Börsipäev 8. august

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuigi S&P otsus langetada USA krediidireitingut ühe pügala võrra oli mõnevõrra oodatud lugedes reitinguagentuuri varasemaid kommentaare vajadusest kärpida USA eelarve kulude poolt 4 triljoni dollari võrra, siis tegemist on siiski pretsedenditu olukorraga ning sellest tulenev määramatus on praeguse nõrga sentimendi tõttu põhjustamas turgudel täiendavaid raputusi. Paralleelselt vajab seedimist Euroopa võlaprobleem, mille leevendamiseks otsustas Euroopa Keskpank eile õhtul hakata kokku ostma Itaalia ja Hispaania võlakirjasid, mis annab riikidele aega keskenduda kärpekavade sisseviimisele. Kuigi võlakirjade ostu mahtu ei teatatud, siis spekuleeritakse, et see peaks turgude rahustamiseks olema 250-400 miljardit eurot.

  Aasia avanes korralikus miinuses ning päeva jooksul on langus süvenenud. Nikkei -2,2%, Shanghai Composite -3,5%, Hang Seng -4,0%. Nafta on samuti tugevalt madalamale kolistanud, kaubeldes -3,8% 83,5 dollarile, mis iseenesest on positiivne just arenevate turgude jaoks, vähendades inflatsioonilist survet ja toetades majanduskasvu. Kuld seevastu kauplemas 3,7% kõrgemal 1712 dollaril. Nagu paljud prognoosid, siis reaktsioon USA võlakirjaturul on jäänud vastupidiseks sellele, mida üks downgrade võiks teoorias kaasa tuua. 10.a võlakirja yield on reedese 2,563% pealt tulnud madalamale 2,55% peale, kui raha jätkab kaitse otsimist USA majanduskasvu aeglustumise eest.

  USA indeksite futuurid teevad hetkel päeva põhjasid 2,9% miinuspoolel ehk veidi sügavamal tasemest, kus käidi reedel S&P kuulujuttude peale. Euroopa on aga avanemas protsendi jagu punases, kui turud jätkavad möödunud reede ja nädalavahetuse sündmuste seedimist. Ühtegi olulist makrouudist täna tulemas ei ole ning järgmine oluline sündmus saab tõenäoliselt FOMC homne kohtumine, kui turud ootavad USA keskpanga reaktsiooni viimase aja arengutele.
 • Itaalia 10.a võlakirja yield tulnud reedese sulgumistasemega võrreldes 45 baaspunkti võrra alla 5,65% peale
 • OMXT avanes üle 4 protsendi miinuses. Paanikameeleolud turgudel kestavad.
 • Mida teha, kas müüa ja osta hiljem odavalt või mitte müüa ja osta hiljem odavalt juurde? Muidugi küsimus on ka selles, millal on see "hiljem"?
 • reede ja täna hommikul oli hea teenimisvõimalus.
 • Hetkel on puhas spekuleerimine. Õiget otsust teha on sisuliselt võimatu. Ettevõtte fundamentaalnäitajad on teisejärgulised. Sisuliselt määrab hetkel turuliikumised poliitilised otsused.
 • Pole vahendeid, et juurde osta - müün vist auto maha :)
 • Itaalia 10.a võlakirja yield


  Hispaania 10.a yield
 • Müüakse valimatult kõike ja ostetakse kulda kokku.Meenub muinasjutt kuningast ,kõike mida käega puudutas muutus kullaks ,lõpuks haaras meeleheites kahe käega peast
 • euroopa hakkas korralikult rallima,õnnitlen hommikusi müüjaid :)
 • Suhteliselt heitlik on sentiment. Niipea kui USA futuurid uuesti vajuma hakkavad, võetakse hoogu maha ka Euroopas
 • aivo1
  Müüakse valimatult kõike ja ostetakse kulda kokku.Meenub muinasjutt kuningast ,kõike mida käega puudutas muutus kullaks ,lõpuks haaras meeleheites kahe käega peast


  Midas Gold MAX.TO
  http://finance.yahoo.com/q?s=MAX.TO&ql=0
 • hinvest1
  euroopa hakkas korralikult rallima,õnnitlen hommikusi müüjaid :)


  vaatame, äkki õhtul saame päevaseid ostjaid õnnitleda :)
 • If the economy falls back into recession, as many economists are now warning, the bloodletting could be a lot more painful than the last time around.

  Given the tumult of the Great Recession, this may be hard to believe. But the economy is much weaker than it was at the outset of the last recession in December 2007, with most major measures of economic health — including jobs, incomes, output and industrial production — worse today than they were back then. And growth has been so weak that almost no ground has been recouped, even though a recovery technically started in June 2009.

  “It would be disastrous if we entered into a recession at this stage, given that we haven’t yet made up for the last recession,” said Conrad DeQuadros, senior economist at RDQ Economics.


 • Gapping down
  With the S&P 500 gapping down 2.2% this morning, the vast majority of stocks are set to open lower. The following are notable stocks gapping down:

  In reaction to disappointing earnings/guidance: CEL -4.6%, BRK.B -2.8%, NGLS -2.3%, CHOP -0.6%, TSN -0.4%.

