Helmes - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Helmes

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Helemes teatas eile oma majandustulemused.
  4,4 miljonit krooni kahjumit versus 3,1 miljonit krooni kasumit 1999 aastal.
  Käibekasv 36.5 % ehk 27.6 miljonit krooni.
  Kui palju käibest ja kahjumist andis neile mittepõhitegevusala ehk kurikuulus "põllumeeste hange"? Lihtne arvutus. Ajakirjanduses on kõlanud järgmised numbrid 3400 arvutit ja 13.000 kr. arvuti. Lihtne tehe näitab, et 44.200.000 krooni käibekasvu tuli antud hankest. 44.2-27.6=16.6 miljonit. Võib väita, et ilma erakorralise tehinguta vähenes Helmese käive 22% ja bottomline 7.5 miljoni krooni võrra. Ma ei tea kuidas Helmeses on provisjonidega aga põllumeeste arvutite on-site teenindamisega seotud kulud ei ole kaugeltki veel ammendunud.
 • Hea märgata, et turg nii hoolega Helmese tegevust jälgib :).

  mis puutub kahjumisse, siis pole sellel pollumeeste projektiga midagi tegemist. tostsime kapitali eesmärgiga investeerida uutesse toodetesse, mille tasuvusaega on pikem kui üks aasta. seda me ka tegime ja loomulikult on sellise tegevuse tulemuseks lyhiajaline kahjum.

  Põllumeeste projekti käive ei realiseeru tervikuna selles aastas. Kui me ei oleks teinud pollumeeste projekti ( tegime seda praktiliselt neli kuud) siis oleks me teinud mingeid muid projekte mis nyyd tegemata jäid. Nii et seda kyll järeldada ei saa et meie käive oleks siis tegelikult väiksem. Sama loogikaga voiks väita, et kui firma ei teeks kõiki neid projekte mida ta teeb, oleks tema käive tegelikult üldse null :-).

  Jaan Pillesaar
  Helmes
 • Voibolla on oluline lisaks märkida, et põllumeeste projektis oli Helmese roll olla projektikorraldaja, mitte arvutimüüja. Meie tulud tulenesid muudest allikatest ja otse meie kliendisegmendist, mis on corporate. Ja projekt kui selline, voib täna öelda, on tervikuna meile kindlasti kasumlik, kuigi ta pole veel lõppenud.

  Selliseid lihtsaid tehinguid nagu garantiikulude diskonteeritud arvutus voi teenuse sisseost, oskame me oma ca 50 aasta mahus kõrgema majandusharidusega ikka kuidagi teha ja niivõrd ABC tasemel vigu ei tasu (pisut vist närviliseks muutunud)konkurentidel Helmeselt oodata.

  Jõudu ja edu edasiseks marketwatch'iks !
 • vaata värki - helmesel on iidamast-aadamast lausa oma teema olemas. ma küsin siis siinkohal ära paari nädala eest kipitama jäänud küsimuse, et kuidas sai Helmese 2008. aasta 6k käibekasv olla 136%? see teeks 2007. aasta 6k käibeks ainult 57 miljonit (see aasta 134).

  2006. aasta käive oli kuue kuuga ligi 70 miljonit, selle leidsin guugeldades üles. 2007. aasta andmeid ei leidnud, aga see nr võinuks ju ikka üle 70ne olla? sel juhul ei saa kuidagi selle aasta käibekasvuks 136% tulla. või läks teil vahepeal s*****i?
 • Mitte väga kaua aega tagasi toimus Helmeses ka Triggeri ost ja tulemustesse konsolideerimine. Võib olla saab käibe kasvu sellega põhjendada . Arvatavasti mõjutavad Helmese-suguseid softimaju palju ka projektide voog, seega kõikumist tulemustes ilmselt on omajagu.
 • 2007. aasta I poolaasta käive oli Helmesel ca 100 miljonit EEKi. Mul on see paberites, ei saa kahjuks linkida. See 136% jutt on jama. Seda ma muidugi ei usu, et nad arvutada ei oska. Jama ajamiseks on ikka muud põhjused, kui puudulik matemaatika. Põhimõtteliselt on ju eksitud täpselt 100% võrra :)) Naljatilgad tirivad lihtsalt lollikesi ninast. Isegi roosa leht ju kilkas Helmese kolmekohaliste numbritega kasvuprotsentidest. Sellist nalja võib ikka visata, kui on teada, et keegi ei viitsi eelmise aasta pressiteadet võrdluseks kõrvale võtta. Nüüd on ilmselt äripäevnikutel ja teistel piinlik hakata ka parandama, et sorri lugejad, tegime kopi-peisti ja unustasime faktid kontrollida. Jääb nii nagu oli ja aasta pärast kuuleme uusi uudiseid järjekordsetest töövõitudest :)) Eestis on suuremaid muresid mida meedial närida, kui see, et mingi IT-firma lollitab avalikkust suvaliste numbritega.
 • Postimees, 03.juuni 2009
  Helmes ostis Microlinkilt tarkvaraarenduse üksuse

  Seoses keskendumisega IT püsiteenuste pakkumisele otsustas AS MicroLink loobuda majandustarkvara ja tarkvaraarenduse ärivaldkonnast, müües selle AS-ile Helmes.

  AS MicroLink Eesti keskendub edaspidi IT püsiteenuste osutamisele, pakkudes ettevõtetele infohalduse, IT süsteemide majutus- ja haldusteenuseid ning arvutikasutajate ja tippspetsialistide koolitust.
  Helmese nõukogu esimehe Jaan Pillesaare sõnul võidavad tehingust mõlema ettevõtte kliendid, töötajad ning kaudselt ka Eesti riik ekspordikasvu näol.

  «Eesti klientide kasu liitumisest on sujuvam ja mitmekülgsem teenindus. Suurem ekspertide hulk võimaldab kiiremini reageerida ning paindlikult komplekteerida kliendile vajalike oskustega projektimeeskondi. Helmese poolt lisandub pikaajaline rahvusvaheliste firmade teenindamise kogemus,» ütles Pillesaar.
 • Hmm, helmes võiks börsile tulla :)
 • See töö pidi ikka puhta pekkis olema, kui isegi riik ei taha raha ära maksta. need maksavad muidu iga kräpi
  eest ju.

  Ärileht: Pereregister ajas riigi Helmesega tülli
 • ----
  „Lepingu täitmise käigus on selgunud, et AS Helmes esitas pakkumuses teadvalt valeandmeid hankija kehtestatud nõuetele vastavuse kohta, valeandmete esitamine jätkus lepingu täitmise käigus,” seisab kirjas.
  ----

  Kas siin on mõeldud seda, et esitas vingemate meeste CV-d ja reaalselt tegema pani keskkoolipoisid? - See on ju normiks! Iga tarkvaraarendaja teab, et pakkumisse tuleb panna ainult IT magistrikraadiga poiste CV-d. Reaalselt realiseerima tuleb aga panna värskelt esimeselt kursuselt haaratud õpilased. Seejuures ei pea olema tegu arvutiteaduse tudengitega. Vabalt võib progema lükata ka arstiteaduskonna tudengeid, semiootikuid vms kräppi. Tavaline.
 • arstiteaduskonnas on ka tänapäeval nii vähe õppida et kohe progeda jõuab kõrvalt? kuhu me küll nii jõuame...
 • Jah, tean reaalset näidet, kus programmeeris arstiteaduskonna tudeng. Ega enne see asi ei parane, kui taolisi juhtumeid kohtutes läbi ei nämmutata.
 • Sarve nime näitamised erinevates pakkumistes on ka vist juba legendiks saanud.
 • Võimalik, et saan valesti aru, aga see "arstiteaduskonna tudeng" kõlab mulle siinkohal halvustavalt. Kui inimesel on vajalikud oskused, siis ei ole vahet, millises teaduskonnas ta õpib.
  Kui siin vihjatakse sellele, et nt TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna (üks madalaima lävendiga teaduskondadest) diplom on mingisugune garantii, siis minu isiklik kogemus seda *reeglina* ei ole kinnitanud.
 • Ei paraku saad õigesti aru. Aga ma ei hakka vabandama ka. Konkreetse tegelase poolt kirjutatud kood on nüüdseks nullist ringi kirjutatud. Võimalik, et tegemist oli räige erandiga ja kõik arstid tegelt progevad vabalt ja pareminigi veel kui informaatikud. Sel juhul pean küll vabandama.
 • Tahtsin öelda, et selline üldistamine on mõttetu.
  Minu isiklik kogemus näitab, et lisaks omandatud teadmistele on märksa olulisem inimese vaimne võimekus ja motivatsioon.
 • Jah, nõus. Kaldume aga mõttest kõrvale: point oli halvustada asjaolu, et valetatakse ja ilustatakse pakkumistes.

Teemade nimekirja