E-residentsus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

E-residentsus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kopisin siia vabast teemast Henno posti algatuseks
    Henno Viires
    http://www.abc.net.au/7.30/content/2014/s4136006.htm

    See väärib kindlasti eraldi teemat, aga täna vist läks e-residentsuse projekt käima

    Hakkame siis jälgima - mis tempos 10 000 000 e-eestlast koguneb.

  • http://e-estonia.com/ on e-residentsuse taotlemiseks ja tutvustamiseks mõeldud leht
  • Mis väljamaalasel sellest kasu on?
    E-residentsusest?
    Odav jur isik - teed niks naks valmis? Keegi oskab äkki pointe välja tuua?
  • Ma pean oma rumalust tunnistama, aga ma ei saa selle kampaania poindist aru. Eriti mis sellest eestile kasu võiks tõusta?
    Välismaalasest saab ehk isegi aru, vaja raha kuskilt firma kaudu läbi pesta, teed mingi tankisti abil eesti firma 10 minutiga valmis.
  • õnneks siis ma ei ole ainuke, kes eriti kogu värgist aru ei saa. :)
    Pole mõtet siin miinuseid laduda - seletage parem ära. ´Võib-olla peaks ka e-residendiks hakkama?
  • Kuidas e-residentsus ja terrorismi- ja rahapesu tõkestamise seadused suhtestuvad? Pangad vist ei tohi lugupeetud e-residendile (näiteks) Süüriast arvet avada, teda esiteks füüsiliselt nägemata? Sellisel juhul on ka ettevõtte asutamine raske.
  • TNT
    Odav jur isik - teed niks naks valmis?
    Paljalt OÜ asutamine on UKs samuti elektrooniliselt tehtav ning ~10x odavam: https://www.gov.uk/register-a-company-online
    Meil OÜ asutamine ~185€, mis pole sellega võrreldes odav. Näiteks UKs võib leida sama raha eest teenusena asutamise + mingiks ajaks ka aadressi koos posti edastamisega (nn virtuaalkontro). Nt kohalike appide müüjate seas on see populaarne, kuid ma pole kursis, kui palju aega või paberimajandust jms sellega kaasneb.

  • Igal juhul on see reklaam Eestile ja tuleb mõistlikuma hinnaga kätte, kui klipp CNN-s. Kui Teie isiklikult sellest otsest kasu ei saa, siis ei saa öelda, et see on jama. Tõenäoliselt pole maailmas asja, millest kõik võidavad ja millega kõik on rahul. Teie ilmselt pole ka otsene sihtgrupp.
  • Hans Bert
    Igal juhul on see reklaam Eestile ja tuleb mõistlikuma hinnaga kätte, kui klipp CNN-s. Kui Teie isiklikult sellest otsest kasu ei saa, siis ei saa öelda, et see on jama. Tõenäoliselt pole maailmas asja, millest kõik võidavad ja millega kõik on rahul. Teie ilmselt pole ka otsene sihtgrupp.


    Aga siis võiks ju selgitada, kes on sihtgrupp ja mis kasu nemad ja riik sellest saavad.
  • skel
    Hans Bert
    Igal juhul on see reklaam Eestile ja tuleb mõistlikuma hinnaga kätte, kui klipp CNN-s. Kui Teie isiklikult sellest otsest kasu ei saa, siis ei saa öelda, et see on jama. Tõenäoliselt pole maailmas asja, millest kõik võidavad ja millega kõik on rahul. Teie ilmselt pole ka otsene sihtgrupp.


    Aga siis võiks ju selgitada, kes on sihtgrupp ja mis kasu nemad ja riik sellest saavad.

    aga vöibolla läheks Henno poolt postitatud lehele, seal on eraldi pdf lausa selle kohta.http://e-estonia.com/wp-content/uploads/2014/09/eResident_leaflet.pdf
  • Nullpointer
    TNT
    Odav jur isik - teed niks naks valmis?
    Paljalt OÜ asutamine on UKs samuti elektrooniliselt tehtav ning ~10x odavam: https://www.gov.uk/register-a-company-online
    Meil OÜ asutamine ~185€, mis pole sellega võrreldes odav. Näiteks UKs võib leida sama raha eest teenusena asutamise + mingiks ajaks ka aadressi koos posti edastamisega (nn virtuaalkontro). Nt kohalike appide müüjate seas on see populaarne, kuid ma pole kursis, kui palju aega või paberimajandust jms sellega kaasneb.