  Select financial related names showing notable weakness (crude oil is -4.7%): RBS -9%, ING -6.7%, BAC -5.4%, NTRS -0.8%.

  Select oil/gas related names showing early weakness: HERO -15.6%, SDRL -9.9%, RIG -3.2%, RDS.A -2.7%.

  Select steel stocks showing early weakness: MT -6.7%, X -5.5%, AA -4.6%

  Select travel related stocks showing notable weakness: RCL -8.0%, TZOO -7.7%, CNTY -6.8%, MGM -6.0%, DAL -6.0%, LVS -4.5%

  Other news: SIRI -7.9% (still checking for anything specific), MCP -5.4% (files to sell 1,593,419 shares of common stock for selling shareholders).

  Analyst comments: FFIV -6.9% (downgraded to Neutral from Buy at Suntrust), VE -5.5% (downgraded to Hold at Brean Murray), LPS -3.6% (downgraded to Underperform from Neutral at Macquarie).
 • Reedel tegi Goldman Sachs muutusi USA majandusprognoosis - tuleva aasta reaalkasvuks ootab analüüsimaja 2.0% - 2.5% ning töötusmääraks 9.25%. Olgu öeldud, et konsensus ootab CY2012 majanduskasvuks endiselt 2.90%. Alloleval graafikul on kujutatud USA CY2012 SKP konsensusootus 2010. aasta algusest saati.  Analüüsis eeldab GS, et USA valitsus pikendab nii-öelda Bushi tulumaksu langetamise programmi veel aasta võrra, sest vastasel juhul oleks tulemus veelgi halvem. Analüütikute sõnul tähendas 2011. aasta esimesel poolel fiskaalpoliitika (st föderaalvalitsuse, osariikide ja omavalitsuse kulutuste kärped) negatiivne mõju ca 1 protsendupunkti võrra madalamat majanduskasvu. GS QE3 veel ei prognoosi - analüütikute sõnul peab selleks USAs enne Fedi sekkumist tõsine stagnatsiooni oht tekkima. Alloleval graafikul on kujutatud valitsuse mõju USA majanduskasvule (sh stsenaarium, kui maksusoodustusi ei pikendata).

 • Eelmise postituse lisaks vahendan Goldman Sachi ootusi seoses S&P 500 indeksiga (avaldatud 5. august). Alloleval graafikul on kujutatud 3M, 2011. aasta lõpu ja 12-kuu prognoosid. Käimasoleva aasta lõpuks tõuseb GS-i hinnangul S&P 500 1400 punktile vs varem oodatud 1450 punkti. CY2011 EPS prognoos jäeti endisele tasemele ($96), kuid CY2012 EPS prognoosi langetas analüüsimaja $104 pealt $102 peale.

 • Baslik parafraseerida SideKicki reedest hüüet "Pidage siis meeles. Kes täna ei müü, sellel võetakse homme aktsiad käest!".
 • Aga ek on Sidel tänaseks uus mõttetera?
 • Jeff Saut, kes on analüüsimaja Raymond James`i turustrateeg ütleb Business Insideri vahendusel, et täna on hilja paanikat tegema hakata. Õige aeg selleks oli kuid tagasi, kui oleks pidanud oma raha osakaalu portfellis suurendama. Nüüd on õige aeg tasapisi ja valikuliselt hakata aktsiaid ostma.
 • Aga Äripäeva Toomas vähendas oma portfelli aktsiapositsioone juba eelmine nädal :-p .....veica teeb kadedaks.
 • Seoses kullaralliga meenus mulle Societe Generale analüütiku Dylan Grice prognoosid, mis ta tegi 2009. aasta lõpus. Siis maksis unts kulda $1200 ja tookord arvasid paljud,et kuld on liiga kallis. Grice ütles aga 2009. aasta lõpus, et tema hinnangul on kuld liiga odav ja õiglane hind peaks olema $6300. Siiani on tal igal juhul õigus olnud, sest kuld on tänaseks tõusnud juba üle $1700. Grice`i mõtetest kirjutasin pikemalt siin.
 • Berkshire Hathaway Outlook To Negative From Stable By S&P
  Nüüd võib öelda,et ka Buffett sai S&P käest downgrade`i.
 • Kullajutu jätkuks:
  JPM Sees Gold At $2,500 By Year End
 • Huvitav, kas Doug Kass seekord põhja ka suudab ennustada?
 • Douglas Kass
  According to sentiment trader.com market as oversold as when Germany invaded France in 1940 and during Oct. 1987 crash.
 • Doug Kassi pole täna vaja, homme tuleb põrge, turg on lühiajaliselt üle müüdud.
 • Päeva lõpp kipub ikka ära vajuma. SPY näitab hetkel 112.58 (-6,25%).
 • ZH toob välja, et DJIA tänane 634-punktine langus on indeksi ajaloos suuruselt kuues (graafik). Üldsegi oli tänane pilt päris karm:

Teemade nimekirja