Börsipäev 21. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 21. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Nädal on alanud taas kerge müügiga Aasia turgudel, kui USA futuurid kauplevad praegustele varajastel hommikutundidel poole protsendi jagu miinuses. Nädalavahetusel oli tähelepanu keskpunktis USA eelarve superkomitee, kelle hooleks on jäetud kokkuleppe saavutamine eelarve defitsiidi vähendamise osas järgmise 10 aasta jooksul. Sarnaselt suvisele pingelistele läbirääkimistele demokraatide ja vabariiklaste vahel näivad seegi kord kõik teed jälle ummikusse jooksvat. Superkomitee peaks leidma kolmapäevaks viisi, kuidas kärpida eelarvepuudujääki 1,2 triljoni dollari võrra järgmise 10 jooksul, kuid seaduste järgi peab plaani kuluhinnang olema avalikult kättesaadav 48 tundi enne ehk täna südaööks. Erinevate meediaväljaannete kohaselt kavatsetakse täna avalikustada, et superkomitee pole suutnud oma ülesandega hakkama saada. Kui see nii tõepoolest saab olema, siis käivituvad 2013.a jaanuarist küll automaatsed kulukärped, ent avalikkuse ja ka reitinguagentuuride jaoks jääb pigem suhu maik poliitikute suutmatusest võtta vastu olulisi otsuseid.

  Tänasest makrokalendrist ei ole midagi silmapaistvat välja tuua peale EKP eelmise nädala võlakirjade ostumahu avalikustamise kell 15.30 ja USA oktoobrikuu olemasolevate majade müügi (kell 17.00).

  Euroopa olulisemad börsiindeksite futuurid indikeerivad avanemist 0,5-1% punases.
 • Kas keegi tõesti arvas, et enne järgmise aasta valimisi tuleb mingi kompromiss? Praegu on ju valitud selge seisukoht, et mõlemad parteid "stick to their guns" ja las siis valija otsustab, milline maailmavaade on õige.
 • eks see nii ole aga paratamatult luuakse sellega finantsturgude jaoks täiendavat määramatust. teatavasti ei ole Kongress eelenevalt suutnud ära otsustada kaks olulist küsimust: mis saab järgmisel aastal töötubirahatoetuste ja sotsiaalmaksukärpe pikendamisest ning antud küsimused jäeti spetsiaalselt superkomitee lahendada. Kui komitee vastust ei anna, jäävad need küsimused uuesti Kongressi liikmete arutada ja väidetavalt võib USA järgmise aasta majanduskasvust maha lihvida kuni 2%, kui toetusi ja maksukärpeid ei pikendata.

  kerge nahaga pääsetakse siis kui me reitinguagentuuride suust edaspidi sel teemal negatiivseid kommentaare ei kuule aga S&P on juba öelnud, et superkomitee otsustamatus asetab USA reitingu surve alla.
 • FT on kätte saanud lekkinud Euroopa Komisjoni raporti Eurobondi juurutamise võimalikest valikutest, mida kavatsetakse avalikustada kolmapäeval. Ühtlasi on raportis kirjas, et selleks läheb vaja Euroopa Liidu lepingute põhjalikku muutmist, mis võib Eurobondide juurutamise lükata edasi mitme aasta jagu.

  In addition, such extensive pooling of sovereign debt has been fiercely resisted in Germany, where officials believe it would relieve market pressure on profligate eurozone countries, allowing weak economies to become “free riders” on Germany’s strong credit rating.

  Still, senior EU officials believe Germany can be persuaded if the scheme includes strict rules over sovereign spending, and the Commission report includes proposals for vastly expanding Brussels’ authority over national budgets. “That’s what makes it workable and realistic, and that is what is a starter if we want to have a chance of being convincing,” said one senior EU official.
 • Viimasel ajal on palju juttu olnud Hiina majandusest ja investorid on tähelepanelikult jälgimas erinevaid indikaatoreid prognoosimaks suunda, kuhu sealne majandus liikumas on.
  Varsti on investoritel võimalus abiks võtta veel üks näitaja, sest maailma suurim juveliirifirma Chow Tai Fook on varsti Hong Kongis tegemas oma börsidebüüti. Firmal on Aasias üle 1500 müügikoha, millest enamus asub Hiinas. Kuigi firma aktsia hakkab esialgu kauplema ainult Hong-Kongi börsil, siis firma käekäigul hoitakse silma peal ilmselt üle kogu maailma, sest väärismetallide nõudluse põhjal saab omakorda hinnata ka Hiina majanduse seisukorda.
 • Veel Hiina teemal:
  Teatavasti on Hiina internetifirmat Dangdangi võrreldud tihtipeale Amazoniga ja kes firmal silma peal on hoidnud, siis pakub ehk huvi ka üks värske võrdlus, mis AMZN-ga tehtud on.
  iChinaStock.com veebilehel on pandud kõrvuti DANG täna ja AMZN 1998. aastal, kuna just siis saavutas viimane oma käibe suuruseks $ 154 miljonit, mis on samas suurusjärgus DANG-i tänase käibenumbriga ($ 143 miljonit).
 • Nelli Janson
  Veel Hiina teemal:
  Teatavasti on Hiina internetifirmat Dangdangi võrreldud tihtipeale Amazoniga ja kes firmal silma peal on hoidnud, siis pakub ehk huvi ka üks värske võrdlus, mis AMZN-ga tehtud on.
  iChinaStock.com veebilehel on pandud kõrvuti DANG täna ja AMZN 1998. aastal, kuna just siis saavutas viimane oma käibe suuruseks $ 154 miljonit, mis on samas suurusjärgus DANG-i tänase käibenumbriga ($ 143 miljonit).


  Nuuks :(
 • EKP üks liikmetest Ewald Nowotny ütles, et keskpank arutab järgmisel kohtumisel eurotsooni majandusolukorra halvenemist ning väidab, et intressimäärade langetamine on võimalik. Olulist reaktsiooni sellel EUR/USDle polnud, ent vahetuskurss on surutud siiski päeva põhjade juurde @ 1,3443 (-0,6%)
 • GILD võtab VRUS-i üle ligi 90% preemiaga.
  Pharmasset to be acquired by GILD for $137 in cash

 • Gapping up
  M&A related: GEDU +94.6% (enters into merger agreement with Pearson at $11.006 per ADS), VRUS +86.2% (Pharmasset to be acquired by GILD for $137 in cash), TRH +4.7% (Alleghany and TRH confirmed that the companies have entered into a definitive agreement under which TRH will combine with Y; TRH shareholders to receive $59.79/share), FSIN +1.8% (special committee announces receipt of revised going private proposal at $9.25 per share).

  Select pharma peers showing strength following VRUS news: INHX +25.8%, VRTX +6.8%.

  Other news: CLDX +10.3% (reports positive mature survival data from Rindopepimut Phase 2 Brain cancer study), CTIC +8.5% (ticking higher, received a Notice of Allowance from the U.S. Patent and Trademark Office for a patent application directed to increasing the plasma half-life of therapeutic proteins and peptides by recombinantly conjugating them to a novel, non-immunogenic peptide repeat sequence), REGN +6% (receives FDA approval of EYLEA injection for the treatment of Wet Age-Related Macular Degeneration ), CBE +6% (will replace Janus Capital Group in the S&P 500 index), BSDM +5.7% (obtained Humanitarian Device Exemption marketing approval for the BSD-2000 Hyperthermia System from the FDA), GPRE +3% (Cramer makes positive comments on MadMoney), YGE +2.3% (light volume, Yingli Green Energy and CIT Group announce a strategic financing relationship).
 • Täna alandab JMP Securities Research in Motion (RIMM) reitingu Hoia pealt Müü peale koos $ 12 hinnasihiga

  We are downgrading Research in Motion to Market Underperform with a $12.00 price target following our review of its smartphone positioning into the approaching holiday season. Key factors in our more cautious thinking on the name are: 1) A more competitive smartphone landscape at the low end, where Android devices are reaching half or less the cost of its entry-level Curve pricing, 2) a more competitive landscape in India where the cost of the iPhone 3GS has been reduced and the iPhone 4S came available for pre-order over the weekend, and 3) the lagging pace of Blackberry innovation and execution that leaves us doubting the company can bring its converged BBX operating system and less buggy/more attractive Blackberry devices to market in a timely manner in CY12. We are reducing our FY13 GAAP EPS estimate from $4.10 to $2.80 (Street $4.68), introducing our CY13 non-GAAP EPS estimates of $3.20 (Street $4.10), downgrading RIMM to Market Underperform, and establishing a $12 price target that equates to ~1x tangible book.

  Analüütikud on enne pühade hooaega vaatluse alla võtnud nutitelefonide sektori ja sellest tulenevalt on nad RIMM-i suhtes negatiivsel seisukohal ja seda eelkõige kolmel põhjusel: esiteks on hinnakonkurents väga intensiivne just Androidi poolt, teiseks pitsitavad konkurendid RIMM-i ka India turul, sest seal on äsja müügile tulnud iPhone 4s ning saadaval on ka odavama hinnaga iPhone 3 ja kolmandaks ei usu analüütikud, et RIMM suudab oma uued seadmed õigel ajal turule tuua.

  Negatiivsete kommentaaridega on RIMM-i kohta täna väljas ka Credit Suisse, kes vähendab aktsia hinnasihti $ 30 pealt $ 20 peale.

  Lowering estimates meaningfully, secular issues persist. Given an increasingly competitive environment, lackluster product launches and potential product delays, we cut our EPS estimates for RIM by 9%/23% for FY12/FY13 to $4.28/$3.70, and lower our PT to $20 (from $30 previously).

  Lower smartphone units…. We now believe RIM will ship only 49mn/48mn smartphone units in FY12/FY13 as its smartphone share further slides toward 8% in CY12 from 17% in CY10 given several factors. First, we see limited carrier support for BlackBerry OS 7 devices and continue to fundamentally believe that from a hardware, software or ecosystem perspective, these new devices are not competitive. Second, we believe that BBX devices continue to be delayed until mid 2012. Third, we see an increasingly competitive environment with Apple’s price tiering strategy as it moves down market (for details, see our Apple note published today titled ‘AAPL: iPhone-lasticity’), as well as an emerging Windows Phone platform.


  Credit Suisse analüütikud usuvad, et RIMM-i turuosa väheneb veelgi ning on JMP-ga ühel meelel konkurentsi intensiivsuse suhtes ja samamoodi ei usu nad, et RIM-i uued telefonid õigeaegselt turule jõuaks.

  RIMM-i aktsia on aina sügavamale mutta vajumas ja kui veel pool aastat tagasi tundus reaalne, et firma võib kiire tegutsemisega end hullemast päästa, siis täna pühade eel näeb olukord ettevõtte jaoks veelgi lootusetum välja. Kuigi aktsia on käesoleval aastal kaotanud juba üle 70%-i, siis ettevõtte aina kahanevad väljavaated madalaseisust üle saada võivad viia aktsiahinna veelgi. Kuna aktsias on palju lühikeseksmüüjaid sees, siis ettevaatust, sest aktsia võib seetõttu avanemisel ka kõrgemale liikuda.
  Eelturul kaupleb aktsia $ 17,51 kandis ehk 3,7% miinuspoolel.

 • Gapping down
  In reaction to disappointing earnings/guidance: CIM -3.0%.

  M&A news: GILD -6% (Pharmasset to be acquired by GILD for $137 in cash).

  Financial related names showing weakness: LYG -7%, JEF -5%, DB -4.9%, BCS -4.5%, IBN -3.6%, HBC -3.2%, UBS -3.2%, BAC -3.1%, C -2.6%, MS -2.2%, JPM -2%.

  Select metals/mining stocks trading lower: RIO -5.9%, MT -4.2%, BBL -3.9%, AG -3.6%, BHP -3.5%, SLV -3.2%, GOLD -3.1%, GLD -1%, .

  Select oil/gas related names showing early weakness: TOT -2.7%, SDRL -2.6%, RDS.A -2.6%, RIG -2.4%, BP -2.1%, E -2.1%.

  Other news: SVM -3.8% (acquires high grade XHP Silver-Gold-Lead-Zinc property in Luoyang, Henan Province, China), LVLT -3.3% (files to sell up to ~50.5 mln shares from selling stockholder).

  Analyst comments: GGP -4% (downgraded to Neutral from Buy at Goldman), RIMM -3.8% (downgraded to Underperform at JMP Securities), GXP -3.6% (downgraded to Hold at Wunderlich), TX -2.8% (downgraded to Neutral from Buy at Goldman), GDOT -2.6% (downgraded to Neutral from Overweight at Piper Jaffray), TGT -2.5% (downgraded to Neutral from Overweight at JP Morgan), WAG -2.1% (downgraded to Underweight from Overweight at Morgan Stanley), SPG -1.9% (downgraded to Neutral from Buy at Goldman).
 • A Trifecta of Gloom
  By James "Rev Shark" DePorre
  Nov 21, 2011 | 8:30 AM

  "Much more happiness is to be found in the world than gloomy eyes discover." --Friedrich Nietzsche

  The Super Committee will not make a deal that puts U.S. debt in danger of a downgrade again.

  The European sovereign debt crisis continues.

  Growth is slowing in Asia.

  We have a trifecta of gloom to start the week. Throw in that current indications show the S&P 500 will open below 1200 and there isn't much to be optimistic about this morning.

  Thanksgiving week historically has a positive bias, with the market gaining about 65% of the time since it became an official holiday in 1941. Seasonality can provide a nice tail wind at times, but we have some bigger issues to deal with before we can even consider it. Seasonality is a tendency and not a certainty.

  The positive spin is that there really isn't anything new or surprising. All the issues that affect us are well known. We did a good job of ignoring them periodically, but their persistence is taking a toll on market players unable to find anything to be optimistic about.

  Ironically, that's also the biggest positive the market has going for it. Even the bulls are bullish -- not because of any positive spin, but because all the negativity is being recognized.

  What makes this market so challenging recently is that whenever the negatives pile up, like this morning, there's news that some sort of action has been taken to rescue us: Greece gets a new government, Italy's prime minister resigns, China is going to help bailout Europe, and so on. Just when the bears start feeling comfortable, that the end is near, the market is saved suddenly.

  Last week, I was feeling fairly optimist that conditions were good to continue climbing a wall of worry. There's no shortage of worries; market players are underinvested and need relative performance, and there's positive end-of-year seasonality helping matters.

  Unfortunately, the poor action Thursday and Friday did damage to the dip buyers that we need to support this market. Their plans to buy weakness were abandoned as the market struggled, and now that we have suffered rather severe technical damage, they are back on the sidelines waiting for signs of strength before venturing back in.

  Now the market is in a precarious position. It needs to recover quickly and hold above the 50-day simple moving average around 1206. A close below 1200 turns things bearish and there's no choice but to stay defensive until there are signs of support.

  The likelihood is that we are going to have upward spikes as the year winds down, but that only makes for day trades. The overall trend is turning negative and that means we can't build position trades.

  We'll see if there are any signs of support at the open, but the breach of 1200 will scare the bull out the few optimists out there. Proceed with caution.
 • Euroopa Keskpangast lahkuv peaökonomist Jürgen Stark jagas ka täna võlakriisi teemal kommentaare, tõdedes, et probleem on levinud juba tuumiriikidesse ja et poliitikud on kaotanud usaldatavuse:
  The sovereign debt crisis has re-intensified and is now spreading over to other countries including so-called core countries. This is a new phenomenon.

  There is a lack of confidence in the ability of politicians to do the right thing or do the right thing right and fears of the longer term impact of the sovereign debt crisis on economic growth and jobs.
 • WSJ artikli kohaselt on Euroopa Komisjon esitamas sel nädalal oma plaane, kuidas tulla lagedale eurovõlakirjadega:
  As the euro zone's debt crisis threatens to draw in more victims and a plan agreed to expand the currency's bailout fund looks set to disappoint, the European Union's executive arm will this week float proposals for joint issues of bonds among the currency's 17 governments.

  The proposal to end the crisis from the European Commission calls for the euro zone to use its combined strength in the bond markets to replace some or all of the fund-raising currently being done by national governments.

  The proposals for common bond issues are unlikely to gain traction soon: Germany, the strongest economy in the common currency, remains resolutely opposed to the idea, fearing it would be stuck with the bill for other governments' spendthrift ways. But the commission's discussion document appears designed to trigger debate on one of the few ideas that economists think offers the prospect of ending the crisis.
 • Eurovõlakiri jääb samasuguseks meetmeks kui EFSF, reitinguagentuuride karistamine ja probleemriikide hindamise keelamine jne. Õigus on neil, kes ütlevad otse, et nakkuse levik tuumikriikideni on mitte finantsprobleem vaid poliitikute kriis. See on jälle üks hall instrument probleeme varjestada, kuid mitte nendega tegeleda. EMF on ka tore mõte, aga see ei välista ka praegust probleemi, sest ametnik Brüsselis mõtleb teisiti kui probleemriigi eelarvekoostajad.

  Mis on muutunud absoluudselt reaalseks on liitudest välja jäänud riikide mõtted, kas Euroopa Liiduga / kas euroga tasub üldse liituda, kui sellise mastaabiga probleemidega tehakse pseudolahendusi. Mis reaalselt liitumisega muutub, kui liidumehhanism ei toimi.

  Meil oleksid samasugused meelsused, kui me veel poleks liitunud.
 • Üks uskumatult kaine ja realistlik vaade Euroopa probleemile kreeklase poolt Kreeka meediale, kes on teinud koostööd NYTimes ja mõnede teiste rahvusvaheliste meediaväljaannetele.

  Nikos Konstandaras - The fear factor  Visake Kreeka kontekst välja ja kontsentreeruge Euroopat puudutavat. Siia pole isegi midagi lisada.
 • RIMM täna eelturuga võrreldes oluliselt paremat hinnataset avanemisel küll ei pakkunud, aga sellegipoolest käitus peale avanemist downgrade`le kohaselt.
  Aktsia avanes $ 17,62 ja on päeva jooksul ära käinud ka $ 17 taseme juures. Hetkel on aktsia küll päeva põhjadest kosunud ja kaupleb $ 17,45 juures, 4% miinuspoolel.

 • Hewlett-Packard prelim $1.17 vs $1.13 Capital IQ Consensus Estimate; revs $32.1 bln vs $32.12 bln Capital IQ Consensus Estimate
  Hewlett-Packard sees Q1 $0.83-0.86 vs $1.12 Capital IQ Consensus Estimate
  Hewlett-Packard sees FY12 $4.00 vs $4.69 Capital IQ Consensus Estimate
 • HPQ prognoos oodatult nõrk, aga tundub, et turg hindab seda siiski kardetust paremaks ja aktsia järelturul kauplemas $ 27,75, 0,8% miinuspoolel.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon