REIT krahh = IYR-> 15- & SRS-> 300+ - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

REIT krahh = IYR-> 15- & SRS-> 300+

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • kui reaalne on Celente REIT krahhi stsenaariumi tõeks saamine ?
  siin on LHV üllitis, kel teema kahe silma vahele jäi:
  https://www.lhv.ee/news/index.cfm?id=1138191

  Kommertskinnisvara sektorisse jõuavad majanduskeskkonna probleemid mõningase viitega. Selleks, et tulud seal kokku kuivama hakkaks, on vaja juba reaalseid sulgemisi ja pankrotte sektorites, mis nende teenuseid vajavad, nagu näiteks Retail. Samuti on hoogustumas pankroti ja koondamislained muudes valdkondades, mis kõik REIT sektorist kontoripindu rendivad.
  Lühidalt, kogu sektorit iseloomustavad järgmised märksõnad:
  - tulude märgatav kahanemine lähema poole aasta jooksul
  - varade allahindlused
  - väga suur võlakoormus, mis vajab teenindamist või refinantseerimist

  Kuna REIT sektor peab enamuse oma tuludest dividendidena maksma, siis juba kasutatakse õigust maksta osa dividende aktsiatena. Yield on peamisi põhjuseid, miks seda sektorit on ostetud. Ostetakse "väärtust". Huvitav on see, et kõikide probleemide taustal, tundub turg veel kõvasti ülehindavat seda sektorit. Varem või hiljem see muutub.
  Juba on näha esimesi olulisi märke:
  - dividendide maksmine aktsiates
  - oodatust viletsamad tulemused, ka seoses varade allahindlustega
  - analüütikud hakkavad reitinguid kärpima (alles jaanuaris tuli veel mõningaid upgrade)

  Ma arvan, et oodata on mitmete REIT ettevõtete uste sulgemisi ning Celente stsenaarium on igati objektiivsetel alustel üles ehitatud.

  Turvalisem viis sellele panustamiseks on IYR short.
  30 on siiani tugev toetus, eile käidi sealt juba korra läbi. Sellest tasemest läbi kukkumine oleks hea koht lühikeseks minna.
  Riskantsem instrument on SRS, kuid võimalikud tootlused on samuti teisest klassist.
 • Doug Kass - võimalikud üllatused 2009. aastal

  3) Kommertskinnisvaraturg tunneb oodatust oluliselt väiksemat nõrkust 2009. aasta esimeses pooles. Kontori REITid sarnaselt kinnisvaraga seotud aktsiatele teevad läbi väga tugeva tõusu, kusjuures mitmete hind enam kui kahekordistub kõigest uue aasta esimese 6 kuuga.

 • Mina leian et selliste instrumentide kui SRS ja FXP aeg saab varsti läbi. Suur langus on seljataga ja veel -50 % tundub ka suurematele ja targematele pigem utoopiana kui reaalsusena. Kuid just SRSi 300 hinnasaavutamine seda eeldaks, eriti väga suurt tõusu närvilisuses, volatiilsuses, sellepärast saavutas SRS ka oma 290 dollarilise hinnataseme eelmise aasta lõpus.
 • Jah Henno, "võimalikud" üllatused, mis enamus oli puusalt lastud. Üks oli vist see, et Maddoff on Vene maffia käsilane.
  pärast seda on lühikese ajaga palju vett merre voolanud, näiteks detsembri SSS numbrid ning pidevalt kasvav töötute armee
  Loomulikult ei tohiks üht ega teist poolt 100% kullana võtta ning Kass on liiga kõva kaliibriga vend, et teda ignoreerida.
  Kuid Krahhi stsenaarium on oluliselt paremini argumeteeritud kui Kass'i "võimalik üllatus"

  on ehk muid argumente?
 • Eks volatiilsus aitab kaasa, kuid pigem oleks vaja mingi aja jooksul, (nt. 2 nädalat) püsivat müügilainet ilma suuremate põrgeteta. Sellised liikumised lõppevad tavaliselt järsku ja korraliku paanikaga.
  SRS oleks tegelikult super instrument shortides hoopis põrkele panustamiseks.
 • Tõsi, saab teistmoodi panustada. Veendumuse olemasolul saab SRS shortida, mida olen ise minevikus ka teinud. Üks vahe seal lihtsalt 2 kuud oli shortimine võimatu, keegi ei pakkunud aktsiaid.

  Aga küsimus oleks pigem selles, et kumba pidada siiski tõenäolisemaks, kinnisvara edasist krahhi või siis hoopis paigalseismist. Ka viimane hävitaks SRSi.
 • Madis Toomsalu just kirjutas siinsamas LHV lehel loo sellest kuidas kõiksugu võimendust pakuvatel ETFidel on lubatud 2 või 3 kordse võimenduse täitmine pikemas perspektiivis üsna keerukas
 • Kas SRS short sama kama ei ole nagu buy URE või sisaldavad need erinevaid osi?

  Idee oleks siis no matter what just nüüd ja just praegu silmad ja kõrvad kinni, pöialt pihku pigistades olla aastase(?) horisondiga pikk?

 • nii URE kui SRS pikemas perspektiivis underperformivad, selles kontekstis on SRS short vist parem

  kuid IYR peaks olema kõige "turvalisem" instrument ühele või teisele poole panustamiseks ning lihtsam ka stoppe kasutada
 • siin on IYR kompondid, see nimekiri katab 80%
  SPG 7.8% Simon Property Group Inc
  PSA 5.5% Public Storage
  VNO 5.3% Vornado Realty Trust
  EQR 4.9% Equity Residential
  BXP 4.4% Boston Properties Inc
  NLY 3.9% Annaly Capital Management IN
  HCP 3.9% HCP Inc
  PCL 3.4% Plum Creek Timber Co
  AVB 2.9% Avalonbay Communities Inc
  HST 2.8% Host Hotels&resorts Inc
  VTR 2.7% Ventas Inc
  KIM 2.6% Kimco Realty Corp
  HCN 2.4% Health Care Reit Inc
  PLD 1.9% Prologis
  FRT 1.9% Federal Realty Invs Trust
  NHP 1.5% Nationwide Health Pptys Inc
  JOE 1.5% The ST JOE Company
  REG 1.4% Regency Centers Corp
  RYN 1.4% Rayonier Inc
  UDR 1.3% UDR Inc
  ESS 1.3% Essex Property Trust Inc
  SLG 1.3% SL Green Realty Corp
  AMB 1.2% AMB Property Corp
  O 1.2% Realty Income Corp
  ARE 1.2% Alexandria Real Estate Equit
  DLR 1.2% Digital Realty Trust Inc
  LRY 1.2% Liberty Property Trust
  MAC 1.2% Macerich Co/the
  SNH 1.1% Senior Housing Prop Trust
  BPO 1.1% Brookfield Properties Corp
  DRE 1.1% Duke Realty Corp
  BRE 0.9% BRE Properties -CL A
  CPT 0.9% Camden Prop TR
  TCO 0.9% Taubman Centers Inc
  CSE 0.9% Capitalsource Inc
  DEI 0.9% Douglas Emmett Inc

  hakkab siin jõudumööda silma peal hoidma, mis nendega toimub
  input welcome
 • lisaks kirjutas PLD 811m varade väärtusi korstnasse,
  yoy FFO down
  hetkel on seis selline, et 14,1B väärtuses kinnisvara ja 11B laenu. pankades öeldakse elle kohta, et omafinantseering on 22%
  guidance polnud siiski paha, kuid kui palju saab seda praegustes tingimustes usaldada
  kuid täna sai Deutchelt reit. BUY trgt 15->12
 • speedy, tõmba oma avapostituses joon vahele sinna, kus lõpeb Celeste ja algab Sinu jutt - et oleks selgelt aru saada, mida prognoosib Celeste ja mida Sina :) • ega ma ei eitagi, et jutt kattub
  seal on kokkuvõte Celeste jutust ning mõned kommentaarid oma sõnadega, et teema foorumisse tuua
  ja ma ei avastanud seda teemat LHV uudisest, kui see su hinge närib
 • Henno, siin on sulle mõningaid toredaid ennustusi käesolevaks aastaks, ka tema on varem täppi pannud
  http://www.market-ticker.org/archives/689-Where-We-Are,-Where-Were-Heading-2009.html
  head lugemist ;)
 • speedy

  võimalik, et ma eksin, aga pean silma seda, et Celeste on makrotrendide analüütik, kes ennustab kollapsit kommertskinnisvaras, mitte aga ei soovita raha teenida IYR shortides - see on ikka Sinu idee
  Doug Kass on aga hedge-fondi juht, kes panustab reaalselt rahaga ja teenib ka sealjuures, tema arvates REIT hinnad võivad tõusta üllatuslikult
  kollaps kommertskinnisvaras ei ole üks ühele IYR langus, vähemalt osaliselt on kollapsi ootus kindlasti juba hinnas sees, IYR on kukkunud rohkem kui S&P500, isegi kui Celeste ennustus teoks saab ei pruugi IYR short liiga head tootlust pakkuda

 • sorry, ma ei tulnud selle peale, et see vaja selgeks öelda:
  IYR short ei ole Celente soovitus

  see "kollaps" tuleb vist lahti rääkida, sa nagu kirjeldaks seda kui on rasked ajad, kasumit tuleb vähem ja peab püksirihma kinnitama jne?
  kas turg arvestab näiteks võimalusega, et mõni või mitu neist oma kohustusi enam täita ei suuda ? reaalne kollaps (ehk sektori kokkukukkumine) toob kaasa ka IYR languse, mis sektoriga seotud.
  See, et "enam kukkuda ei saa, kuna on juba palju kukkunud" on tõeline klassika.
  Finantssektor on kukkunud rohkem kui S&P ja ka rohkem kui REIT, kuid sealgi pole kõik veel lõppenud.
 • Moody's Downgrades $59.14B Of CMBS Amid Review

  Moody's Investors Service downgraded another $59.14 billion of commercial mortgage-backed securities on Wednesday amid concerns that losses would grow from increased leverage, reduced reserves to pay debt and loan losses.
  The move follows the ratings agency's announcement last week that it would review the ratings of some $300 billion of bonds backed by commercial real estate loans. More than a quarter of those securities are vulnerable to multiple-notch credit downgrades.
  Last week, Moody's said it will apply new assumptions about falling property cash flows and stressed capitalization rates, which are the ratio of net income to its value, when considering the rating of the bonds. The review is slated to be completed within 60 days.
  Including the latest round of downgrades, $146.33 billion of CMBS has been downgraded by Moody's in the past week.
  The commercial real estate market had held up better than the residential real estate market, but it began to deteriorate quickly at the end of 2008 as the U.S. recession deepened. Retail and hotel properties have been hit hard in particular as companies go out of business and both leisure and business travel have slumped.
  The ratings agency had expected cumulative losses of 2% on commercial bonds issued between 2006 and 2008, but it has increased that to 5%.
  Moody's, which on Wednesday downgraded 276 classes and affirmed 173, expects a significant decline in future property cash flows on higher tenant defaults, bankruptcies and a sharp decline in lease-renewal rates. Those cut include 64 tranches worth $12.97 billion at J.P. Morgan Chase & Co. (JPM),31 classes worth $6.1 billion from Bear Stearns Cos., which was sold to J.P. Morgan Chase last year and 66 classes worth $19.3 billion from Wachovia Corp, which was acquired by Wells Fargo & Co. (WFC) five weeks ago.

  -By John Kell, Dow Jones Newswires; 201-938-5285; john.kell@dowjones.com
 • ma annaks IYR suurimale komponendile SPG'le targetiks sub 20
  kui nende viimane guidance oli FFO kasv 0-1% ja 3-5% 2009, siis ma pakuks, et selles sektoris ei ole võimalik 2008st suuremaid tulusid teenida.
  piisab 2-4% tulude langusest võrreldes 2008ga, mis annaks 2009 eps'ks 1.4-1.6$ aktsia kohta
  hetkel kaupleb üle 40
  balance sheetil mega 18B suurune mortgage, ca. 78$ aktsia kohta

 • Joeli viidatud artikkel võtab hästi kokku sektorit vaevama hakkavad probleemid, mis ei ole seotud ainult nõudluse vähenemise vaid ka probleemidega laenude refinantseerimisel. Seal on ka hea ülevaade erinevate asjatundjate kommentaaridest.
  viimased päevad on REIT selgelt underpeformer olnud
 • Ma olen (USA) ärikinnisvara karu juba olnud mõnda aega (IYR shortimisega sai küll liiga vara alustatud) ja ma speedyga üsna nõus, sel turul läheb veel tükk aega halvemaks enne kui paremaks hakkab minema, 15 target IYR puhul tundub realistlik.
 • Doug Kass: Renting a Long in BXP
  2/17/2009 2:15 PM EST

  Buying Boston Properties is a bet that Citi remains a ward of the state, pays its rental bills and stays 'independent.'

  Citigroup (C) is probably Boston Properties' (BXP) largest tenant.

  Buying Boston Properties is a bet that Citigroup remains a ward of the state, can pay its rental bills and that it stays "independent."

  I am making these assumptions now, and with that, I am renting a long in Boston Properties at $37.50 a share , down another 10% today and down about 77% from 2008's high.

  Position: Long BXP
 • on vahepeal midagi põnevat toimunud? pole eriti olnud võimalust jälgida

  GGP paistab olevat esimene, kes varsti pillid kotti paneb
  põhjuseks suur võlakoorem ning probleemid refinantseerimisega, õigemini see on vist täna üsna võimatu

  varsti hakatakse kogu sektorit "sellise" pilguga vaatama
 • short BXP
  ref. Doug Kass:
  "Buying Boston Properties is a bet that Citigroup remains a ward of the state, can pay its rental bills and that it stays "independent." "
 • GS analüüs REIT sektori kohta 24.02
  http://www.reitwrecks.com//GS%20REITS.pdf

  What we need to see to become more positive on REITs/Commercial Real Estate.
  In short, we still think it is too early to call the bottom for REITs, given the many concerns we have discussed, most directly the
  large amount of CRE debt coming due through 2013 (more than $1.6 trillion). We will continue to closely monitor the CMBS and
  unsecured markets, as any near-term recovery in credit could force us to change our view as REITs gain access to debt at better-
  than-expected pricing.
 • muidu rohkem meelelahutus, siis aeg ajalt on siin ka asjalikku sisu
  lühike ja hea ülevaade erinevatest kommertskinnisvara tickeritest:
  http://www.ibankcoin.com/flyblog/index.php/2009/03/21/the-current-state-of-cre/

  ärge unustage ka videot seal lõpus - revolution emerging!
 • JP Morgan:

  REIT Credit Update: Upgrading sector to Overweight from Neutral - Mark Streeter - We are
  upgrading our REIT credit recommendation to Overweight from Neutral. Our decision is based on the
  following catalysts: The positive market implications from the introduction of the PPIP program
  (“unclogging the toilet”). The TALF expansion (legacy, not just new, AAA CMBS eligible, Simon and
  perhaps others to issue single borrower secured deals?) Our colleague Alan Todd’s AAA CMBS
  upgrade to Overweight (we still prefer AAA CMBS to BBB REITS at similar current spreads, but the
  AAA CMBS rally should stimulate some REIT spread tightening). Simon’s successfully placed
  unsecured bond offering (a good precedent given high yieldinvolvement and the limited impact on
  secondary spreads).
 • American International Group Inc., whose spending is being monitored by the Federal Reserve, has cut or delayed payments to some AIG real-estate ventures, potentially leaving shopping centers and apartment complexes across the U.S. short on cash to pay lenders and fund repairs and renovations, according to court documents and people familiar with the matter.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon