Börsipäev 1. aprill - tööjõuraport

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Cody Willard:

    Shhh -- Listen for the Quiet Tech Rotation
    4/1/05 8:17 AM ET

    How great is it that the NYSE has decided to call today off and let us start the weekend a day early! (Just April foolin'.)

    The Nasdaq and tech stocks having done little besides go down while energy and commodities did little besides rally in the first quarter. Those of us who looked for a rotation out of the latter and into the former were wrong -- at least on the surface.

    While I'm not a big believer in supposedly game-able activities like mark-ups or pinning action, I do believe that fund managers game what stocks they show at the end of the quarter as being their biggest holdings.

    They always want to show that they foresaw whatever sector would rally and that the stocks in that sector are their biggest holdings.

    That dynamic can help fuel the feedback loop cycle, as buyers chase the hottest stocks -- which makes those hottest stocks hotter -- and sellers run from the coldest stocks, which makes those cold stocks colder.

    So on the surface, there's clearly been little rotation out of the strong sectors and into tech. On the other hand, I do think that there have been some quiet toeholds being built, as fund managers build positions in some tech.

    I have to wonder with a new quarter upon us if a real rotation might finally be able to kick in.

    While in wait for the jobs number, the futures are strangely pointing to a higher opening. Somehow, I think things will change when that jobs number hits.

    Get a chance to weigh in on oil yesterday? If not, take the poll below. I'll announce the final results later this morning.

    Gary B. Smith:

  • The Labor Department reported a net gain of 110,000 jobs to U.S. payrolls in the month, down from the revised 243,000 added in February. That was only half of the hiring forecast by economists surveyed by Briefing.com, who had a consensus forecast a 220,000 job gain.
  • Täiesti skisofreeniline turg. Kehvade tööjõunumbrite peale rallis ja siis nüüd heade ISM numbrite peale hakkas ülikiirelt kukkuma, lisaks andsid uudisteagentuurid eetrisse veel vale nr. jne. Dollar, mis enne kukkus, on nüüd tormiliselt tõusnud, täiesti screwed market.

    Ja ärge hakake keegi seletama, kuidas tagantjärgi on imelihtne näha kõige selle loogikat:)
  • Vaatamata halvale tööjõuraportile, mis oli hea aktsiaturgudele (loodeti intressimäära tõusu pidardumist) on indeksid läinud miinusesse. Üheks põhjuseks ootamatult avaldatud ISM teenuste indikaatori avaldamine, mis oli oodatud 59 punkti asemel 63,1 punkti. Järgmisel teisipäeval avaldamisele minev raport avaldati kogemata varem ning turule tähendas see signaali majanduse jätkuvast kasvamisest. Indeksid miinusesse (inflatsiooni +intressimäära tõstmise hirm) dollar plussi.
  • Fit, ma võiks vähemalt 10 stsenaariumit otsida, miks nii läks :) Aga üsna skiso tõesti. Dollari liikumine näitab tema tugevust.
  • Aga turg on tõesti skisofreenile, tahetakse tööjõuturu olukorra paranemist (majandus kasvab, kasumid kasvavad) ja samas ei taheta, sest see toob kõrgemad intressimäärad. Inkubaatoritingimused on (ülimadal intressimäär) on turu ära hellitanud, tegelikult ka kogu majanduse, eriti tarbimise. Küsimus, et kui palju pankrotte USA retsessioon kaasa tõi, sisuliselt minimaalselt kui Enroni ja WorldComi lollused maha arvata. Kõrged intressimäärad on need mis terad sõkaldest eraldavad. Seega on turg reaalsusesse jõudmas ja inflatsioon ning intressimäär tontidena hirmutamas.
  • Jah, Alo, aga oleksid sa suutnud sellise ylitäpse hinnangu 8.25 anda? :)
    kuivõrd viimased paar kuud on head majandusnumbrid = turu tõusuga
    tagantjärgi tarkus means zero to me.
  • täitsa peppus, PLMO rallis punkti üles ja uuesti alla aprillinalja peale www.treocentral.com
  • Olin täna üsna veendunud, et halb raport tähendab tugevust, aga..... kuna rahaks seda ei pööranud, siis tõesti tegemist tagantjärele tarkusega (antud foorumis siiski ühe võimaliku seletusena mõeldud).
  • Hm, kas see Palmi avaldatud uudis turuga manipuleerimise alla ei lähe? LHV lehel 1. aprilli tehniline analüüs puudutab samuti Palmi aktsiat. 
  • Üks tegur tööjõuraportis on produktiivsus. Kõrge produktiivsus on hea? Kõrge produktiivsus tähendab vähem uusi töökohti, mis näitab inflatsioonisurve nõrgenemist. See viiks Föderaalreservi omakorda kiirema intressimäärade tõstmise teelt kõrvale. On ainult üks probleem. USA tööjõu produktiivsus on aastalt aastale vaikselt, kuid kindlalt langenud.

Teemade nimekirja