Plaan: Tahan välja anda börsiõpiku!!!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Soovin välja anda alustuseks börsivihiku algajaile, et siis pärast seda tõsine teos valmis teha. Olen nõus LHV reklaamiga esi- ja tagaküljel.

  TO:
  BigU: Kas aitad head sõpra?
  Laurime: Kas sul veel OÜ üle?
  Rain Lõhmus: Kas korvad kõik kulud? (tiraaz 5K)
 • Anna asi parem netis välja. Tuleb odavam.
 • Hea idee Matrox!!! Seega börsivihik algajaile, mahus vast üks 25 lk. Eeltellimus 20 EEK/TK. Raha kanda Hansapanga kontole nr 1105502059 (Alvar Jõgeva), märksõnaks on Sinu e-maili aadress! Hiljem hakkab raamat maksma 30 EEK.
 • Alvar, Sa astud siin foorumites küll tihti üles, aga kas Sa saaks mulle pisut tõestada, et Sul siiski on tarkusi, mida me Sinult lausa osta tahaks.

  P.S Kas see õpik oleks suunatud rohkem aktsiate, optsioonide, lühiajaliste, pikaajaliste investeeringute või kogu börsiga seonduva kohta. Üleüldist juttu - " Ärge siis aktsiaid ostke, kui lennuk on just majja sõitnud" saame me ju niigi igalt poolt.
 • Tõesta.
  Näiteks Spets ju kunagi pani oma tehingute nimekirja välja.
 • Vaata näiteks teemat: Kuidas optsioonidega läheb/ või /Kuidas lüüa turgu, teades vaid kalendrikuid / goodwill pole üldse hea asi / kuidas fondidega käitun, et juba paari tunni pärast olen kasumis jne.
 • Kui raamat valmis saab, siis annan mõned vihjed ning eeltellimus jääb kestma samal päeval!
 • kas sa oled jälle? (Börsipäev 19. Jaanuar (MEGATÕUS)) ;)
 • Palun avaldada minu tehingud optsioonidega!!!
 • Alvar, promod siin oma üllitist ja jätad igale polle vihjeid oma "võitudest" (mis iseenesest ei ole midagi taunimisväärset), kuid õigluse huvides viita ka oma "kaotustele", et sinust kui autorist tõesem pilt kujuneks.
  Mulle on näiteks meelde jäänud, et olid XXL-i suhtes kogu aeg negatiivne ja siis äkki ca. kuu enne pankrotti soetasid endale possu ja tänansel päeval annad soovituse HOLD!!!
 • XXL on müstika, kuid arvutist ostsin ma Pennut, mis kuulus Alo Koobile, mis edasi sai, seda võib vaid ette kujutada. Ma ostan ilmselt juurde, kaotada pole enam midagi, võita tohutult.
 • Alvar, kas Sa arvad, et need 5K lähevad müügiks ka? eestis? võid ju kergesti algul lasta 1000 välja. kulud oleks vihiku puhul u. 10+10 (trükk+turustus). edasine 10 peaks olema juba Sinu kasum.
 • tegelikult trükk peaks vist ikka kallim olema kui nüüd mõelda?
  aga kui netis tahad müüa, siis vaevalt Sa üle saja maha saad müüa. edasine on juba nagu konspekti levik
 • 10 K EEK vai? Olen nõus, kuhu pean pöörduma?
 • Termin "Mania Grandiosa" on kellegile tuttav?
 • Äkki teed mingi lühikokkuvõtte oma avaldatavast raamatust. Isiklikult ei ole nõus "siga kotis ostma". Paar küsimust oleks ka selle raamatu kohta:
  1. Kas sa kirjutad terve raamatu ise või on sul kaasautorid ka?
  2. Millele sa oma teoses kõige rohkem tähelepanu pöörad?
  3. Mis teeb sinust sellise asjatundja, et sa kohe raamatu kavatsed välja anda?

 • Alvar,
  Hindan Sinu pealehakkamist.
  Kas oled mingi analüüsi ka teinud, kas see sul ära ka tasub ja kui suur on nõudlus. Zirnaski raamatuid müüdi lõpus juba poole hinnaga, kuna neid lihtsalt ei ostetud (Kuidas börsil raha teha ja Kuidas rikkaks saada või midagi sellist). Arvesta sellega, et raamatu lugejad on inimesed, kes Inglise keelt ei oska, sest netist saab enamus sellest infost tasuta kätte, mida sa oled siin rääkinud (v.a. Eesti kohta)
 • ülalnimetatud plaan kõlab väga sarnaselt missikonkursil osalejate tulevikuplaanidega. tüüpiline missikandidaat õpib rahvusvahelist ärijuhtimist ja nende plaan: avan oma firma, mis hakkab tegutsema moe- ja kosmeetikavaldkonnas. jõudu.
 • Väga hea tähelepanek Osama:)

  Ei usu ka, et korralikku õpikut nii kerge meistredada oleks...
 • arkok:

  millist infot ei saa eesti kohta netist tasuta?
 • pean silmas seda kuude värki TALSE kohta. LHV foorumist nüüd muidugi saab :)
 • Alvar, aga äkki Sa alustaksid millegi lihtsamaga. Heast kodumaisest noortekirjandusest pidavat meil põud olema. Võibolla kirjutaksid alustuseks a la Goldratt teemal: "Mina, minu tüdruksõber ja meie portfell". Sellise rõhuasetusega oleks vast turgu rohkem ja lugejaskond ka vähe laiem kui kohalikud LHV-kad. (idee patendiametis:-)
 • Alvar, kui sa veel pikalt siin oma 2riideesid avalikustad, v6tan asja ise kätte ja annan raamatu välja, mis sa sellest arvad?
  :)
 • Ma nägin unes, et Lõhmuse & Kenderi investeerimisraamatut esitleti enne vabariigi aastapäeva ;)
 • ...ja minult tuleb sobrap2evaks raamat

  "Henron - Tema hiilgus ja ukk"

  koos autoripoolse, enda kui specialisti, ca 250 lk'se lisa(!!!) komentaariga teemal, mis siis ikka tegelt toimus..

  ostes raamatu - commendid kauba p22le
 • vähetasuv ettevõtmine. olin nn produtsendiks ühe käsiraamatu (piiratud kontingendile) väljaandmisel. tiraaz 1000, 250 lk, tänaseks reliseeritud u 600. kulud said küll kaetud 120% reklaamist aga ikkagi ei ole seda sebimist väärt
 • Arvan, et põhimõtteliselt on kaks võimalust anda raamat välja kasumiga:
  1) sa oled kuulus inimene ja kirjutad üles oma kogemusi või oma valdkonnas tippu jõudmise teooriatest
  2) sa pole kuulus ning peale pikaajalist uurimustööd, kus sa jõudsid innovatiivsetele, põhjapanevatele või potentsiaalselt ühiskonnas tugevat kandepinda leidvatele järeldustele saavutab teos populaarsuse, mistõttu oma ala tippspetsialistid tunnustavad sinu tööd ja soovitavad seda teistelegi

  Kui tahta suurt kasumit saada, peaks kirjutatav raamat kuuluma kumbagi kategooriasse, sest see tagaks teatava monopoolse seisundi. Majandusteooriast on ju teada, et monopol on ju ainult võmeline pikaajaliselt kasumit teenima. Praeguses ühiskonnas peaks kehtima järgmine võrdus innovatiivne=monopoolne.

  On vististi teinegi võimalus, nimelt raamatu praktilisus või "kunstilisus". Hea ja praktiline raamat on samuti hinnatud, kuid omab seejuures väiksemat populaarsuspotentsiaali (käsiraamat). Näiteks on oht liiga suures lihtsuses või ammu teada tuntud faktide korrutamises ehk potentsiaalne klientuur on autori väidetega juba ammu kursis.

  Konkreetselt börsiõpiku puhul on mure ilmselt suhteliselt piiratud potentsiaalne kliendigrupp, sest aktiivseid investoreis on Eestis kokku paari tuhande ringis. Paljud neist ostaksid? Kas raamat oleks mõeldud investorile või spekulandile? Ma arvan, et sul Alvar oleks hea teada kui palju on näiteks tugev spetsialist Villu Zirnask oma raamatut " Kuidas börsil raha teha?" müünud. Vist tuleks ennem teha korralik turundusplaan, leida raamatu head, vead ja erilised kohad üles. Kui sa tahaksid palju raha teenida, peaksid enne mõtlema kas sinu teos on nii eriline, et seda oleks võimalik eksportida.
  Igal juhul soovitaksin sul enne võrrelda oma teost selle ala parimate kirjutistega, leida tugevad ja nõrgad kohad üles, panna paika äriplaan ja veenduda (või vastupidi) oma toote (kirjutise) headuses. Esialgu ma ei usu, et sa oled jõudnud uudsete järeldusteni, kuid sinu ülesanne ongi tõestada oma toote headus ja kasulikkus ühiskonnale ära. Edu. • Nii, annan siin ja kohe praegu börsiõpiku välja! See koosneb kolmest reast:

  1. What goes up, must go down!
  2. Aeg on sinu suurim sõber
  3. Ära rabele

  Ja viimane soovitus neile, kes ei kardavad kahjumit saada - ÄRA IIALGI MÄNGI BÖRSIL - NII EI KAOTA SA KA MIDAGI

  Rain, võid sponsorsummad ülalnimetatud raamatu eest üle kanda R. Hein kontole:), mille eest siis mina toetan GX pankrotistumisega "suurema osa vara" kaotanud investorite fondi:)
 • seth, oled hästi informeeritud :)
 • spiid,
  2. punkt pole optsioonibuldooseritele eriti s6ber
  4. ja see mis alla läheb ei pruugi yles minna
 • Raamatu väljaandmisega ei saa Eestis keegi rikkaks. Üks erand kinnitab vaid reeglit.

  Asi taandub ikka oma nime müügile ja sellest tulenevale võimalikule klientuurile. Selle nimel tuleb aga kõvasti rabada ja vahel ka peale maksta.
 • riq,
  täpsustus
  2. Aeg on sinu suurim sõber (aga vahel ka vaenlane)

  punkt 4 on aga punkt 1 laiendus:)
 • Eesti turul tegutsevad pangad võiksid tellida kelleltki selle börsiõpiku ja siis tasuta jagada kogu elanikkonnale. Nii saaksid nad ennast reklaamida ja potentsiaalseid investoreid ligi meelitada. Idee pole vist läbini uus. Raamatu autor saaks nii suure trükiarvu pealt ikka normaalse tasu.
 • Mõned pangad on ka mõnedele klientidele juba saatnudki näiteks Buffet'i raamatu...
 • Seda ma meenutasingi. Aga mida teeb LHV? Eestikeelset lugemist ja tasuta on mitme raamatu jagu.
 • lisaks siiski veel yhe punkti: never run out of cash!
  ehk oia alati miski osa portfellist rahas..

  saad noh lilli osta hauale voi nii :0
  tegelt saab sellega ylisoodsaid oste teha kui hetk koidab!
  niiöelda opportunity money!
 • aaaaaaaaaaaaaaa...............pbbbbbõhhhhhhhhhhhhhhhhhhh........
  vat mis lugu, üks raamat just anti välja, ei usu küll, et üks tundmatu nimi kakleks kahe tuntud nimega
 • kaspar,
  ma pole kyll uut raamatut lugenud, kuid selgi on tiraaz 5000 ja 300 eeku tykk!
  siis 150 000 on kogu läbimyyk?!?!?!? miinus maksud, miinus vahendajate kasumid..
  kahe peale ehk 50 000 saavad.. well, yks reis londonisse..

  väike tegija kirjutaks raamatu ehk "inimeselähedalt" maakeeli jms.
  aga ma arvan et neid uusi raamatuid tuleb veel M;)

  (naz making dayhigh, me making happy)
 • Raamatu väljaandmisega ei saa Eestis keegi rikkaks. Üks erand kinnitab vaid reeglit.

  Miks peaks üldse ühe raamatu väljaandmisega rikkaks saama?
  Võibolla oleks tähtsam au ja kuulsus, mis hea asja tegemisega kaasneb(antud projekti puhul kahtlen selles:D ) ?
 • Martin007S,

  Eestiski on mõningaid valdkondi, milles raamatu väljaandmine on ikka tõeline cash-cow. Päris püstirikkaks nendega ei saa, aga väikeauto raha võib ühe projekti pealt teenida. Muidugi eeldab see, et sa katsud ise hakkama saada suurema osaga väärtusahelast kui ainult käsikiri. Tuleb natuke riski võtta ja ise kirjastamise osaga ka tegeleda, lasta tuttaval kujundajal teos küljendada, oma autoga raamatud trükikojast laiali vedada, võib-olla ka mingil määral ise otsemüüki teha (näit. ettevõtetele) jne. Sa võid alati mõelda juurde lisateenuseid, mis väärtuspakkumist suurendavad. Seega raamatuid, millega võib raha teenida, eksisteerib ka Eestis.
 • olen artjomik'ga nõus

  mul siin tekkis idee (ei saa öelda, et uus, kuna iga uus on unustatud/kohendatud vana) hakata taas välja andma käsiraamatuid poognate kujul... st et nn vaesed üliõpilased saaks ise asja kokku köita... eelnevalt annaks välja loomulikult ilusa ja odava köitmisõpiku ;)
  /asi ideetasandil - mitte äriplaani/
 • Minu raamat peaks valmis saama aprillis. Kui valmis saan, siis annan kohe märku. Esialgu jääb raamat Interneti tasandile. Kui viimase kohta kostub positiivseid avaldusi, siis loodan ka raamatu trükki lasta.

Teemade nimekirja