belarus Leader RejectsOutcry After Election
  -Wall Street Journal

  Belarus Police Arrest Opposition Leaders
  -The New York Times

  Belarus jails 600 activists over election unrestBelarus jails 600 activists over election unrest
  -BBC

  The EU blew its chance to bring Belarus in from the cold
  -Guardian

  Europe's Last Dictatorship Shows Violent Side
  -Der Spiegel

  Lisan veel Valgevene opositsiooni weebisaidi: Charter97.org
 • Uuendan vana teemat, 2015 võib saada Valgevene aastaks. Loodetavasti mitte samas võtmes kui tänavu on olnud Ukraina aasta... Üks väga huvitav analüüs siia juurde:
  http://www.gazeta.ru/politics/2014/12/21_a_6354521.shtml
 • Hea on vaadata, sellistes tingimustes selguvad tooted, mida MITTE KEEGI mitte MNGIL TINGIMUSEL lihtsalt ei taha :D
 • Lukasenko on väga ohtlik. Mul on sugulasi Valgevenes ning keegi ei soovi teda riigipeaks. Samas aga ollakse üldiselt eluga ja riigi majandamisega rahul. Kuidagi väga veider ja keeruline on see Valgevene.
 • mkubi
  Lukasenko on väga ohtlik. Mul on sugulasi Valgevenes ning keegi ei soovi teda riigipeaks. Samas aga ollakse üldiselt eluga ja riigi majandamisega rahul. Kuidagi väga veider ja keeruline on see Valgevene.


  "Väga ohtlik" on ilmselt vale termin. Ei ohusta ei Ukrainat ega meid. Pigem on teatud vastukaal Putinile. Oli Euroopa viimane diktaator, enam ei ole. Putin on ka.
 • Vanaema
  mkubi
  Lukasenko on väga ohtlik. Mul on sugulasi Valgevenes ning keegi ei soovi teda riigipeaks. Samas aga ollakse üldiselt eluga ja riigi majandamisega rahul. Kuidagi väga veider ja keeruline on see Valgevene.


  "Väga ohtlik" on ilmselt vale termin. Ei ohusta ei Ukrainat ega meid. Pigem on teatud vastukaal Putinile. Oli Euroopa viimane diktaator, enam ei ole. Putin on ka.

  Väga ohtlik on ta oma alamatele. Valgevenes inimesed lihtsalt kaovad. Siseluure on väga tugev, professionaalne ning ulatub kõikjale.
 • Samas Luka on suht tshill vana, paneb igasugu veidrate asjade pihta ikka väga teravalt.
 • 1. juulist lõigatakse Valgevenes rubladelt nulle vähemaks, kursiga 10 000:1. Vanad kehtivad 2016. aasta lõpuni.
 • Nulle oleks võinud juurde panna hoopis. Simbabwe dollarid olid omaette vaatamisväärsused.

  Või arvestades Valgevene inflatsiooni, oleks võind olla suhe 100000:1
 • Elu edeneb. Eelmisel korral võeti ainult kolm nulli ära.
 • Tõde olukorrast Valgevene tööturul...

  Töösoovijaid: 1 170 113
  Tööpakkumisi: 12 004
 • Ei tea, milline on Valgevene tööturu seis tegelikult, aga see number on pigem aja jooksul tehtud kasutajakontode hulk. Milline on internetipõhiste (ja selle konkreetse) tööportaalide penetratsioon Valgevene tööturul, on ka raske hinnata.
 • Valgevene majanduse kokkuvarisemine jätkub. Tööstusettevõtete kahjumid suurenevad.
  Analüüs: http://probusiness.by/statistics/1984-promyshlennost-v-glubokom-pike.html
 • kwinto
  Valgevene majanduse kokkuvarisemine jätkub. Tööstusettevõtete kahjumid suurenevad.
  Analüüs: http://probusiness.by/statistics/1984-promyshlennost-v-glubokom-pike.html


  Eriti ei imesta. Valgevene tööstus toodab iseenesest igasuguseid huvitavaid toormeid jms.
  Oleme korduvalt proovinud sealt osta erinevaid kaubagruppe. Kuid hinnad on alati sellised lajatatud, et lääne analoogid ka jaemüügis on oluliselt odavamad.
 • kwinto
  Liberaalsete vaadetega uus peaminister Valgevenel.
  https://naviny.by/article/20180818/1534597352-kto-takoy-novyy-premer-sergey-rumas-i-chego-ot-nego-zhdat


  p6nev, aga valge vene kohta p6nevam uudis on see, et kui varem sai lennukiga Minski lennates 5 päevase viisa siis nüüd saab juba 30 päevase!
  Keegi v6iks rääkida, kuidas Batjal 6nnestub zonglöörida Putja ja läänevahet.
 • Kenkyusha

  Keegi v6iks rääkida, kuidas Batjal 6nnestub zonglöörida Putja ja läänevahet.


  Külma sõja ajal oli see kolmanda maailma riikide diktaatorite rahvussport.
  Osad olid selles edukamad, osad vähem tulemuslikud. Meenub, et Egiptus oli vist see riik, kes sai mõlemalt poolelt kõiksugu tehnoloogiat ja investeeringuabi - ehitati hüdroelektrijaamu ja mida veel. Mõlemale poolele jagati ähmaseid lubadusi ja mängiti topeltmängu.
  Batja lihtsalt on ajaloost õppinud.
 • Huvitav, et Valgevene saab nii Putinilst kui ka Läänelt sama aegselt... Kas mingi loogika ka sellel?
 • Kenkyusha
  Huvitav, et Valgevene saab nii Putinilst kui ka Läänelt sama aegselt... Kas mingi loogika ka sellel?


  Batka mitmesuunaline poliitika.
 • Huvitav on näha kas Putin tekkinud segaduses kuidagi olukorda ära kasutab ning mingi lükke teeb. Uus sobivam juht või vana nurka suruda ja kuuletuma panna? Või liitriik ikkagi ära vormistada? Kõige maailmas toimuva taustal on aeg ju sobiv
 • Madis89
  Huvitav on näha kas Putin tekkinud segaduses kuidagi olukorda ära kasutab ning mingi lükke teeb. Uus sobivam juht või vana nurka suruda ja kuuletuma panna? Või liitriik ikkagi ära vormistada? Kõige maailmas toimuva taustal on aeg ju sobiv


  Varasemalt vist* Batja ei tahtnud väga seda liitriigi ideed, aga nüüd kui enam valikut pole et saada squished oma rahva või Putini poolt siis ikka valib vast ikka viimase. Saab Mustamere äärde ilusa maja ja vanaduspõlve nautida.

  Kahju, et Läänel pole midagi vastu pakkuda.
 • Batjale algul meeldis see liitriigi idee küll, eeldusel, et temast saab liitriigi president.

  Tegelikult on ikka väga kriitiline hetk. Kui Valgevene rahvas võidab, siis on neil ees rasked aastad, tuleb teha reforme, mis siin tehti ära 25-30 a tagasi koos kaasnevate valudega. Seejuures pole ka teada, kes ikkagi liidriks saab ja mis plaanid tal on. Igasuguseid asju on kuulda olnud. (Nt raadios räägiti, et vastaskandidaadi vanglas istuv mees olevat oma sõpradele varem saatnud Putini pildiga uusaastakaarte).

  Kui Putin Valgevene üle võtab siis on ka meie julgeolek kehvemas seisus kui enne. Valgevenelastest ka muidugi kahju.
 • Valgevenelased on peaaegu et ainus slaavi rahvas, kellele väga meeldib puhtus ja kord ja seda mitte ainult pealinna paraadtänaval vaid ka mujal. Võiks peaaegu öelda, et slaavi sakslased . Kõik,kes Valgevenes on ringi käinud räägivad,et justkui polekski slaavi maa, nad pole rikkad, luksust ja sära pole, kuid kõik on puhas ja korras isegi paremini kui meil Eestis .

  Kuid vaevalt, et Putin lubab sündida Maidan nr.2 oma piiridel . Valgevene muidugi ei oma nii tohutut tähtsust Venemaa jaoks kui Ukraina, kuid Kremlile on jäänud nii vähe liitlasi, et neid tuleb hoida . Batka on vähemalt avalikkuse ees olnud üsna jäärapäine suhtlemises Kremliga, kuid kes ütleb, et see pole näitemäng, et oma populaarsust kodumaal üleval hoida ?

  Teine suur erinevus Maidanist on see, et USA on seekord passiivne pealtvaataja ja Trumpi valitsus erinevalt Obamast ei taha sekkuda mingi vähetähtsa Euroopa väikeriigi tegemistesse . Valimiste aasta, Trumpil on muidki palju tähtsamaid probleeme .

  Pole oodata, et USA välisministri asetäitja Euroopa asjades hakkaks USA Valgevene suursaadikuga arutama Valgevene tulevase valitsuse koosseisu, et kes sinna kõlbab ja kes mitte (see Nulandi telefonikõne lekkis ajal kui Janukovitš oli veel täiesti ametis Kiievis ) ja takkatraavi sõidaks Minski demonstrantidele pontsikuid jagama ja USA toetust kinnitama. Batka ei lasekski teda sinna ja üldse tundub olevat kõvem pähkel kui üdini korrumpeerunud ja nõrk Janku .

  ma pakun ,et Lukašenka säilitab oma positsiooni, kuid peab tegema Kremile toetuse eest olulisi järleleandmisi ja ajama tulevikus hoopis leplikumat poliitikat . Näiteks Valgevene peab ostma naftat hoopis kallima hinnaga kui praegu, lubama uusi Venemaa sõjabaase Valgevene territooriumile, osalema tegelikult Venemaa toiduboikotis, mitte ostma sisse Euroopa toitu ja seda ümber pakendades müüma tollivabalt Venemaale kui enda toodangut . Küllap on ka teisi asju,mida Putin soovib Valgevenelt saada
 • Eesti meediat pisteliselt jälgides tekib mulje, et olgu Valgevene enda, selle rahva ja sm Lukašenkoga kuidas parajasti on, enim võidab toimuvast hoopis Sardell, kes kolikambrist leitud, tolmust puhtaks klopitud ja rambivalgusse lükatud "ekspert-arvamusliidrina" särab nagu priske päike ning jagab üliväärtuslikke hinnaguid paremale ja vasakule.
 • Kogu kurbloolisus on aga see, et puutin sööb neid brüsseli sardelle hommikueineks.
 • stagna

  ma pakun ,et Lukašenka säilitab oma positsiooni, kuid peab tegema Kremile toetuse eest olulisi järleleandmisi ja ajama tulevikus hoopis leplikumat poliitikat . Näiteks Valgevene peab ostma naftat hoopis kallima hinnaga kui praegu, lubama uusi Venemaa sõjabaase Valgevene territooriumile, osalema tegelikult Venemaa toiduboikotis, mitte ostma sisse Euroopa toitu ja seda ümber pakendades müüma tollivabalt Venemaale kui enda toodangut . Küllap on ka teisi asju,mida Putin soovib Valgevenelt saada


  Jah, aga kuidas säilitab oma positsiooni? Ilma Vene okupatsioonita tundub see üpris võimatu. Rahva hulgas on toetus suurusjärgu võrra madalam kui vastasrinnal. Inerts on sees, tunnetatakse oma jõudu, vägivald (peksmised, piinamised) on üles ärritanud, enam ei tohi peatuda. Opositsioonil pole kahjuks selgeid liidreid. Ma siiski ennustaks, et järgmisel pühapäeval ei viibi kodanik Lukašenka enam Valgevene territooriumil.

  Aga palju sõltub Putinist. Eriti otsusekindel ta ei ole - 20 aastaga on sisuliselt ainult Krimmi kätte saanud. 2014. oli võimalus võtta pool Ukrainat suhteliselt kerge vaevaga aga lõi vedelaks.

  Aga kõik on võimalik. Huvitavad ajad, paraku ka ohtlikud.

 • Mulle hakkab ta nii oma soengu, näoilme, oleku kui juba ka retoorikaga järjest rohkem Trumpi meenutama, viskab analoogselt ka juba tugevalt segast sisse oma tekstides kuigi nii infantiilne veel pole.

  Ühtlasi sobib siia hästi Minski bändi Molchat Doma lugu Я Не Коммунист

  https://www.youtube.com/watch?v=NHmm-ooEEfQ
 • Stealth
  Mulle meenutab taoline plärtsumine ühte teist ideoloogiat


  Nägin seda miitingut. Ilmselgelt oli osa rahvast (pool)sunniviisiliselt kohale toodud - paljud ei tõstnud kätt ega plaksutanud entusiastlikult siis kui stsenaarium ette nägi, mõnedki peitsid end piinlikkusest mustade prillide taha.

  Aga eks me ole sellist tsirkust juba näinud ka.

 • [quote=mykoloog]Mulle hakkab ta nii oma soengu, näoilme, oleku kui juba ka retoorikaga järjest rohkem Trumpi meenutama,./quote]

  Soeng on erakordselt sarnane :)

 • [quote=Vanaema]
  mykoloog
  Mulle hakkab ta nii oma soengu, näoilme, oleku kui juba ka retoorikaga järjest rohkem Trumpi meenutama,./quote]

  Soeng on erakordselt sarnane :)  No päris sama vist ei ole jah, kuigi tehniliselt võttes on mõlema puhul tegemist comb-over'iga, mõlemal on see täiesti naeruväärne ja mõlemal on sonks osa hiiglaslikust egost - alfaisane ei saa ju kiilakas olla. Seos tekkis vist küll nendest kaadritest kus tuul nii ühel kui teisel suurmehel juukseid laiali pillutab.
 • Palju normaalsem soeng ja loomulikum. Kui need kaela peal salgud kah lühemaks lõigata, on peaaegu inimlik  Batka näeb ka normaalsem välja mida vähem tal neid karvu on pealae peal keerutatud  Kui sul on selline hulk võimu käes ( batkal oma riigis ilmselt suhteliselt rohkem veel kui onu Donaldil oma riigis ) ja suht noored naised kah veel, siis tõesti ei ole vaja väriseda selle kiilaka pärast ja end lolliks teha selle peitmisel .
 • IMHO on Valgevene häda selles, et opossitsioonil (pun intended) puudub selge programm: "kuhu edasi, mis edasi".
  Kogu ideoloogia on üles ehitatud tarindile: "Peaasi, et "batjat" enam ei ole, eks siis näe." Sihukese "programmiga" just kaugele rallit ei sõida. Kogu tsirkus meenutab vägisi ühte raamatut (tisteerin mälu järgi)
  "Ja edasi?" nõudis Rändur.
  "Edasi, nad saavad aru, et neid rõhutakse ja tõusevad üles," vastas Mak.
  "Kes need sul tõusevad? KUHU nad tõusevad?" ohkas Rändur väsinult.

  Noh, läheb täide "idioodi unistus" nagu ütles Ostap Bender. Kukutavad oma batka ja edasi...
  Mis edasi saab, sellest ei paista mitte kellegi mingit selget arusaama olema. Majandus on ikka niisama käpuli. Valgevene positsioon teljel ida-lääs ikka niisama ebaselge. Mingit imet mis päästaks, kah kusagilt ei paista.
  No saab opositsioon oma tahtmise, oletame. Poole aasta pärast on nad niisama vihatud kui batka praegu.
  Mis Ukrainas juhtus. Kukutas opositsioon "pahad"? Kukutas? Mida saavutati?
 • Lukašenka peaks Eestist advokaadi võtma.
  Sellise tühistamiskampaaniaga ei tohi ikka inimest silla alla elama sundida.
 • Offf, "Arabella, mereröövli tütar" - situatsioon teiste sõnadega ("Adalbert, paks koer, kohvi moosiga pealikule!")? :)
 • Offf
  IMHO on Valgevene häda selles, et opossitsioonil (pun intended) puudub selge programm: "kuhu edasi, mis edasi".
  Kogu ideoloogia on üles ehitatud tarindile: "Peaasi, et "batjat" enam ei ole, eks siis näe." Sihukese "programmiga" just kaugele rallit ei sõida. Kogu tsirkus meenutab vägisi ühte raamatut (tisteerin mälu järgi)
  "Ja edasi?" nõudis Rändur.
  "Edasi, nad saavad aru, et neid rõhutakse ja tõusevad üles," vastas Mak.
  "Kes need sul tõusevad? KUHU nad tõusevad?" ohkas Rändur väsinult.

