Lubatud orderi osaline täitmine - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Lubatud orderi osaline täitmine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuidas ma saan keelata orderi osalist täitmist? Kui näiteks müüki panen 120. Müüakse aga ainult 5. Seega ju kaotan kõvasti raha (tehingutasude näol)!!!
 • Unusta ära, mis 5, ühe kaupa müüakse need sul maha.
  Siin kehtib pigem reegel, kui võimalik siis tehakse kogu hulgaga tehing, kui likviidsus on kehva siis LHV teistkordaja kolmandat korda teenust ei võta ( harilikult).
 • Ei ei ... 120 aktsiatest sai ostetud 5. KAs oleks võimalik kuidagimoodi seda piirata (ma mõtlen osalist täitmist)
 • Vipo, ega kliendi jaoks väga suurt vahet pole, sest LHV tõesti võtab teenustasu vaid ühe korra, ka kui erinevad osad täidetakse erinevatel päevadel.
 • aga kui hind nyyd järgmisel päeval langeb, mismoodi siis teenustasu võetakse kui hinda langetada?

 • LHV lähtub põhimõttest, et orderi osalisel täitmisel toimub orderi poolitamine, teenustasu võetakse sellisel juhul aga ikka ühe orderi eest.

  Üldiselt on osalise täitmise probleem põletav ainult Balti turgudel, kus orderite osade kaupa täitmine on pigem reegel kui erand. Muudel turgudel juhtub osalist täitmist harva.

  Näiteks:

  kui tahan osta 200 BLT1T 6.80, siis selline order läheb börsile üles

  kui algselt õnnestub osta 72 aktsiat, siis läheb order poolitamisele: 72 ja 128

  esimese osa täitmisel võtab LHV süsteem kohe ära kogu algselt orderilt arvutatud teenustasu, kõik järgnevad osad täidetakse nullteenustasuga

  antud juhul siis ...

  72 BLT1T ost 6.80 - teenustasu 92.56 EEK (50 EEK + 0,2% tehingu summalt 200*6.80)

  128 BLT1T ost 6.80 - teenustasu 0.00

  kui nüüd 128 jääbki ostmata ja läheb tühistamisele, siis arvutatakse 72 BLT1T ostu tasu ümber, see saab olema 50 EEK + 0,2% summalt 72*6.80 ehk 65.32 EEK

  Ka kõikidel muudel juhtudel peaks teenustasu lõppkokkuvõttes ümber arvutatama - näiteks muutes täitmatata osa kogust ja hinda, oletame ost 128 BLT1T 6.80 asemel hoopis ost 120 BLT1T 7.00.

  Kui kellegil tekib siiski probleem hinnakirjas lubatust suurema teenustasuga, siis palume saata teade maaklerid@lhv.ee ja korrigeerime teenustasude summat.

Teemade nimekirja