Börsipäev 8. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 8. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Turud jäävad enne reedest tippkohtumist suhteliselt närviliseks ning meeleolu kipub olema pigem ettevaatlik. Eilne päev Euroopas algas üle protsendise tõusuga, ent sessioon lõpetati miinuses, kuna Saksa ametnike sõnul eksisteerib liidrite seas jätkuvalt väga palju erimeelsust ning et väidetavalt ei ole paljudele kohale jõudnud, kui kriitiline tegelikult situatsioon on. Lisaks välistasid Saksa ametnikud EFSFi ja ESMi paralleelse kooseksisteerimise ning hinnatakse ebatõenäoliseks, et reedel suudetakse IMFi abi kasutamise osas midagi konkreetselt otsustada. Võib-olla üritatakse siin strateegiliselt meeleolu alla suruda, et reedesed uudised mõjuksid selle võrra võimsamalt, kuid teisalt ei saa varasemate kohtumiste ja kokkulepete baasil välistada seda, et turuootusi ei suudeta täita.

  Aasia on kauplemas madalamal tingituna üsna kesisest makrost. Austraalia tööturustatistika kohaselt kadus novembris 6300 töökohta, samal ajal kui konsensus ootas 10K kasvu. Jaapani masinatellimuste arv aga kukkus oktoobris -6,9% võrreldes septembriga, mil languseks registreeriti -8,2%. Analüütikud olid oodanud kerget kasvu.

  Tänase päeva olulisimaks sündmuseks saab olema Euroopa Keskpanga kohtumine, kus intressimäära langetamine 25 baaspunkti võrra ning täiendav likviidsustugi laenutähtaegade pikendamise ja tagatisnõuete lahjendamise näol on ilmselt juba ilmselt turgudel sisse arvestatud. Oluline saab olema pressikonverentsil Draghi kommentaar võlakirjaturgudel edasise sekkumise osas.

  Kell 14.00 avalikustab intressimäära ja valitsuse võlakirjade ostuprogrammi suuruse Inglise keskpank, kuigi seal mingeid muutusi ei oodata. USA poolel näeme aga kui palju oli möödunud nädalal esmakordseid töötuabiraha taotlejaid (kl 15.30).

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel 0,1% plussis, Euroopa on avanemas ca protsendi jagu kõrgemal.
 • WSJ-s täna huvitav lugu, kus isegi Euroopa riikide keskpangad on hakanud kaaluma olukorda pärast eurotsooni lagunemist.

  At least one—the Central Bank of Ireland—is evaluating whether it needs to secure additional access to printing presses in case it has to churn out new bank notes to support a reborn national currency, according to people familiar with the matter.
 • Erko Rebane
  Oluline saab olema pressikonverentsil Monti kommentaar võlakirjaturgudel edasise sekkumise osas


  täna räägib Mario Monti asemel Mario Draghi

 • Värsked kommentaarid Marc Faberilt Bloombergi video vahendusel. Link
  Right now, the market is in neutral territory. It was very oversold on October 4th when the S&P dropped to 1,074. Now around 1260, the upside in my opinion will be between 1,280 and 1,350 because there's a lot of supply around that area. But if there is some good news coming out of Europe, and good news would simply mean postponing the problems for another few years with some kind of money printing operation, either by that ECB or IMF or EFSF, [that] lift stock prices higher
 • Ohoo! Faber andis rahatrükile heakskiidu!? Kas ta hakkab vanaks jääma või maailma lõpp läheneb?
 • Ta on alati arvanud, et enne maailma lõppu rahatrükk aina kiireneb ja et üks hetk näeme USA-s ka QE27't. Selline nägemus muidugi ei eelda, et väärtpaberid tuleks tänasest ära unustada.
 • 14:45 intressimäär
  15:30 LIVE pressikas
 • AGM
  Mis kell ECB oma otsused teatab?


  Tänud.
 • Prognoosid Euroopa tuleviku osas lähevad aina karusemaks.
  Citi turustrateeg Robert Buckland ütleb, et Euroopat ootab ees SKT langus kuus järestikust kvartalit.

  Our economists believe the sovereign debt and banking crises are causing a renewed recession in the Euro Area. Beginning in 4Q 2012 [We assume this is meant to say 2011], they forecast real GDP to contract for 6 consecutive quarters. It is expected to be an especially protracted recession. Not even in Japan, during its lost decades, did real GDP decline for 6 consecutive quarters. Our economists’ Euro Zone forecasts imply real GDP will be some way below the trend established during the first 10 years of Euro inception and not get back to previous peak levels for many years to come.

 • See analüüs seab lati päris kõrgele. Kes järgmisena tahab rahvusvahelisse telepilt pääseda peab juba ennustama, et jama kestab 6 aastat järjest.
 • see jutt võib tähendada mida iganes, palun konkreetseid numbreid, kui palju siis SKP ikka kahaneb?

  kas see on suur probleem kui SKP kahaneb 6 kvartalit järjest 0,5%? aga 1%? 2%? ....?

  teine asi ... kas see real GDP langus sõidab sisse läbi kõrge inflatsiooni või kehva nominaalkasvu? et kui meil seisab ees võlgadest välja infleerimise periood, siis kas pole põhjust eeldada, et mingil perioodil inflatsioon tapan isegi korraliku majanduskasvu?

  et äkki nominaalselt majandus kasvab nagu mühiseb +9% vs, aga 10% inflatsioon teeb sellest -1% reaalkasvu? :)

 • Kõige suuremat eetriaega saab töenäoliselt see kes tuleb välja ideega, et reedel saavad kõik probleemid lahenduse ja kohe kohe tuleb mega majandustõus. Kui vaadata rahvusvahelist ajakirjandust, siis neid juba leidub. Aga nohh ideed kuidas see peaks toimuma jäävad veel lahjaks :)
 • Financial Times kirjutab, et restoranidekett YUM! Brands (YUM) tahab saada Hiinas McDonaldsiks ehk olulisel määral laieneda.
  Ettevõtte CEO David Novak ütles,et ettevõte kavatseb 2020. aastaks enam kui kahekordistada oma söögikohtade arvu Hiinas ehk teisisõnu omada 9000 restorani üle terve riigi. Uute restoranide avamisel kavatseb firma erilist tähelepanu pöörata asukohale, sest just parimate asukohtade poolest on tuntud McDonalds USA-s.
  Kuigi Hiina on firma parim turg, proovib YUM oma edu korrata ka Indias ja teistes Aasia riikides. Võtmesõna on firma arvates hommikusöögi pakkumine, sest nende hinnagul on firma jätnud McDonaldsile miljardeid dollareid just hommikusöögi segmendis.
 • BOE leave rates unchanged at 0.5%; asset purchases unchanged at GBP275 bln
 • Ei noh, kui juba mingi 2-4 trillionilise jama pärast euro sureb, liit laguneb ja mingid eriti verised pealkirjad ajalehtedes, siis ma sooviks elada kriisis, kus tuleb ära lahendada 15 trillionilise probleemi küsimus. Vastasel juhul ma keeldun praegust arengut kriisiks nimetamast :)
 • harley
  Kõige suuremat eetriaega saab töenäoliselt see kes tuleb välja ideega, et reedel saavad kõik probleemid lahenduse


  No ühtki nii radikaalselt äärmuslikku analüütikut ma küll ette ei suuda kujutada!

 • Morgan Stanley muudab täna oma visiooni Tesla Motors (TSLA) osas ja alandab TSLA reitingu Osta pealt Müü peale ning hinnasihi $ 70 pealt $ 44 peale.

  Tesla has orchestrated a near flawless execution through the Model S pre-production phase. Our change of view does not reflect a degradation of near term fundamentals or strategy, but merely recognizes rising investor expectations ahead of the Model S start-of-production (mid 2012). In short, our thesis of Tesla reacting to positive Model S catalysts is playing out. We expect the Model S to the company prioritizes delivery quality over quantity.
  Target cut to $44 as mass EV adoption not ready for prime time. We cut our est. for EV penetration through 2025 to 4.5% from 8.6% due to 4 factors: (1) rapid commercialization of advanced ICE technology, (2) disappointing volumes for newly launched EVs in 2011, (3) lower fuel prices and (4) a poor European economy.


  Morgan Stanley analüütikud põhjendavad oma reitingumuutust eelkõige sellega, et nende arvates on investorite ootused Model S tootmise osas ajast mõnevõrra ette rutanud ja kuigi nad usuvad, et auto tootmine algab õigel ajal (2012. aasta keskpaigas), siis katalüsaatorina on see sündmus ennast juba ammendanud. Teiseks on analüütikud oluliselt negatiivsemaks muutunud elektriautode leviku osas Euroopas ja seda peamiselt odavama kütusehinna ja Euroopa võlakriisi tõttu.

  See on oluline call, sest Morgan Stanley on TSLA suhtes olnud väga positiivselt meelestatud juba aastaid. Kuigi keskmine hind ja sõnastus pole väga negatiivsed, siis hoogu peaks see aktsiahinna liikumises maha võtma küll. Kaubelda seda on täna ilmselt väga keeruline, sest aktsias on sees üle poole (54%) lühikeseksmüüjaid ja aktsia avaneb ilmselt väga madalalt.
  Hetkel kaupleb aktsia $ 31,50 kandis, ligi 8% miinuspoolel.

 • European Central Bank cuts main refinancing operations rate 25 bps to 1.00%, as expected
 • Nelli Janson
  Morgan Stanley muudab täna oma visiooni Tesla Motors (TSLA) osas ....
  (1) rapid commercialization of advanced ICE technology, (2) disappointing volumes for newly launched EVs in 2011, (3) lower fuel prices and (4) a poor European economy.

  Mõned tähelepanekud:
  1) kui poleks euroopa võlakriisi, peaks mingi muu rahvusvahelise vandenõu väljamõtlema, näiteks Illuminatide kokkumäng reptiloididega dominantsi saavutamiseks valuutapositsioonides :)
  2) praeguseks hetkeks pole ühtegi toimivat ja rahuldavat ICE lahendust, rääkimata range extender lahendust, mis rahuldaks tarnijaid üle maailma.
  3) november 2011 seisuga on müüdud üle 20 000 Nissan LEAF EV-d ja 12 000 GM Volt masinat.
  4) maailmas ainus domimeeriv ja väga laialdast kasutust leidev EV tehnoloogia on sama, mida kasutatakse LEAF peal. Nissan ei tegele selle aktiivse arendamisega v.a. akude kestvus. Näiteks Pivo3 kontaeptsioon urban EV kontaeptsiooni puhul rõhutakse eranditult disainile, aga üldse ei räägita EV tehnoloogiast.
  5) Fisker Karma sai oma GM EURO4 räpase mootoriga väga head TÜV CO2/km näitajad, mis peaksid Fisker Nina (järgmine mudel) veelgi paeanema BMW EURO5 nõutele vastava ICE range extender'iga.
  6) Tesla on praegu absoluuselt parima long range pure EV tehnoloogia valdaja ning temal puudub konkurent.
  7) Audi katsed vankelmootoriga EV range extender lahendust lahendada on suure gambiidiga üritus, kuna vankelmootori CO2/km näitajad pole paremad kui ICE omad. Ka on seal enneolematult keerulised tehnilised probleemid.
 • Automaailmas on aastas 15 000 - 20 000 masina tootmine break-even.
 • Continuing Claims falls to 3.583 mln from 3.757 mln
  Initial Claims 381K vs 395K Briefing.com consensus; Prior revised to 404K from 402K

 • Gapping down
  In reaction to disappointing earnings/guidance: THQI -14.4% (also downgraded to Hold at Brean Murray on uDraw shortfall, downgraded to Sector Perform from Outperform at Pacific Crest), SAVE -4.3%, COST -1.9%.

  Other news: ALXA -34.3% (Briefing docs for 12/12 Advisory Committee on Adasuve posted on FDA site), AMR -10.7% (modestly pulling back from this week's surge higher), CLWR -7.9% (upsizes public offering by $50 mln and prices 175 mln shares of common stock at $2.00 per share), HNR -7.6% (updates drilling operations in Qarn Alam Block 64, Oman; operations on the MFS-1 well progressed ahead of schedule), WFR -3.1% (Announces Global Restructuring by reducing co's global workforce, right sizing its production capacity, and accelerating operating cost reductions in 2012 and beyond), EPD -2.7% (announced the commencement of a public offering of 9 mln common units representing limited partner interests in the partnership), ARR -2.4% (announced an 8 mln share common stock offering), BP -1.2% (BP hit with more citations regarding Gulf oil spill, according to reports).

  Analyst comments: TSLA -8.3% (downgraded to Underweight from Overweight at Morgan Stanley), CREE -2.2% (downgraded to Equal Weight from Overweight at Morgan Stanley), SNH -1.5% (downgraded to Market Perform from Outperform at JMP Securities), RIG -1.3% (resumed with a Sell at Goldman).
 • Gapping up
  In reaction to strong earnings/guidance: PSUN +35.6% (also announces the completion of extensive negotiations with landlords that will result in the closure of ~175-200 underperforming stores), GIII +21.8% (also announces license for development of Calvin Klein Women's performance retail stores), MCD +1.4%, ENB +0.5%.

  A few European drug names are trading modetly higher: AZN +1.4%, GSK +1.4%

  Other news: AFFY +25.4% (reports FDA Advisory Committee voted in favor of Benefit/Risk Profile for Peginesatide for treatment of anemia in chronic kidney disease patients on dialysis), AIS +15.8% (Antares Pharma Oxybutynin gel product approved by FDA for the treatment of overactive bladder), CJES +6.8% (still checking, thinly traded), EQT +3.2% (announced the company's 2012 CAPEX forecast of $1.6 bln; Sales of produced natural gas in 2012 are projected at between 255 and 260 Bcfe, ~32% higher than the 2011), VVUS +2.6% (ticking higher, SEQUEL trial results for Qnexa Published in AJCN show 10% sustained weight loss over 2 years), BA +2% (Boeing and Air Lease have finalized an order for four 787-9 Dreamliners), ARMH +1.6% (still checking), AMGN +1.6% (says a total of 98,062,630 shares of its common stock were properly tendered and not properly withdrawn at or below the purchase price of $60.00/share in preliminary results of its modified Dutch auction), USB +0.9% (Cramer makes positive comments on MadMoney), POT +0.9% (announced the settlement of its litigation with Mosaic Potash Esterhazy Limited Partnership).

  Analyst comments: CEDC +9.6% (upgraded to Buy from Hold at Jefferies), AXL +3% (American Axle upgraded to Buy from Hold at Deutsche Bank), HAL +2.1% (named a long Research Tactical Idea at Morgan Stanley, resumed with a Buy at Goldman, also added to Conviction Buy List), LULU +1.5% (resumed with a Buy at Sterne Agee).
 • Don't Get Psyched Out
  By James "Rev Shark" DePorre
  Dec 08, 2011 | 8:54 AM

  "Hold your dog in readiness before you start the hare." --Proverb

  After a couple of days of choppy action, the S&P 500 has worked off some of its overbought tendencies and is in good shape for a breakout attempt above the 200-day simple moving average at 1264. If we clear that, it's clear sailing to 1275 and the October highs. It's a promising technical setup, and with the chances of positive end-of-year seasonality, there's good reason to be optimistic about upside.

  What presents a challenge is the psychology at work. Foremost, the steady flow of headlines out of Europe. The European Central Bank just cut rates, as expected, and we are seeing little reaction to that. But it's the European summit over the next few days that will be the main focus. This is the tenth such joint meeting to deal with European strife and, so far, these meetings have failed to produce any lasting positive news for the market. In fact, we have sold off following every meeting. What has boosted Europe are the coordinated moves and some of the rumors that were surprises and not anticipated. Meetings are a sideshow, for the most part.

  Given how much we have run over the past two weeks, the high of expectations for this summit and the track record of subsequent softness, the bears are definitely in sell-the-news mode. What may bolster that tendency is that it has been suicidal to jump in front of European news. We gap up on every headline and you know there are more headlines coming. Why fight it? If you really want to fade strength, wait for the news to hit, and then start looking for dark-side plays.

  Another interesting psychological aspect is that we have a market that has made a tremendously strong move, but rather than euphoria and bullishness, we still have many underinvested bulls trying to make up performance. This has not been a very beloved rally. Volume has been mediocre, all gains have occurred overnight, and there has been little leadership other than oils and a few other things here and there. It is surprisingly sedate sentiment despite very impressive action.

  What makes the dour mood even more surprising is that we have high-visibility technicians, particularly Tom DeMark, calling for a sharp end-of-year move, and we have good conditions in place as well. Europe is probably the biggest obstacle, but hopefully it will be a little less of an issue after the news from this summit meeting emerges.

  There are of lot of reasons to like this market technically and psychologically, but the focus on Europe is hurting clarity. My thesis is to look for some sort of sell-the-news reaction to Europe that gives us a buyable pullback. I'd really like to see some sort of shake to reset a few things, and Europe may be the excuse we need.

  In the short term, we are on hold until this European news flow slows, but down to flat action is a positive in my estimation. I'll be looking for some buys.
 • Demandtec to be acquired by IBM at $13.20/share for approx $440 mln
 • European stocks retreated as European Central Bank President Mario Draghi said he didn’t necessarily signal that the ECB would step up government bond purchases last week when speaking before lawmakers in Brussels.

  http://www.bloomberg.com/news/2011-12-08/european-stock-futures-rise-amid-ecb-hope.html
 • Ja turud kohe punases : ) so what? Minuarust on koguaeg räägitud, et see kokkuost on vaid ajutine meede.
 • Huvitav, mida siis ikkagi sellelt EU kohtumiselt oodatakse arvestades, et ECB ilmselt oluliselt aktiivsemalt hetkel ei sekku? Mis oleks siis soovitav tulemus?
 • October Wholesale Inventories +1.6% vs +0.2% Briefing.com consensus
 • Ei tea, kas viga on minus, kuid alati enne järjekordset EU kriisikoosolekut jääb mulle erinevate tähtsate EU ametnike ja Euroopa riigijuhtide väljaütlemistest mulje, et probleemidega hakatakse taas tegelema vahetult enne kohtumist püüdes kaheteistkümnendal tunnil jänest kaabust välja võluda. Vahepeal nagu polekski kohtutud ja tööd tehtud. Või ehk isegi eelmise kohtumise lõpust natuke tagasi triivitud. Ja siis ongi kriisikohtumiste tulemuseks mittemidagiütlevad avaldused ja mingid järjekordsed viimasel minutil traagelniitidega kokku tõmmatud teoreetilised finantseerimisskeemid, mille elluviimise reaalsusesse keegi ei usu, kaasa arvatud EU liidrid ise. Kas see ongi Euroopa poliitilise eliidi ja EU haldussuutlikkuse tase?
 • Reuters reporting headlines from summit draft, says ESM bail-out to be given banking license; bail-out fund to be given the possibility to directly recapitalise banks
 • Headlines crossing that a German official is saying Germany is rejecting the banking license for the ESM
 • Cooper Cos beats by $0.25, reports revs in-line; guides FY12 EPS above consensus, revs in-line

  Võib osutuda huvitavaks liikujaks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon