Farmaatsiasektor. Säästude jaoks? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Farmaatsiasektor. Säästude jaoks?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Börside langustrendide taustal hakkab silma farmaatsiasektori aktsiate tugevus suurtel turgudel. Eriti suur polnud farmaatsiasektori aktsiate langus USA-s ka 90. alguse majanduslanguse ajal. Lisaks on need aktsiad pikaajaliselt suhteliselt tulusad olnud. Tekib mõte, et äkki oleks just see sektor säästude paigutamiseks kõige sobivam.

  Suuremad ravimitootjad (Major Drug) Pfizer (PFE), Merck (MRK) ja Johnson & Johnson (JNJ) ei sõltu oma suuruse tõttu liiga palju ühest ravimist.

  Uurisin viimase S&P 500 koosseisu kuuluvate farmaatsiasektori aktsiate viimase 20 aasta tulusust ja aktsiahinna liikumist. Pikaajalise tulususega paistsid silma Pfizer ja JNJ. Viimasel ajal soovitatakse rohkem Pfizer'it.


  Praegu pole vist siiski õige aeg nende aktsiate ostmiseks, kuna turul olev raha läheb turvalisuse otsinguil farmaaktsiatesse. Võib oletada, et kui peale majanduskasvu taastumist investeerima hakatakse taas rohkem mujale, võetakse sellest sektorist raha välja. 90. alguse majanduslanguse ajal käitusid farmaaktsiad samuti tugevalt, kuid peale majanduskasvu taastumist hakkasid langema. Raha liikus mujale. Seega farmaaktsiad peaksid ostmiseks küpseks saama peale majanduskasvu taastumisega kaasnevat hinnalangust.
 • Olen alates septembri keskelt ühte portsu hoidnud farmaatsiasektoris ja täpsemalt Pfizeris.


  Peab ütlema, et ei ole pahasti läinud. Kui Bin Laden surma saab kavatsen portfelli üle vaadata.
 • Minule hetkel meeldib JNJ - P/E 30, kasvumäär 12%, seega PEG kusagil 2.5. Mõtetult kallis. Seega hetkel meeldivad JNJ putid.
 • Kas ka farma puhul on olemas mõni vahva sektoriträkker?
 • NCRH has announced the launch of ''Male Virility''. The
  possible market size for such a product is staggering and
  the upside potential for the stock could be enormous.


  NEUROCHEMICAL RESEARCH LAUNCHES MALE VIRILITY TO ENHANCE
  SEXUAL PERFORMANCE

  An All-Natural Alternative With No Known Side Effects

  SAN LUIS OBISPO, Calif.--Feb. 4, 2002-- Neurochemical
  Research Corp. (Pink Sheets:NCRH), a marketer of condition-
  specific dietary supplements, has announced the launch of
  Male Virility(TM), an alternative product designed to
  optimize sexual fitness for men who are unable to tolerate
  popular impotence medications because of side effects.

  Providing nutrients for better sex, Male Virility is aimed
  at 67 percent of the male population who suffer from some
  degree of erectile dysfunction (ED). Carol Slavin,
  president, said, ``Although ED is strongly associated with
  aging (published literature suggests organs begin to wear
  out after the age of 30), it is actually associated with
  medical conditions such as heart disease. Physicians warn
  that Viagra®, the most well-known pill for impotence with
  more than 10 million prescriptions and 2 billion plus in
  sales, has side effects.''

  Male Virility is just one of a group of highly
  sophisticated products Neurochemical Research will bring to
  the multibillion-dollar botanical market (2000 sales hit
  1.6 billion and annual growth rate is at 18.7%) under the
  banner of providing natural alternatives, without side
  effects, to treat health conditions.
 • Nädala juhtab sisse suur merger Pfizer(PFE) võtab 60 miljardi dollarise aktsiavahetuse käigus üle Pharmacia(PHA)
 • ja veel üks mõte:
  farmaatsiafirmad rühivad jõudsalt suurima turukapitalisatsiooniga firmade edetabeli tippu
  pärast PHA ylevütmist on PFE kapitalisatsioon 245 miljardit palju ei jää enam puudu liidritest MSFT ja GE kumbki 280 miljardit

  Farmaatisfirmade jõudmine enimhinnatud firmade tippu on inimkonna vananemistrendi peegeldus - pikaaealisuse nimel astub üha suurem hulk inimesi tabletisõltlaste ridadesse
 • Kas polnud see mitte eelmine nädal, kui BMY raamatupidamistrikkidest räägiti. Küsimus on ainult selles, et kas sektori must lammas või on ka teistelt midagi sarnast oodata...
 • BMY peale tuleks mängida hoopis distribuutoreid, kuna väidetavalt Bristol kasutas neid oma numbrite väänamisel (DKWD, CAH, ABC, MCK).

  Lisaks sellele on ju veel ka sarnased jamad Merickga (MRK).

  sB
 • BMY sai järjekordse obaduse: FDA advisory panel andis negatiivse hinnangu BMY vererõhu alandajale Vanlev'ile
 • BMY uudis peaks avaldama vähest mõju Pfizerile (müüb konkureerivat ravimit) ja neg. PPDI'le.
 • Arkok,

  PPDI on CRO ehk contract research organization. See tähendab seda, et firma saab oma kasumi just uurimistöö pealt. Kuna BMY Vanlev ei saanud approvalit, kuna FDA tahtis lisainfot/uurimistööd näha, siis on see hoopiski vesi PPDI veskile ning mitte neg.

  Bristol moodutab kusagil 10% PPDI käibest ning kui aktsia peaks Vanlevi peale langema, siis tulevad ostjad peale ja pigistavad shortijad välja! • Harakiri,

  vaata 20. märtsi uudist, kus BMY teatas, et Vanlev ei olegi nii efektiivne. PPDI kahe päevaga -10%.
 • 22. Märts

  Pharm Product defended by TWP (PPDI) 32.65 -1.77: -- Update -- Thomas Weisel is defending the stock; thinks there is little risk to PPDI with respect to BMY Vanlev phase IV trial, which would have been small relative to PPDI's Phase III R&D work with BMY; firm says weakness is a buying opportunity.

  Ja üles tagasi ta läks. Kõrgemalegi, kui enne Vanlevi uudist. Rahvas teab nüüd, et pangad tulevad PPDI-d kaitsma ning teevad shortijate elu kibedaks juba varakult.
 • Harakiri, veame kihla? et PPDI käib täna päeva sees vähemalt -5% all? Miski hea viski peale?
 • 5 on vähe. PPDI keskmine range on juba sellest suurem!
 • tänane börsinali on järgmine:

  FDA lubab turustada poole suuremaid Prozaci doose
 • linnugripp ja farmaatisatehased? kes on soositud positsioonis? või on hinnad juba yles aetud ja ei tasu osta??
 • BCRX-ist soovitas Cramer eile või üleeile välja tulla. Aga mängitakse veel selliseid nagu NVAX, CRXL, VICL, CARN, SVA, HEB, APT...
 • Olulisem on ehk pigem see, et turu langusperioodil voolas raha lihtsalt turvalisemasse sektorisse ja farmad pigem kallinesid.
 • Linnugripist võidavad reaalselt hetkel kõige rohkem Roche ja Gilead, nende ravim Tamiflu on hetkel kõige efektiivsem. Teised väikesed firmad, mis Tradingloom välja tõi, arendavad alles või arvatakse, et nad arendavad.
 • Vaatasin eile ka eBay lehelt, et mis seal huvitavat linnugripi alt võib leida. Peamiselt erinevad maskid, mille müümisega ka mõned väikesed firmad tegelevad, aga nende nimed ei vääri mainimist. Liiga väikesed ja riskantsed firmad.
 • eile nagu korra jooksis üle ekraani mingi ungarlaste eduka vaktsiinitesti uudis... arko, tead sa sellest midagi?
 • Info levib jah, et Ungaris on ka üks ravim inimeste peal tulemusi näidanud. Rohkem infot ei ole.

  Hungary’s health minister said Wednesday that his country has developed a vaccine that could protect both humans and animals from the virus causing bird flu. Health Minister Jeno Racz was among 100 Hungarians who underwent bird flu test vaccinations three weeks ago. He said preliminary tests showed that the antibodies to the virus had appeared in his blood.


  “The results are preliminary but I can say with 99.9 per cent certainty that the vaccine works” against protecting living organisms from the H5N1 virus, Racz said after a government Cabinet meeting. However, the World Health Organization said it was unaware of the details of the Hungarian tests, and was unable to comment on their validity. Racz said the test results of the 100 test subjects had to be verified and further announcements about the vaccine would be made on Friday. Scientists in the United States have already reported positive results from tests on their own H5N1 vaccine, but so far they have not been able to make the vaccine a practical option because it uses too much of a scarce ingredient and it takes two doses to work.
 • Kas ooleks ka idee mõnda farmaatsia - meditsiini sektori fondi raha investeerida?
 • kahtlane. minu point selles et kui uudis on juba mõnest suuremast tv kanalist läbi käinud, siis enam ei tasu sellele panustades osta. või mida teie kogemus ütleb.
 • linnugripi mängud on selleks korraks läbi.
 • arkok, kui linnugripp massiliselt inimestele levib siis ei ole see m2ng kaugeltki veel l2bi ;) Uudistes ju pakutakse 150M surnut.....
 • linnugripp pole kindlasti mingi idee farmale panustamiseks. see on liiga kitsas ja spekulatiivne teema. ideed on pigem rahvastiku vananemine, tervishoiukulude kasv, globaalne soov neid kulusid mingil moel kontrollida ja spekulantidele võimalus oma raha parkimiseks keerulistel aegadel, mille keskel või alguses me ehk praegu oleme.
 • Tamiflu on ainuke asi mis linnugripi vastu aitab.
 • GSK Relenza samuti väidetavalt efektiivne.
 • Aga Ungari, mitmete toredate ravimifirmade kodumaa - seal väideti, et olevat juba vaktsiini...

 • Maailma farmaatsiatööstuse tippfirmad on ravimiarenduses võtnud kasutusele Tartu biotehnoloogiafirma Icosagen Cell Factory tehnoloogilise platvormi.

  http://www.novaator.ee/ET/biotehnoloogia/maailma_farmaatsiatoostuse_tipp_kasutab_eesti_tehnoloogiat/
 • Tere

  Alustuseks võin öelda, et olen võhik, pole ühtegi veel teinud...
  Igal juhul mulle pakub huvi Balti börsi nimekirjas olev Rīgas farmaceitiskā fabrika FRM1R, kuna aktsia graafik tundub liikuvat suhteliselt üksluiselt terve viimase aasta, support ja resistance on selgelt näha, plaan siis osta kui ta jälle kusagil 0.9 peale kukub, tundub "no brainer" ,ja trend on justkui muutumas.
  või on antud aktsia puhul miskit milleni minu mõistus ei küündi?

 • Et kuidas siis? Miks ta sulle huvi pakub? Lihtsalt graafik on huvitav? Miks on graafik huvitav? Mis oleks see, mis sind ostma paneb? Lihtsalt kui kukub 0,9? Miks ta peaks kukkuma 0,9 peale? Aga kui kukub 0,6? 0,2? Miks ta peaks üldse tõusma?

  Kas tead sellest ettevõttest midagi, et oskad öelda, millest need liikumised graafikul on tingitud, või midagi mis on aluseks oodatavale tõusule tulevikus?

  Miks ma neid kiuslikke küsimusi küsin? Lihtsalt niisama. Olen ka kunagi ostnud lihtsalt lambist ja graafiku järgi. Targem on siiski ostetavat vara enne natuke tundma õppida, sest muidu pole see parem Viking Lotto mängimisest ja seal on võidu tõenäosus üliväike.
 • Ahjaa, selle aktsia käive on parimatel päevadel 2000 (tegelikult küll kogu ajaloo jooksul ühel päeval:) ). Mis tähendab seda, et kui sa mõistlikku kogust osta tahad, siis hakkad juba ise hinda mõjutama. Sama, kui müüa tahad. (ega sa ometi mõtle ju 50 või 100tk osta?) Likviidsus olematu ühesõnaga. Rohkem vaadata ei viitsinud.

  0,9 hinna saad nii, et ostad paari nädala jooksul iga päev 50-100 kaupa nii 1000-1500tk kokku ja viskad siis korraga turgu. Kahjud tehingutasudelt muidugi märkimisväärsed :D

  Mis ei tähenda et tegemist oleks täiesti mõtetu ja kasutu asjaga. Mõtle läbi, mida sa tahad. Kui niisama natuke mängida, siis muidugi pole vahet. Kunagi sai Tallinna börsil päevakauplemist tehes/mängides palju nalja, see oli nii umbes 7-8 aastat tagasi. Istusime aga kambaga chatis, loopisime õngesid välja ja isegi teenisime raha. Nüüd on küll kahjuks veidi teistsugused ajad, aktsiaid ja likviidsust palju vähem.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon