Ukraina - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ukraina

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kes muretses siin, et venelased ikkagi võitmas ja nii, siis siin pildil rindejoone muutused viimase kuu aja jooksul (ukrainlaste võetud alad kollasega, venelaste võetud alad lillaga):


    Suurem pilt lingil.

    Allikas lingil.
  • "momentum"
    Kieli instituut on hakanud Ukraina abi andmist jälgima: Who is helping Ukraine? A new database makes international aid comparable

    Ukraina teemalise materjali peakaust asub siin

    Andmeid hakkab edaspidi nägema siin.
    Loodetavasti hakkavad ka uuenema, sest praegu on andmed ainult esimese nelja sõjanädala kohta, ehk 24.02 - 27.03.2022.
    Selle hekte seisuga oli Eesti per capita kõige suurem panustaja.


    Kieli Instituudi andmetel (16.06 update, mis katab perioodi 24.01 - 07.06.2022) on Eesti per capita jätkuvalt kõige suurem panustaja.

  • Ukraina kaitseministri sõnul on Saksamaa saadetud iseliikuvad haubitsad PzH 2000 Ukrainas kohal nüüd ja valmis vantidele säru andma



    Sümboolne oleks anda esimene kogupauk 22. juunil :)
  • ... ja sügiseks võiks binoklitest Moskva torne ja puutini välkuvaid päkkasid näha olla.
  • "Henno Viires"
    Ukraina kaitseministri sõnul on Saksamaa saadetud iseliikuvad haubitsad PzH 2000 Ukrainas kohal nüüd ja valmis vantidele säru andma



    Sümboolne oleks anda esimene kogupauk 22. juunil :)


    Palju neid oligi? 7 tk, abiks ikka.
  • Õnneks on asi kaugel vaid seitsmest suurtükist. Kes tahab, see tõlgib ise siit: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/krieg-in-der-ukraine/lieferungen-ukraine-2054514. Mh nt 30 MRAPi, Mig-29 varuosi jne on juba üle antud.

    Lisaks lubab Slovakkia 12 lennukit MIG-29 ja Sloveenia andis just üle 35 IFV-d, mia on võrreldavad BMP-1ga.
  • There is information that Ukraine will receive a full-fledged PzH 2000 division with 12 SPH – 7 from Germany and another 5 from the Netherlands.
  • "krista"
    SideKick,
    jah, nii on….
    aga kuidas selleni jõuda?
    Mida tegema peaks, et Ukrainat aidata vastu pidada ja et nad saaks ka vastupealetungidele minna?
    Mida peaks tegema, et see sõda lõputult venima ei jääks ja et me ei peaks ootama millal Venemaa oma viimase moonani on tühjaks jooksnud? Selle sõja venimine pole mitte kellelegi kasulik, mitte kellelegi!
    Meile valmistab see muidugi ebamugavust, aga ukrainlaste kannatustega pole see isegi võrreldav. Seal toimuv on täiesti mõistusevastane.

    Igaüks leiab kahtlemata oma viisi, kuidas Ukrainat aidata. Tegelikult ei olegi mitte see nii tähtis, kuidas aidata, vaid et aitamisest ära ei väsiks. See on kõige keerulisem, aga ka kõige olulisem, et ei tekiks sõjatüdimus ega -väsimus, vaid jaksaks panustada kuni lõpuni.

    Ise annetan kümnendiku oma palgast iga kuu Ukraina heaks. Iga kuu, ilma eranditeta. See on päris raske, kui sõda käib neljandat kuud ja lõppu ei paista, aga see on see, mida mina saan teha. Igaühe jaoks on see summa loomulikult erinev vastavalt võimalustele, aga tähtis on mitte ära väsida. Muud ma soovitada ei oska.

  • "Velikij"
    Ise annetan kümnendiku oma palgast iga kuu Ukraina heaks. Iga kuu, ilma eranditeta. See on päris raske, kui sõda käib neljandat kuud ja lõppu ei paista, aga see on see, mida mina saan teha. Igaühe jaoks on see summa loomulikult erinev vastavalt võimalustele, aga tähtis on mitte ära väsida. Muud ma soovitada ei oska.

    Müts maha ning sügav kummardus!
    Mina päris nii suure protsendiga esineda ei saa aga teen oma võimaluste piires kõik, et ukraina militaarmeedikud paremini varustatud saaksid. Lisaks muuud pudi-padi..

  • UA sai siis veepinna lähedal lendavate Harpoon rakettidega pihta a) sellele pildi põhjal suht värskele puksiirile:
    Spasatel Vasiliy Bekh, a Russian naval tugboat, was delivering weapons & personnel to Snake (aka Zmiinyi) Island when it was struck last Friday. The vessel had a Tor-M2MK anti-aircraft missile system on board but it was not clear if it was being transported to the Russian-controlled island or whether it was acting as an air defence for the tug.
    b) Ussisaarele endale ja c) miskitele platvormidele:
    ...gas drilling rigs that were seized by Russia in 2014. At least 1 rig was severely damaged and the Russian Black Sea Fleet said it was conducting a rescue operation. The rigs housed security and intel units of the Black Sea Fleet. Each rig had surface + underwater surveillance equipment, said The Centre for Defence Strategies, a UA think tank.

    The UK MoD said: “Ukrainian coastal defence capability has largely neutralised Russia’s ability to establish sea control and project maritime force in the northwestern Black Sea. This has undermined Russia’s original ops design for the invasion, which involved holding the Odesa region at risk from the sea.”
  • "Velikij"

    Igaüks leiab kahtlemata oma viisi, kuidas Ukrainat aidata. Tegelikult ei olegi mitte see nii tähtis, kuidas aidata, vaid et aitamisest ära ei väsiks. See on kõige keerulisem, aga ka kõige olulisem, et ei tekiks sõjatüdimus ega -väsimus, vaid jaksaks panustada kuni lõpuni.

    Ise annetan kümnendiku oma palgast iga kuu Ukraina heaks. Iga kuu, ilma eranditeta./.../

    Minu lugupidamine. Pean omalt poolt tunnistama, et sõja algfaasis annetasin palju rohkem ja nüüd hakkab juba ära vajuma. Tuleb uuesti reele hüpata. Olen annetanud erinevatele MTÜ-dele, nt Slava Ukraini, Mondo ja veel mitmed. Eks igaüks leiab oma kanalid, kuhu peab parimaks oma toetus anda, kuid kas tohib küsida, kuhu ise oled panustanud ja kas on häid soovitusi?

    Ainuke, kellele ma enam ei anneta on Punane Rist, ignoreerisin ühe korra kõhutunnet, et see ei ole ilmselt parim koht annetamiseks ja hiljem sain ka kinnitust arvamusele, et selle organisatsiooniga pole kõik korras.
  • Kui juba jutt toetamisele läks, siis siia sellel teemal üks väike uudis. Novaya Gazeta toimetaja Dmitry Muratovi 2021.a Nobeli preemia auraha läks esmaspäeval oksjonil kaubaks rekordilise 103,5 milj USD-ga. Muratov annetab kogu oksjoni tulu UNICEF kaudu Ukraina sõjas kannatanud laste toetamiseks. Oksjoni tulemus ületas kordades varasemate sarnaste oksjonite tulemuse: eelmine oksjoni rekord Nobeli preemia auraha eest oli 5 milj USD.

    Allikas: Reuters https://www.reuters.com/world/russian-nobel-peace-laureate-muratov-sells-medal-104-mln-aid-ukraine-children-2022-06-21/
  • "Kevad"
    "Velikij"

    Igaüks leiab kahtlemata oma viisi, kuidas Ukrainat aidata. Tegelikult ei olegi mitte see nii tähtis, kuidas aidata, vaid et aitamisest ära ei väsiks. See on kõige keerulisem, aga ka kõige olulisem, et ei tekiks sõjatüdimus ega -väsimus, vaid jaksaks panustada kuni lõpuni.

    Ise annetan kümnendiku oma palgast iga kuu Ukraina heaks. Iga kuu, ilma eranditeta./.../

    ... Olen annetanud erinevatele MTÜ-dele, nt Slava Ukraini, Mondo ja veel mitmed. Eks igaüks leiab oma kanalid, kuhu peab parimaks oma toetus anda, kuid kas tohib küsida, kuhu ise oled panustanud ja kas on häid soovitusi?

    Mina kasutan annetamiseks Riigikaitse Edendamise Sihtasutust https://www.koda.ee/et/ukraina. Tundub, et siiani on abi asja ette läinud, aga kindlasti ei oska ega soovi ma maha teha teisi abiorganisatsioone. Kel nendega praktilisi kogemusi, võiks siin teada anda.

  • "niin"
    Kui juba jutt toetamisele läks, siis siia sellel teemal üks väike uudis. Novaya Gazeta toimetaja Dmitry Muratovi 2021.a Nobeli preemia auraha läks esmaspäeval oksjonil kaubaks rekordilise 103,5 milj USD-ga. Muratov annetab kogu oksjoni tulu UNICEF kaudu Ukraina sõjas kannatanud laste toetamiseks. Oksjoni tulemus ületas kordades varasemate sarnaste oksjonite tulemuse: eelmine oksjoni rekord Nobeli preemia auraha eest oli 5 milj USD.

    Allikas: Reuters https://www.reuters.com/world/russian-nobel-peace-laureate-muratov-sells-medal-104-mln-aid-ukraine-children-2022-06-21/

    Kas enamus või väga suur osa sellest rahast läheb hädaabifondi UNICEF kui organisatsiooni ja muude seotud organisatsioonide endi ülalpidamiseks. Sama kehtib ka Punase Risti organisatsioonile annetamise puhul.
  • At UNICEF, only 2.9% of our expenses go to admin costs and 8% go to paying for fundraising. This means that more than 89% of our expenses are set aside for on-the-ground work.

    Aga OK, ttrust kindlalt teab paremini, sest ta luges viis aastat tagasi mingi meemi pealt vastupidist infot.
  • "invictus"
    At UNICEF, only 2.9% of our expenses go to admin costs and 8% go to paying for fundraising. This means that more than 89% of our expenses are set aside for on-the-ground work.

    Aga OK, ttrust kindlalt teab paremini, sest ta luges viis aastat tagasi mingi meemi pealt vastupidist infot.

    Mulle väitis ka mees vene keeles telefonis, et kui ma viin sularaha naaberlinna prügikasti peale, siis saan nädala pärast topelt tagasi...

    Ma tahan öelda, et su tekst on UNICEF-i enda lehelt.

    Ma tunnen inimesi, kes on kohapeal tööd teinud, Aafrikas, Lähis-Idas jne, ja nende jutu järgi jõuab lõpuks iimesteni seal ikka suht väike osa, eriti just lääneriikide riiklikust abist ja teatud suuremate organisatsioonide kaudu annetatud rahast.

    Soovitan annetada oragnisatsiooni kaudu, kellega on isiklikud sidemed. Minu jaoks Eestis näiteks Mondo. Ka seal on veidike raiskamist, aga vähemalt mitte pahatahtlikku või korruptiivset :)
  • Paar linki ka kiirest otsingust:

    https://www.reuters.com/article/us-usa-aid-investigation-idUSKCN0Y22AU

    https://hir.harvard.edu/where-that-used-teddy-bear-really-goes-corruption-and-inefficiency-in-humanitarian-aid/

    https://blogs.lse.ac.uk/africaatlse/2021/05/11/how-research-informed-reform-ugandan-refugee-camp-aid-food-systems/

    See Uganda case on ses suhtes huvitav, et ma olen ise suhelnud inimesega, kes käis seal mõned aastad tagasi ühte konkreetset rahakasutamise aspekti auditeerimas kui ÜRO-ga seotult asja uuriti. Põhimõte oli seal see, et enamus raha läks vasakule. Suur osa näiteks konverteerus tagasi Euroopa kinnisvaraks. Talle pakuti ka isiklikult muinasjutulisi (seitsmekohalisi) summasid, et ta võltsiks oma aruannet ja sealne igavene ajutine põgenikelaager sellisel kujul alles püsiks.
  • "invictus"
    At UNICEF, only 2.9% of our expenses go to admin costs and 8% go to paying for fundraising. This means that more than 89% of our expenses are set aside for on-the-ground work.

    Aga OK, ttrust kindlalt teab paremini, sest ta luges viis aastat tagasi mingi meemi pealt vastupidist infot.

    M.O.T.T.
  • "raulir"
    Paar linki ka kiirest otsingust:

    https://www.reuters.com/article/us-usa-aid-investigation-idUSKCN0Y22AU

    https://hir.harvard.edu/where-that-used-teddy-bear-really-goes-corruption-and-inefficiency-in-humanitarian-aid/

    https://blogs.lse.ac.uk/africaatlse/2021/05/11/how-research-informed-reform-ugandan-refugee-camp-aid-food-systems/

    See Uganda case on ses suhtes huvitav, et ma olen ise suhelnud inimesega, kes käis seal mõned aastad tagasi ühte konkreetset rahakasutamise aspekti auditeerimas kui ÜRO-ga seotult asja uuriti. Põhimõte oli seal see, et enamus raha läks vasakule. Suur osa näiteks konverteerus tagasi Euroopa kinnisvaraks. Talle pakuti ka isiklikult muinasjutulisi (seitsmekohalisi) summasid, et ta võltsiks oma aruannet ja sealne igavene ajutine põgenikelaager sellisel kujul alles püsiks.


    See on ju täiesti teine teema, millest sa räägid. Algne väide oli, et raha läheb UNICEF kui organisatsiooni ja muude seotud organisatsioonide endi ülalpidamiseks, st bürokraatide palkadeks ja kontoriteks sisuliselt. Küsimus sellest, et kas kohapeal Aafrikas varastatakse, siis selle jaoks ei pea olema suurem Sherlock, et järeldada, et jah, ilmselgelt ja ilmselt kõigis organisatsioonides. Selle pinnalt ei saa järeldada ju, et 100 miljonist Ukraina jaoks annetatud rahast läheks nüüd suurem osa UNICEFi kui organisatsiooni üleval pidamiseks.

    PS! Ukrainas varastatakse ka. Igast asju varastatakse, sh meie annetusi. Shit happens, võiks mitte, see ei tähenda, et me võiks mitte annetada.
  • Annetades Vaba Ukraina drooni kontole, saadavad nad Ukrainasse droone, kuhu paigaldavad kohalikud nobenäpud päästemehhanismi, mis laseb käskluse peale väikese pakikese lahti. Esimest videot näeb nende FB lehelt.
  • "invictus"
    "raulir"
    Paar linki ka kiirest otsingust:

    https://www.reuters.com/article/us-usa-aid-investigation-idUSKCN0Y22AU

    https://hir.harvard.edu/where-that-used-teddy-bear-really-goes-corruption-and-inefficiency-in-humanitarian-aid/

    https://blogs.lse.ac.uk/africaatlse/2021/05/11/how-research-informed-reform-ugandan-refugee-camp-aid-food-systems/

    See Uganda case on ses suhtes huvitav, et ma olen ise suhelnud inimesega, kes käis seal mõned aastad tagasi ühte konkreetset rahakasutamise aspekti auditeerimas kui ÜRO-ga seotult asja uuriti. Põhimõte oli seal see, et enamus raha läks vasakule. Suur osa näiteks konverteerus tagasi Euroopa kinnisvaraks. Talle pakuti ka isiklikult muinasjutulisi (seitsmekohalisi) summasid, et ta võltsiks oma aruannet ja sealne igavene ajutine põgenikelaager sellisel kujul alles püsiks.


    See on ju täiesti teine teema, millest sa räägid. Algne väide oli, et raha läheb UNICEF kui organisatsiooni ja muude seotud organisatsioonide endi ülalpidamiseks, st bürokraatide palkadeks ja kontoriteks sisuliselt. Küsimus sellest, et kas kohapeal Aafrikas varastatakse, siis selle jaoks ei pea olema suurem Sherlock, et järeldada, et jah, ilmselgelt ja ilmselt kõigis organisatsioonides. Selle pinnalt ei saa järeldada ju, et 100 miljonist Ukraina jaoks annetatud rahast läheks nüüd suurem osa UNICEFi kui organisatsiooni üleval pidamiseks.

    PS! Ukrainas varastatakse ka. Igast asju varastatakse, sh meie annetusi. Shit happens, võiks mitte, see ei tähenda, et me võiks mitte annetada.

    Probleem on selles, et needsamad organisatsioonide töötajad osalevad selles korruptsioonis.

    Jah, paberile nad kirjutavad, et 2,9% on nende kulud, aga jätavad kirjutamata, et suurusjärk suurem summa pestakse neile sealt mitteametlikult välja. Teist sama palju kohalikele asjapulkadele.

    Ehk siis mis vahet seal on, mida nad ise sinna paberile kirjutavad? Heategevusorganisatsiooni efektiivsust tuleb vaadata ikka abivajajani jõudnud raha osakaalu järgi. Mis ei jõua, on selle organisatsiooni kulu. Kui organisatsioon ei leia ilma kohapealse korruptsioonita võimalust aidata, siis ka see on nende probleem. See on nende süsteemi kadu.
  • Selline postituste jada tekitab järeldustunde, et kõik heategevusorganisatsioonid on täidetud alatute petturitega, kõik, nii on. Kas SOS lasteküla ja Savelife UA on lihtsalt hunnik riisujaid või tuleb neid igatahes alati kahtlustada?

    Kui see pole päris see, mida väita üritate, sooviks laia ja tasakaalustavamat, positiivselt argumenteerivamat kokkuvõtet nüüd ka, kui soovilugusid võtate
  • "jpedro"
    Selline postituste jada tekitab järeldustunde, et kõik heategevusorganisatsioonid on täidetud alatute petturitega. Kui see pole päris see, mida väita üritate, sooviks laia kokkuvõtet nüüd ka

    Mu kokkuvõte oli see, et annetage neile, keda paremini teate. Minu jaoks Eestis näiteks Mondo.

    Suured organisatsioonid on sageli täidetud oma suurte organisatsioonide probleemidega. Sa ei tea kunagi, mis neid inimesi seal sees motiveerib. Mittetulundussektori puhul pole ka omanikku, kes ora ps hoiaks.
  • https://www.youtube.com/watch?v=GdGA88Eo8vs

    Tiblakari selle viimase õhkulastud moonalao keskel ellu jäänud ja actionit filminud. Väidetavalt terve Luganski regiooni põhiladu
  • Keegi lennutas tiblastanis, rostovi oblastis kamikaze-drooni Ukrainas reeturiks peetava tüübi naftakompleksi:
    https://english.nv.ua/nation/airstrike-reported-at-oil-refinery-in-russia-s-rostov-oblast-ukraine-news-50251643.html
    PS. Yahoo! viitab sellele nv.ua lehele palju, vist peaks asjalik allikas olema...
  • "Kevad"
    "Velikij"

    Igaüks leiab kahtlemata oma viisi, kuidas Ukrainat aidata. Tegelikult ei olegi mitte see nii tähtis, kuidas aidata, vaid et aitamisest ära ei väsiks. See on kõige keerulisem, aga ka kõige olulisem, et ei tekiks sõjatüdimus ega -väsimus, vaid jaksaks panustada kuni lõpuni.

    Ise annetan kümnendiku oma palgast iga kuu Ukraina heaks. Iga kuu, ilma eranditeta./.../

    Minu lugupidamine. Pean omalt poolt tunnistama, et sõja algfaasis annetasin palju rohkem ja nüüd hakkab juba ära vajuma. Tuleb uuesti reele hüpata. Olen annetanud erinevatele MTÜ-dele, nt Slava Ukraini, Mondo ja veel mitmed. Eks igaüks leiab oma kanalid, kuhu peab parimaks oma toetus anda, kuid kas tohib küsida, kuhu ise oled panustanud ja kas on häid soovitusi?

    Ainuke, kellele ma enam ei anneta on Punane Rist, ignoreerisin ühe korra kõhutunnet, et see ei ole ilmselt parim koht annetamiseks ja hiljem sain ka kinnitust arvamusele, et selle organisatsiooniga pole kõik korras.


    Mondo ja Pagulasabiga ei ole ka kõik korras. Annetan ka, aga kunagi mitte nende kaudu.
  • Siinsetele pagulastele on ressursid eraldanud nii riik kui ka kohalikud omavalitsused ning Brüsselist küsitakse raha juurdegi. Hetkel on Ukrainas kohapeal sõjamehed ikka need kes kõige enim vajavad militaarvarustust ja meditsiinivarustust. On ju ka mitmetest artiklitest läbi käinud see info, kui vähe varustust Ukraina sõjameestel on, võrreldes vene sõjaväelaste varustusega, eriti veel võrreldes Kadõrovi vägedega.
  • "ttrust"
    Siinsetele pagulastele on ressursid eraldanud nii riik kui ka kohalikud omavalitsused ning Brüsselist küsitakse raha juurdegi. Hetkel on Ukrainas kohapeal sõjamehed ikka need kes kõige enim vajavad militaarvarustust ja meditsiinivarustust. On ju ka mitmetest artiklitest läbi käinud see info, kui vähe varustust Ukraina sõjameestel on, võrreldes vene sõjaväelaste varustusega, eriti veel võrreldes Kadõrovi vägedega.


    Kadõrovlastel pole raskerelvastust, puhtad riided ja natuke lahedat käsirelvastust + tiktok.
  • "luarvikluarvik"
    "ttrust"
    Siinsetele pagulastele on ressursid eraldanud nii riik kui ka kohalikud omavalitsused ning Brüsselist küsitakse raha juurdegi. Hetkel on Ukrainas kohapeal sõjamehed ikka need kes kõige enim vajavad militaarvarustust ja meditsiinivarustust. On ju ka mitmetest artiklitest läbi käinud see info, kui vähe varustust Ukraina sõjameestel on, võrreldes vene sõjaväelaste varustusega, eriti veel võrreldes Kadõrovi vägedega.


    Kadõrovlastel pole raskerelvastust, puhtad riided ja natuke lahedat käsirelvastust + tiktok.


    Venemaal kogutakse sõdurite toetuseks sokke, aluspükse jm elementaarseid asju. Sellega ma muidugi ei taha väita, et Ukraina sõdureid ei peaks toetama.
  • Arestovitš: ühest küljest on naljakas, et nad ründavad meid selliste üksustega, ja teiselt poolt on imelik, et see on meile probleem - võrdleb olukorda Luganski ollastis poksimatši 18 raundiga, kus vastaspooled tuiguvad, eriti lüüa ei jaksa ja "kallistavad".
    https://www.youtube.com/watch?v=yDjsYXrLeTE
  • "opex"
    Keegi lennutas tiblastanis, rostovi oblastis kamikaze-drooni Ukrainas reeturiks peetava tüübi naftakompleksi:
    https://english.nv.ua/nation/airstrike-reported-at-oil-refinery-in-russia-s-rostov-oblast-ukraine-news-50251643.html
    PS. Yahoo! viitab sellele nv.ua lehele palju, vist peaks asjalik allikas olema...

    Pidi olema venemaa lõuna-osa kõige suurem naftatöötlemiskompleks. Sai valmis 2009a. Asetseb venemaa-Ukraina piiri lähedal.
    -- https://twitter.com/UAWeapons/status/1539520241906159616
    -- Link Google kaardil.
  • Annaks taevas et selliseid rünnakuid suudaks Ukraina venemaa vastu palju-palju rohkem sooritada, kui see naftatöötlemiskompleksi põlema panek. Või siis keset merd paiknevate naftapuurtornide vastane rünnak.
    See on ainus viis kuidas venemaad mõtlema panna.
  • "opex"
    Reeturi palk? Pomm autos. https://twitter.com/EuromaidanPR/status/1540241327807500290

    Nii armas pommiplavhatuses surnud ametnik, seina peal lenini pilt:



    Rest in pieces.
  • "Earlier, #LNR air defense system did THIS. Take me home country roads. Pretty sure that's not how it's supposed to work."
    https://mobile.twitter.com/CanadianUkrain1/status/1540166689102434304
  • "stefan"
    "Earlier, #LNR air defense system did THIS. Take me home country roads. Pretty sure that's not how it's supposed to work."
    https://mobile.twitter.com/CanadianUkrain1/status/1540166689102434304

    Nende rakettide eduka tulistamise õppeks soovitati seda harjutusvideot: https://www.youtube.com/watch?v=XLg3hRxoiXs
  • Ukraina tõmbab väed ära Severodonetskist, et mitte kotti jääda. Linnast 80% purustatud, väike kuid sümboolselt oluline võit tiblale. Lysychansk järgmine sarnane lahing.

  • "ttrust"
    Annaks taevas et selliseid rünnakuid suudaks Ukraina venemaa vastu palju-palju rohkem sooritada, kui see naftatöötlemiskompleksi põlema panek. Või siis keset merd paiknevate naftapuurtornide vastane rünnak.
    See on ainus viis kuidas venemaad mõtlema panna.


    Selle Rostovi oblasti naftatöötlemiskompleksiga on selline imelik lugu, et ukrainlaste väitel neil nii kaugele ulatavat võimekus nagu ei ole. Saa nüüd aru.

    Peaasi et põleb. Nagu Valgevene opositsiooni uudistest korduvalt läbi jookseb: "jälle suitsetasid vales kohas"h.
  • "Vanaema"
    "ttrust"
    Annaks taevas et selliseid rünnakuid suudaks Ukraina venemaa vastu palju-palju rohkem sooritada, kui see naftatöötlemiskompleksi põlema panek. Või siis keset merd paiknevate naftapuurtornide vastane rünnak.
    See on ainus viis kuidas venemaad mõtlema panna.

    Selle Rostovi oblasti naftatöötlemiskompleksiga on selline imelik lugu, et ukrainlaste väitel neil nii kaugele ulatavat võimekus nagu ei ole. Saa nüüd aru.
    Peaasi et põleb. Nagu Valgevene opositsiooni uudistest korduvalt läbi jookseb: "jälle suitsetasid vales kohas"h.

    Ega hetkel polegi teada kes seda lennutas. Venemaa on suur ja lai ning venemaal on igasuguseid asju juhtunud väga erinevates piirkondades. Isegi üks instituut on korralikult maha põlenud, laibarida järel. Asi nüüd pole venemaal panna kokku droon koos lõhkeainega ja see sihtobjektile sutheliselt lähedalt pihta lennutada. Venemaa luurel on väga raske selliseid sisevaenlaseid üles leida.

    Küll aga võib droon heal juhul 100km lennata küll, nimelt see tehas olevat 100km kaugusel rindejoonest. Ja kamikaze-ülesandeid täitev droon see oli.

