Järgmine Eesti president - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Järgmine Eesti president

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ma ei ole sellest kandidaatide vahetamise värgist aru saanud. Normaalsete valimiste puhul kõik kandideerivad alguses kohe ja siis vajadusel läbi mitme vooru valitakse neist üks välja.

    Praegune süsteem kõlab kui Eesti Nokia, kuna sellist jama pole mujal lausa suudetud välja mõelda.
  • "Anette"
    Tuleb tunnistada, et Riigikogu on sisuliselt minetanud oma võime valida Eestile järgmine president. Suure panuse tänasesse situatsiooni on andnud möödunud presidendivalimised, mille saaga lõppakordiks leiti siiski kompromiskandidaat Kersti Kaljulaid. Täna presidendikandidaatide debatt puudub. Kogu protsess meenutab pigem lehmakauplemist ja teatatud suletud ustetaguseid kokkuleppeid, mille hinnasilte avalikkusega ei jagata. Täna olen ma seda meelt, kui Riigikogu ei suuda oma põhiseadusest tulenevat kohustust realiseerida, siis tuleb see õigus anda rahvale presidendi otsevalimisteks. Vähemalt järgmisteks valimisteks. Olen arvamusel, et tugevad kandidaadid ei peaks end peitma viimase hetkeni eesriide taga. Ma tahan presidendi kandidaate näha laval esinemas.


    Ei maksa üledramatiseerida - ainuke kord kui taasiseisvunud Eestis on president Riigikogus esimesel ringil valitud, oli 2011 ja seda kuna Ilves oli lihtsalt teistest etem kandidaat. Muudel aastatel on ikka omajagu lehmakauplemist tehtud ning Valimiskogus tehakse ära enamasti - eelmine kord lihtsalt mängiti üle oma käsi kuna isegi erakonnasiseselt ei jõutud tegevuskavas kokkuleppele ja tulemuseks oli vaja leida kõigile kuidagigi sobiv kandidaat - Kaljulaid oli seda tollel hetkel.

    Küll need kandidaadid ka vaikselt sealt eesriide tagant välja hakkavad tulema ning loodetavasti on seekord tõsiseltvõetavaid kandidaate rohkem - ei andnud ükski Valimiskoguks ülesse seatud kandidaat eelmine kord seda õiget mõõtu välja - Siim Kallas ehk oli ainuke tugevama renomeega kandidaat aga tema 10M minevik ei kao kunagi ära. Selles osas on asi ikka ka selge, et kui presidendivalimiste nö esmases voorus kandidaat meediatulest ei ole suuteline kläbi tulema, siis ikka pole sobiv inimene ehk.

    Ja kui sa kavatsed teha Eesti presidendist kõige suurema valijate mandaadiga ameti - see ei ole päris nii, et muudame siin natuke asja. Sellisel juhul sa ikka annad selge signaali, et Eesti Põhiseadust tuleks ikka muuta, et asjakohastada seda uue valitseva korra jaoks kuna Presidendi otsevalimised ka tekitaks sellise vajaduse.
  • Ei maksa liigselt paanitseda! Ports anonüümseid euroametnikke alustas presidenidkoolitust. Me hetkel ei tea veel nende nimesid, aga tõenäoliselt hiljemalt jõuludeks kuuleb ka laiem avalikkus uue presidendi nime :)
  • "Anette"
    Tuleb tunnistada, et Riigikogu on sisuliselt minetanud oma võime valida Eestile järgmine president. Suure panuse tänasesse situatsiooni on andnud möödunud presidendivalimised, mille saaga lõppakordiks leiti siiski kompromiskandidaat Kersti Kaljulaid. Täna presidendikandidaatide debatt puudub. Kogu protsess meenutab pigem lehmakauplemist ja teatatud suletud ustetaguseid kokkuleppeid, mille hinnasilte avalikkusega ei jagata. Täna olen ma seda meelt, kui Riigikogu ei suuda oma põhiseadusest tulenevat kohustust realiseerida, siis tuleb see õigus anda rahvale presidendi otsevalimisteks. Vähemalt järgmisteks valimisteks. Olen arvamusel, et tugevad kandidaadid ei peaks end peitma viimase hetkeni eesriide taga. Ma tahan presidendi kandidaate näha laval esinemas.


