Riiklik riskikapitalifondi Eestisse

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Lõpetasin just tänase Äripäeva sirvimise teistkordselt ning ühe teemana jäi silma plaanitav riiklik riskikapitali fond. Mida arvatakse riiklikust toetusest sellises valdkonnas ning kui tasuv võib selline ettevõtmine fondi enda jaoks olla.
 • hea teema. mina näiteks ei saa aru Martinsoni jutust, et iga firma kasvus miljonikäibelt sajale või miljardile on selline raske etapp, surmaorg ütles vist ta, mida riskikapital ei julge rahastada. ja jube hea, et seda teeb riik.

  maksumaksja raha peaks by definition olema OLULISELT vähem riskialdis, minu arvates. huvisid ja teadmisi selle raha taga ju nii palju, et omanik muutub anonüümseks, lahustub täielikult. ja kindlasti ei ole anonüümne ühishuvi see raha kaotada.

  lobby selleks, et mõned Eesti IT-maailma khm "sadade miljonite faasis" ettevõtted oleks võimalik sujuva exitina riigile maha lükata?
 • Ma arvan et stsenaarium hakkab lyhidalt olema selline:

  miski riski bisnes, tegijateks mitte siseringi kuuluvad - heal juhul saavad raha, ja kui ari osutub edukaks siis tehakse lyke riiklik riskifond miinus/nullkasumiga valja ja erariskifond asemele.

  enamikul juhul arvan aga et see fond hakkab finantseerima eesti ärieliidi riskatntseid tehinguid, ehk riskiv6tmise asemel hakkab toimuma riskimaandamine valituile.


  seikatsu,
  sisuliselt on riigi kulutused haridusele ka riskiraha, ja peretoetus.
  riik peab aitama seal, kus erasektor hakkama ei saa.
  minuarust saab eestis erasektor hakkama vaid myymisega.

  palju kasulikum oleks kui riik looks nö ee.lab'id ehk laboratoorimud voi kohad kus on tehnika ja tehnoloogia jne et tatikad saaksid asju arendada, ja konkreetselt riikliku firma mis ka tegelikult aitaks rahvusvaheliseks minna, mitet nii et kysid neilt midagi ja siis vastatakse wordi documendiga. ja halduskulud on 20% eelarvest!!!

  isiklik kogemus poolteist aastat tagasi riskibisnest teha osutus äärmiseks failureks - kuskilt pold abi, ja ega ma miski spets ka pole eksport tech firmade loomises :)

  eesti probleem pole miski muu kui et siin pole kogemusi kuidas arendada, toota, eksportida. keegi peab olema esimene, ja kui meil edukaid ongi siis nad ei viitsi tasuta konsulteerida, ja raha eest ka mitte.

  voiblat peakski riik kinni maksma miskeid seminare ja kohtumisi proffidega hoopis?

Teemade nimekirja