Big Pharma Short Play? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Big Pharma Short Play?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Selline uudis:
  ÄP OL

  Euroopa Nõukogu kahtlustab ravimitootjaid „valepandeemias“
  11.01.2010, 12:37
  Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee kutsub sel kuul kokku erakorralise nõupidamise eesmärgiga algatada uurimine ravimitootjate mõjust Maailma Terviseorganisatsiooni tegevusele H1N1 gripi küsimuses.

  Assamblee poolt vastu võetud resolutsiooni kohaselt mõjutasid ravimitootjad eesmärgiga edendada nende poolt patenteeritud gripivaktsiinide ja -ravimite kasutamist teadlasi ja rahvatervisega tegelevate ametkondade esindajaid, kes pidid alarmeerima riikide valitsusi ja saavutama suurte vaktsiinikoguste ostmise. Samal ajal eksponeeriti täiesti põhjusetult miljoneid inimesi üle maailma ebapiisavalt testitud vaktsiinide poolt põhjustada võivatele kaasnähtudele, vahendas mu.ee.

  „Maailma Terviseorganisatsiooni poolt algatatud gripi „valepandeemia“ kampaania on üks kõige suuremaid selle sajandi meditsiiniskandaale,“ ütles doktor Wolfgang Wodarg, Parlamentaarse Assamblee tervisekomitee juht, kes pani alguse resolutsiooni vastu võtmisele. „Pandeemia välja kuulutamine ei tohi olla mõjutatud ravimimüüjate tegevusest,“ lisas ta.

  Jaanuaris leiab aset erakorraline nõupidamine ravimitööstuse mõjust Maailma Terviseorganisatsiooni tegevusele gripipandeemia välja kuulutamisel. Nõupidamise tulemustest teavitatakse 47 Euroopa riigi parlamente. Seejärel algatatakse uurimine ning kuulatakse ära need, kes olid tegevad pandeemia välja kuulutamisel.

  Et millist big-pharmat tasuks shortida? Kes hammaste vahele jääb? Ja kas see ikka mõjutab hinda või on see neil juba hinnas sees?

 • Mul on jälgimisnimekiri: Swinwflu
  BCRX, NVAX, SVA, GILD, GSK, BAX, CRXL, VICL
  Kui juhtub tõesti see, et neill tuleb riikide poolt varutud supp tagasi osta, siis BCRX oli alles märtsis 1.3$ peal, NVAX 1.0$, SVA 1.0$. Praegu näeks BCRX-il langusruumi, kui mingi alusetu hädakisa tõestatakse. IMHO
 • stocker
  Siit leiad sutsu infot oma list tickerite kohta.

  http://www.finviz.com/quote.ashx?t=bcrx,azn,dvax,gnbt,gsk,ino,nvax,qdel,sva

Teemade nimekirja