    Mul kulus UKs firma asutamiseks umbes 10 minutit. Peab olema kasutada kohalik postiaadress. Minimaalne osakapital on £1 isiklikku võlga. OÜ nimekontroll on automaatne.

    Eestis kulus netis 5 päeva, kuna miski tädi kuskil arvas, et hoolimata 3-tähelisest erinevusest kõlas esimene valitud nimi miski olemasolevaga liiga sarnaselt ja määrati uus taotluse läbivaatus nädala jooksul, mis aja mul rent juba jooksis :)

    Aruandlus ja maksuametnikud on ka naljanumber võrreldes Eestiga. Ma imestan, kuidas kohalikud suudavad selle olematu "bürokraatia" üle nii palju viriseda.
  • Huvitav, kas samad võimalused firma asutamiseks (nagu eelpool kirjeldatud UK?) on ka Hollandis? Keegi pole kursis?
    Pikemat aega tunne, et mul oleks Hollandi firmat vaja. Ilma naljata.
  • Sellise repliigi pillaks siinkohal, et minu arvates on "e-residentdus" äärmiselt ebaõnnestunud nimetus eelkõige selle terminoloogilise eksitavuse poolest. Oluliselt õigem ja asjakohasem oleks "mitteresidendi digitaalne identiteet" ja "mitteresidendi digitaalse identiteedi kaart".

    Probleem selles, et "e-residentsus" on olemuslikult sõnakujul, kust võib välja lugeda, nagu oleks siiski tegemist mingit "e-sorti" residentsusega (kõige residentsuse juurde kuuluvate kohustuste ja õigustega) - see tähendab, et ikkagi residentsusega selle sõna kõige üldisemas ja tavapärases mõttes, mida see aga käesoleval juhul oma sisu poolest mitte kuidagi ei ole.

    Taaskord on riigikogu ja valitsus tootnud juriidilist praaki eelkõige just õigusselguse seisukohalt ning president on selle jama tuimalt välja kuulutanud. Kurb juriidiline küündimatus... kuigi selle projekti sisuline mõte ja potentsiaal on iseenesest eeskujulikud.
  • UK-s firma asutamine on lihtne ja odav. Sellele firmale mitteresidendina pangakonto avamine on FUBAR
  • 28. aprilli Digitund: Virtuaalelanikud

    http://raadio1.ee/2014/04/28-aprilli-digitund-virtuaalelanikud/
    Eelmisel nädalal kiitis Vabariigi Valitsus heaks e-residentsuse kontseptsiooni, mille järgi hakkavad tulevikus saama ID-kaardi taolisi elektroonilisi isikutunnistusi ka välismaalased, et ka neil avaneks võimalus tarbida Eesti e-teenuseid. Ideest loodetakse suurt tõuget Eesti majandusele. Oleme kutsunud sellel teemal vestlemiseks appi advokaat Raino Paroni.
  • Nummi asi muidugi see ID-kaart, selle üle PEAB uhke olema.
    Just avastaisin, et täiesti lambist ei saa järsku kummaski kasutatavas brauseris ID kaarti kasutada, ühes ei saa üldse sisse, teises saab sisse küll aga allkirjastada ei saa. arvuti start menüüst on kadunud ID kaardi folder ja desktopilt shortcut ID-kaardi rakendusele. Mis muud kui uninstall ja uuesti tarkvara install. Kusjuures see ei ole esimene kord kui sellist pulli teeb.
  • mul käib see nii peaaegu iga kuu, kui oma arvete maksmise ette võtan.
  • Mobiil ID on palju töökindlam kui see kaartimajandus, meie SK ei jõua ilmselt kõigi OS ja brauserite uuendustega kaasas käia ja igast lihtsad ID uuendused ja serdid nõuavad tugevaid IT teadmisi. Moblaga pole miskeid probleeme.
  • Minu meelest on küll iD kaart töökindel. Kasutan seda põhimõtteliselt iga päev. Uuendusi tuleb jah teha, kuid see on ju ainult paar klahvi vajutust. Senini pole probleeme esinenud ja igal juhul on parem, kui pin kalkulaatorit või koodikaarte kaasas tassida.
    Mobiil ID on hetkel veel võõras asi aga kaalun ka selle tegemist.
  • mx77
    Nummi asi muidugi see ID-kaart, selle üle PEAB uhke olema.
    Just avastaisin, et täiesti lambist ei saa järsku kummaski kasutatavas brauseris ID kaarti kasutada, ühes ei saa üldse sisse, teises saab sisse küll aga allkirjastada ei saa. arvuti start menüüst on kadunud ID kaardi folder ja desktopilt shortcut ID-kaardi rakendusele. Mis muud kui uninstall ja uuesti tarkvara install. Kusjuures see ei ole esimene kord kui sellist pulli teeb.


    Neil on täitsa kontor olemas. Saab kohale minna ja torni anda.
  • TNT
    Mis väljamaalasel sellest kasu on?
    E-residentsusest?
    Odav jur isik - teed niks naks valmis? Keegi oskab äkki pointe välja tuua?


    Minu kogemuse põhjal on Eestis ilma füüsiliselt kuskil kohal käimata päris mugav tegutseda. Mujal maailmas sh UK see nii lihtne ei ole. Piisavalt stabiilse majanduskeskkonna juures võiks siin äri asutamine päris mõistlik olla.
    Maksusoodustuste teema tundub veidi kahtlane, sest kuigi e-residendid meie taristu- ja sotsiaalteenuseid ei tarbi oleks maksuerisus võrreldes residentidega otsene konkurentsieelis.
  • http://podcast.kuku.ee/2014/11/29/restart-2014-11-29/

    Viimane "Restardi" saade, Taavi Kotka jt pikem arutelu e-residentsuse teemal. Üht-teist saab selgemaks.
  • Aasta siis möödas. Sellest pidi E-Eesti edulugu tulema. Ja mida ma siis kuulen täna, aastaga vaid 7k e.residenti. Et mismõttes?
  • pahurik
    Aasta siis möödas. Sellest pidi E-Eesti edulugu tulema. Ja mida ma siis kuulen täna, aastaga vaid 7k e.residenti. Et mismõttes?

    2015 aasta eesmärgiks oligi 5000, see piir ületati nädalal 38.
    Live stats: https://app.cyfe.com/dashboards/195223/5587fe4e52036102283711615553

    Järgmise aasta target on juurde saada 10 000 e-residenti ja 1500 e-residentidega seotud firmat. (käesoleva aasta target oli 600 firmat). Muuseas, e-residendi ID-kaart hakkab 1. veebruarist senise 50 € asemel maksma 100 €.
  • ironman
    pahurik
    Aasta siis möödas. Sellest pidi E-Eesti edulugu tulema. Ja mida ma siis kuulen täna, aastaga vaid 7k e.residenti. Et mismõttes?

    2015 aasta eesmärgiks oligi 5000, see piir ületati nädalal 38.
    Live stats: https://app.cyfe.com/dashboards/195223/5587fe4e52036102283711615553

    Järgmise aasta target on 10 000 e-residenti ja 1500 seotud firmat. (käesoleva aasta firmade target 600 e-residentidega seotud firmat). Muuseas, e-residendi ID-kaart hakkab 1. veebruarist senise 50 € asemel maksma 100 €.

    ei ma saan aru, aga mis eesmärk on 5k või 10k maailma mastaabis.
  • pahurik

    ei ma saan aru, aga mis eesmärk on 5k või 10k maailma mastaabis.

    Miks nii pessimistlikult? Isegi hea tulemus arvestades pisikese Eesti tuntust ja e-residentsusega seotud teenuste vähesust (suur osa on alles tulemas). Pakun, et taotlejate hulk kasvab plahvatuslikult 2-3 aasta pärast, sõna levitavad ja promo teevad ka e-residendid ise (praegu on see puhtalt Eesti riigi õlgadel olnud + mõned uudised ja blogikirjutised). Ennustan, et 2017 aasta lõpuks on vähemalt 50 000 e-residenti.
  • 2025 target on ju 10 miljonit, et selles mõttes exp funktsioon
    2015 5k
    2016 10k
    2017 20k
    2018 40k
    2019 80k
    2020 160k
    2021 320k
    2022 640k
    2023 1280k
    2024 2560k
    2025 5120k
    2026 10240k
  • pahurik
    ironman
    pahurik
    Aasta siis möödas. Sellest pidi E-Eesti edulugu tulema. Ja mida ma siis kuulen täna, aastaga vaid 7k e.residenti. Et mismõttes?

    2015 aasta eesmärgiks oligi 5000, see piir ületati nädalal 38.
    Live stats: https://app.cyfe.com/dashboards/195223/5587fe4e52036102283711615553

    Järgmise aasta target on 10 000 e-residenti ja 1500 seotud firmat. (käesoleva aasta firmade target 600 e-residentidega seotud firmat). Muuseas, e-residendi ID-kaart hakkab 1. veebruarist senise 50 € asemel maksma 100 €.

    ei ma saan aru, aga mis eesmärk on 5k või 10k maailma mastaabis.



    No aga mis on üldse eesmärk? Jagada hästi palju plastikkaarte ja siis taguda vastu rindu ja rääkida, kui palju e-residente meil on VÕI anda võimalus suhelda e-kanalite kaudu riigiga neile mõnele tuhandele, kellel on:
    a) huvi selle e-residentsusega midagi peale plastiku imetlemise ka peale hakata
    b) soov ja huvi Eestisse kuidagi panustada... no... investeerida näiteks :)

    See pole päris Facebook, et kõigepealt kogume hästi palju kasutajaid, nii palju kui mahub, ja kui enam hästi ei mahu, siis mõtleme kuidas seda üritust enda kasuks tööle panna.
  • minumeelest vöiks selle pagulaste teema pealt üldse hakata mitte ainult e residentsust vaid päris residentust müüma.
    Miljonid ronivad üle EL piiri ilma mingi kontrollita, võtame siis ka osa sellest bisnesist ja müüme residentsust kopsaka summa eest, tasuta pagulased määritakse meile kaela niikuinii.
    Draax, ma siiani arvasin naiivselt, et meie eesmärk on e-teenuseid müüa, inimene saab kasutada ID pangas, dokumente allkirjastada jne,
    PS see kaart ei ole tasuta, seega FB vördlus on kohatu
  • pahurik, kuna kaardi eest peab maksma, siis on ju loogiline, et kaarti ei taotle see, kellel seda vaja pole, st. pole alust loota sadu tuhandeid soovijaid

    e-residentsus ei ole residentsus, neid kahte asja ei tohi segamini ajada
    e-teenuseid müüa? see on pigem avalik teenus, mitte äri.
  • Ühe e-residentsust ära kasutada sooviva USA äriühingu motivatsioon ja sammud:
    The purpose of moving Gratipay to Estonia would be to make it easier to convert to a worker-owned cooperative, because our workers are citizens of many different countries.

    https://github.com/gratipay/inside.gratipay.com/issues/438
  • Seletage siin vanainimesele ära üks lihtne asi:
    Mis kasu on riigil kodanikest ?e-residentidest? kes kunagi mingit maksu sulle ei maksa? Vhats te point?
    Ainult kulu!
    Või mis point on olla e-resident? OÜ osta? ok aga pankades arve avamine on tehtud nii keeruliseks, et hui sa seda avad EW distantsilt.
    Aga ok, ainuke point olla e-resident on osta odav OÜ ja kuskil x- kohas sellega miski kamm korda saata. Minu arust.
  • Noooo, ole nüüd, me saame ainult uhked olla kui väljendi "Nigerian letter scam" kõrvale tõuseb tuntud rah. vah. väljendiks "Estonian company scam".
  • Ma näen ühte konkreetset sihtgruppi küll - Piiteri ja Pihkva ettevõtjad, kel vaja tekitada oma ettevõtetele turvaline paralleelkeskkond Euroopa Liidus. Eesti ID-kaardiga on seda väga mugav kodust juhtida.
  • Ma ei saa aru, võib-olla mul on ka midagi kahe silma vahele jäänud, aga mis skeemi või loogika järgi need Eestis asutatud firmad makse ei maksa? Samamoodi nagu "pangad viivad kasumeid maksuvabalt välja"?

    Mulle isiklikult see idee Eestist kui EL-i Delaware'ist meeldib, üle pika aja on see üks selline investeering, millel on actually realistlik võimalus meid märgatavalt haljamale oksale upitada. Järelevalveks on meil Maksuamet ja muud struktuurid, neil tundub viimastel aastatel aega liiga laialt käes olevat, saavad oma energiat kasulikult rakendada.

    Mis puudutab "Eesti mainet maailmas" siis olgem ausad, mitte keegi ei tea mitte midagi mingist Eestist peale selle olemasolu fakti, seega pole nagu seda asja reaalselt olemas mille ära rikkumisega riskida :) Ma pole ausalt öeldes kunagi aru saanud, kust tuleb arvamus, et sajad miljonid välismaalased pidevalt jälgivad kõike Eestiga seonduvat kullipilguga. Stiilis et kui peaministril on midagi veidrat seljas või kui kuskil mingi kaabakas pokri topitakse, siis on "Eesti maine" kohe ohus, samas saatkond Second life'is ja ööpäevaringne Twitteris möllamine viib selle jälle enneolematutesse kõrgustesse :) Nigeeria tuntusega võrdlemine oleks minuarust ükskõik mis kontekstis suht suur samm edasi hetke olukorrast.
  • Mis makse sa maksad Eesti Wle kui elad portugalis , oled e-resident ja toimetad näiteks selle oüga Spainis?
    Iseasi , kas sind keegi jutule seal võtab.
    Ofkadega tavaliselt kaasnesid mingid aastamaksud ja muu selline bla-blaa. OÜ ei kaasne.
  • jesper

    Mulle isiklikult see idee Eestist kui EL-i Delaware'ist meeldib, üle pika aja on see üks selline investeering, millel on actually realistlik võimalus meid märgatavalt haljamale oksale upitada.


    Riigis, kus enamikel kohtunikel puudub võimekus majandusliku sisuga vaidlustest päriselt aru saada, never ever happening. Pluss see väike probleem, et kunagi ei tea, kustkohast järgmine maks selga visatakse. Minu teada pole ühegi Eesti PE fondi domicile Eestis. Nuff' said.

  • jesper
    Ma ei saa aru, võib-olla mul on ka midagi kahe silma vahele jäänud, aga mis skeemi või loogika järgi need Eestis asutatud firmad makse ei maksa? Samamoodi nagu "pangad viivad kasumeid maksuvabalt välja"?


    Aga mis skeemi või loogika järgi nad peaksid makse maksma, kui neil ühtegi füüsilist töötajat ei ole?
    Raha pööritatakse läbi firma, lõpuks antakse emaettevõttele kas laenu või esitab kuskil Kaimani saartel asuv emaettevõte arve nn. juhtimisteenuse eest ja dividendide väljamaksmist kunagi ei toimu.
  • No kõik need Kaimanid jms on finetuning, millega pole mõtet enne üldse pead vaevata, kui asjal hoog sees. Ma usun et Maksuameti baasides on need kaug-OÜd juba vaikimisi kõige punasema punase värviga tähistatud ja üldiselt ma muidugi suurte poiste ja tüdrukute tegemisi ei tea, aga miskipärast pole väiksemas skaalas sellised geniaalsed skeemid väga edukad. Kui papp juba hundi lõugade vahel (st. Eestis asetsevas pangas on), siis ei kao ta siit nii naljalt kuhugi.

    Impendiumi skepsis on õigustatud, aga no mine tea, äkki kuskil mujal on veel hullem :) Ülejäänud Ida-Euroopa näiteks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon