Börsipäev 17. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 17. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Nii RIMM kui ORCL olid eilsete ilusate tulemuste peale järelturul üle 4% tõusus ning tehnoloogiasektorit haaranud optimism on kandunud üle kogu USA aktsiaturule. Viimasest 11st kauplemispäevast on peamiselt tehnoloogiasektori liikumist kajastav QQQQ tõusnud 10 (!). SPY on samal ajal suutnud näidata 11st päevast 8 tõusupäeva.

  Kui QQQQ on juba juunis ja augustis tehtud ajutised tipud ületanud, siis SPY jäi eilse sulgumise järel neile tippudele veel alla. Kuid kui arvesse võtta ka eelturu üle 0.5%list tõusu, siis on tegelikult ka SPY neist tippudest juba mööda saanud ning kauplemas kõrgeimal tasemel alates 2010. aasta maist.

  Makroandmetest on USAst täna kell 15.30 oodata augustikuu tarbijahinnaindeksi näidu muutust (ootus +0.2%, tuumikosalt +0.1%). Kell 16.55 tuleb Michigani sentimendi indeksi septembrikuu näit, millelt oodatakse augusti 68.9 punkti pealt 70.0 peale tõusmist.
 • Apple'il (AAPL) jäi eile oma aktsia ajaloo kõrgeimast tasemest - $279.01 - regulaarse kauplemisaja lõppedes puudu vaid ca $2.5. Järelturul käidi aga ära ka $278.44 peal, mis jättis uue ajaloo tipu vahele veel vaid $0.57... Tõenäoliselt üritatakse momentumi toel sealt täna ka läbi pressida.
 • Computers set for quantum leap

  A new photonic chip that works on light rather than electricity has been built by an international research team, paving the way for the production of ultra-fast quantum computers with capabilities far beyond today’s devices.

 • S&P500 futuur hetkel +0.85% @ 1132.25. See tähistab 31. augusti põhjast täpselt 100 punktilist tõusu 12 börsipäevaga.
 • Kuld kaupleb täna uuel rekordtasemel. Detsembri futuur on täna 0,6% plussis ja saavutas kõrgeima taseme $1284,3 juures.
  Hõbeda futuur kaupleb $2065,5 taseme juures. Hõbeda tipp saavutati 2008. aasta märtsis $2123,7 juures.
 • Välisinvestorite omanduses olevate USA võlakirjade maht ulatus käesoleva aasta juulis $4.065 triljonini, finantskriisi alguses 2007. aasta augustis oli vastav näitaja $2.21 triljonit, mis tähendab antud perioodil ligi 84% kasvu.

  Allolevalt fraafikult on näha, et sama perioodi jooksul on toimunud märkimisväärne muutus Jaapani ja Hiina osakaaludes. 2010. aasta juulis oli Jaapanil 20.2% välisinvestorite poolt hoitavatest võlakirjadest ning Hiinal oli vastav näitaja 20.8%. Kriisi alguses oli aga Jaapan suurim välisinvestorist võlakirjade omanik. Kahepeale kokku on seega Jaapanil ja Hiinal 41% suurune osakaal välisinvestorite hulgas.  Kogu emiteeritud võlakirjade mahust oli juulis välisinvestorite käes 47%, 2007. augustis oli see number 43%.

 • Täiendusena Vallo postitusele toon välja, et Hiina soetas juulis $3 miljardi väärtuses USA võlakirjasid, mis tähistab ühtlasi esimest kuud alates aprillist, mil Hiina ostis võlakirjasid rohkem kui müüs. 

   

  Jaapan on vähendamas vahet Hiinaga: juulis ostis Jaapan USA võlakirjasid $17 miljardi väärtuses, millega on kogumaht tõsnud $821 miljardini.

 • Hollandi biotehnoloogiaettevõte Crucell (CRXL) sai 1.75 mld euro suuruse (24.75 aktsia kohta) ülevõtupakkumise Johnson & Johnson-ilt. Crucelli aktsia kaupleb +55% kõrgemal eelmisest sulgemishinnast, milleks oli 15.70 eurot.  

 • Hommikul avaldatud andmete kohaselt püsisid Saksamaa tootjate hinnad augustis muutumatutena, kuigi oodati 0,3% kasvu. Juulis tõusid hinnad 0,5%. Aastases lõikes kasvasid hinnad oodatud 3,5% asemel 3,2%. Tulevastel kuudel ei ole hindade kasvu oodata, võttes arvesse prognoose majanduse taastumise aeglustumise osas.

  Päeval avaldati eurotsooni juulikuu ehitustellimuste muutus, mis näitas kuulises lõikes 3,1% ja aastases lõikes 7,5% langust. Ka eelmise kuu näidud korrigeeriti alla, olles kasvanud vastavalt 1,8% ja 1,9%. Ehitustellimused on viimase viie kuu jooksul langenud kahel kuul ja juulikuu näit on madalaim alates käesoleva aasta veebruarist. Kui detailidesse minna, siis Rumeenias langesid tellimused enim ehk 28,3%, millele järgnes Hispaania 10,3 protsendiga.

  Euro saavutas enne keskpäevaks mitme nädala tipu $1,3159 juures, kuid on sellelt tasemelt langenud ~0,8% ja kaupleb 1,3050 juures. Kell 15.30 ilmuvad USA tarbijahinnaindeks ja Michigani ülikooli usaldusindeks, mis lisavad eur/usd paarile kindlasti enne nädalavahetust veel natuke volatiilsust.

  Parandus: usaldusindeks ilmub kell 16.55.

 • Täna päikeseloojangul algab ja homme päikeseloojangul lõppeb Yom Kippur, mis tähistab ühtlasi juutide 10-päevase püha perioodi lõppu. Seega alates esmaspäevast võiks turgudel kauplemisaktiivsus suureneda.
 • Caterpillar (CAT) in 8-K filing reports August retail machine sales +37% vs +32% in July and +22% in June
 • Irish officials say not truth to rumor that Ireland is negotiating with the IMF for bank bailout - CNBC
 • Michigani küsitlus 66.6 vs oodatud 70 punkti.
 • Federal Reserve’i avaldatud raportist selgub, et käesoleva aasta teises kvartalis vähendasid majapidamised võlga $300 miljardi võrra (sinine tulp) ning see tähendab, et majapidamiste võlg on vähenenud 9 kvartalit järjest. Valitsuse võlg kasvas $2 triljoni võrra (lilla tulp). Majapidamiste koguvõlg ulatus $13.5 triljonini valitsuse võlg oli $11.1 triljonit. Q2 2010 oli majapidamiste netoväärtus $53.5 triljonit ehk $1.5 triljonit väiksem kui eelneva kvartali lõpus.

 • Kristiina kirjutas 25. augustil loo kohvist, mida saab lugeda siit.

  Täna kirjutatakse Bloomberg’is, et Kolumbia kohvitootjad ei suuda ilmselt täita oma 2010. aasta tootmisprognoose, mis võib lähiajal tuua hinnalisa. Alloleval graafikul on kujutatud neljanda kvartali ajalooline kohvitootmise muutus y-o-y baasil ning kohvi hind– selleks, et Kolumbia kohvitootjad suudaksid täita 2010. aasta tootmisprognoose peab tootmine kasvama y-o-y baasil neljandas kvartalis ca 76%. Seni suurim neljanda kvartali tootmise kasv jääb 1987. aastasse, kui tootmine tõusis y-o-y baasil 72%. Perioodil jaanuar – august on Kolumbia tootmine kasvanud aastatagusega võrreldes 4%.

 • Moody's reports California's IOUs not likely to harm local government credit

Teemade nimekirja