Ford (F) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Ford (F)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ford Motor Co (F) tegeleb sõidu-ning veoautode tootmisega juba alates 1919. aastast. Lisaks sellele tegeleb firma ka mitmesuguste lisateenuste osutamisega nagu finantseerimine ning sõidukite ja masinate rentimine. Põhimõtteliselt ongi Fordi operatsioonid jagatud kaheks: Sõidukite tootmine ning finantsteenused. Fordi märgi all toodetakse järgmisi automarke: Ford, Mercury, Lincoln, Volvo, Jaguar, Land Rover, Aston Martin and TH!NK.
 • Mida arvate Fordi aktsiast?
  Tehniline pilt on minu arvates esialgu küll väga ilus. Hind on läinud üle MA 200 päeva libiseva keskmise, MA 20 päeva joon on läinud MA 200-st üle ja paari päeva jooksul peaks ka MA 50 päeva libisev keskmine ületama MA 200 päeva libisevat keskmist. Ka on tekkinud paarikuine toetustase, mis asub 10,3 ja 10,5 dollari vahel. Nii, et aktsiahinna kukkumist takistab ikka paras indikaatorite rägastik. Pealegi on aktsia teinud topeltpõhja, mis annab kõvasti lootust juurde, et aktsiahind edasi tõuseb.
 • Kuigi,see vaevalt et mõjutab tänaseid arenguid, täpsustaks siiski pisut ajaloo poolt. F loodi ikka aastal 1903, 16 a-t varem kui siin märgitud. Fordi senine kuulsaim mudel (Ford T) sai tootmiskypseks juba 1908 a-l.
 • Ford Moto Co loodi tõesti 1903, kuid Ford Motor Co loodi 1919. Delawares

  sB
 • Ford Motor Company tõstis reedel kolmanda kvartali kasumiprognoosi. Kui varem oodati kvartalilt 0 kuni 5 senti kasumit aktsia kohta, siis nüüd oodatakse 10 kuni 15 senti kasumit aktsia kohta. Koos kvartaliprognoosiga tõusis ka aasta kasumiprognoos, 2004. aastalt oodatakse nüüd kasumit 1.90 kuni 2.00 dollarit aktsia kohta, varasem prognoos oli 1.80 kuni 1.90 dollarit kasumit.

  Ford sulgeb ka ühe oma Jaguari tehastest Suurbritannias. Sulgemisele läheb tehas Coventry´s Birminghami lähedal. Selle tulemusena läheb kaduma 1150 töökohta, kuid 425 töökohta viiakse üle teise tehasesse Castle Bromwichis. Jaguari peakorter jääb endiselt Coventry´sse. Tehase sulgemise peamiseks põhjuseks on kompanii liiga suur potensiaalne tootmisvõimus, mis praegu jääb realiseerimata. 2003. aastal oli Ford Motor Company´s 327´531 töötajat.

  Ühtlasi loobutakse osalemast ka Formel 1 sarjas. Formel 1 sarjast loobumine peaks säästma 50-60 miljonit dollarit aastas. Kulude vähenemine 50 miljoni võrra kasvataks Fordi kasumit 2.7 senti võrra aastas. Siiski on võimalik, et kokkuvõttes kahandab Formel 1 sarjast loobumine Fordi müüki Euroopas. Kuid arvestades Jaguari silmapaistmatust Formel 1-s, siis võiks tegu olla õige otsusega.

  Kokkuvõttes võiks Fordi tegutsemist väga positiivselt hinnata. Ettevõte on alustanud kulude kokkuhoidu ajal, mil ettevõttel läheb tegelikult järjest paremini. Selline tegutsemine on väga tervitatav. 2001. aastal teenis Ford 3.04 dollarit kahjumit aktsia kohta, 2002. aastal aga 0.11 dollarit kasumit aktsia kohta, 2003. aastal oli kasumi suuruseks 0.45 dollarit aktsia kohta, 2004. aasta esimesel poolaastal teenis Ford 1.52 dollarit kasumit aktsia kohta, aasta kokkuvõttes peaks kasum siis 1.90 ja 2.00 dollari vahele jääma. 2005. aasta kasum peaks eeldatavalt olema samuti kusagil 2 dollari kandis, kuid võimalik, et kulude vähendamine ja tark juhtimine tõstab seda numbrit oluliselt. Ford maksab ka 40 senti dividende aktsia kohta aastas. Praegu maksab Fordi aktsia(F) 14.22 dollarit.
 • Ford Posts $12.7 Billion Loss in 2006, the Largest Annual Loss in Automaker's 103-Year History.

  Analüütikute arvates pidi tulema -0,85 kuni -0,95 EPS aga tuli -1.10. Samas 1,5 tunniga aktsia 3% tõusnud.

  Millest selline tõus üles kui Fordil nii kehvasti läheb ? arvati et läheb veel kehvemini ?
 • Fordi suhtes on ootused olnud juba pikka aega päris madalal
 • kes kirjutas Formel 1 ? äkki Vormel või Formula ?
 • Autotootjad on juba mitu korda käinud presidendi käest abi palumas aga rahake voolab ära iraaki.
 • Kaks pealkirja Bloombergist täna:

  Ford Has $2.98 Billion Operating Loss, Burns $7.7 Billion Cash in Quarter
  GM, Ford, Chrysler Are Said to Seek $50 Billion in Federal Loans on Slump

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon