Lietuvos Energija (LEN1L) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Lietuvos Energija (LEN1L)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Image Hosted by ImageShack.us

  LEN: Regarding New Shares Issue Prospect of Joint-stock Company LIETUVOS ENERGIJA and Public Meeting with Investors

  Regarding New Shares Issue Prospect of Joint-stock Company LIETUVOS ENERGIJA and
  Public Meeting with Investors

  The joint-stock company LIETUVOS ENERGIJA on August 3, 2010 presented to the
  Securities Commission of the Republic of Lithuania a prospect of shares issue
  of the joint-stock company LIETUVOS ENERGIJA for current shareholders and
  inclusion of the signed shares into the trade at the regulated market
  (hereinafter - the Prospect), after approval of which by the Securities
  Commission of the Republic of Lithuania, by implementing the right of priority
  of the current shareholders of the joint-stock company LIETUVOS ENERGIJA it
  would be offered to purchase up to 315 457 609 to-be-issued ordinary registered
  shares of LIETUVOS ENERGIJA.
  It is anticipated that the Prospect will be
  approved by the Securities Commission of the Republic of Lithuania at the
  sitting of August 12, 2010. The Management of the joint-stock company LIETUVOS
  ENERGIJA has resolved that upon the approval of the Prospect, a public meeting
  with investors will be held.
 • kas keegi LHVst saaks tickeri ära muuta LEN1T --> LEN1L ??
 • See on ka huvitav instrument tegelikult (tänaseks ticker vist LNR1L juba). Võlatase bilansis lisandumas investeeringute ning LDJ väljaostu tingimustes (lisaks käivad geoloogilised uuringud gaasihoidla ehituseks), kuid gaasihinna langus peaks nende elektritootmisele hästi mõjuma. Tootmine peaks jagunema mulle teadmata osakaaludega peamiselt hüdroenergia, gaasi/raske kütteõli vahel. Samuti täiendav koostootmisjaam ehitamisel, mis vist peamiselt gaasil mõeldud töötama, kuid arvatavasti kõlbab ka biokütuseid põletada.

  Päris suur tõus seljataga ning float jällegi väike, gaasi hinna mõju ulatus ka veel ebaselge. Kui aastal X ikkagi Leedu tuumajaamaprojekt kalevi alt välja võetakse, on aktsioonis ilmselt see ettevõte (mis ei pruugi dividendinäljas väikeaktsionärile meeldida).

  Kuivõrd free float alla 4%, siis institutsionaalne raha siia ilmselt kunagi sisse ei poe. Jääb küll teoreetiline variant SPO-ks.
 • ... free float ja likviidsus muidugi hoiab ka veidi suurema isuga väikeaktsionäri paja äärest eemal. Seega justkui de jure, aga mitte de facto noteeritud instrument.
 • https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=612441&messageId=758991

  Veidi imelik, et Lietuvos Energija viib läbi "CEO meets investor" ürituse - arvestades, et ettevõtte free float 3,87%. Jääb arusaamatuks, kellele see täpsemalt suunatud oli. Kui Leedu tahaks oma kapitaliturgu toetada, võiks sellest ettevõttest veel nt 15% või rohkem täiendavalt SPO käigus floatida. Slaididest aga mingeid sellekohaseid vihjeid näha ei ole.

  Osalemata jääb sama mulje nagu kunagisest Latvijas Balzamsi webinarist, kus CEO rääkis pikalt-laialt ettevõttest ja jookidest, aga ettevõtte investeerimiskõlbulikkus jäi täielikult adresseerimata, kuna dividendid on 0 ning kogu likviidsus kanditakse pidevalt suuromanikule. Päris nii karm LNR1L küll pole, aga tõsist positsiooni ei saa sealgi sisse võtta - tõsi küll, õnneks teistel põhjustel.

  Why bother?
 • Leedu energiakontsern Lietuvos Energija tahab müüki panna Lesto, Lietuvos Energijos Gamyba ja Lietuvos Dujose põhitegevusega mitteseotud varasid, samuti korraldada oma aktsiate ja võlakirjade emissiooni, kirjutab Leedu ärileht Verslo Žinios.

  Lietuvos Energija tegevjuht Dalius Misiunas ütles Bloombergile, et see aitab kontsernil juurde saada raha tegevuse laiendamiseks ning ühtlasi suurendada kohaliku kapitalituru aktiivsust. Võlakirjad võidakse noteerida Varssavi, Stockholmi ja Londoni börsil, vahendab BNS.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon