Futuurid ja futuurioptsioonid

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Futuurikauplemise teema on juba mõnda aega meie lehel järjest laiemat kõlapinda leidnud, avan nüüd ka vastavasisulise foorumi.

  Kes on teemat vähem jälginud, soovitan alustuseks läbi lugeda Kalle Kitse poolt LHV Chatis räägitu ja mainitud loo juurest leiab ka viiteid edasi - lugu ise siin

  Kuna mitmed kliendid juba futuure kauplevad, siis võiks rääkida oma kogemustest, postitada kasulikke linke jne.

  Ise olen paar päeva proovinud kätt futuurioptsioonidega ja soovitan ehk enne futuuride juurde asumist teistelgi nendega katsetada.

  Tegu, siis optsiooniga, mille alusvaraks 1 futuurileping, kaubeldakse neid nii YM, ES kui NQ peale. Optsioonilepingu väärtuse saamiseks on kasutusel samad kordajad, mis vastavatel futuuridelgi so. vastavalt 5, 50 ja 20 USD.

  Näiteks NQ Mar05 1500 call hind 26 tähendab siis 1 lepingu maksumust 26*20=520 USD.

  Optsiooni hind jälgib siis vastava futuuri hinda aktsiaoptsioonidest tuttava delta kaudu, seega on risk väiksem kuna languse korral ei muutu selle hind nii kiiresti, võrdluseks rahast väljast puti väärtuse vähenemine aktsiaoptsioonil. Samas on ka alusvara tõusu korral esialgu hinna liikumine väiksem, võrdluseks sügavamale rahasse liikuva calli väärtuse kasv.

  Teenustasu LHV Traderis on nagu futuuridelgi 8 USD leping, päevasiseste tehingute arvestusse futuurioptsioonide ost-müük päevasiseselt ei lähe.

 • Futuur ise on palju äkilisem kui futuurioptsioon. Seega ka futuur ise ohtlikum, ehk võimalik kaotus piiramatu. Samas aga pika optsiooniga on võimalik kaotus piiratud makstud preemiaga.
 • Futuurioptsiooni võlu siis selles, et futuuride päevast kauplemisvahemikku arvestades on praktiliselt igas päevas peidus 10-15% kasumit toov liikumine, selleks peaks piisama 1/2 kauplemisvahemiku ulatusega liikumise tabamisest ...

  Loomulikult on iga päev hulgaliselt palju võimsamaid liikumisi võimalik püüda aktsiaturul, need tuleb ainult paljude tehingukandidaatide hulgast välja liikuda, futuurioptsiooni puhul tegeled kogu aega, vaid 2-3 (NQ,ES,YM) hingeelu tundma õppimisega ...

  Ivolatility.com optsioonikalkulaator on kasutatav ka futuurioptsioonide hinna arvutamisel kui sisestada alusvarana suvaline aktsia, määrata selle hind ja strike futuuri väärtusest lähtuvalt ja volatiilsus korrigeerida Traderis näidatava kaubeldava volatiilsusega. Sümbolid DJI, SPX ja NDX viivad YM, ES ja NQ futuuri alusvaraks oleva indeksi ja selle optsioonideni, mis väga ligilähedased.

 • http://www.elitetrader.com/vb/
  seal Futures Trading`u foorumites on palju infi, leiab erinevaid viiteid jne.
  Elitetraderi foorumitest võib leida märksõnade otsingu abil huvitavaid kommentaare.
 • Futi optsiooniga on selge, hetkel märtsi call maksba 12. Seega tehingu maksumus Traderis on
  12*50+8=$608
  Aga kui osta 1 ES futi leping, siis palju see tehing maksab?
 • YM optsioonidest

  http://www.cbot.com/cbot/pub/cont_detail/0,3206,1008+17324,00.htm
 • to puhkuse Futuurilepingu avamiseks vaja tagatisraha ES korral ca 1970$ US lahtiolekul
 • Kuidas neid tagatisi erinevatele futuuridele arvutada : YM, ES, NQ. Või see on lihtsalt miski nr.
 • Kas futuuridesse on mõttekas näites nö lühiajaliselt investeerida. Ütleme et võtan nägemuse, et kuu paari jooksul on turg pigem tõusev ja võtan vastava futuuripositsiooni.

  Või siiski on futuur ikka eranditult päevakauplemise ja tehnilise analüüsi instrument - ma mõtlen just raha tegemise perspektiivi silmas pidades.

  Kas kellelgi on kogemusi nö futuuri positsioonide hoidmisel pikemat aega? Ma saan aru et kui turg liigub positsiooniga vastassuunas, siis on valu päris suur. Aga võibolla on see mõttekas välja kannatada (muidugi tagatisi lisades) ja hoida stoppe tunduvalt allapool võrreldes päevakauplejate piiridega... • Kas kuskil on võimalik futuuridega kauplemist ka virtuaalset raha kasutades harjutada?
 • Kas futuuriorderi tühistamise ja muutmise tasude kohta kehtivad samasugused reeglid, kui optsioonide puhul?
 • Futuuride ja futuurioptsioonidega kauplemisel orderite tühistamise ja muutmise tasusid ei ole
 • Mis volatiilsusindeksi VIX futuuri tähis on?
 • kuidas VBI futuuri lepingu hinda arvutatakse ja suur tagatis peab olema?
 • puhkuse


  VBI futuuri kordaja on 100, ehk minimaalne 0.01 liikumist futuuri hinnas tähendab 1 USD

  Päevasisene alustamise tagatis 1875 ja minimaalne tagatis 1500

  Üleöö alustamise tagatis 3750 ja minimaalne 3000

  Päevasisesed tagatised on 50% üleöö tagatistest futuuride puhul ja üleöö tagatise nõue hakkab kehtima 15 minutit enne kauplemispäeva lõppu ... sellega seoses võib teinekord täheldada 10-15 minutit enne 15.45 ET ka kerget müügisurvet, väikema tagatisega ehk suurema võimendusega mängijad panevad oma positsioone kinni
 • Aadressil
  https://www.lhv.ee/news/index.cfm?id=1004459 on vestlus futuuride teemal. Sinna sisse on poogitud ka SP 500 indeksi futuuri ESH5 graafik. Kristjan või keegi võiks kommenteerida, et kuidas http://www.prophet.net/analyze/javacharts.jsp-ga sellise graafiku saab? Minul igatahes ei õnnestu sellist sümbolit kasutades ("ESH5") seda graafikut saada! Tahaks aga just Futuuri jälgida. Indeks liigub küll sama moodi aga futuuril kõigub hind spreadi ulatuses jne.
 • VBI-ga paistab, et päevasiseselt kaubelda ei saa, spread liiga suur. Imelik on ka see, et VIX liikumine näteks 12,3-lt 12,5-ni 2006 jaanuari VBI-d ei liigutagi. Liiga väikesed mahud vist...
 • Henno, kas ülestähendatud tagatised kehtivad 1 lepingu kohta. Kasa kahe lepingu soetamiseks peab tagatist topelt, jne olema?
 • Puhkuse, olen seda mitu korda ka maininud, et VBI futuuri likviidsus on üsna halb. Päevasiseseks kauplemiseks ei sobi.

  Tagatised on jah lepingu kohta, tuleb korrutada lepingute arvuga.
 • Millistes online aktsiamaaklerfirmades soovitaksite optsioonide ja futuuridega kauplema hakata?
  Või on selleks mõned muud kohad?
 • LHV Traderi vahendusel saab ligipääsu nii aktsiatele, optsioonidele, futuuridele kui ka futuuri optsioonidele.
 • Meeldetuletus Kalle poolt chatis räägitu osas:

  Ca 1 nädal enne futuuride lõppemist saab enimkaubeldavaks järgmise perioodi futuur, näiteks hetkel märtsi Dow Jones futuuri asemel juuni oma jne.

  Seda aega käsitletakse siis ka nn. rollover perioodina, st. pikemates futuurides tekib piisavalt likviidsust ja spread paraneb, mis võimaldab pikema nägemuse võtajatel oma positsioonid ümber mängida ...

 • Üks moment, mis siit jutust välja ei tule - päevasiseseid ja ülöö tagatisi määravad maaklerfirmad oma suva järgi futuuridele. Oleneb kuidas maakler ja clearing-firma on settlementide osas kokku leppinud ja ka kaupleja maakleriga. YM, ES, NQ ja muude tuntumate puhul päevasisene tagatisraha 500-2000 vahel üldjuhul.
 • täna on käive veel märtsi futuurides. indeksifutuuride rollover peaks toimuma homme e. lepingu lõppemise kuu teisel neljapäeval.
 • sahtel

  just nii, futuuride puhul siis ka last trade date on kuu 3. reedele eelnev neljapäev ...
 • Rollover ikka igaühe enda valiku järgi? Kindlat kuupäeva mu teada pole.
 • VBI mai futuur on vist varsti atraktiivne?
 • Puhkuse, mul jäigi positsioon soetamata, ei pidanud riski/tulu suhet piisavalt heaks. Kui oleks kohe märtsi VBI futuuri maisse edasi rullinud, oleks saanud futuuri soetada 134.50 pealt, täna juba 142.00 saaks müüa.

  Praeguse taseme pealt ma taas osta ei julgeks, kukkumisruumi on päris korralikult. Kuid see võib taas saamata jäänud tuluna tunda anda.
 • Kristjan, VBI ronib aga ülespoole. Ei tunne futuuride hingeelu. Kas on juba hilja sisenemiseks? Või mis asjaolu võiks volatiilsusindeksit veel alandada?
 • Puhkuse, nii kui VIX kukub, tuleb ka VBI alla. VIX reeglina kukub siis, kui turg tõuseb või hirm väheneb.

  VIX ajalooliselt kipub keskmiste juurde minema ning kuna praeguseks on see tuntavalt üle libisevate keskmiste, siis võib VIX ka kiirelt allapoole tulla. Seetõttu VBI-d täna osta ei julgeks. Aga tõus on olnud võimas tõepoolest.

Teemade nimekirja