    Ma tuletaks siiski meelde, et eelmised valimised olid pigem erandiks pikemaajalise kampaania, kandidaatide arvukuse ja debattide mõistes. Erandi tingis Siimu soov presidendiks saada, muidu oleks asi olnud rahulikum.
  • "Vanaema"

    Ma tuletaks siiski meelde, et eelmised valimised olid pigem erandiks pikemaajalise kampaania, kandidaatide arvukuse ja debattide mõistes. Erandi tingis Siimu soov presidendiks saada, muidu oleks asi olnud rahulikum.

    Seekord oleks läinud samaoodi, kui Jüratas poleks liiga vara alustanud ja liiga vara loobunud.
    Üks vähegi tõsiseltvõetavam ja samas vastuoluline presidendikandidaat tingib ka teiste presidendikandidaatide üles seadmise.
  • https://vikerraadio.err.ee/1608268644/uudis-arp-muller/1331970

    Kaarel Tarand väidab ja enda arust tõestab, et Kallase hea aga vastupunniv presidendikandidaat on THI.

    Mitte, et ma seda usuks. Piisab ärmatamise meenutamisest.
  • Kahetsusväärselt piinlik olukord, kus Eestis ju on auväärseid ja presidendiks sobivaid inimesi küll, aga nad lihtsalt ei soovi sattuda selle pasarahe alla, mida kõrgel tasemel poliitikuks olemine kaasa toob. Seda olukorda poliitilisele sektorile laiemalt ekstrapoleerides on tulevik päris nutune. Aga kes on süüdi? Ise oleme süüdi, sest rahvas väärib oma valitsejaid…
  • Presidendiks tahtvaid inimesi on küll ja küll, eelmistel presidendivalimistel seda nägime, aga jama on selles, et kuna nad on mingi poliitilise huvigrupiga tihedalt seotud, siis nad ei saa piisavalt hääli kokku.
    Seekord pole keegi oma kanditatuuri üles sättind, sest sellel pole mõtet, kui hääli taha ei tule. Ole sa nii nunnu vanaemalik proua või vinge vunts härra kui tahes, sellest ei piisa, konkurentidelt hääli ei tule.

    Miks Tarmo Soomere ei sobi neile parteidele? Ideekohaselt on ta piisavalt poliitikast eemalolev, aga midagi on mis tema puhul ei meeldi.
  • "ttrust"

    Miks Tarmo Soomere ei sobi neile parteidele? Ideekohaselt on ta piisavalt poliitikast eemalolev, aga midagi on mis tema puhul ei meeldi.


    Sest targa inimese Kadriorgu valmimine võib luua meie poliitikamaastikul ohtliku pretsedendi. Järgmiseks hakatase veel riigikogult ja valitsuselt ka pädevust ootama.

  • "Tule sinagi mulle... Tule nagu hädapärastki, ma olen nii üksi!"

    Siin me oleme
  • Hea, et Raidla loobus. See inimene on ju hull, pakub presidendiks inimest, kes igal pool vaid s*tta kokku on keeranud (müüri tagant).

    Raidla eelistus presidendikandidaadina oleks hoopis Jaak Aaviksoo. «Tal on olemas kõik kolm olulist valdkonda, mida ma eelnevalt rõhutasin. Välispoliitikaga on ta tegelenud, kui ta on korduvalt olnud ministriametis. Ta on olnud mitme ülikooli rektor, kus ka välispoliitiliste küsimustega tegeletakse. Mitte küll riiklikul tasandil, vaid väga olulisel avalikul-õiguslikul tasandil on vaja olnud tegeleda. Riigi toimimist tunneb Jaak Aaviksoo kahtlemata seestpoolt, aga ka väljastpoolt - siin pean silmas seda, et ta oli riigireformi sihtasutuse nõuogu liige.

    https://www.postimees.ee/7296649/kadriorgu-purgimisest-loobunud-raidla-avaldas-oma-presidendieelistuse
  • A paneme David Vseviovi. Tark ja tore inime ja omab ka üldistusvõimet. Kui ta ise ainult nõus oleks, tõenäoliselt siiski ei viitsi, ega see mingi kerge töö ka ei ole...
  • Huvitav, kas jürgen ligiga on juba räägitud?
  • "Vanaema"
    Raidla eelistus presidendikandidaadina oleks hoopis Jaak Aaviksoo. «Tal on olemas kõik kolm olulist valdkonda, mida ma eelnevalt rõhutasin. Välispoliitikaga on ta tegelenud, kui ta on korduvalt olnud ministriametis. Ta on olnud mitme ülikooli rektor, kus ka välispoliitiliste küsimustega tegeletakse. Mitte küll riiklikul tasandil, vaid väga olulisel avalikul-õiguslikul tasandil on vaja olnud tegeleda. Riigi toimimist tunneb Jaak Aaviksoo kahtlemata seestpoolt, aga ka väljastpoolt - siin pean silmas seda, et ta oli riigireformi sihtasutuse nõuogu liige.

    Oh issand - Sa näed ja ei mürista!
  • Nomaeitea, ERRi esilehe ülemises osas on kolm päevakajalist artiklit, kus Soomere asju arvab. Juba mõnda aega antakse talle harjumiseks rohkelt ruumi. Äkki on siis otsustet
  • Viitele, et ta sõidab mööda Eestit ringi ja kohtub inimestega, vastas Soomere: "President ei saa müüa poliitilist platvormi, anda lubadusi. Veel vähem saab seda teha presidendikandidaat. Küll aga saab presidendikandidaat teha ennast tuttavaks, vastata küsimustele, ka kiusakatele. Sest on väga mage valida täiesti võõrast inimest."
  • Jah. Kaotaja on otsustatud. Võitja ikka ebaselge.
    Küsimus on, mida on koalitsioonil opositsioonile jagada. Kuidas seda jagamist viisakalt vormistada jne. Tööd kuhjaga.
  • "jpedro"
    Nomaeitea, ERRi esilehe ülemises osas on kolm päevakajalist artiklit, kus Soomere asju arvab. Juba mõnda aega antakse talle harjumiseks rohkelt ruumi. Äkki on siis otsustet


    Kas otsustatud aga kuna Soomere näol on tegemist ühega kahest inimesest, kes on avalikult välja käinud oma kandideerimise, siis on tore, et inimese arvamused kajastamist ka leiavad. Teine seos oleks ka ilmselt see, et nt ERRis toimetavate inimeste jaoks on Soomere piisavalt sobilik kandidaat ja pressimine tuleb sealt poolt.

    Endale muidugi tundub siiamaani, et Jüri Ratas ja ta nähtamatu sõber Jüri Ratas pole siiamaani lõplikult loobunud soovist olla president ja see paneb igasuguse piduri peale sisulistele otsingutele.
  • "jpedro"
    Viitele, et ta sõidab mööda Eestit ringi ja kohtub inimestega, vastas Soomere: "President ei saa müüa poliitilist platvormi, anda lubadusi. Veel vähem saab seda teha presidendikandidaat. Küll aga saab presidendikandidaat teha ennast tuttavaks, vastata küsimustele, ka kiusakatele. Sest on väga mage valida täiesti võõrast inimest."

    Vähemalt Soomere mängib lahtiste kaartidega. Ja see on sümpaatne.
  • "DEportivo"
    Endale muidugi tundub siiamaani, et Jüri Ratas ja ta nähtamatu sõber Jüri Ratas pole siiamaani lõplikult loobunud soovist olla president ja see paneb igasuguse piduri peale sisulistele otsingutele.

    Seega oodata, et keskerakond tuleb mingisuguse partei-välise kandidaadi selja taha, on lootusetu. Kesikud lihtsalt praegu mängivad Reformiparteiga. Reform otsib parteiväliseid kandidaate, aga sellest pole tolku.
    Jüratas mängib kindlalt presidendi valimisele valimiskogus, seega kui Riigikogus presdiendivalimiseks läheb, pole sealt tulemust oodata.
  • see käsi, mis akadeemikul on, on paraku nii nõrk, et sealt midagi välja ei mängi.
    Ta peab hankima suurte poliitjõudude toetuse, kuid need pole kaotanud lootust sellele ametikohale ikkagi oma jopet sokutada
  • Praegu on muidugi mul vähemalt tärkamas lootus, et Ratase ja Repsiga seotud vahendite väärkasutamine/lisavahendite leidmine tööga mitteseotud eesmärkide täitmiseks on võtnud tuult maha Jüri Ratta purjest ning isegi kui ta ise soovib, siis kandidaadina on ta piisavalt radioaktiivne.

    Natuke ehk on radari alt läbi läinud aga Keskerakonna frantskoonijuht ja seega üks Eesti praeguse koalitsiooni juhtkujusid ning ka eelmiste presidendivalimiste kandidaate on Eesti meediale olnud praktiliselt kättesaamatu juba viimased 6 kuud.
  • aga mis tal öelda oleks ? Vaikimine on antud juhul kõige parem. Tagasi ajada, jälle midagi kokku vusserdada ja valetada veel palju halvem
  • Küsimus ei olegi nii palju selles, et mida Mailis Reps peaks tegema vaid küsimus on selles, et kas valitsusse kuuluva erkonna asejuht ning riigikogu fraktsiooni juht saab eksisteerida viisil, et ta meediaga ei suhtle - siin ei ole, et hoiame madalat profiili vaid siin on stsenaarium, et väldime täielikult. Üsna märkimisväärne saavutus ütleks.

  • Siin ei ole midagi erilist, see on tavaline taktika. Paned lihtsalt tuima kuni asi kaotab uudsuse ja vahepeal trollid meedias seletavad, et vaadake mida teised on teinud. Masendav aga see toimib. Lihtsalt kui kaliiber on väike siis ei tohi väga tihti uusi koeruseid otsa teha aga kus see Reps selle peale pidi tulema.
  • "Cynic"
    Siin ei ole midagi erilist, see on tavaline taktika. Paned lihtsalt tuima kuni asi kaotab uudsuse ja vahepeal trollid meedias seletavad, et vaadake mida teised on teinud. Masendav aga see toimib. Lihtsalt kui kaliiber on väike siis ei tohi väga tihti uusi koeruseid otsa teha aga kus see Reps selle peale pidi tulema.


    Praegusel juhul lihtsalt erinevus on see, et Mailis Reps on täielikult kadunud - tuima pannakse enamasti viisil, et välditakse konkreetselt teemat aga minu mälu järgi on Reps viimase poole aasta jooksul lihtsalt kaameraid kas vältinud või Riigikogus neist mööda tuhisenud. Kui võtta veel arvesse, et viimaste uudiste järgi oli ka omadel raske inimest kätte saada, siis see on juba olukord kus oleks tarvis meditsiinilise taustaga inimeste sekkumine kuna see viitab juba miskisele suuremale kollapsile.
  • Ajakirjandus ei tohi lükata Repsiga seotud probleeme haridusminiseeriumis lükata Repsi kaela, vaid peaks kogu aeg esitama küsimusi kesikute partei juhile Jüri Ratasele ja muule partei ladvikule.

    Mind huvitab kasvõi see, et Reps on ministriametist prii juba pikka aega, aga oli siiamaani juhtivatel kohtadel Riigikogus ja kesikute parteis ning ikka veel ilmeb täiesti uusi varguseteemalisi väga suuri probleeme!!
    Kesikute partei juhile ja kesikute partei juhtkonnale küsimus: miks Repsi ei taandatud kõikidelt kohtadelt juba siis kui ta ministrikohalt kinga sai?
  • "DEportivo"
    Praegusel juhul lihtsalt erinevus on see, et Mailis Reps on täielikult kadunud - tuima pannakse enamasti viisil, et välditakse konkreetselt teemat aga minu mälu järgi on Reps viimase poole aasta jooksul lihtsalt kaameraid kas vältinud või Riigikogus neist mööda tuhisenud. Kui võtta veel arvesse, et viimaste uudiste järgi oli ka omadel raske inimest kätte saada, siis see on juba olukord kus oleks tarvis meditsiinilise taustaga inimeste sekkumine kuna see viitab juba miskisele suuremale kollapsile.

    Tuima ei pane mitte Reps vaid tuima paneb Jüri Ratas.
    Olen sellega nõus, et rahva unustamise-asi toimib ja kui presidendivalimised on läinud "põllule", saab valges ülikonnas kapata valgel hobusel valijate ette, et "valige mind!". Sarnast asja on tema Suur Eeskuju juba korduvalt teinud.
  • Endine täiesti hästi hakkama saanud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu pakub ennast Vabariigi Presidendiks välja: https://www.delfi.ee/artikkel/94080655/kaimar-karu-saatis-ratasele-ja-kallasele-sonumi-et-on-valmis-presidendiks-hakkamist-arutama
  • Jep,
    küsisin ühelt Maxima taga istunud õllega vennalt kas too oleks nõus hakkama presidendiks. Vennike ütles et tahaks küll presidendiks. Ja üldse tal pidi veel olema sõpru , kes selle ameti vastu võtaksid. Et kui lossi elama saab , siis võiksid nad kõik olla presidendid.
  • Natukene veel pingutamist valitsevatelt erakondadelt ja võib EW presidendi institutsiooni kui sellise valutult ära kärpida. Kõigil on juba väga piinlik.
  • Siit võib nüüd küsida, et mis siis juhtus. 25 a ei olnud probleeme (see, et ühele meeldis üks president ja teisele teine on loomulik, nii on ikka) ja nüüd siis enam süsteem ei toimi.
  • Riskides saada sopaga ülevalatud ja eelkõige sotspehmode poolt, võtan omale julguse postitada siia oma kindel soov olla kogu Eesti president, ja ma luban, et te ei kahetse ))) Oskan juhtida helikoptereid, lennukeid, praamlaevu, tanke, liikursuurtüke ja muud taolist, luban et ei rammi naabrimehe tara kui see sunnik ise ei ülbitse liialt. ;)
  • kulibin, meil on siin sinu jaoks vaimuhaiglas kindel koht olemas. Kui sa enne oma üksikul laiul marutõve kätte ei kärva kui nahkhiir sind seal hammustab.

    Mis olekski kosmiline õiglus, sest ega mingeid ohtlikke nakkushaigusi pole ju olemaski, need on puha valitsuste väljamõeldised ja sinusuguse alfaisase tugevat immuunsüsteemi ei suuda ükski viirus alistada, mh, ah ?

    Tee õige proovi. Peale covidi ja marutõve on teisigi huvitavaid viirusi. Rõuged näiteks. Ebola.Hantaviirus.MERS. Kõigi nende kokteil oleks huvipakkuv väljakutse sulle ja sinu immuunsüsteemile.
  • Lgp.Stagna, te olete oma arust irooniline ? Pole isegi naljakas, reaalis te ei tõuseks pikalt sellise ila peale. Ja mis puudutab rõugeid, siis pean siinkohas paslikuks teid informeerida, et olin üks esimestest kellele vastav kaitsepookimine ei jätnud mingeid jälgi õlavarrele, mitte et ma loodaks, et see Teiesugusele debiilikule midagi ütleks.Mine ja arene kusagil mujal. Edu !
  • paistab, et meil on siin aktiveerumas uus tugev tegija. põeb ilmselt mõnd agressiivsemat vormi, sest üsna kiiresti jõudis foorumisuhtlus füüsilise vägivallaga ähvardamiseni .. jämejalas sõna lhv foorumi kvaliteedist levib ning netiühendus on endiselt olemas. õnneks on homsest juba kahanev kuu )
  • muurek ja kulibin tunduvad elavat ühises inforuumis, mõlemad kasutavad emotikonide asemel lihtsalt sulge ja teadagi mis inforuum see on.
  • Sina, nagu kõik suuremad rahvuspopulistlikud idioodid, elad inforuumis kus vaktsiinid on vandenõu, meri taganeb maa ees, Krimm on nash ja valimised on võltsitud.

  • See Euroametniku ennasttäis möla hakkab juba igasuguseid piire ületama.
  • Muurek, lugege tähelepanelikult minu teksti, füüsiline vägivald on oletuslik ja kaudne, puht fantaasia sest minu reaalis kohting kellegi stagnaga on äärmiselt vähetõenäoline, umbes nagu lotovõit. Toon lihtsa näite: Te jalutate Tallinna vanalinnas viinapits näpus ja sinna situb sisse varblane, tehke palun aasta jooksul katseid ja ma kannan üle Teile 10 bitcoini kui selline asi juhtub ;)
  • Seda enam kulibin, seda enam. Võimas tase (y)
  • Päris õudne torsotiigerite invasioon on foorumis toimunud.
    Keegi võiks koristada.
  • Juured välja juurida näituseks ? :) Umbrohi ...
  • Stiilitu ja tasemeta läbu ei ole LHV foorumi stiil. Ea- ja tasemekohaseid foorumeid on mujal küll.
  • Ma loodan siiralt, et see konto lukustub hiljemalt esmaspäeval.
  • Militaar.neti häbipostist - ma lihtsalt jätan siia.

  • Toomas Türk on vana sotspehmo, pole esimene kord et selt bänni saan, see nõmedik bännib kindraleid ja professoreid ja keda iganes kelle vaated tema roosa maailmavaatega ei klapi. Nii lihtne see kahjuks ongi. Selle mehe sõna ei maksa kopikatki. Pole probleemi teda ennast sealt bännida ja foorum üle võtta. oleks vaid huvi ...
  • Bännijad on süüdi alati, mitte sinusugune kloun-troll. Alati.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon