Börsipäev 19. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 19. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Esmaspäeval on USA aktsiaturud Martin Luther Kingi päeva tõttu suletud. Väike elulugu mehest siin.
 • Pangad läinud nafta varumisele üle ja palkavad endale tankereid. Tänane uudis tankeri palkamise kohta Morgan Stanley poolt - kuna hoiukulud on ca $1 barreli pealt kuus, on ilmselt ootused hinna tõusu osas päris agressiivsed. Lugu siin. 

 • Kas pangad on varasemas ajaloos ka sellist investeerimismudelit kasutanud ja kuidas on siis läinud?
 • Kui aga nafta hind ei tõuse siis ei jää pankadel ju muud üle kui must kuld kahjumiga turule paisata. See aga kiirendaks nafta hinna langust ja suurendaks pankade kahjumeid. Väga riski äri!
 • Riskantne on see kahtlemata. Samas, pankade trading deskid on futuure ostes-müües võtmas alusvara suhtes niikuinii nägemust, mis võib tuua nii suuri kahjumeid kui kasumeid. Ainult, et nüüd ollakse ostmas mitte enam pabervarasid, vaid reaalseid varasid (panus tundub olevat puhtalt sellele, et ajutiselt on turg üleküllastunud naftast - reaalset vara saab odavamalt kui pabervara - ning kui tootmismahte koomale keeratakse, liiguvad hinnad õiglasema taseme peale tagasi)
 • Üldiselt, kui me näeme sellist asja, et pangad spekuleerivad toorainete turul, siis sellisel ajastul tasub hoida eemale nii pankadest , kui toorainetest. Vaevalt need tüübid üleöö pädevaks muutusid. Nad ei näinud ette kinnisvarakriisi, rämpsvõlakirjakriisi, krediidikriisi, toorainekriisi, globaalset majanduslangust.
  Ärge arvake, et suured organisatsioonid ja suur raha teab midagi turust. Elu on tõestanud vastupidist.
 • Joel Kukemelk Re: Börsipäev 15. jaanuar 15/01/09 19:43
  ymeramees, eks siin osa nafta hinna tänasest ülitugevast langusest võib ka front-month futuuri kaela ajada (et pikkade positsioonide hoidjaid liialt palju, kes reaalselt tegelikult barreleid hoovi peale saada ei taha), kuid ka järgmise kuu futuur on 7% punases. Nii et -10% fronth month, -7% next month...

  ülerullimise kulu front month vs next month on siis ajuti isegi kõrgem kui barreli hoiutasu, pangad on commodity buumi ajal meeletult commodity linked produkte turule toonud, mis eeldavad pidevat futuuride ülerullimist

 • Standard & Poor's Ratings Services on Monday lowered its long-term sovereign credit rating on Spain to AA+ from AAA, citing structural weakness in the Spanish economy. At the same time, S&P said the A-1+ short-term ratings on Spain were removed and the outlook is stable. S&P has now removed the ratings from CreditWatch negative, where they were placed on Jan. 12. S&P said the downgrade also applies to institutions linked to the sovereign, and "reflects our expectations that public finances will suffer in tandem with the expected decline in Spain's growth prospects, and that the policy response may be insufficient to effectively counter the related economic and fiscal challenges."
 • The European Commission on Monday slashed its growth forecasts for the euro zone and Great Britain. Gross domestic product in the 16-nation euro zone is forecast to contract by 1.9% in 2009, followed by a rebound in growth of just 0.4% in 2010. In the autumn, the commission forecast 0.1% growth for this year and 0.9% growth in 2010. The U.K. economy is now expected to contract 2.8% in 2009 and to grow by just 0.2% in 2010, the commission said, a major downgrade from the autumn forecast calling for a 1% fall in GDP in 2009. The European Commission is the executive branch of the European Union.
 • Euroopa turud avanesid +2% korgemal, kuid nüüd on korralikust plussist juba punasesse jõutud.
 • Pankade uus finantsinnovatsioon. Võimendame täiega tsisternidesse ja tankeritesse. Hea, et see kraam hapuks ei lähe. :)
 • Spekuleerimiseks vaevalt, et hakatakse reaalset toorainet varuma. Praegu on 2009 aasta detsembri premium 21$, seega Morgan Stanley teenib tankerilt ca $21M riskivaba tulu. Kui ma arvutustega puusse ei pannud siis see teeb ca 25% aasta baasil, päris hämmastav. Noh, seda eeldusel, et on $100M välja käia.
 • Alari, mis kell Hispaania uudis tuli? Äkki saad sekundi ka anda.
 • Kuigi USA aktsiaturg täna kinni, siis futuurid kauplevad sellest hoolimata. Kauplemise alguse korralik pluss on ka seal üle protsendiliseks miinuseks muutunud. S&P500 indeks on 865 punktilise tipu juurest alla tulnud 3.5% ehk 30 punkti.
 • Väidetavalt jäi see supertankeri otsimine soigu Morgan Stanleyl:
  Reportedly, Morgan Stanley is no longer planning to hire a supertanker to store crude in the Gulf of Mexico - The booking was canceled on Monday.

  Goldman (paljud vist teda naftateemal enam tõsiselt ei võta) kommenteeris ka eile natuke tankerite teemat:
  Goldman Sachs said that the use of super tankers as storage is coming to an end as it expects to see the oil contango drop due to OPEC's output cuts.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon