Millal Venemaa hakkab naftat eurode eest müüma?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Küsimus lihtne: millal see juhtub?
  Haakuv küsimus: kas NON-OPEC ja mõned OPECi riigid (Iraan) lähevad trendiga kaasa?

  Mis juhtub dollariga, mis juhtub USA sõjatööstusega?
 • Hm, Iraak tahtis ka eurode eest müüa ja nüüd on USA väed sees :-(

  Aga musta stenaariumi kohaselt võivad Keskpangad ja naftatootjad oma dollarivarud müüki panna ja dollarile tähendab see lisaks usalduse kaotusele ka kiiret kukkumist.
 • Aasia keskpangad, kes on viimasel ajal dollarit ja T-billi ostnud ei tee seda teps mitte selleks et dollari tõusust raha teenida vaid vastupidi- nende ainsaks motiiviks on oma koduvaluutade kursse tugevnemise eest hoida. Seega mida rohkem dollar kukub, seda rohkem aasia keskpangad seda ostavad.
 • http://www.reuters.com/newsArticle.jhtml;jsessionid=WUZI4KTYNXOFUCRBAEOCFEY?type=businessNews&storyID=7177307
  The euro pushed above the key $1.35 level to a fresh all-time high versus the dollar Thursday after U.S. new home sales tumbled 12 percent in November, the sharpest decline in more than a decade.

  http://www.minut.ee/article.pl?sid=03/10/13/1456226&mode=nested
  President Vladimir Putin said Thursday Russia could switch its trade in oil from dollars to euros, a move that could have far-reaching repercussions for the global balance of power -- potentially hurting the U.S. dollar and economy and providing a massive boost to the euro zone.

  Vene keskpank on aasta teisel poolel järjepanu müünud dollareid. Iraan on selge sõnaga välja öelnud soovi naftat dollarite eest müüma hakata. Enne G8 kohtumist olid õhus spekulatsioonid dollari devalvatsioonist.

  Ka aasia keskpangad ootavad seda maagilist hetke, mil igamees üritab olla esimene, kes dollareist lahti saab.

  Millal?

Teemade nimekirja