Nanotehnoloogia - jah või ei ja millistesse firmadesse?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Mida arvate nanotehnoloogiasse investeerimisest? Milliseid ettevõtteid tasuks silmas pidada?

  PM kirjutas hiljuti, et: “Eesti päritolu riskikapitalist Steve Jurvetson seisis eelmisel nädalal Valges Majas otse president George W. Bushi selja taga, kui Ühendriikide president kirjutas Ovaalkabinetis alla nanotehnoloogia uurimise ja arendamise seadusele.
  Seadus eraldab järgmise nelja aasta jooksul 3,7 miljardit dollarit föderaalvalitsuse nanotehnoloogia programmide edendamiseks ning riikliku nanotehnoloogia koordineerimiskeskuse loomiseks.
  Nanotehnoloogia on teadusharu, mis kasutab uudseteks tehnoloogilisteks lahendusteks aatomeid ja molekule. /…/ Draper Fisher Jurvetson on ühtlasi firma, mis on paigutanud Ameerikas kõige rohkem raha nanotehnoloogiasse, sealhulgas uudsete mälukiipide ja järgmise põlvkonna päikesepatareide arendamisse.
  Peale Jurvetsoni osales seaduse allkirjastamise tseremoonial Nobeli preemia laureaat Richard Smalley, senaator George Allen ning veel kuus tähtsat tööstusjuhti.
 • Nägin nüüd eelmise teema all ka pisut arutelu selle küsimuse üle, vabandused... aga ikkagi?
 • LHv Pro all on üks pikk ja põhjalik analüüs nanotehnoloogia kohta ;)
 • ma ei vasta veel Pro nõuetele, seega... :(
 • "Nanotehnoloogia on teadusharu, mis kasutab uudseteks tehnoloogilisteks lahendusteks aatomeid ja molekule." ... mnjah...
 • hea artikkel:

  http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=58570
 • For a complete list of nanotechnology companies funded by Draper Fisher Jurvetson, please see http://www.dfj.com/ourcomps/ourcomps_main.html#nanotechnology
 • 2006 Top 10 Tech Trends

  1.More investment in green startups

  2.Voice becomes free within data networks

  3.Electronic technology changes from a growth engine to a commodity

  4.China to become low-cost world innovator

  5.Microsoft, SAP, and Oracle will lose dominance in software

  6.U.S. on path to following the third-world

  7.Biological sciences become popular in colleges

  8.Most compelling technologies will help save time

  9.Wires will disappear from the home network

  10.Design will count more than ever


  Pikemalt siin:http://www.dfj.com/cgi-bin/artman/publish/article_166.shtml

 • Üks idee:

  Nasdaq: TINY - Harris & Harris Group, Inc.

  Web Site: www.tinytechvc.com  Harris & Harris Group, Inc. operates as a venture capital company that invests tiny-technology-enabled companies. It primarily invests in tiny technology, including nanotechnology, microsystems, and microelectromechanical systems technology.

  Kodulehelt tasub vaadata veel lõiku: Portfolio Companies
 • Ega mõnda indeksaktsiat pole, millega nanotehnoloogiat osta?
 • NEWBRIDGE NANOTECHNOLOGY INDEX (NNIX) ei ole kaubeldav paraku

  lisaks on olemas

  MERRILL LYNCH NANOTECH INDEX (NNZ)
  POWERSHARES LUX NANOTECH (JDT)
  ISE NANOTECHNOLOGY INDEX (TNY)

  neist viimase peale saab ka optsioone kaubelda
 • tänan. ei lugenud korralikult

  lihtsalt mõned lingid veel:
  nanotechstocks.blogspot.com
  nanotechnology.com/stocks

  nanotechstocks.blogspot.com kirjutaja kohta täpsemalt midagi ei tea

 • Ka Baltika ei saa enam läbi ilma nanotehnoloogiliste lahendusteta :)

  Baltman varustab Eesti jalgpallikoondist esindusrõivastega (14.08.2006 )

  „Tänu nanotehnoloogilisele viimistlusele on kangakiud kaetud miljardite imepisikeste nanomolekulidega, mis kaitsevad riiet täielikult vee, veini ja kõiksugu õlide eest - iga riide pinnale langenud vedelik jääb püsima piisana, ei imbu kangasse ega jäta ka kangale plekki. Selle uudse kanga valmistamise tehnoloogia on patenteeritud ning seda toodab Prantsusmaa firma Roudiere.”
 • Tõstan siia paar posti ümber:

  Wilhelm:

  Lähima paarikümne aasta teema on Space Elevatori projekt ning sellega otseselt seonduv märksõna Nanotechnology. Hetkel on uue materjali väljatöötamise ja arendamise kallal tegutsevaid ettevõtteid üle 1300. Leian, et investeerida selles suunas oleks igati mõistlik.

  Ei oska öelda kui suurt tulu selline tegevus lähima 10 aasta jooksul võib anda, kuid pikemas perspektiivis võib lugu olla juba hoopis teine.

  Mida arvate antud teemast? Ja kust leida selle teemalisi ettevõtteid, millesse enda raha paigutada?

  "Fujitsu forms nano-scale carbon composite" - http://www.efytimes.com/efytimes/fullnews.asp?edid=25122&magid=13 "Nanotechnology offers global opportunity of $1-trillion by 2015" - http://www.efytimes.com/efytimes/fullnews.asp?edid=23268&magid=11

  speedy conzales:

  TINY oleks parim vahend sellesse vald konda investeerimiseks, sellega saab osta läbilõike kogu sektorist ning ka ettevõtetest, mida börsil pole
  väga pikka meelt peab olema

 • IMHO on praegu nanotehnoloogiasse investeerimiseks kaks ratsionaalset strateegiat:
  1. Oodata, kuni mingil nanotehnoloogia suunal tekib mull, osta end sinna sisse ja passi hoolikalt, et õigel hetkel välja saad
  2. Oodata, kuni mingi nanotehnoloogiaettevõtte hakkab asjaliku äriplaaniga kasvu+kasumit genereerima ja investeeri sinna
  Loota, et mõni praegustest firmadest "suure hüppe" teeb ja selles ootuses end sisse osta, on suht kindel võimalus rahast ilma jääda.
 • Kui hakatakse kunagi põhjalikumalt uurima nano mõju keskkonnale ja tervisele siis on oht, et nii mõnigi firma teeb püksid täis ja "paneb pillid kotti"

  http://www.aripaev.ee/3909/uud_uudidx_390903.html

 • Harris & Harris Group, Inc. (TINY), announced today that it has priced a follow-on public offering of 4,250,000 shares of its common stock at a price of $4.75 per share. We expect net proceeds, after underwriting discounts and estimated offering expenses payable by us, of approximately $18,648,750 ($21,495,188 if the over-allotment option is exercised in full by the underwriter). We have also granted to Needham & Company, LLC, the sole book running manager in connection with the offering, a 30-day over-allotment option to purchase an additional 637,500 shares of our common stock. We intend to use the net proceeds of the offering to make new venture capital investments in nanotechnology and microsystems as well as follow-on investments in our existing portfolio companies, and for operating expenses. The closing is expected to take place on or about October 9, 2009, subject to the satisfaction of customary closing conditions.

  Harris & Harris Group is a publicly traded venture capital company that invests in nanotechnology and microsystems.

 • TINY 6/30/09 seisuga:
  Cash and US Treasury Securities (Mil) 47.7
  Total Debt (Mil) 0.0

  Äri arendamiseks lahustab firma regulaarselt olemasolevaid aktsionäre. Juhtide arvates on uute aktsiate eest saadav hind arvestades praegust keerulist turuolukorda hea.
  Tundub huvitav, sest firmal on korralik sularahapositsioon juba praegugi olemas.

  PS! TINY kvartaliaruanded on ka väga sisukad ja harivad.
 • Rootsis on huvitavad firmad (minu meelest):

  Nanexa - ravimite nanoosakesed kaetakse kihiga, mis reguleerib biosaadavust, tehnoloogiat saab kasutada ka mujal, näiteks väärisgaaside analüsaatorites (väikest kogust müünud USA-sse)
  http://www.nanexa.com/products/?lang=en
  Insplorion - keskkonna analüsaator, valmis produkt olemas
  http://www.insplorion.com/products/products
  Spago Nanomedical - kontrastaine (ja tulevikus võibolla ravim) vähikollete jaoks, läheb veel kaua aega kuni valmis produktini
  http://spagonanomedical.se/projects/spago-pix/
  Cline Scientific - nanoosakestega kaetud gradientplaadid, millega teha kindlaks optimaalne kasvukeskkond tüvirakkudele, valmis produkt olemas
  http://www.clinescientific.com/

  kahte esimest oman, kahte viimast tahaks ka omada, aga pole vaba raha raha (s.t. ei pea hetkel nii atraktiivseks kui mõnda teist rahapaigutust)

Teemade nimekirja