LHV arenduskeskus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

LHV arenduskeskus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Aktsionärid ja kliendid, foorumlased ja Eesti asja ajajad!

    Pakkugem LHV-le välja oma parimad ideed ja mõtted kuidas LHV-d kasvatada üheskoos. Juhid ja töötajad loodetavasti satuvad aeg-ajalt lugema just Sinu mõtteid.
    Ära solvu kui midagi ei lähe just Sinu mõtte kohaselt, vaid paku uus ja huvitavam idee!
    Juhtide ja spetsialistide iga 5 minutit aega on väga suure rahalise kuluga.
    Hea idee on
    1) Strateegiliselt sobiv
    2) Arvestab inimeste alternatiivkulu
    3) Suure kasumipotentsiaaliga

    P.S. Igasugune aktsiahinna vmv analüüsimine pole siia foorumisse teretulnud - selleks on LHV1T foorum investeerimise sektsioonis. Solvamised ja teemaväline jutt samuti mitte.

    Mida saab teha täna iga foorumlane, Eesti Vabariigi kodanik ja aktsionär?
    Suuna oma palk LHV-sse. Vaheta oma pangakaart LHV pangakaardi vastu. Ära karda, võta telefon, Facebook ja Skype abiks - helista ja palu sõpradel teha LHV pangakaart. Mina hakkasin täna helistama..
  • Siis peab LHV lubama, et nad ei müü panka välismaistele vereimejatele maha, muidu ei saa ju Eesti asja ajada.
  • Pole nüüd teab mis originaalne ja kindlasti juhatus on kursis ka, aga kodulaenu pakkumine. Kindlasti saaks paljud teiste pankade kliendid selle võimaluse olemasolul üle tulla, ise võtaks ka hea meelega laentsi just LHVst.
  • Jah, kodulaenu võimaluseta on eraisikul väga keeruline enamikke LHV pangandusteenuseid tarbida (pensionisambad vast üksik erand) kuivõrd regulaarne sissetulek peab laekuma teise panka - seda eeldusel muidugi, et inimesel on kodulaen, aga paljudel aktiivsetel pangateenuste tarbijatel see siiski on.
  • Kui hakkate kodulaenu pakkuma, siis looge kogenud klientidele sinna juurde mugav võimalus iseseisvalt hedge'ida intressiriski näiteks swap'i abil.
  • Kusjuures on Eestis 167000 eluasemelaenu - enam kui 25% hõivatutest (sest teistele vast ei anta) on eluasemelaenu.
  • Reiting oleks tõesti tore .. IFRS aruandes peab avalikustama rahajäägi jaotumise pankade vahel vastavalt reitingutele.
  • Egas siis Head ideed nii odavad nüüd ka ei ole, its business in the end. Ei ole päris nii, et tooge aga head ideed lauale, mul pole neid eriti aega lugeda ja üldse kui ma sellest megakasumi saan siis ütlen aitähh, aga mitte üle 5 minuti.

    Nõme tibake ju abesiki.
  • Tin
    Ma ei ole LHV spetsialist ega juht. Klient, aktsionär ja foorumlane pigem.
    Ma ei rääkinud oma ajast - LHV töötajate ajakulu mõtlesin.
    Idee üksi ei maksa midagi, teostus tekitab väärtust.

    Ideede ja mõtete vahetus pole kohustus, vaid vaba valik. Teinekord on lihtsalt hea ja tore ajurünnakuid teha. Ja never know millest võib asja saada..
  • Tin
    Egas siis Head ideed nii odavad nüüd ka ei ole, its business in the end. Ei ole päris nii, et tooge aga head ideed lauale, mul pole neid eriti aega lugeda ja üldse kui ma sellest megakasumi saan siis ütlen aitähh, aga mitte üle 5 minuti.

    Nõme tibake ju abesiki.


    Tin, ei nõustuks. Enda teadmiste vaka all hoidmisest ei võida keegi, samas kasuliku info jagamisest võivad paljud võita. Ega meist siin keegi panka ei tee, et konkurendina praegusel juhul midagi kaotada oleks. Kasuliku info jagamine toob päris tihti vastu ka mitmeid võimalusi, väärtust pakkudes pakutakse seda vastu.

    Hea meelega annaks enda pisikese panuse ja aitaks LHV'l edeneda, minu jaoks on ainult positiivne kui nad Rootsi pankadelt turuosa võidavad ja kasumit kasvatavad, jääks rohkem maksuraha Eestisse ja ka kohalike investorite vara kasvaks, kes vähemalt osa sellest siin tarbivad ja siia reinvesteerivad. Rootsi investorid vaevalt sama palju siin tarbiks või investeeriks. Ega palju muidugi ise aidata ei oska, LHV tegutseb ise nii asjalikult, et mul endal ettevõtjana on neilt palju õppida. Ei näe põhjust kadedalt endale hoida oma väikseid teadmisi kui neist võiks LHVl veidi kasu sündida.

    Üksi oma peaga tippu ei jõua, mitu pead on ikka mitu pead. Kui kõik kardaks, et naabrimees minu teadmiste pealt saaks endale 5 tolli laiema teleka seinale ja see meid kadedusest lõhki ajaks, siis jääksimegi väikseks porimülkaks kusagil Ida-Euroopas. Võiksime sellest mõtteviisist ikka edasi areneda. Palju ägedam on koos kasvada ja koos si*aks plekki teenida.

    Ei oma LHV aktsiaid ega ole kuidagi seotud nendega, niisama proovin veidi kaasa mõelda.
  • abesiki
    Tin
    Ma ei ole LHV spetsialist ega juht. Klient, aktsionär ja foorumlane pigem.
    Ma ei rääkinud oma ajast - LHV töötajate ajakulu mõtlesin.
    Idee üksi ei maksa midagi, teostus tekitab väärtust.

    Ideede ja mõtete vahetus pole kohustus, vaid vaba valik. Teinekord on lihtsalt hea ja tore ajurünnakuid teha. Ja never know millest võib asja saada..


    Tead me elame tänapäeval maailmas kus teha oskab igaüks, aga mida teha see on suur küsimus. See on see maailm milles IP on põhiväärtus. Ja noh ega ma ei arvanud et sa LHV-ga setud oled vms, lihtsalt sinu mõttekäik üpriski silly ja pärit eelmisest sajandist.
  • madis43
    Tin
    Egas siis Head ideed nii odavad nüüd ka ei ole, its business in the end. Ei ole päris nii, et tooge aga head ideed lauale, mul pole neid eriti aega lugeda ja üldse kui ma sellest megakasumi saan siis ütlen aitähh, aga mitte üle 5 minuti.

    Nõme tibake ju abesiki.


    Tin, ei nõustuks. Enda teadmiste vaka all hoidmisest ei võida keegi, samas kasuliku info jagamisest võivad paljud võita. Ega meist siin keegi panka ei tee, et konkurendina praegusel juhul midagi kaotada oleks. Kasuliku info jagamine toob päris tihti vastu ka mitmeid võimalusi, väärtust pakkudes pakutakse seda vastu.

    Hea meelega annaks enda pisikese panuse ja aitaks LHV'l edeneda, minu jaoks on ainult positiivne kui nad Rootsi pankadelt turuosa võidavad ja kasumit kasvatavad, jääks rohkem maksuraha Eestisse ja ka kohalike investorite vara kasvaks, kes vähemalt osa sellest siin tarbivad ja siia reinvesteerivad. Rootsi investorid vaevalt sama palju siin tarbiks või investeeriks. Ega palju muidugi ise aidata ei oska, LHV tegutseb ise nii asjalikult, et mul endal ettevõtjana on neilt palju õppida. Ei näe põhjust kadedalt endale hoida oma väikseid teadmisi kui neist võiks LHVl veidi kasu sündida.

    Üksi oma peaga tippu ei jõua, mitu pead on ikka mitu pead. Kui kõik kardaks, et naabrimees minu teadmiste pealt saaks endale 5 tolli laiema teleka seinale ja see meid kadedusest lõhki ajaks, siis jääksimegi väikseks porimülkaks kusagil Ida-Euroopas. Võiksime sellest mõtteviisist ikka edasi areneda. Palju ägedam on koos kasvada ja koos si*aks plekki teenida.

    Ei oma LHV aktsiaid ega ole kuidagi seotud nendega, niisama proovin veidi kaasa mõelda.


    Madis, need ideed ja mõtted mis siin on ei vasta abesiki kvalifikatsioonile. mitte ükski neist, ei ole ega tule ka.

    1) Strateegiliselt sobiv
    2) Arvestab inimeste alternatiivkulu
    3) Suure kasumipotentsiaaliga

    Üldiselt on selliste asjade kokkupanek ja välja arvutamine EA kvalifikatsiooni nõudev värk. Kas te nagu teõesti arvate, et kodulaenu asi pole mitttte ühtegi korda käinud LHV juhtkonna peast läbi, nagu riili, mitte ühtegi korda ?

  • Reitingu tegemine tundub päris huvitav mõte (aja ja raha kuluga pole kursis)

    Pakuksin omalt poolt välja, et LHV võiks teha korraliku ühisrahastusplatvormi ja liita selle siinse keskkonnaga. Siiani on neid tehtud kuskil põlve otsas ja nurga taga, aga pank lisaks asjale legitiimsust. Täna on muidugi ühisrahastusplatvormidel käive suhteliselt marginaalne, kuid juba võib rääkida suurematest projektidest.
  • Kui tehnoloogiafirmad ja start-upid on tahtnud liikuda pangadusse võiks pank liikuda tegelikult uue osakonnaga crowdfundingusse (võlakirjad, osalused jne). Pank oleks automaatselt tegija seal.
  • abesiki
    Kui tehnoloogiafirmad ja start-upid on tahtnud liikuda pangadusse võiks pank liikuda tegelikult uue osakonnaga crowdfundingusse (võlakirjad, osalused jne). Pank oleks automaatselt tegija seal.

    lõpptulemus on, et pank ise finantseerib neid crowfundigu projekte ja jaeklient imeb näppu.
  • Minu mõte LHV puhul on just see, et scrooge ja co on suutnud hoiduda sellistest ideede laviinist ja suutnud üsna pika aja jooksul plaanid hoida vaos ja äriplaani käigus. Mitte kõigil ei ole sellist kannatust.
    Mulle tundub,et need aknast uksest sisse pressivad projektid on suurel määral ikkagi teistel aladelt,mitte pangandusest.
    Pangandus on väga vana ja konkreetne äri. Laenu anti juba Rooma ajal ja ennemgi ja nähtavasti antakse ka tulevikus.
    Kõik mis selle ümber on lihtsalt ajalooline säbru, mis muutub, kuid põhiidee on ikka sama. Kliendilt intressi teenida.
  • Ma ei ole ise mingi äri alustamiseks pangast kunagi laenu küsinud, aga teistelt on kõrva jäänud, et see on ülikeeruline. Ma saan aru, et iga tuututamise ja märja unistuse peale loomulikult raha välja anda ei saa, aga... Hetkel pidavat olema nii, et kui sul ei ole äriplaan jooksvalt kasumis esimesest päevast ja tagatist 4x küsitud summale, siis ega naljalt ikka ei saa. LHV'l on tänu investeerimistegevustele väga lai know how väga erinevatest valdkondadest. Sellega seoses on äkki ka laiem nägemus ja võimekus puude taga metsa näha ja veidi suuremaid riske võtta.
    See võikski olla selline sotsiaalne kontraht, et kui seda panka tehakse eesti inimestele, siis eesti inimesed võiks ju tõesti eelistada kodumaist panka, aga kodumaine pank võiks aidata ka kodumaiseid ettevõtteid ja algatusi proovides iga case'i puhul tegelikult kah sisuliselt läheneda. Äkki, ma ei tea, vist võibolla. Kui pank kutsuks uusi algatusi enda juurde analüüsile ja aitaks mõne tuulepea ideid konteksti sobitada, siis sellest võiks nii mõnigi edukas ettevõte äkki sündida.
  • pahurik
    abesiki
    Kui tehnoloogiafirmad ja start-upid on tahtnud liikuda pangadusse võiks pank liikuda tegelikult uue osakonnaga crowdfundingusse (võlakirjad, osalused jne). Pank oleks automaatselt tegija seal.

    lõpptulemus on, et pank ise finantseerib neid crowfundigu projekte ja jaeklient imeb näppu.


    Ei pruugi olla. Kui pank oskab ennast tagasi hoida strateegilistel põhjustel, võib olla sellel päris päris palju jumet. Näiteks mingi osa projektidest, mis panga pipelines liiguvad, lähevad avalikkusele rahastamisele selle mõttega, et tõmmata kohe puuduv mezzanine projektile külge. Pank ei finantseeri kõiki projekte 100%.
  • abesiki
    Reitingu tegemine tundub päris huvitav mõte (aja ja raha kuluga pole kursis)

    Pakuksin omalt poolt välja, et LHV võiks teha korraliku ühisrahastusplatvormi ja liita selle siinse keskkonnaga. Siiani on neid tehtud kuskil põlve otsas ja nurga taga, aga pank lisaks asjale legitiimsust. Täna on muidugi ühisrahastusplatvormidel käive suhteliselt marginaalne, kuid juba võib rääkida suurematest projektidest.


    Ma arvan, et LHV vast Moody'sest küsinud. Lihtsalt siiani ei ole see kulu ennast ära tasunud, pole niipalju rahvusvahelist äri (väliskaubanduse instrumendid nt) ning lisaks ei ole vaja olnud ennast ka väljastpoolt fundida. Nüüd kus kasvatakse, ollakse listitud, võiks see muutuda aktuaalsemaks. Teisalt, pakun, et see reiting mingi üüberhea ei saaks.
  • Seniste kogemuste põhjal ütlen, et millegipärast on LHV-s väga pikk float ja üldse võiksid maksed tänapäeva arenenud IT keskkonnas olla LHV-s oluliselt kiiremad.
    Telefoni äppi võiks ka edasi arendada. Näiteks võiks olla saldo vaatamine nagu Swedis, et üks tõmme alla ja saldo kajastub ekraanil. Sama lihtne võiks olla ka maksete tegemine telefoni kaudu mis praegu on võrreldes Swediga pikem ja ebamugavam.
    Tavalisele LHV deebet/kreedit kaardile võiks ka pakkuda reisikindlustust.
  • Ma ütleks just vastupidi, et LHV pangaäpp on palju ilusam ja palju-palju-palju mugavam kui Swedi oma.
  • Swedi äppis meeldib mulle kontoseisu kuvamine telefoni raputades. Võiks lhv omas ka olla, ja touch-id autendiga seotud (iOS versioonis)
  • mike
    Ma ütleks just vastupidi, et LHV pangaäpp on palju ilusam ja palju-palju-palju mugavam kui Swedi oma.


    Vaidlen vastu. Mobiilpank on küll kiire, kuid makse tegemine on keeruline - oma kontode vahelised maksed, määratud maksed jne. Julm segadus. See, kes selle välja arendas arvas küll et loogiline, aga mina seda loogikat või mugavust küll üles leidnud ei ole. Paar korda on mul keegi info@lhv.ee-st ka aidanud, kuid siiski on maksete tegemine väga mittesõbralik. Huvitav, et tänapäeval enam kasutamisjuhendeid ei tehta ja arvatakse, et küll iga loll uute vidinatega hakkama saab. Mina, loll, siiski ei saa.
  • 2 mõtet mis mul on tekkinud:

    1) Merchant banking, mis siit läbi on käinud. Natuke selline PE tüüpi äri ole, aga... could be worthwile, kui kompetents leiab võimalusi.

    2) Trade finance. LoC'id ja muu selline. Ma ei ole kursis, mis mahus ettevõtete pangandus seda teeb, aga mitmed toorainesektori tegelased ei koli just selle pärast Swedist/SEBst minema.
  • MrDAX

    2) Trade finance. LoC'id ja muu selline. Ma ei ole kursis, mis mahus ettevõtete pangandus seda teeb, aga mitmed toorainesektori tegelased ei koli just selle pärast Swedist/SEBst minema.


    Dokumentaalmaksete ja garantiidega toimetamiseks on sul vaja reitingut. Variant on ka counter garantiiga susserdada, kuid ilmselt tahab LHV ka midagi teenida. Ehk siis pangal on vaja siiski nime maailma mõistes ja nimi = reiting.

  • wise
    mike
    Ma ütleks just vastupidi, et LHV pangaäpp on palju ilusam ja palju-palju-palju mugavam kui Swedi oma.


    Vaidlen vastu. Mobiilpank on küll kiire, kuid makse tegemine on keeruline - oma kontode vahelised maksed, määratud maksed jne. Julm segadus. See, kes selle välja arendas arvas küll et loogiline, aga mina seda loogikat või mugavust küll üles leidnud ei ole. Paar korda on mul keegi info@lhv.ee-st ka aidanud, kuid siiski on maksete tegemine väga mittesõbralik. Huvitav, et tänapäeval enam kasutamisjuhendeid ei tehta ja arvatakse, et küll iga loll uute vidinatega hakkama saab. Mina, loll, siiski ei saa.