  Noh, läheb täide "idioodi unistus" nagu ütles Ostap Bender. Kukutavad oma batka ja edasi...
  Mis edasi saab, sellest ei paista mitte kellegi mingit selget arusaama olema. Majandus on ikka niisama käpuli. Valgevene positsioon teljel ida-lääs ikka niisama ebaselge. Mingit imet mis päästaks, kah kusagilt ei paista.
  No saab opositsioon oma tahtmise, oletame. Poole aasta pärast on nad niisama vihatud kui batka praegu.
  Mis Ukrainas juhtus. Kukutas opositsioon "pahad"? Kukutas? Mida saavutati?

  Kõik õige, aga see juhtub varem või hiljem igal juhul. Mida rutem batka stagnatsioon lõpeb, seda varem saab hakata normaalset riiki ehitama. Jah, selle käigus tehakse palju vigu ja "süüakse oma maa parimaid poegi". Aga parem õudne lõpp, kui lõputu õudus.
 • Valgevene põhihäda on tema totaalne majanduslik sõltuvus Venemaast . Isegi kui õnnestuks batka ja tema kaaskond kõrvaldada, ei kao see kuhugi . Ja keegi Euroopast ei tõtta sinna tassima suuri raha pungil kotte kümnete miljardite eurodega, et valgevenelasi sellega õnnitleda demokraatliku riigi alustamise puhul ja et moderniseerida kogu sovetihõnguline tööstus ja põllumajandus.

  Ja peab ütlema, et seni on Valgevenel õnnestunud lüpsta oma erisuhet Venemaaga hoopis paremini kui Ukrainal enne Maidani või teistel endise N. Liidu vabariikidel . Valgevene ei ole kõige vaesem endise N.Liidu vabariik ja pole isegi lähedal sellele . Ta on elaniku kohta jõukam kui Moldova , Gruusia ja Armeenia ning palju jõukam kui Ukraina. Nii et kui valgevenelased vaatavad oma naabrite elu,siis näevad, et jah EU liikmeil Poolas, Lätis ja Leedus on see materiaalselt parem, samas Ukrainas palju halvem.

  Demokraatia ja sõnavabadus on toredad asjad, kuid ei kõlba süüa, selga panna ning tuba kütta ja bensiinipaaki kallata seda kah ei saa. Samas hellitada lootust,et uus, demokraatlik Valgevene, mis on pürgimas Euroopa Liitu ja võib-olla ka NATO-sse säilitaks oma rahaliselt väga kasuliku erisuhte Venemaaga, pole võimalik .

  Nii et puhtpraktilisele probleemile, et kuidas üldse batkast ja tema arvukast kamariljast lahti saada lisandub veel eksistentsiaalne probleem, et kas Valgevene rahvas on valmis taluma neid suuri majanduslikke raskusi, mis teda paratamatult ootavad kui end Venemaa küljest lahti haagitakse ja kogu sovetlik majandus tuleb ümber korraldada turumajanduse printsiipidele ja põhjalikult moderniseerida . Isegi Eestis toimus see väga valuliselt ja ometi saime meie palju abi Läänest. Valgevenes saab olema veelgi valusam ja veel pikema aja jooksul. Nii ehk naa, kas batkaga edasi või ilma temata, saab neil väga raske olema .

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon