Börsipäev 17-18. sept

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Mõned teemad tänaseks päevaks:

  - Tänase päeva tegijateks on ilmselt tubakafirmad MO, RJR, CG, UST jt. Nendest suurim, Altria (MO, endine Philip Morris) sai kohtult soodsamad tingimused vastulause esitamiseks kohtuhagile, kus firmat süüdistatakse "light" sigarettide kujutamises tervisele mitteohtlike tubakatoodetena. Smith Barney (1. kat maja) tõstab täna hommikul RJR-i reitingu Osta peale varasema Neutraalse pealt ning hinnasiht liigub $31 pealt $38 peale. Lisaks sellele tõstavad Barney analüütikud peategelase Altria (MO) hinnasihti $56 peale varasema $50 pealt.

  - UBS Warburg (1. kat maja) alustab suurte jaemüüjate katmist. Maailma suurim jaemüüja Wal-Mart (WMT) saab reitinguks Osta ning sama saavad ka väiksemad konkurendid TGT, S, COST.

  - Üks LHV klient küsis täna hommikul minu arvamust sellisest firmast nagu Lexar Media (LEXR). Mäletatavasti olin ka ise firma aktsiaid ostmas 15. sept hommikul, kui oli tekkinud pisike segadus seoses konkurendi Sandiski (SNDK) tulemustega. Flash mälu on pooljuhtide sektoris ilmselt üks kiiremini kasvavaid harusid. Liiguvad ja paljud inimesed üle digitaalsete fotoaparaatide, kaamerate, mp3-mängijate jms peale. Just neid mälukaarte, mille peale saab salvestada digikaameraga teht LEXR ning konkurendid SNDK ja FLSH toodavadki. LEXR kaupleb ca 40x järgmise aasta kasumit aktsia kohta, mis peaks järgmisel aastal vähemalt 30% kasvama. Põhimõtteliselt on tegemist momentum-aktsiaga, mida fondijuhid armastavad osta. Praegu on graafik väga tugev ning trend is your friend..until it bends. Tasub veel mainimist, et konkurendid SNDK ja FLSH pole viimase paari päeva jooksul erilist tõusu näidanud.

  - Tenet Healthcare (THC) teatas, et on valinud endale uue juhi. Selleks on praegune KT Trevor Fetter. Ma ei usu, e turg seda uudist väga suure õhinaga vastu võtab, pigem oodati uut nägu väljaspoolt.

  - Roxio (ROXI), firma mis ostis ära Napsteri riismed, teatas, et tuleb koos Samsungiga välja audio playeriga, mis ühildub Napster 2 tarkvaraga. ROXI on eelturul 3-4% plussis.

  - Masco (MAS), Ameerika ja ilmselt ka maailma suurim tööriistade tootja teatas, et Q3 kasum tuleb veidi üle ootuste. See on hea uudis ka Black & Deckeri (BDK) jaoks.

  - FNSR  Finisar named Optical Supplier of the Year by Cisco (2.20). Aktsia on eelturul +20%. Pikemad kommentaarid ilmselr on ebavajalikud. Hea, et LHV lubab ka väiksemaid aktsiaid lühikeseks müüa.

  - Circuit City (CC) kaupleb täna hommikul vahemikus 10.50-10.80. Sulgus eile 11.20 peal. Põhjuseks ilmselt see, et tulemused jäid veidi ootustele alla:

  Reports Q2 (Aug) net loss of $0.14 per share from continuing operations, excluding valuation reductions related to the bankcard portfolio; the Reuters Research consensus is ($0.12); revenues fell 2.9% year/year to $2.16 bln vs the $2.12 bln consensus.

  Lisaks sellele on all ka suurem ka edukam konkurent Best Buy (BBY). Miks? Tulemused tulid ootustele vastavad.

  CC ei ole tulemuste mäng vaid pigem turnaround story.

  - Turg on ikka veel väga positiivne. Reedel on optsioonide lõppemine, mis omakorda võimendab volatiilsust.

  - Ühe väga (VÄGA) kogenud kaupleja sõnul peitub kogu turu suunas saladus järgmisel graafikul. Kummale poole murravad välja pangad, sinna suundub ka ülejäänud turg:


  Futuurd: Naz -0.25% SP unch


  sB

 • mina lugesin Nasdagi lehelt ülevaatest et Best buy tõstis oma prognoose
 • Mõned teemad tänaseks päevaks:

  - UBS Warburg langetas Lucenti (LU) reitingu Reduce (Vähenda) peale varasema Neutraalse pealt. Nende sõnul puuduvad katalüsaatorid, mis võiksid aktsia hinda praegu kõrgemale viia.

  - JP Morgan tõstis pooljuhtide tootmiseks vajaminevate seadmete tootja KLA-Tencori (KLAC) oma Fookusnimekirja. JP analüütikute arvates on KLAC võrreldes oma konkurentide AMAT-i ja NVLS-ga madalalt hinnatud. Hinnasihiks $77. Samas on KLAC (jt. AMAT, NVLS, LRCX) eelturul sulgumisest protsendi jagu all. Tõenäoliselt on selle põhjuseks see:

  Goldman Sachs calls the SEMI August book-to-bill of 0.91 disappointing, as it came in 0.07 below firm's estimate and 0.08 below Wall Street views. Overall orders were up 2% month-over-month off a downwardly revised base (7% below Goldman's original est). Firm views the data as further evidence that while fundamentals continue to gradually improve, expectations for fundamental improvement have outpaced reality. Until expectations for fundamental improvement reconnect with reality, firm believes the equipment stocks may see a 10-15% pullback near-term.

  Ühesõnaga arvab Goldman, et pooljuhid on liiga kõrgel vs. reaalsus.

  - Kroll Inc (KROL) kukkus eile pärast prognooside avaldamist 13%. Täna hommikul on mitmed investeerimispangad aktsiad kaitsmas, mis võib vähemalt päeva alguses tekitada midagi põrkesarnast.

  - Piper Jaffray tõstis Motorola (MOT) reitingu Outperform peale varasema Market Perform pealt. Hinnasiht liigub varasema $10 pealt $14 peale. Analüütikute sõnul on nõudlus high-end telefonide järele Hiinas kasvamas. Halvad uudised peaksid hinnas juba praegu sees olema.

  - Nextel (NXTL), momentum-fondide üks lemmikinstrumente murdis eile väga olulise vastupanu. Tõenäoliselt tuleb NXTL veel korra tagasi vastupanust saanud toetust testima. NXTL-i breakout on minu arvates oluline kogu turu jaoks. Parim tee NXTL-i mängimiseks on tõenäoliselt proovida osta toetuse juurest.

  - Intersil (ISIL), mida paljud tunnevad kui endist WLAN-i chippide tootjat (müüs operatsioonid suvel alguses) kinnitas täna hommikul oma kasumiprognoose selleks kvartaliks. Täna peaks toimuma firma analüütikute päev ning mitmed analüütikud avaldasid eile arvamust, et firma tulemused peaksid ületama prognoose ning et firma võib prognoose juba täna tõsta. Ühesõnaga oodati enamat kui tulemustega toimetulemist. Tehnilisest küljest pole tõusutrendile veel midagi ette heita, kuid toetuse murdumisel võivad asjad karuseks kätte minna. Lisaks sellele on ISIL täna hea indikaator turu üldise meelestatuse kohta. Kas ka täna jätkatakse aktsiate ostmist või püüavad turuosalised hoopis positsioonidest välja saada. Optsioonide lõppemine homme kindlasti asja kergemaks ei tee ning koletise tõeline loomus võib ennast avaldada alles järgmisel nädalal.

  - Barrons kirjutab üpris negatiivse maiguga artikli Sycamore (SCMR) teemal. Endine kõrgelennuline tech tõusis eelmise nädala lõpus 25%, kuna sai osakese USA Kaitseministeeriumi infovõrgu tellimusest. Artikkel toob välja fakti, et SCMR kaupleb 37x viimase kuu KÄIVET (!) aktsia kohta ning jätkab raha kaotamist vähemalt 2005. aastani. Aktsia on eelturul selle peale 3-4% miinuses.

  - 08:30 ET initial claims 399k vs 410k consensus 

  - Gary B. Smith avaldab turu suhtes arvamust:

   

   


  Futuurid: Naz -0.40%  SP +0.10%


  sB

   

   

 • Bristol Myers (BMY) on the move..

  http://www.lhv.ee/news/index.cfm?id=970530


  sB
 • S&P 500 tegi uue 52-nädala tipu, kui turg suudab nendel tasemetel sulguda, on see väga tugev märk.

Teemade nimekirja