    Kui oled korra mingi makse teinud, siis uuesti samasse kohta makset tegema hakates pakub makse saaja nime kirjutades kohe konto ja muud eelmise makse andmed välja. Pole vaja midagi otsida kuskilt määratud maksetest ega mujalt. Või siis vajutad konto väljavõttel varem tehtud maksele ja saad kohe sinna samale kontole uue makse teha. Minumeelest ülimalt mugavalt ja lihtsalt töötav lahendus. Mitte nagu swedil, kus pead kindlasti andmed määratud maksena salvestama ja siis enne makse tegemist kuskilt ebamugavast kohast seda sama määratud makse infot otsima.
  • See toimib siis kui sul on vähe kontosid ja vähe makse saajaid. Vajutad "Saaja peale" ja sulle kuvatakse viimased 12 makset. Sageli ei ole mul seal loetelus seda saajat, mida vaja.

    Mul esineb selles ka probleem, et mul on endal eraisikuna mingi +5 kontot ja paari ettevõtte all veel kokku mingi +15 kontot erinevate nimedega. Kui ma hakkan oma kontode vahel kannet tegema, pean hakkama kusagile mingit teksti trükkima ja iialgi ole kunagi kindel, mis mulle siis ette kuvatakse. Selle asemel valiks ma vanamoeliselt rippmenüüst määratud saaja või siis oma konto.
  • Telia klienditeenindus

    Darja
    Support Agent

    Darja
    Tere, X. Kuidas saan abiks olla?

    X
    Tere! Kas Telia e-poes saab LHV pangalinki kasutada?

    Darja
    Jah on küll olemas LHV panga link

    X
    Selge tänan info eest!
    Aga parandage siis kodulehel ka info ära:
    praegu on ostu vormistamisel:
    Pangalingiga
    Pangalingiga saad maksta Swedbanki, SEB Panga, Nordea, Danske Bank'i ja Krediidipanga internetipanga kaudu.

    Darja
    Selge tänan Teid tähelepane eest. Edastan seda infot parandamiseks
  • Kas kellelgi peale minu veel on seda jama, et automaat tagastab katkisi rahatähti? Häda paistab olevat just 50 eurostega, üks nurk on tavaliselt kas ära muljutud, täitsa küljest rebitud või katkine. Teiste rahatähtedega pole asi nõnda hull.
    Mul sedasi päris mitmel korral olnud, seega ei tahaks väga juhust uskuda. Huvitav, kas keegi sisestab need selliselt või automaat kuidagi lõhub neid?

    See oleks üks paranduskoht automaatide osas :P
  • Ma arvasin ka alguses, et automaat rebib sularahapakid katki. Nüüd olen aga paar nädalat hoopis püstoliga ringi käinud ja sull taskus on endiselt kas muljutud või katkine. Äkki on asi kasteedis?
  • Kui pidevalt >6 tonni sulas välja võtta(nagu pildilt paistab), siis jääb kasteedist ikka väheseks, ma pigem kannaks ikka automaati kaasas katkistest nurkadest hoolimata. Oleneb muidugi diileri usaldusväärsusest ka.
  • varajane hommik.... 50sed ju mitte 500sed...
  • vabastiil
    Kas kellelgi peale minu veel on seda jama, et automaat tagastab katkisi rahatähti? Häda paistab olevat just 50 eurostega, üks nurk on tavaliselt kas ära muljutud, täitsa küljest rebitud või katkine. Teiste rahatähtedega pole asi nõnda hull.
    Mul sedasi päris mitmel korral olnud, seega ei tahaks väga juhust uskuda. Huvitav, kas keegi sisestab need selliselt või automaat kuidagi lõhub neid?

    See oleks üks paranduskoht automaatide osas :P


    Aitäh tähelepanu juhtimast! Automaat ise rahatähti ei lõhu ega kortsuta. Kuid kuna meil on tegemist nn recycle sularahaautomaatidega ehk sularaha saab sisse panna ja välja võtta ning automaat kahjuks ise rahatähti ei silu, siis suure tõenäosusega on kellegi poolt sisestatud lõhutud või kortsustatud rahatähed jõudnud uuesti ringlusesse. Automaat ise jälgib igat rahatähte ning suuremate defektide korral kõrvaldab need ringlusest. Mai lõpus uuendasime ka sularaha kupüüride monitoorimise tarkvara, mis peab senisest paremini tuvastama defektseid kupüüre ning neid ringlusest eemaldama. Loodame, et see tõstab ATM-i kasutamise ja saadavate rahatähtede kvaliteeti.
  • ROI kohta ei oska öelda, kuid kasutaja seisukohast pakun LHV-le välja ühe arendusidee: tehingute väljavõtte lehele panna juurde investeeringupäeviku pidamise võimalused ja sorteerimised-filterdamised tehingute tulemuslikkuse järgi.

    Nimelt, kõikjal soovitatakse, pane kirja, miks tehingu tegid, eesmärk, väljumise põhjused. Ometi teevad seda vähesed või seda tehakse lünklikult, sest see on tüütu - on vaja eraldi faili, kopeerida või eksportida andmeid, jne.

    Väärtpaberitehingute lehel on aga "pool rehkendust tehtud" ja kui sinna juurde annaks juurde lisada igale tehingule vabalt täidetavad väljad investeeringuteesi, eesmärgi, väljumise kohta (või milles veel teie kogemuse järgi veel kasulik järge pidada on või mida soovitatakse), siis võiks keskmine investor saada enda tegemistest oluliselt teadlikumaks. Ning kui mõnel tuleb FI küsima, miks ostsid ühe aktsia, siis ka sellele on kiire vastus olemas ;)

    Sorteerimiste-filterdamiste osas on teil ilmselt samuti endal rohkem kogemusi, kuid juba LHV lehel võiks näiteks olla võimalik valitud ajavahemike jooksul näha realiseeritud positsioonide nii % kui rahalisi tootlusi ning tehinguid nende järgi reastada (koos näha jäävate investeerimisteeside ja väljumisselgitustega). Hetkel on realiseeritud tulu/kulu on lõppkasum/kahjum näha, kuid ei ole lehel töödeldavad. Saan küll aru, et osa probleemist on tüki kaupa ost-müük kui vastaspoolel on erinevad kogused, aga ka selle kohta annab ehk midagi välja mõelda?

    Mida arvate? Strateegiliselt sobiv, tõstmaks Eesti inimeste investeerimisteadlikkust ja aja möödudes loodetavasti ka -kasumlikkust, võiks olla mu meelest küll? Ei tohiks olla ka üleliia kallis arendus?

    Eriti huvitav oleks hulga kasutajate kommentaaride big data pealt teada, kuidas erinevad Eesti investorite sisenemised-väljumised kasumlike ja kahjumlike positsioonide korral. Sel juhul loodan väga, et te ei hoia seda vaid enda teada, vaid jagate klientide ja foorumlastega.
  • Tänaste uudiste valguses peaks LHV nüüd küll väga selgelt ära artikuleerima, milliseid andmeid kliendistaatuse kohta edaspidi mingitele asjasse puutumatutele kolmandatele osapooltele lekitama hakatakse ning millised on kliendi võimalused seda blokeerida (peale kliendistaatuse peatamise).
  • TaivoS
    Tänaste uudiste valguses peaks LHV nüüd küll väga selgelt ära artikuleerima, milliseid andmeid kliendistaatuse kohta edaspidi mingitele asjasse puutumatutele kolmandatele osapooltele lekitama hakatakse ning millised on kliendi võimalused seda blokeerida.

    Ummm, mis uudise ma maha olen maganud nüüd?
  • Seda on juba varem räägitud, Krediidiinfo tegevus tuleks niikaua peatada, kui pole seadusandlust mis nende tegevust reguleeriks. Praegu kehtivad seal džungliseadused, avaldatakse ükskõik kelle kohta ükskõik mida ükskõik kellele, peaasi, et raha jookseb. Keegi andmete õigsuse eest ei vastuta ja juba praegu on selle registri sisu kaheldava väärtusega. Sellest ka tõenäoliselt pankade kõrvale jäämine. Endal pole kindlasti plaanis kirjutada alla lepingule, kus annaksin nõusoleku oma andmete edastamiseks krediidiinfole või mõnele muule kolmandale osapoolele. Seadused seda tegevust ei reguleeri ja ükski laen pole seda väärt, et sellise lollusega ennast siduda, sedaenam kui pangad seda "positiivset" registrit tõlgendavad kui SMS laenajat.
  • Aitäh, Taivo. Põmst, kui laenuhaid mõnes nendest tundmatutest krediidiasutustest avastavad, et TaivoS on LHV-st laenu võtnud, kuid on maksetega graafikust maas, on neil vabad käed pommitada LHV laenuklienti kümnete debiilselt kallite kuid keeruliste pakkumistega, juhul kui inimene on teinud vea ja lubanud need andmed sinna? Saab lihtsalt minna ja kasutada seda registrit ka kui spämmiroboti inputi?

    "Inimene peaks tänu infovahetusele olema paremini kaitstud lõhkilaenamise ja üle jõu käivate rahaliste kohustuste võtmise eest. Laenuandjale tähendab see võimalus teha kvaliteetsemaid laenuotsuseid ja mille tagajärjel vähenevad krediidikahjud." -yeah, sure. Need supersoodsaid laene väljastavad kontorid saavad lihtsalt rohkem välja väänata või maletada "anname veel 1 laenu mida ta nkn maksta ei suuda ja saame endale selle suvila Kiisal".
    Ei jäta just teab mis kvaliteetpanga muljet see värk hetkel.
  • Mina sain sellest aru nii, et laenuandja saab päringu antud registrisse teha alles siis, kui inimene tuleb tema juurde ning annab oma nõusoleku andmete pärimiseks registrist, ehk teisisõnu teiste laenuandjate käest. Reaalset andmebaasi ei ole, seega pole ka võimalust, et keegi laenuandjatest endale selle andmebaasi täielikult alla laadiks ja hakkaks sealt võetud isikuid oma pakkumistega spämmima.
  • Vot see indeksfondi tegemine on tegelikult kena asi.
    Thumbs up.
  • Niih, selline väike request. Investeerimiskonto, kas oleks võimalik vaatesse lisada selline featuur mis näitab sissenevad summad kokku ning väljuvad summad ka kokku ning arvutab selle vahe välja kusagil tabeli all otsas.
  • See kõlab nagu Investeerimsikonto raport, mis on internetipangas olemas.
  • AloV
    See kõlab nagu Investeerimsikonto raport, mis on internetipangas olemas.


    Yup see kõlab nagu investeerimiskonto aruanne millel võiks paar rida all juures olla :)
  • Sisenevad summad kokku ja väljuvad summad kokku eraldiseisvana ei sisalda mingit infot maksude tasumise mõttes, summade liikumisel on oluline ka millal need liikusid ja et peale iga liikumist oleks sissemaksete jääk positiivne. Kui vaadata lihtsustatult sissemaksed kokku-väljamaksed kokku, siis ei pruugi maksukohustus kohe silma paista.
  • AloV
    ..summade liikumisel on oluline ka millal need liikusid ja et peale iga liikumist oleks sissemaksete jääk positiivne.

    Kas see ikka on päris korrektne väide? Makseperioodi sees võib jääk "negatiivseks" minna, oluline on perioodi lõppsaldo. Või ei?

  • Ei. Oluline on, et igal ajahetkel oleks jääk positiivne. Perioodi koondsaldod ja lõppsaldo ei ole olulised.
  • AloV
    Ei. Oluline on, et igal ajahetkel oleks jääk positiivne. Perioodi koondsaldod ja lõppsaldo ei ole olulised.


    See ongi see osa mida vaja oleks, ehk et oleks kuvatud jäägi suurus, mille ulatuses sa saad raha välja liigutada ilma maksuametit asjasse puudutamata.
    A la tuleb tuttav X küsib laenu naise ostmiseks ning sul on kohe arvutamata näha mis piires saad askeldada ilma maksuametiga pabereid määrimata.
  • Selleks summaks ongi raporti viimane veerg ehk edasikantav summa. Kui see on negatiivne, siis tulumaksu maksma ei pea. Investeerimiskonto raportis on esimene nn arvestuslik rida, kuhu saab kanda oma eelmise aasta inv konto jäägi ning mis võimaldab arvutada maksuvaba summat, mida kontolt saab veel välja kanda.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon