Treidimine Eestis maksuvabaks!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Täna Postimehelt uudis, mis ilmselt puudutab ilmselt kõikide meie südameid:
  Reformierakond vabastaks inimeste investeeringud tulumaksust

  Tsitaat: "Reformierakond esitles täna koalitsiooninõukogus Keskerakonnale ja Rahvaliidule ettepanekut muuta tulumaksuseadust selliselt, et füüsiliste isikute väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumit ei maksustata tulumaksuga, kui see taasinvesteeritakse väärtpaberitesse 90 päeva jooksul."

 • Tervitatav idee. Parim trikk hakkab olema siis, kui sa teenitud kasumi maksad osakapitaliks või aktsiakapitaliks. Seda saaks maksustada alles dividendide väljavõtmisel. Siin tuleb tõsine maksuoptimeerimine. Praegu on sant küll, et jur.isik maksab tulut vähem kui füüsiline isik.
 • Reformil oligi aeg mingi ettepanek teha. Mulle hakkas juba tunduma, et nad rohkem sotsiaaldemokraadid...
 • Muudatus oleks vägagi tervitatav. Millegipärast ei usu et see ellu rakendatakse. Investorite Liit võiks rohkem kära teha ja asja tagant torkida.
 • 90 päeva on mingi eriti tobe nõue seal. Maksustamisperiood on ikka aasta. Ei usu mina, et see reaalsuseks saab.
 • Ma kujutan oma vaimusilmas ette RL, SDE ja KE liikmeid kraaksumas "rikkurid! päevavargad! kust lihtrahvas raha võtab! suurendame sotsiaaltoetusi! võibolla jääb pappi ka investeerituguteks!"
  Kohe-kohe kargab nurga tagant mikko oma kvootidega välja.

  Sellest saab meie (valimis)võitlus.
 • Seda ideed peaks serveerima "säästude reinvesteerimise maksuvabastusena" siis kõlaks see RL, SDE ja KE jaoks seeditavamalt.
 • Reform on ennegi üht-teist lubanud: üle-eelmiste valimiste eel oli lubadus, et keskmine palk tõuseb 9600-ni valimisperioodi lõpuks (s.o aastaks 2003) --- Ei ole siiani sinnani jõudnud.
  Eelmiste valimiste lubadus oli tulumaks 20%-ni --- ei ole samuti teostunud, kuigi liigub sinnapoole.
  Reformi häda on selles, et nad ei saa piisavalt hääli, et üksi võimule tulla, mistõttu on vaja teha järeleandmisi teistele erakondadele.
  Idee iseenesest muidugi tervitatav, kuid investorite arv ei moodusta n.ö. kriitilist massi, et Reform koguks riigikogus piisavalt hääli.

Teemade nimekirja