Venemaal läheb olukord aina halvemaks. - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Venemaal läheb olukord aina halvemaks.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Suurbritannia valitsus hoiatab Venemaale investeerimise eest

  Suurbritannia valitsus hoiatab ettevõtteid Venemaale investeerimise riskantsuse eest ajal, mil Moskva üritab järjest enam võtta oma kontrolli alla Lääne ettevõtete energiaprojekte, kirjutab Financial Times.

  Mõjuka majandusajalehe allika väitel on Briti välisministeerium teatanud Venemaal investeerimisvõimalusi otsivatele ettevõtetele, et on saanud järjest enam signaale ohtudest, mis seal välisinvestoreid varitsevad.

  Suurbritannia peaministri Tony Blairi pressiesindaja kinnitas hoiatust, märkides, et terve mõistuse järgi investeerivad firmad ainult sinna, kus see on turvaline.

  Blair lubas sellel nädalal avalikult, et ta kavatseb Saksamaal toimuval G8 tippkohtumisel kõnelda Vene presidendi Vladimir Putiniga «otsekoheselt». Blair ja Putin võtavad mõlemad osa kolmapäeval Läänemere kuurotis Heiligendammis alanud kõnelustest, kuid nende omavaheline kohtumine leiab aset alles reedel.

  Euroopa ootab Venemaalt kinnitust, et viimane järgib demokraatlikke väärtusi, sest kui ta seda ei tee, ei suuda ta meelitada ka investeeringuid, mida ta vajab, ütles Blairi pressiesindaja.

  Ametlikult on Briti valitsus hoiatanud Venemaal investeerimisvõimalusi otsivaid ettevõtteid «mitte alahindama raskusi turule sisenemisel».

  Valituse allikas ütles, et Suurbritannia annab «tasakaalustatud soovitusi», mis toetuvad kindlatele tõenditele. «On tõendeid paljudest erinevatest riskidest,» ütles allikas, lisades samas, et riske on küll tähtis silmas pidada, kuid «Venemaale investeerimine on endiselt tasuv».

  Kremli viimased rünnakud välismaiste energiafirmade vastu on puudutanud mitmeid Briti huve – Royal Dutch Shelli kontrollitavat 20 miljardi dollari suurust osalust Sahhalin-2 projektis Kaug-Idas ning BP Vene tütarfirma litsentsi tohutus Kovõtka gaasiväljas Siberis.
  Praeguseks on peaaegu kindel, et TNK-BP kaotab sel kuul litsentsi Kovõtka gaasivälja 18 miljardi dollari suuruses arendusprojektis, kuigi ettevõte soovib lepingu üle veel Gazpromiga läbirääkimisi pidada.
  Suurbritannia ja Venemaa vahel tekitab pingeid ka vaidlus Briti kodanikust endise KGB agendi Aleksander Litvinenko mõrvas süüditatava Andrei Lugovoi väljaandmispalve üle.

  Välisinvesteeringud Venemaale on hüppeliselt kasvanud viimase kolme aasta vältel. Eelmisel aastal Moskvas läbi viidud uuring näitas, et 40 protsenti välisinvestoritest suurendas 2005. aastal läbimüüki 30 protsenti, ning peaaegu kolmandik teatas üle 30 protsendi suurusest kasumikasvust.

  Investeerimisriskid ja halvenevad suhted Venemaa ja Lääne vahel on aga halvendanud ärikliimat Venemaal. Üks Briti pankur ütles hiljuti valitsusele, et ta manitseb riikide vahel valitsevate pingeliste suhete tõttu ettevaatusele Venemaale laienemisel.

 • BBC: Russia bids to freeze food prices

  Tagasi plaanimajandusse... Huvitav, kas astuti ligi ja öeldi et kui te hinnatõusu ei lõpeta, vaatame teie maksud üle? Välisinvesteeringute peaks väga "julgustavalt" mõjuma riigipoolne hinnaregulatsioon (esma)tarbekaupade turul.
 • Praeguse Venemaa poliitika ei ole lihtsalt jätkusuutlik. Kui riik investeerib infrastruktuuri minimaalselt vaid selleks, et hoida kuidagi tootmist üleval ja finantseerida Gazprom'i kaudu FSB-d ning aegunud kaugpommitajate regulaarlenda ja muid propagandistlikke ettevõtmisi, siis kindlustab see küll härra Putinile Venemaa valitseja koha(mistahel kujul) ka järgmisteks aastateks, kuid majanduslikku pillamise poolelt, ning tuleviku investeeringute olematuse koha pealt on Venemaa lähikümnendil kindlasti suurt majandusraskuste, kui mitte üleüldise kollapsi ees(arvan, et peale seda toimub ka poliitilse süsteemi muutus). Praegune riigi poliitika on kõigiti suunatud poliitilise reziimi püsimajäämisele lähimas plaanis, kuid seda kindlam on selle lõpp lähimal kümnendil, arvan. Seda arvamust kinnitab mõneti http://www.postimees.ee/121107/esileht/valisuudised/294980.php . Nafta ja gaasi hind ei tõuse igavesti, ning ka demograafilise kriisi lävel olevale Venemaale, mõjub ka väiksem langus tulevikus kindlasti suure võimendusega.
 • Nafta ja gaasi hind ei tõuse igavesti... selles küll kahtleks sügavalt kui natuke pikemas perpektiivis vaadata aga jah sisuliselt on sul õigus- sest ega inimesedki siin maakeral igavesti ela.
 • See käib küll kaarega investeerimisest mööda, aga mõjutab siiski. Copypaste Postimehe kommentaariumist:
  Venemaal räägitakse avalikult
  02.12.2007 22:46
  Vene strateegid räägivad Balti riikidest juba kui minevikust. Lähiaja sündmuseid kirjeldatakse nii: „Moskva sunnib etnokraatiad (s.o.Balti riike) andma kõik kodanikuõigused Läti ja Eesti kodakondsuseta isikutele. Seejärel toetab nendes vabariikides jõudusid, millised sunnivad välja astuma NATOst ja on Venemaaga sõlmitava liidu poolt. Selle tulemusena saab Moskva võimaluse moodustada kohapeal paralleelsed valitsused, millised vajalikul ajamomendil kutsuvad meid (Venemaad) appi võitluseks natsionalistidega.” Selline tegevus paistab olevat tugevasti rahastatud.

  Eilsed valimised, samuti meie oma "koduõuel" http://www.postimees.ee/031207/esileht/siseuudised/299153.php videol nähtavad seisukohad jms. on üsna kuidas nüüd ütelda, hirmuäratavad.
 • Täitsa nõus, et ajab karvad püsti, eriti kui nende riigi TV vaadata. Ainuke lootus, et omavahel tülli keeravad.
  Kohalike valimiste seadust tuleb ka meil muuta, meie advokaadid peaks ju oskama seda nii teha, et rahvusvahelised normid järgitud aga deržavnikud hääletama ei saa.
 • CNN näitas eile üleni negatiivset saadet olukorrast venemaal kodanikuõiguste osas.
  Üks noor našilasest tolvan kes duumasse eile vist valiti oli täiesti kindel, et kui keegi on putja vastu on ta usa agent ning demokraatia tähendab ainult täpselt ameerika 1:1 kopeerimist
 • opex
  Poliitika Venemaal hakkab taas võtma tuttavat kuju sellele, mis oli enne gorbaaega. See našisti avaldus on üks nendest näidetest, mis meenutab, kuidas terves NL-s asi mingi 30 aastat tagasi käis. Vaevalt, et see lihtsalt sealne stagnatsioon on, pigem kogub jõudu üks väga ohtlik suurriigist agressor ning on vaid aja küsimus, millal "vulkaan" purskama hakkab.
 • võiks arvata et enne Venemaa kodust olümpiat nad näo säilitamiseks rahvusvaheliselt väga räigeid samme ette ei võta, tegelevad kodus veel viimaste lahtiste kruvide pingutamisega....üsna analoogselt Saksamaa 36 a olümpia eelse ajaga, aga peale seda on küll raske ennustada mis juhtuma hakkab, arvatavasti on siis rahvuslik uhkus ja ajupesu oma haripunktis ja tavaliselt nõuab see mingit väljundit konkreetsete tegude näol
 • Venemaa alandab tooni kohe, kui nafta hind langeb. Praegu on pappi laialt ja võib räusata.

  Venemaa ei ole nõukogude ajast saati infrastruktuuri investeerinud. Infrastruktuur vajaks astronoomilisi summasid. Kui kohe ei alustata, siis varsti lõpetab riik toimimise.
 • ega ta alada midagi seda tooni. Raha mida sisse on voolanud, jätkub juba praegu pikaks ajaks. Tasub loota, et Hiinast ja lõunast tuleb Venemaale suurem probleem kui pribaltikast.
 • martk ?!?
  Kui palju sinu arvates saaks Venemaa pappi juurde toppida, ilma, et inflatsiooninumber kolmekohaliseks muutuks?
  Seda, et naftadollarid kogutakse reservi, mitte ei valata kohe betooni, peetakse Venemaa puhul praegu pigem plussiks, kui miinuseks.
 • No aga mis seal imestada, et eestis elavad vene pensionäärid niimodi mõtlevad ja arvavad.

  Ma arvan, et ega Eesti valitsus on sellise kriitika nende poolt täiesti ära teeninud, sest ei ole suutnud leevendada nende pettmust Eesti riigi vastu. Selleasemel, et tegeleda personaalse intergatsiooniga on nad lihtsalt visatud nurka tavalises liberaalses antisotsiaalses stiilis a la sagu ise hakkama.

  Mõelge nüüd loogiliselt kuhu need vanad inimesed ikka lähevad ja rändavad, ma arvan et isegi kui lätis oleks 200 korda parem elu kui siin isegi siis nad ei koliks lätti elama, sest nad on harjunud elama siin. Tegelikult on tegemist üpriski tugevad sotsiaalse kriisiga mida ei suudeta lahendada, sest aetakse liigapalju oma rida ning ei suudeta kommunikeeruda erinevate ühiskonnakihtide vahel.

  Ma toon näiteks ühe lihtlabase näite kus juht annab aru tegevustest: "No ma käskisin neil seda teha ja näed nad ei teinud, see on nende süü, mul on halvad töötajad."

  Kui nüüd natuke lähemalt Putini tegevust analüüsida siis ega tal eritipalju valikuvõimalusi ei ole ju.
  Situatsioonis kus venelaste iive on niivõrd negatiivne et 5 aastaga on kaotatud ametlikult 7 miljonit inimest, ehk siis põhimõtteliselt moskva suurune linn oleks lihtsalt maha jäetud.
  Situatsioonis kus kogu venemaa varandus ja ettevõtted on paisatud vabaturule kus teatavasti enamus kaotab vähesed saavad oma tagasi ja väike osa võidab . Enamus Jeltsini püüdlusi vaba demokraatliku ühiskonna poole on nurjanud inimeste endi ahnus ja individualism. Situatsioonis kus kommunaal kollektivistlik kultuur saab ära söödud individualistliku süsteemiga. Kus mafia on muutunud maailma suurimaks kuritegelikuks organisatsiooniks ning kuritegevus on laes. Situatsioonis kus hunnik tuumaarsenali on situatsioonis kus tõenäosus et mõni kasuahne vana selle kusagile maha müüb on megasuur.
  Situatsioonis kus NATO piirab strateegiliselt venemaa sisse ning naftavarud ja maavarad on maailmas otsakorral.

  Ausaltütelda, ega riigipeana ei ole tal just erilist valikuvõimalust. Aga tema ainuke mure on ja jääb sellets et ei ole ühtegi meest kes teda asendada suudaks, sest kui ta pukist ära astub, vat siis läheb võimu jagamiseks, venemaa killustub väiksemateks tükkideks ja liberaalsus ja demokraatia tulevad tagasi. Sellekohapealt ma tunnen talle isegi kaasa aga oma tegudega ta ainult võimendab seda protsessi, sotsiaalset survet ja innertsi ei ole võimalik ümber pöörata samamoodi nigu jõge ei saa tagasi pöörata.

  Ainuke situatsioon mida ma näen venemaa jaoks samasuguse suurriigina jätkusuutlikuna püsimiseks on see, et venemaa astub euroopa liitu ja NATO-se.
 • Parandus, 14 aastaga mitte 5 aastaga 7 miljonit inimest.
 • Vaene VVP tõepoolest. Miljonid inimesed vaatavad sulle suhu ja aplodeerivad tormiliselt iga silmapilgutuse ja haigutuse peale. Sõber Gennadi T veab oma mäe sisse raiutud tenniseväljakult Genfi lähedal teie partnershippi, mis ekspordib 1/3 Venemaa naftast ja millest 50% on sinu oma. See on praeguse seisuga ballpark 10-30 bn $ väärt. Koksad 100 000 tshetsheeni ära ja karmi karistusena algul Colin ja hiljem Condi lasevad oma asetäitja asetäitja asetäitjal teha pehmesõnaline avaldus, et tegelt see pole päris viks ja viisakas tegu. Igasugu mõrvaritest diktaatorid üritavad suga sõpsi panna ja üksteisevõidu sulle tagumenti pugeda. Pool Euroopat on täis poliitikuid, kes hea meelega sind regulaarselt embaksid ja sinuga diili teeks. Sõites töö juurest daatshasse valvab sinu turvalisuse järele 10 000 inimest, nagu omal ajal Jossifit valvati.

  Kuidas ta vaeseke jaksab?
 • Tegelikult ega see samas nii väga hea ei ole, et saadi selline ülekaal. Iga ühiskonnateooria õpik lk 3 räägib sellest, et kui miskil huvigrupil puudub ühiskondlikul tasandil kaasarääkimiseks väljund, siis üldjuhul lõpeb see millegi ekstreemsega. On see siis vähemuse täiesti ära nullimine võimu poolt või siis vähemuse tahteavaldus väljendub radikaalsetes ettevõtmistes. Aga kurb on see küll kui täidesaatev võim valib seadusandliku võimu ja rahvas ilma midagi aru saamata on selle üle veel pisarateni rõõmus.
 • Digiajastu on tore, info levib kiiresti ja on kõikidele kättesaadav. Kahju, et see venemaal niimoodi ei ole. Vaffa kohe vaadata kuidas miilits seisab kõrval ja seda kõike pealt vaatab.
 • http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=17598557

  Helme ei varja mõtet poliitilise korrektsuse taha. Karm tekst.
 • Olin nooruses kõva "Asterixi ja Obelixi" koomiksi fänn. Seal oli üks osa, kus tegelaseks oli mingi bomsh, kelle special skill oli inimeste tülliajamine. Palkasid siis roomlased ta gallialaste vahele tüli õhutama. Vend võttis kaenlasse väärtusliku kingituse ja marssis gallialaste külla sisse ja teatas, et tuli küla kõige tähtsamale mehele roomlastelt kingitust tooma. No küla pealik pani ennast kohe valmis ja kõik tulid vaatama kuidas pealikule respecti näidatakse, kuid vennike marssis külma näoga pealikust mööda otsejoones Asterixi majja ja andis bling-blingi hoopis talle. Kohe kõik solvunud ja tigedad ning räägivad üksteist taga, great success!

  Miks see mulle meelde tuli? Hommikul kuulsin uudist, et mingi udmurdi raudtee asjapulk tuleb Eestisse (oli vist ühe ENSV kangelaslenduri x tähtpäeva tähistamisele) kuid meie valitsuse liikmetega kohtumiseks aega kahjuks ei ole. Küll aga on kokku lepitud sõbralik kohtumine meie kalli märtri ja edgarjuugendi jumala hr. Savisaarega...

  Deja Vu
 • to: WN

  Ses mõttes, et puutumata kõigi asjaosaliste poliitilise motivatsiooni küsimust, on natuke ülekohtune nimetada antud seltsimeest "udmurdi raudtee asjapulgaks". Jakunin juhib RZD-d, millel on töötajaid ballpark sama palju, kui Eestis elanikke. Tõenäoliselt on tegu mehega, kel on mõjuvõimu umbes 429 korda rohkem, kui kogu Eesti valitsusel ja Riigikogul kokku ja kes vaatamata sellele, et tema lojaalsus kuulub meie jaoks vaenulikule süsteemile, omab emotsionaalseid-nostalgilised sidemeid meie väikese riigikesega. See on teatavasti ka kõige suuremate barbarite jaoks läbi aegade olnud nõrk koht. Viimatimainituga seoses oleks tema ilmselt best bet, kelle kaudu töötada selle nimel, et mingigi normaliseerumine riikidevahelistes suhetes toimuks. See, et Edgar tema aupaistes helkida tahab kui rahvaste sõpruse maaletooja, on besides the point. See, et seda meest võiks üritada kasutada, on minu meelest elementaarne.

  Btw, vaadates, kes on Venemaal transpordiminister (mingi ebaoluline Severstaltransi tentsik nimega Levitin, kellest mitte midagi ei sõltu ja kes on viimasel ajal ka selgelt out of favor), on Jakunini näol sisuliselt tegu inimesega, kes on valitseva kliki nr 1 transiidi küsimustes. Seega on Eestile kohutavalt überkasulik ja ülevõlli mõistlik, kui majandusminister ega ka keegi muu kõlava nimega GEP-idest Toompealt temaga ei kohtu.
 • Kas keegi oskab õelda, kust saaks jälgida aktsiahindu Venemaa börsidel reaalajas ja kui palju selline teenus võiks maksta ?
 • http://www.postimees.ee/?id=36101
  "Pihkva oblastis võetakse «liigne» maa käest"
  Welcome back soviet times... Teeme kolhoosid! Kulakud saadame Siberisse! Ja üleüldse, prokuratuur on meil seadusandlik organ.
  Idapiiri taga saab sellist "nalja" et kaob täiesti isu sinna sentigi investeerida.
 • Kõik Impeeriumid ükskord lagunevad ja saavad otsa.
  Vägivald naaseb oma allika juurde.
  Kitsed söövad rohtu Moskva tänavatel
  ja arheoloogid otsivad, kus selline linn asus.
  Aga keegi ei leia.
 • See kõik saab juhtuma alles siis, kui maailmas on riik, kes võtab endale kolmanda Rooma missiooni. Enne seda ei juhtu.
 • to: Velikij
  Kellele see kolmas Rooma tänapäeval korda läheb? Moskva üritab midagi korraldada, aga see on ju naeruväärne.

  USA asepresident Joe Biden räägib asjadest nii nagu need on:
  "Neil on kokkukuivav rahvastikubaas, neil on närbuv majandus, neil on pangandussektor ja -struktuur, mis tõenäoliselt ei pea vastu järgmised 15 aastat, nad on olukorras, kus maailm muutub enne neid ning nad klammerduvad millegi külge minevikus, mis pole jätkusuutlik."
 • See kolmas Rooma on rohkem või vähem läinud korda viimase aastatuhande jooksul enamikule Venemaa naabritest. Kõige viimasena läks korda Gruusiale vähem kui aasta tagasi. Kahjuks läheb korda ka Eestile.
  USA-le tõesti ei lähe, kuid ma elan Eestis, mitte USA-s.
 • oot, kas Biden rääkis Venemaast või Eestist?
 • Velikij Re: Venemaal läheb olukord aina halvemaks. 29/07/09 09:24
  See kõik saab juhtuma alles siis, kui maailmas on riik, kes võtab endale kolmanda Rooma missiooni. Enne seda ei juhtu.
  ..........................................................................

  Vene ongi see Rooma, kas 3. või 4., raske ütelda.
  1. Lääne-Rooma
  2. Ida-Rooma ehk Bütsants
  3. Saksa
  4. Vene

  Aga kõik need Roomad saavad otsa, sest vägivald hävitab ennast.
 • Investeerida oma raha vägivaldsele diktatuurile on ebaeetiline, kuritegu ja rumalus. Olgu see kasu kui suur tahes.
 • Oot, mis mõttes: "Investeerida oma raha vägivaldsele diktatuurile" ? Seleta see lahti, hiievana.
 • hiievana, oled sa ikka kindel, et sa investeerimisfoorumis pead oma "tõde" kuulutama? Mida sa Venemaa turust, sealsetest ettevõtetest, nende juhtimisest ja suhetest "vägivaldse diktatuuriga" tead? Kuu oli Merkuuris ja sellepärast Lukoili greenfield-ide projekt ei tööta? Sberbanki juht sündis märtsis ja seetõttu ei saa EPS järgneva viie aasta jooksul kasvada? Norilski Nickel'i juht oli Putiniga samal saunapeol ja sellepärast on tegemist vaat, et saatanaga?
 • Hiievana, enne kui hakkad rääkima Kolmanda Rooma missioonist ja Saksamaast, tutvu veidi (religioonide) ajalooga. Pärast seda Sa enam selliseid rumalusi ei kirjuta (vabandan võimaliku solvangu pärast!).
 • MOSCOW — Weeks before the opening of its flagship store outside Moscow in 2000, Ikea was approached by employees of a local utility company. If the Swedish retailer wanted to have electricity for its grand opening, it had to pay a bribe.
  ...
  The board of Ikea’s operating company, which is based in the Netherlands, has concluded that the Russian executive hired to manage the generators was taking kickbacks from the rental company to substantially inflate the price of the service. Ikea said that such a fraud could cost it about $196 million over two years.

  Ikea canceled the contract and sought redress in Russian civil court. But in rulings over the last two weeks, Ikea has lost another 5 million euros in damages that the judges awarded the generator rental company for breach of contract.
  ...
  http://www.nytimes.com/2009/09/12/business/global/12ikea.html?_r=1&scp=2&sq=ikea&st=cse
 • Russian nuclear missile test fails, visible in Norway  Russia admitted on Thursday another failed test of its much-touted Bulava intercontinental missile, after unusual lights were spotted in Norway across the border from the launch site.

  "This is a catastrophe ... Huge funds were siphoned off from Russia's moribund navy for the Bulava project. In fact, billions of dollars have been flushed down the drain," Alexander Khramchikhin, chief analyst at the Moscow-based Institute of Military and Political Analysis, said.

  Of 11 previous reported tests, at least six have been unsuccessful, including one on July 15 when a Bulava self destructed after a malfunction during the first stage of its flight from the White Sea.

  Later media reports said there also had been an attempt to launch the Bulava in October but it was put off at the last moment due to a technical glitch.

  The 37-tonne, 12-meter (39-ft) intercontinental ballistic missile, known as the Bulava-30 inside the Russian military, is capable of carrying multiple warheads to the distances of up to 8,000 km (5,000 miles). Some sources say the Bulava can carry up to six warheads, others say 10.

  The Kremlin has touted the missile as a unique weapon capable of breaching any air defense and a way to bolster the country's once mighty submarine fleet.
 • Mõned norralased nägid veel huvitavamat (ja selgemat) pilti, vt
  http://www.spaceweather.com/
  10. detsember 2009
 • Venemaa juba ähvardab kraanide kinnikeeramisega. Ei midagi uut siin päikese all. Energiakraanide pärast muretsemine on Euroopas juba talve päris-osa.
 • Russia and Ukraine reached a deal on Monday, securing oil deliveries to the European Union's countries next year, the Slovak economy ministry said. "Russia and Ukraine have signed a deal which guarantees that there will be no disruption in oil deliveries to the European Union member states in 2010," economy ministry spokesman Branislav Zvara said.

  Ja juba ongi kriis läbi?
 • Parandagu siis Leedu ots ka ära kui juba kord pumba juurde sammud seati.
 • EU Commission:
  * Russia has warned EU about possible Oil supply disruptions
  * Russian warning has nothing to do with Gas supply
  * risk of supply disruptions due to dispute between Russian, Ukrainian Oil transport firms
  * calls on Russian, Ukrainian companies to ensure uninterrupted Oil supply to EU
  * there is no current threat to supplies to households or to businesses
  * will convene meeting of EU oil supply group in next few days
 • Enam kui 600 Ivangorodi elanikku saatis Venemaa ja Eesti presidendile kirja palvega liita linn Eesti territooriumiga, tuues põhjuseks olmeprobleemid, ametnike omavoli ja kohalike võimude ükskõiksuse.

  Samasuguse palve esitas kirja algataja Juri Gordejev ka kümne aasta eest, kogudes tookord Ivangorodi Eestiga ühinemise toetuseks 500 allkirja. Seekordne kiri 660 inimese allkirjaga on saadetud ka Riigikogu kantseleile ja mitmetele Eesti ja Venemaa meediaorganisatsioonidele.
  http://uudised.err.ee/index.php?06199837
 • "Ühineda Eestiga" = "Ühineda Euroopa Liiduga"
  Eesti-Vene piir = Euroopa-Vene piir
  Probleemid Eesti-Vene piiril = Probleemid Euroopa-Vene piiril

  Võiks vahel Eestil olla targem rääkida Vene-Euroopa suhetest/probleemidest kui Eesti-Vene suhetest/probleemidest.
 • Igal juhul, vahel on Narva unistuste linn.
 • Kuulsin samuti eile Soome raadios, et (10) aasta pärast võib Soomes olla rohkem venekeelseid kui rootsikeelseid. => Inimesed kolivad sinna, kus nad võivad areneda.
 • stefan, kuidas seda (10) lugeda? Mu esimene mõte on, et kas aasta või 10 aasta pärast, millisena arvamusavaldus tühi, sest seda, mis aasta pärast toimub, seda peaks ju suutma lihtsalt ennustada (pole kursis, võib-olla ongi Soomes asjad juba niikaugel...)
 • http://rupor.info/news-v-mire/2010/08/05/srochno-v-neskolko-raz-podskochil-uroven-radiacii-/
  Selle ja ka tulekahjude probleemiga efektiivsemaks tegelemiseks otsustas Medvedev siis piirata pressivabadust.

Teemade nimekirja