Investeerimine läbi OÜ - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Investeerimine läbi OÜ

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Plaan luua OÜ ja viia investeerimine sinna.
    Sellega seoses hulk küsimusi neile kes asjaga kursis.
    Soovin näiteks alustada 10k EUR.
    Kuidas on mõistlik see summa firmasse paigutada?
    Kas kõik osakapitalina või on mingi muu variant?
    Kas saan kogu summa ulatuses tehinguid teha?
    Või peab osakapitalist 2500.- puutumata olema, nö reservis?

    Kui need küsimused leiaksid vastuse saaksin loomeprotsessiga ühele poole?
    Kas keegi teab kas on olemas infotelefon oü loomist puudutavate küsimuste jaoks?
  • 2500 osakapitalina, 7500 laenuna ettevõttele ja anna tuld 10 000€ eest.
  • Aga kindlasti ära investeeri Eesti aktsiatesse, sest dividendidel on üle 40% tulumaks. Muude riikide puhul seda pole.
  • Lisaks kui tahad kaubelda väärtpaberitega, pead tõenäoliselt liituma LEI klubiga, mis maksab al. ca 65€.

    Maakleri valik ka väga oluline, sama tehing võib sulle maksta 2€ ja 20€ teenustasudena.
  • Ahto

    Kas keegi teab kas on olemas infotelefon oü loomist puudutavate küsimuste jaoks?


    Tartu Ärinõuandla koostöös EASiga pakub potentsiaalsetele, alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele tasuta nõustamist ning viib läbi erinevaid ettevõtlusteadlikkuse tõstmise ja ettevõtlust soodustavaid tegevusi, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengufondi vahenditest.

    Lisaks korraldab Tartu Ärinõuandla:
    - koolitusi ja teabepäevi ettevõtjaid huvitavatel teemadel (ettevõtlusalane baaskoolitus, Mentorklubi jne)
    - eraturu konsultantide võrgustiku vahendamist
    - e-maili põhist teabe vahendamist

    +372 7 428 402
    info@tartu.bas.ee
    ----
    Mine lihtsalt ettevõtjaportaali. Varu veidi kannatust, sest portaal on surmaeglane (vähemalt autentimine küll). Ja küllap leiad sealt õige koha.
  • SideKick
    Aga kindlasti ära investeeri Eesti aktsiatesse, sest dividendidel on üle 40% tulumaks. Muude riikide puhul seda pole.


    See on siililegi selge
    Täpsustuseks plaan tegeleda USA börsil aktsiafondide lühikeseks müügiga

    Lenzer
    Lisaks kui tahad kaubelda väärtpaberitega, pead tõenäoliselt liituma LEI klubiga, mis maksab al. ca 65€.

    Maakleri valik ka väga oluline, sama tehing võib sulle maksta 2€ ja 20€ teenustasudena.


    LEIga pole plaanis liituda
    Maakleriks hetkel valin LHV
    10k ost/müük hetkel ca 45$

  • Põhiline küsimus praegu jah et kuidas raha firmasse panna.


    Et siis pigem osakapital 2500 ja siis anda firmale laenu?
    Laenu andmise protseduur peaks siis käima kuidas?
  • Mis sa soetad, et LEI-st pääseda?

    Laen käib nii: teed laenulepingu enda ja oma firma vahel ja kannad raha oma kontolt oma vastloodud firma arvele. Raamatupidur arvestab seda kui kohustust. Kui investeering läheb hästi ja firma arvel on nt 17500 siis saad 7500 maksuvabalt eraisikuna tagasi võtta ja firma saab 10000 peal edasi uisutada.
  • Mida tavatsetakse sellistel puhkudel põhitegevusalaks panna? St kui otseselt muu äriga peale investeerimise ja varade hoidmise/haldamise selle firma sees ei tegele?
  • 643 Investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse ja sarnastesse finantsvahenditesse
    6430 Investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse ja sarnastesse finantsvahenditesse
    64301 Investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse ja sarnastesse finantsvahenditesse
    Juriidilised üksused, mis on loodud ühendama väärtpabereid või muid finantsvahendeid aktsionäride
    või tulusaajate nimel. Väärtpaberiportfell on kohandatud spetsiifiliste investeerimiskarakteristikute järgi,
    nt riski hajutamine, riisiko, tulusus, kursi kõikumine. Need üksused teenivad intresse, dividende jm
    omanditulu. Nendes üksustes on vähe või ei ole töötajaid ning nad ei saa tulu teenuste müügist.
    − avatud investeerimisfondid
    − kinnised investeerimisfondid
    − investeerimisühingud
    − usaldusfondid, päranditombud ja vahenduskontod, mida hallatakse tulusaajate huvides vastavalt
    lepingu, testamendi või vahenduslepingu alusel
    Siia ei kuulu:
    kontsernid ja fondid, mis teenivad tulu kaupade või teenuste müügiga, vt EMTAKi vastavaid klasse
    valdusfirmade tegevus, vt 64201
    pensionifondid, vt 65301
    fondide valitsemine, vt 66301
  • Kas USA aktsiaid saab ilma LEI koodi omamata osta? Või mida Sa silmas pidasid, et LEId teha ei plaani?
  • svennu21
    Kas USA aktsiaid saab ilma LEI koodi omamata osta? Või mida Sa silmas pidasid, et LEId teha ei plaani?


    Ütlen ausalt et see LEI teema jääb omalgi segaseks.
    Olen aru saanud, et LEI-d on vaja et olla usaldusväärsem partner. Eriti siis välispartneritega koostööd tehes. Kui ma aga plaanin teha LHV investeerimiskonto ja läbi selle kaubelda, siis ma ei näe LEI vajadust. Kas ma olen eksiteel?

    Mr. M
    Mida tavatsetakse sellistel puhkudel põhitegevusalaks panna? St kui otseselt muu äriga peale investeerimise ja varade hoidmise/haldamise selle firma sees ei tegele?


    K643 mõtlesin ise
  • Eksiteel jah. Ilma LEIta ei saa jaanuarist enam tehinguid teha.
  • Lisaks eelnevale veel täpsustuseks niipalju, et ilma LEI koodita ei saa juriidilised isikud tehinguid teha. Eraisiku jaoks ei muutu midagi.
  • svennu21
    Lisaks eelnevale veel täpsustuseks niipalju, et ilma LEI koodita ei saa juriidilised isikud tehinguid teha. Eraisiku jaoks ei muutu midagi.


    kuule svennu21 siin on selle LEI kohta terve teema olemas, kas on nii raske lugeda ja peab siin fakte konstateerima, mis on 10 korda läbi nämmutatud?
  • Millal hakatakse vaatama erinevate organisatsioonide poolt viltu minu firmale?
    Kas siis kui kontol on aktiivne investeering -100k?
    Kui kontol on juba 3a järjest aktiivne investeering -100k?
    Kui olen tehingud realiseerinud ja laiutab -100k võlg? (Kas saan üldse miinusesse müüa?)

    Numbrid on illustratiivsed, huvitab põhimõte
  • pahurlik? Miks kohe nii pahuralt? Inimene tegi omale siia teema ja küsis nõu. Jutt läks sujuvalt ka LEI peale, ning mina lihtsalt täpsustasin üht nüanssi.
    Loodetavasti saame ikka eludega edasi minna nüüd, kuigi oli juba olemas üks teema, kus LEIst pikalt ja laialt juttu tehtud on.
  • svennu21
    pahurlik? Miks kohe nii pahuralt? Inimene tegi omale siia teema ja küsis nõu. Jutt läks sujuvalt ka LEI peale, ning mina lihtsalt täpsustasin üht nüanssi.
    Loodetavasti saame ikka eludega edasi minna nüüd, kuigi oli juba olemas üks teema, kus LEIst pikalt ja laialt juttu tehtud on.

    vabandust, ei märganud, et sa pole teemaalgataja! Aga kui inimene ei viitsi foorumi esilehel olevat teematki vaadata, et oma vastused kätte saada, siis on temale nõu andmine nagu kompress surnule.
  • Ahto
    Millal hakatakse vaatama erinevate organisatsioonide poolt viltu minu firmale?
    Kas siis kui kontol on aktiivne investeering -100k?
    Kui kontol on juba 3a järjest aktiivne investeering -100k?
    Kui olen tehingud realiseerinud ja laiutab -100k võlg? (Kas saan üldse miinusesse müüa?)

    Numbrid on illustratiivsed, huvitab põhimõte

    ma eeldan, et sa räägid kahjumis investeeringust. 100k realiseerimata kahjumi peab raamatupidaja sul bilansis ikka arvele võtma (reeglina, on erandeid).
    milliseid "organisatsioone" võiks huvitada sinu suur investeerimiskahjum:
    1) maksuamet - ei huvita, seni kuni sul maksud makstud on
    2) äriregister - omakapital kokku peab olema vähemalt 2500 eurot (või kui OSAkapital on suurem, siis vähemalt pool sellest). kui on vähem, siis hakkad pahaseid kirju saama. ja kui aastaaruanne on esitamata, siis ka.
    3) sinu võlausaldajad, eeskätt pangad.

  • Mulle tunudb, et Ahtol on mingi bakatöö käsil?
  • See LEI on lambilollus. Miks jääb selgusetuks. Ainuke mõte on, et jebimise pärast. Et sul oleks ebamugav ja vastik. Kes see kuri inimene oli , kes selle lolluse välja mõtles ei tea.
  • Kutt kavatseb tegeleda lühikeseks müügiga ja teab kuidas LEIst mööda hiilida, teenustasusid jmt ja ei tea, kuidas OÜd asutada ja ettevõttele laenu anda?!
  • Krista


    ma eeldan, et sa räägid kahjumis investeeringust. 100k realiseerimata kahjumi peab raamatupidaja sul bilansis ikka arvele võtma (reeglina, on erandeid).
    milliseid "organisatsioone" võiks huvitada sinu suur investeerimiskahjum:
    1) maksuamet - ei huvita, seni kuni sul maksud makstud on
    2) äriregister - omakapital kokku peab olema vähemalt 2500 eurot (või kui OSAkapital on suurem, siis vähemalt pool sellest). kui on vähem, siis hakkad pahaseid kirju saama. ja kui aastaaruanne on esitamata, siis ka.
    3) sinu võlausaldajad, eeskätt pangad.

    Räägin jah investeeringust mis on kahjumis. Ja silmas pean just nimelt neid organisatsioone.
    2) sel juhul peaks olema osakapital investeerimata? Või siis kasumlikus investeeringus?
    Nt x aktsia on -10k aga osakapital on kontol puutumata vs x aktsia on -10k ja oskapital on seal hulgas
    Kes hakkab kobisema?
    3) kas kellelgi on kogemust kuidas LHV toimib kui kasutan võimenduslaenu ja lähen miinusesse sellega?
    Millal hakkavad positsiooni või tagatist realiseerima?

    velvo
    Mulle tunudb, et Ahtol on mingi bakatöö käsil?


    Ei üritan esmakordselt firmat luua ja omale asjad selgeks teha


    TACO
    Kutt kavatseb tegeleda lühikeseks müügiga ja teab kuidas LEIst mööda hiilida, teenustasusid jmt ja ei tea, kuidas OÜd asutada ja ettevõttele laenu anda?!


    Ei tea mööda hiilimise valemit ja kui ma poleks seda postitust teinud siia siis olekski naiivselt arvanud, et LEIga mässama ei pea. Selle koha pealt tänud teile kes te tähelepanu sellel juhtisite.
    OÜ asutamise teema usun pakub huvi ka teistele, nii et tulevikus saate näpuga jälle vibutada ja õelda, et see asutamise teema on juba nii ära leierdatud. Otsige aga foorumist üles ja asi tahe.
    Nagu näha ajas seadused ja regulatsioonid muutuvad. Hea vahest jälle teema üles võtta.
  • Ahto:
    2) sel juhul peaks olema osakapital investeerimata? Või siis kasumlikus investeeringus?
    Nt x aktsia on -10k aga osakapital on kontol puutumata vs x aktsia on -10k ja oskapital on seal hulgas

    OMAkapital = varad - kohustused, ehk teistpidi: OSAkapital+reservid+jaotamata kasum.
    OSAkapital on OMAkapitali registreeritud osa.

    Osakapital peale sissemaksmist muutub tavaliseks varaks. Küsimus on selles, kui suur on su jaotamata kasumi/kahjumi number. Kui kokku miinuses, siis äriregister hakkab pahaseid kirju saatma.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon