Börsipäev 16. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 16. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tänane makrokalender toob Euroopa poolel eurotsooni detsembrikuu esialgsed PMI näitajad (kell 11.00), novembrikuu inflatsiooni näidu (kell 11.00) ning Suurbritannia novembri jaemüügi muutuse (kell 11.30). Suurema huviga jälgitakse USA sessiooni eel möödunud nädalal esmakordselt töötuabiraha taotlenute arvu (kell 15.30), mis konsensuse arvates võis tõusta 421K pealt 425K peale. Kestvate taotluste suurusjärguks prognoositakse 4078K (eelneval nädalal 4086K). Samal ajal avaldatakse veel novembris väljastatud ehituslubade ja alustatud elamuehituste arv. Kell 17.00 teatatakse Philadelphia Fedi tööstustootmise indeks (detsember). Enne turgu avalikustavad novembris lõppenud kvartali tulemused FedEx ja General Mills, pärat turgu raporteerivad aga Oracle ja RIMM.

  Ühtlasi jälgitakse Hispaania tänast võlakirjaoksjonit, kus laual on 4,85%lise intressiga 2020.a ja 4,65%-lise intressiga 2025.a võlakirjad.

 • Saksamaa PMI teenustesektori indeks 58,3 vs oodatud 59,0 punkti (eelmise kuu näit 59,2).
  PMI tootmissektori indeks 60,9 vs oodatud 58,2 punkti.
 • Šveitsi keskpank jättis intressimäära muutmata 0,25% peale. III kvartali tööstustoodang tuli 1,8% vs oodatud 0,9% (Q/Q) ja 5,8% vs oodatud 5,0% (Y/Y). Šveitsi frank on euro vastu langenud täna 0,45% ja dollari vastu 0,11%.
 • Eurotsooni tööstustootmise PMI tuli sarnaselt Saksamaa omale oodatust parem (56,8 vs oodatud 55,2), ent teenuste osas jäi näitaja prognoosile alla (53,7 vs oodatud 55,2)
 • Suurbritannia jaemüük (v.a kütus) vastavalt ootustele 0,3% (M/M); aastases lõikes kasv 1,8% vs oodatud 1,4%. Eelmise kuu näidud korrigeeriti mõlema puhul ülespoole.
 • Küll nüüd juba mõned päevad vana artikkel techeye.net-s räägib ühest üsna revolutsioonilisest seadmest.

  Möödunud nädalal Londonis aset leidnud Technology World foorumil räägiti juttu firma Xeros inimestega. Selle ettevõtte taga toimub intentsiivne töö toomaks turule pesumasin, mis riiete puhastamiseks vett ei vaja. Masin kasutab vee asemel nailonhelbeid, mis puhastab riided täielikult.

  Pesumasin ilma veeta ei kõla paljulubavalt mitte ainult tarbijate jaoks vaid ka riikide jaoks, sest veepuuduse probleem on aasta-aastalt aina teravam. Kuid mündil on ka alati teine pool ning näiteks pesupulbritootajete jaoks saab Xeros`i pesumasin seostuda ainult õudusunenäoga.

  Väidetavalt oli Xeros`e poole pöördunud üks suur pesumasinatootja, pakkudes ettevõttele suure summa raha selle eest, et idee vaka all pandaks. Xeros keeldus ning töötab edasi selle nimel, et oma imeline pesumasin ükspäev turule tuua.

 • Eurotsooni novembrikuu tarbijahinnaindeksid tulid vastavalt ootustele 0,1% (M/M) ja 1,1% (Y/Y). Euro on hommikusi tõuse ära andmas ja kaupleb hetkel $1,3220 juures.
 • Hispaania valitsusel ei õnnestunud loodetud mahus võlakirjaturgudelt raha kokku saada, kui soovitud 3 miljardi euro asemel laenati 2,4 miljardit eurot. 10 aasta pikkuse võlakirja intressiks kujunes 5,446%, mis on kõrgem kõigest kuu tagasi korraldatud oksjonil saavutatud 4,6%-st (bid to cover oli 1,67 vs 1,84 novembris). 15 aastast võlga müüdi 5,93%-ga, mis oli samuti tublisti kallim tase võrreldes kahe kuu taguse 4,5%-ga (bid to cover 2,52 vs 1,44 oktoobris).   

  Hispaania 10 aastase võlakirja yield

 • Nelli, ilma veeta pesupesemise tehnoloogia Air Wash on juba paar aastat olemas Sanyo'l. Masinad on müügil ka Soomes, tavapesumasinatega võrreldavas hinnaklassis. Ilmselt on leviku probleem selles, mis ka artiklis välja toodud: "the Average Joe can't accept a washing service without water - even though they are happy to go to a DRY CLEANER."

  Kuni Samsungi või Philipsi kaubamärki tehnoloogiale taha ei tule, jääb see marginaalseks nišituruks. Ja isegi kui tuleb, võtab uue tehnoloogia massidesse levimine suurte kodumasinate puhul oluliselt kauem aega kui IT ja TV/AV puhul.
 • to surfer rosa: Ma oli neist enne kuulnud, aga ma ei teadnud, et taolised pesumasinad ka juba müügil on. Mõtteviisi, et pesemise lahutamatu osa on vesi on kindlasti raske muuta, eriti neis riikides, kus veepuudus pole just aktuaalne probleem. Samas võib taoline pesumasin varsti saada mitte meeldivaks vahelduseks vaid lausa kohustuslikuks kodumasinaks riikides, kus vett napib. Selles osas peab muidugi nõustuma, et massidesse ei levi see tehnoloogia ilmselt niipeagi.
 • Ega keegi ometi ei mõtle, et keem. puhastus on kuivprotsess? Riided pestakse kloreeritud fossiilset päritolu toorainest lahustiga.
  Dry cleaning (or dry-cleaning) is any cleaning process for clothing and textiles using a chemical solvent rather than water. The solvent used is typically tetrachloroethylene (perchloroethylene), abbreviated "perc" in the industry and "dry-cleaning fluid" by the public. It is often used instead of hand washing delicate fabrics, which can be excessively laborious.
  Kust need Xeros'e nailon padjad pärit on, ikka jälle naftast? Ja need ei ole korduvkasutatavad......
 • Selles suhtes on opex`i poolt väljatoodu ka õige, et on vaja ikkagi naftat, et luua vett säästev tehnoloogia. Nokk kinni ja saba lahti situatsioon, aga loodetavasti jõutakse sealt mingi hetk ka juba sellise lahenduseni, kus riided saab puhtaks pesta nii vett kui ka naftat säästes.
 • Aga neis riikides, kus veepuudus on aktuaalne probleem kodutehnikat vist väga ei tarbita :)
  Võib-olla eksin aga esimene regioon, kus tulevikus veepuudus ja ostujõud arvestataval määral kohtuvad on Ladina-Ameerika?
  Pikas plaanis on loomulikult perspektiivi kõigel, mis säästab.

  To opex:
  Average Joe mõtleb.
 • FedExi käive tuli ootuspärane, kuid kasum jäi alla ning guidance in-line, mile peale käis aktsia ära 88 dollaril olles praeguseks taastunud 90 USD juurde (-2,7%)

  FedEx prelim $1.16 vs $1.31 Thomson Reuters consensus; revs $9.63 bln vs $9.70 bln Thomson Reuters consensus

  FedEx sees Q3 $0.95-1.15 vs $1.10 Thomson Reuters consensus; FY11 up to $5.00-5.30 from $4.80-5.25 vs $5.21 consensus

  "Our operating performance in the quarter was impacted by strong compensation and benefits headwinds as we reinstated programs curtailed during the recession. During the quarter, we also realized more normalized growth in FedEx International Priority shipments and higher fuel prices than our earnings guidance had assumed. Yield improvement and cost management remain our focus. We expect margins to improve in the second half of fiscal 2011 and in fiscal 2012, as we continue to benefit from solid global demand for our differentiated services and as certain cost headwinds subside next fiscal year."

 • KBW (Keefe, Bruyette&Woods ) analüüsimaja tõstab täna St. Joe Company (JOE) aktsia reitingut „hoia“ pealt „osta“ peale koos $27 hinnasihiga.

  Shares are down 33% YTD after being pummeled from BP Oil spill concerns over the summer and press coverage after JOE was featured in a negative light at a value-investing conference in Oct. We believe shares likely bottomed recently and are washed out at current levels - in upside/downside assessment, we believe downside risks are more limited at current levels. While shares squeezed 9% higher on unsubstantiated buyout chatter, we believe there is still additional upside from current levels. JOE has 25% short interest - the highest level of the real estate stocks we track. With the economy improving, we believe JOE is more likely to have positive announcements in terms of commercial and residential activity increasing and other strategic shifts.

  Peamiste põhjustena reitingumuutmisel tuuakse välja aktsia 33% langus alates BP naftalekke katastroofist ning analüütikud on veendunud, et aktsia on nüüdseks oma põhja ära puudutanud. Aktsiasse on kogunenud suur hulk lühikeseksmüüjaid (25%) ja  koos majanduse paranemisega on häid uudiseid oodata ka kinnisvaraturult ning seetõttu usuvad analüütikud, et aktsia on siit liikumas ülespoole.

   In summary, we believe JOE shares are an attractive value based on the inherent value of the real estate. Our NAV remains $41 per share and target price a 33% discount to our NAV at $27 per share. We believe JOE's focus on recurring cash flow initiatives to cover operating costs should enable investors to focus more on the opportunity and value of the assets. JOE has virtually no debt, cash of $196 million ($2.13/sh) and approximately 577,000 acres of land in NW Florida. The implied share price is $18/share, or downside support.

  We believe that there is more upside potential for JOE shares than downside risks at this juncture. While our rating change is not at all based on unsubstantiated rumors, we do think that technical factors (large short interest and closely held) could provide some additional near-term upside for the shares.

  Analüütikute arvestuste järgi on firma NAV ( Net asset value) $41 aktsia kohta ning analüütikud usuvad, et JOE keskendumine rahavooprojektidega tegevuskulude katmisele peaks võimaldama investoritel omakorda keskenduda rohkem firma varade väärtusele ja võimalustele. Teisisõnu on analüütikud veendunud, et aktsias on alumine piir üsna limiteeritud ning pigem on ülespoole liikumise potentsiaal märgatavalt suurem eriti arvestades seda, et alumine piir on analüütikute arvates ($18).

  Eile rallis aktsia ülevõtu kuulujutu peale päevasiseselt üle 9%, mis tekitab tänases call`s natuke mõrasid, sest KBW analüütikud oma analüüsis ülevõttu tõenäoliseks ei pea. Teisest küljest on JOE puhul sentiment äärmiselt negatiivne, rääkimata väga kõrgest short intrest`st. Seega soovitan taaskord seda mitte liiga kõrgelt püüdma minna, sest on võimalus,et eilne tõus nullis tänase upgrade`i ära.

  Hetkel kaupleb JOE $19,87 kandis, ca 2,4% plusspoolel.

 • Initial Claims 420K vs 425K Briefing.com consensus, prior revised to 423K from 421K
  Continuing Claims rises to 4.135 mln from 4.113 mln
  November Building Permits 530K vs 560K consensus; M/M change -4.0%
  November Housing Starts 555K vs 545K Briefing.com consensus; M/M change +3.9%
 • Gapping up

  In reaction to strong earnings/guidance: AIR +6.0%, HEI +4.7% (also initiated with a Mkt Perform at FBR Capital), NDSN +4.4%, KND +4.2%, MLHR +3.3% (ticking higher).

  M&A news: IFLG (InfoLogix to be acquired by Stanley Black & Decker for $4.75).

  Select financial related names showing modest strength: BAC +2.2% (says Counsel for BAC Home Loans Servicing as well as counsel for The Bank of New York Mellon have agreed to extend any time periods commenced by the October 18 letter), LYG +1.7%, ITUB +1.5%, DB +1.2%, C +1.1%, JPM +0.9%.

  Other news: CUR +12.9% (receives FDA approval to commence drug trial for major depression), BBX +8.3% (responds to recent speculation; says "best interest for us to be flexible and open to opportunities"), NVAX +5.5% (says its Phase I clinical trial to evaluate a new vaccine candidate to prevent respiratory syncytial virus infection has been cleared by the FDA), ERIC +4.1% (traded higher overseas), TQNT +2.6% (announces that SAMSUNG selects its complete RF front-end solution for its Galaxy Tab and Galaxy S Series), MDRX +2.2% (Cramer makes positive comments on MadMoney), DRYS +2.2% (Pete Najarian on CNBC says shippers have plenty of upside in 2011), LVS +2.2% (Hearing early strength attributed to positive comments from tier 1 firm), OAS +1.2% (announces 2010 and 2011 outlook and the close of previously announced acquisition in the Williston Basin; upgraded to Accumulate from Neutral at Madison Williams), CML +1.1% (adopts stockholder rights plan), .

  Analyst comments: JOE +3.0% (upgraded to Outperform from Market Perform at Keefe Bruyette), MCP +2.8% (target raised to $49 at Dahlman Rose), WYNN +2.6% (upgraded to Overweight from Neutral at JP Morgan), SBUX +1.7% (resumed with Buy at Goldman, initiated with a Buy at Citigroup), ORCL +0.8% (ticking higher; upgraded to Outperform from Neutral at Macquarie).

 • Gapping down

  In reaction to disappointing earnings/guidance: FDX -1.9%, APOG -1.3% (light volume).

  Other news: CRDC -14.1% (filed for a $40 mln mixed shelf offering; also filed for a ~1.24 mln share common stock offering by selling shareholders and announces $10 mln at-the-market common stock financing agreement), RGC -10.2% (trading ex dividend of $1.40; also initiated with a Sell at BTIG), VRSN -8.1% (trading ex-dividend on special dividend, also downgraded), SCLN -7.3% (announces top-line results from Phase 2b clinical trial of SCV-07; did not meet the primary efficacy endpoint), TOBC -5.6% (announced pricing of public offering of 2,198,840 shares of its common stock at a price to the public of $20.25/share), CFFN -4.6% (receives stockholder approval of plan of conversion and reorganization and completion of syndicated offering), RGS -4.5% (completes review of strategic alternatives; decides to continue as as an independent public company; downgraded to Hold from Buy at Soleil), RIG -3.6% (early weakness attributed to tier 1 firm downgrade), UPS -1.7% (lower following FDX earnings/guidance), BSFT -1.5% (prices common stock offering at $22.00), NVS -1.2% (pulling back following yesterday's surge on ACL takeover news).

  Analyst comments: RAX -2.6% (downgraded to Neutral from Buy at Goldman), QGEN -1.6% (downgraded to Hold from Buy at Jefferies).

 • JOE
  David Einhorn istub seal short poolel.
 • USA indeksite futuurid indikeerimas avanemist kerges plussis (kuni +0,15%). EUR/USD on kauplemas 0,2% kõrgemal @ 1,3245, kuld -0,7% @ 1376 USD ja nafta -0,5% @ 88,2 USD.

  Euroopa turud:

  Saksamaa DAX -0,03%
  Prantsusmaa CAC 40 -0,21%
  Suurbritannia FTSE100 +0,03%
  Hispaania IBEX 35 -0,42%
  Rootsi OMX 30 -0,33%
  Venemaa MICEX -0,22%
  Poola WIG -0,76%

  Aasia turud:

  Jaapani Nikkei 225 +0,01%
  Hong Kongi Hang Seng -1,33%
  Hiina Shanghai A (kodumaine) -0,46%
  Hiina Shanghai B (välismaine) -0,38%
  Lõuna-Korea Kosdaq -0,58%
  Austraalia S&P/ASX 200 +0,34%
  Tai Set 50 -0,61%
  India Sensex 30 +1,1%

 • Rev Shark: Caution Is Warranted
  12/16/2010 8:41 AM

      Caution is not cowardly. Carelessness is not courage.
      -- Unknown

  Although the indices remain just a few points below their closing highs of the year, they have been struggling lately. We have closed weak quite a bit in the past week, and the action under the surface has been poor, as a number of key stocks have been hit. The bears haven't had much success knocking down the indices so far, but they have done a good job with some important names and the character of the action has shifted.

  My mantra is to always stay focused on the price action and to ignore all the pundits who are constantly making predictions about what is going to happen. I believe that you will have better results if you react to the action as it unfolds rather than try to anticipate the future.

  Right now the price action is telling us to be more cautious. We haven't broken down, but momentum has obviously faded and we are losing leadership. It may turn out to simply be a pause that refreshes and sets us up for a run into the end of the year, but we can't afford to embrace that idea when stocks are acting the way they are right now. It is incumbent upon us to tighten up our defenses and be ready in case this recent bout of weakness intensifies and we break down further.

  In this sort of environment it is particularly important that you focus on your individual stocks much more closely than the major indices. That is always something you should do, but right now the indices are particularly misleading. The major indices are dominated by a relatively small group of big-cap names, and they are often not reflective of what is happening with the average stock.

  My screens have been littered with some ugly breakdowns lately, and if you just focused on the indices you would be holding some stocks that you shouldn't. On the other side of the coin there usually are some pockets of momentum to trade on the upside even when the indices are struggling. I noted the rare-earth group of Molycorp (MCP - commentary - Trade Now), Rare Element Resources (REE - commentary - Trade Now) and China Shen Zhou Mining (SHZ - commentary - Trade Now) yesterday, for example, and they are active again this morning.

  FedEx (FDX - commentary - Trade Now) posted a poor earnings report and is weighing on the market this morning with concern over a poor bond sale by Spain. Oil and commodities are showing some early weakness but there is a bit of a bounce in the early going.

  We'll see what happens on today's economic data, but heightened vigilance and a plan to protect gains is strongly suggested.

  Long REE and SHZ, but positions can change at any time.

 • FedEX on eelturu 4,4%lisest miinusest jõudnud nüüdseks 2% plussi ronida, kui turuosalised on ilmselt mööda vaatamas kvartalit mõjutanud ühekordsetest kuludest ning pigem keskendumas juhtkonna kommentaaridele, mille kohaselt on tuleviku väljavaated väga head.
 • December Philadelphia Fed 24.3 vs 13.0 Briefing.com consensus; November 22.5
 • Tänane kauplemisidee töötas päris hästi, aga kasum tuli ka üsna kiirelt realiseerida peale avanemist. Eelturul oli võimalik positsioon soetada $19,65-$19,80 kandist ehk ca 1,7% kõrgemalt ja peale avanemist liikus JOE kiirelt üle $20 piiri, käies ära ka $20,40 peal. Siis kukkus aktsia uuesti eelturu tasemele $19,70 kanti ning pakkus uuesti pikaks minemise võimalust. Teistkordne sisenemine oli muidugi juba mõnevõrra riskantsem, kuna siis on juba call`i mõju lahjem ning aktsia on enam teiste muutujate nagu näiteks turu meelevallas. Hetkel kaupleb JOE $20,25 kandis, ca 4,4% plusspoolel.

 • Tahaksin LHV foorumlastele teada anda, et olen alates homsest kuni 3.jaanuarini puhkusel.
  Soovin kõigile omalt poolt häid jõule ja kohtumiseni juba uuel aastal.
 • RealtyTracki andmetel vähenes sundvõõrandamisprotsesside arv novembris märgatavalt. Nimelt leidsid antud protsessid aset 262 339-l valdusel, mis tähendab 21%-list langust võrreldes oktoobriga ning 14%-list langust võrreldes eelmise aastaga. Sundvõõrandamisprotsesside arv jäi alates 2009. aasta veebruarist esimest korda alla 300 000, kuid andmed on petlikud. Esiteks tuleb arvestada sesoonsusega ning teiseks tuleks arvesse võtta ka seda, et pangad peatasid „robot-allakirjutajate“ skandaali tõttu mõneks ajaks oma sundvõõrandamisprotsessid. Keskmiselt sai novembris iga 492. majapidamine sundvõõrandamise teate.

  Allpool on toodud ka osariikide kaart, mis näitab, kui palju majapidamisi sundvõõrandamisprotsessis on. Interaktiivse kaardi saab siit.

 • The Fed purchased $6.78 bln of 2013/2014 maturities through Permanent Open Market Operations as dealers looked to put back $22.08 bln
 • Turkey central bank cuts repo rate 50 bps to 6.50%; a 25 bps cut was expected
 • to Nelli: Ilusat puhkust sulle ja kauneid jõule ,ning jääme ootama sinu suurepäraseid turu kommentaare.;)
 • Sources says Dems pull House tax vote, tax bill still expected to pass tonight - CNBC
 • IMF nõukogu aktsepteeris 22.5 miljardi eraldamise Iirimaa jaoks.
  Bloomberg TV reporting that IMF board approves 22.5 bln euro loan for Ireland
 • Oracle prelim $0.51 vs $0.46 Thomson Reuters consensus; revs $8.58 bln vs $8.34 bln Thomson Reuters consensus
  Accenture prelim $0.81 vs $0.75 Thomson Reuters consensus; revs $6.05 bln vs $5.75 bln Thomson Reuters consensus
 • Take-Two prelim $0.67 vs $0.31 Thomson Reuters consensus; revs $373.7 mln vs $325.23 mln Thomson Reuters consensus
  Two Harbors Investment to offer 10 mln shares of its common stock in an underwritten public offering
 • Research In Motion prelim $1.74 vs $1.65 Thomson Reuters consensus; revs $5.5 bln vs $5.40 bln Thomson Reuters consensus
  Research In Motion sees Q4 $1.74-1.80 vs $1.61 Thomson Reuters consensus; sees revs $5.5-5.7 bln vs $5.46 bln Thomson Reuters consensus

  Esimene reaktsioon ->$62.50, hetkel kauplemas $58.00 juures
 • Bill Gross ehk investor, kes on tuntud ka nimega “Bond King,” teatas täna, et tema poolt juhitav Pimco Total Return võlakirjafond (ühtlasi ka maailma suurim investeerimisfond) võib lähiajal paigutada kuni 10% varadest eelisaktsiatesse ning konventeeritavatesse võlakirjadesse – Bond King eelistab võlakirjadesse mitte investeerida.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon