Börsipäev 3. juuli

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuna ameeriklased valmistuvad täna 4. juuli vastuvõtmiseks, siis USA aktsiaturud on täna suletud. Eile tööjõuraport näitab, et traditsioonilisel grillipeol, kus tulevad tihti kokku suured sõprusringkonnad ja sugulased, on, millest rääkida.

 • Rootsi keskpankurid, kes langetasid eile intressimäärasid ja lubasid need järgmise aasta lõpuni madal hoida, saavad UBS'ilt kiita:

  Sweden’s economy will recover faster than the euro area after policy makers responded to the economic crisis with deeper interest-rate cuts and bigger stimulus measures, according to UBS Ltd. economist Sunil Kapadia (bloombergi link)

   

 • Eurostat avaldas täna eurotsooni jaemüügi raporti. Mais langes jaemüük (m-o-m baasil) 0.4%. Aprillis kasvas jaemüük mäletatavasti 3.3%. Toidu, joogi ja tubaka müük kasvas aga 0.2%. Jaemüük v.a. toit langes aga 0.6%. 

  Allikas: Eurostat

 • Pool aastast on möödas ning aeg vaadata, kes kui palju millegiga puusse pannud. Fortune koostas slaidishow perioodi kõige rumalamatest ärihetkedest. 
 • Natuke illustreerivat materjali eilsete tööjõuturu numbrite juurde. Allolev graafik võrdleb tänast töökohtade kaotuse tempot eelmiste kriisidega. Katkendlik sinine joon kujutab ajavahemikul 1954-2006 toimunud majandussurutiste keskmist ning must joon eelmise retsessiooni ajal toimunud töökohtade kaotust. Punane joon kujutab tänast langust, mis on märgatavalt järsem:

Teemade nimekirja