Berkshire Hathaway (BRK) ajad läbi?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Investeerimismaalima vana vaal vajub...
  Eeskujulike investeerimispõhimõtete viljeleja, investeerimisraamatute autor ja alati kriisiolukordadest terve nahaga väljatulija põrus eile 12%.

  Mis nüüd edasi saab?
  Kas on vaja uued reeglid kirjutada?

  http://www.cnbc.com//id/27810126?__source=yahoo|headline|quote|text|&par=yahoo
 • Berkshiren osake on pudonnut lokakuun alun jälkeen 36 prosenttia. Sijoittajien mukaan Buffettin yhtiö kärsii niistä jälkilöylyistä, jotka heitettiin AIG:n ja Lehman Brothersin luottamuskriiseissä. Yhtiön A-osake maksaa tänään noin 87 500 dollaria; vasta syyskuussa sen hinta liikkui 150 000 dollarin tuntumassa.

  Buffettin kuulun lausunnon mukaan johdannaiset ovat "finanssimarkkinoiden joukkotuhoaseita". Nyt näyttää siltä, että tuho on tarttunut myös vakaana pidettyyn Berkshireen.

  Berkshire Hathaway tunnetaan lähinnä vakuutusbisneksestä, mutta se omistaa joukon hyvin perinteisten toimialojen yhtiöitä: NetJets, Dairy Queen, See's Candies ja Fruit of the Loom löytyvät Berkshiren salkusta. Syys-lokakuussa Buffett sijoitti rahaa myös General Electricin ja Goldman Sachsin osakkeisiin.

  Goldmanin osake (-46%) ja GE:n osake (-38%) ovat pudonneet selvästi Buffettin sijoitusten jälkeen.

  Osakkeen alamäki ei hermostuta, Buffett kertoi vastikään Fox Business Networkin haastattelussa. Berkshiren osake laski voimakkaasti myös vuosina 1974-75 ja 1998-2000. Berkshire Hathawayn markkina-arvo on tällä haavaa 136 miljardia dollaria, kun vuoden alussa se oli 216 miljardia dollaria.

  Olli Herrala
  olli.herrala@kauppalehti.fi
  +1-718-369 1595
 • to filipendula:
  Milleks uued reeglid?
  ütled et "investeerimisraamatute autor" - keda sa küll mõtled? W. Buffett pole ju ühtegi raamatut kirjutanud, küll on teised temast ja tema tegemistest kirjutanud ...
  "alati kriisiolukordadest terve nahaga väljatulija põrus eile 12%. " - kes ütles et kriis on juba läbi? vaatame asjad siis uuesti üle kui kriis läbi saab. Kriisi pikkusest räägitakse et see lõppeb kas järgmisel aastal või ka aastal 2010. seega aega veel on asjade parandamiseks.

  ei ole vaja ju dramatiseerida ühte ajalõiku aastas, pealegi igale langusele järgneb tõus. kui sul raha on siis äkki ostaks mõne BRK? mina nii jõukas pole. kui saaks isegi mõne "eestlase" osta oleks hää.

  BRK ning ka paljude teiste tugevate ajad ei ole läbi, vaid ikka alles ees :)
 • Mis ta ütles? Alla viie aasta ei ole mingi investeerimine. Mina pole küll kuulnud, et ta kauplemisega tegeleks.
 • Buffet ostab seda,mis on odav -lihtne ja loogiline
 • 5 aasta pärast ohivad kõik, et on ikka geenius ja miks mina küll neid samu asju ei ostnud
 • Täpselt nii! Lihtsalt hirm on nii suur, et ei julge osta. Hiljem saadakse aru, et ahneks tuleb minna siis, kui teistel on hirm nahavahel.
 • pigem arvan ma et müüjaid on palju. näiteks need kes ostsid BRK ammu-ammu või siis lihtsalt ammu.

  vaatame 3 ostjat. neist üks ostis BRK.A 5a tagasi, teine 10a tagasi ja kolmas ostis 1990 jaanuaris (yahoo.com pikemat aega ei näidanud - ning siia näitesse pole ka pikemat ajahorisonti tarvis)

  5 aastat tagasi (2003 nov) maksis A-aktsia $83,750, 10 aastat tagasi (1998 nov) $67,900 kuid 1990 aasta jaanuaris $7,455 - täna (26.nov 2008) kell 22,30 maksab $100,100! (allikas: www.yahoo.com)

  siit on väga kerge arvutada, kes neist kolmest saab suurima müügi ja-ostuhinna vahelise kasumi. ning kui raha hädasti tarvis siis lähevad enne isikliku kinnisvara müümist ikkagi aktsiad.

  Smile, filipendula! Smile!!! :)
 • Tõstaks teemat.

  Teeks juriidilise keha millega kamba peale osta üks A-aktsia?
 • Milleks? Osta B-aktsia kui A-d ei jõua osta...kõik on sama, ainult likviidsus B-l suurem.
 • See miski inesteerimisfondide vm. seaduse alla ei käiks? Private equity vehicle oleks nagu.
  Variant on trackeri järgi lihtsalt neid aktsiaid osta, muudatused tuleks läägiga kahjuks küll ja vbl valel hetkel. Ja otseomanduses mitte-listitud firmade äridest kasu ei saaks, mis teeb asja mõtetuks.
  http://www.cnbc.com/berkshire-hathaway-portfolio/
 • Berkshire Hathaway Exec Buys Up the Stock
  Ajit Jain, a vice chairman of Berkshire Hathaway (ticker: BRKB ) made his first open-market purchase of class A shares of the conglomerate headed by his boss, Warren Buffett.
  Jain paid a total of $19.9 million for 67 class A shares of Berkshire, which trade as BRKA, on Dec. 18. He paid an average per-share price of $296,515.01. Jain was named a Berkshire vice chairman earlier this year after more than three decades of service at the company.

Teemade nimekirja