    Väga huvitav oleks nüüd teada, kaua see naftatöötlemiskompleks rivist väljas on, kuni see suudetakse ära parandada.
  • Saksamaa kaalub võimalust eksproprieerida Nordstream 2 torustiku Saksamaal paiknev osa, et seda kasutada LGN transpordiks. Allikas: https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Germany-Considers-Expropriating-Nord-Stream-2-For-LNG-Flows.html

    Eelmisel nädalal tõmbas Gazpromi Miller asus keerama gaasikaane ning tiivad laiali ja teatase, et "meie kaup - meie tingimused" Allikas: https://www.bbc.com/news/business-61830551 Ja tulemus? Samal päeval külastasid Kiievit Scholz, Makron ja Draghi ning kinnitasid vankumatut toetust Ukrainale. Draghi tegi avaldusi Venemaa poolt energiakandjate relvana kasutamise kohta. Euroopa Liit andis sellele nädalal Ukrainale kandidaatriigi staatuse.

    Milleri kõvatamine tekitas paratamatult jälle kord äratundmise, et naaberriigi juhtkond toimetab 90.-ndate aastate Peterburi kantide mentaliteedi tasemel - jõudemonstratsioon ja ražbor on neile ainukesed arusaadavad toimimismehhanismid. Saa nüüd aru, kas see on hästi või halvasti, aga selge on, et kui nad mingi juhuse läbi oleks eelmise aasta sügisel suhetes Euroopaga lähtunud Hiina tüüpi pikast vaatest ja filosoofiast ning oleks asunud Euroopa energiakriisi lahendama "pikaajalise usaldusväärse partnerina" tarnete suurendamise ja hinna allaasurumisega, siis täna oleks Ukraina ja Venemaa küsimuses Euroopa ühtsus palju väiksem. Tundub siiski, et hea on, et veel niigi läks.

    Kuna eelnev sobiks ka lõime "Venemaal läheb olukord aina halvemaks", siis vabandan ette vale lõime risustamise pärast, aga paratamatult on see tihedalt seotud ka Ukraina teemaga.
  • See tõesti päris kaval plaan, Mõlemad NS torud lähevad selle Greifswalder Oie laiu või saare juurest, enne seda või saksa piiri merre miski sildumiskoht, NS2 torule T-liitmik ja olemas.
  • Kui isegi inglise keelses Wikipedias on valed koordinaadid "Nord Stream 2" -le pandud, siis mida rääkida muust, kust kaudu see kulgeb?
  • "ttrust"
    Kui isegi inglise keelses Wikipedias on valed koordinaadid "Nord Stream 2" -le pandud, siis mida rääkida muust, kust kaudu see kulgeb?

    Kusjuures mõlemad koordinaadid on valed. Nii venemaa-poolne ots kui Saksamaa poolne ots. "Nord Stream 2" -e Saksamaa poolne ots on "Nord Stream" -le ("Nord Stream 1") päris lähedal, aga mitte piisavalt, et koordinaatidega sedasi mööda panna.
  • "ttrust"
    "ttrust"
    Kui isegi inglise keelses Wikipedias on valed koordinaadid "Nord Stream 2" -le pandud, siis mida rääkida muust, kust kaudu see kulgeb?

    Kusjuures mõlemad koordinaadid on valed. Nii venemaa-poolne ots kui Saksamaa poolne ots. "Nord Stream 2" -e Saksamaa poolne ots on "Nord Stream" -le ("Nord Stream 1") päris lähedal, aga mitte piisavalt, et koordinaatidega sedasi mööda panna.

    Parandsin koordinaadid inglisekeelses Wikipedias ära.
  • Twitteris päris palju uudiseid HIMARS rakettide löökidest. Eks selgub, kas sõda olulisel moel muutub.
  • Ukrainal on miski väga proffidest tehtud erisalk 'Šamaan', mis Hostomelis vandid vastu võttis ja nüüd venes palju neid müstilisi plahvatusi ja põlenguid korraldab.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon