Balti börsid 2. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 2. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eilse globaalsete turgude ralli mõjul suutsid ka Balti börsid päeva plussis lõpetada: OMX Baltic +0,54% ja OMXT +0,14%. Siiski käive oli jätkuvalt väga madal (0,73m eurot vs jaanuarikuu keskmine 1,0m eurot).
  Isegi tugevate kvartalitulemustega välja tulnud TEO LT nägi vähest investorite huvi (32 tuhat eurot käive) ning lõpetas päeva 1% plusspoolele. Tallina börsil näitas suurt lendu Baltika (+8,3%).

  Tänastest hommikuudistest tasub pilk peale heita reklaamituru jaanuari näitajatele:
  Viie suurima ajalehe reklaamikäive kasvas kuuga 11%, kuigi Ekspress Grupi ajalehed kõige edukamad konkurentidega võrdluses ei olnud.
  http://www.ap3.ee/article/2012/2/1/reklaamimaht-kasvas-koige-rohkem-aripaevas
 • Äripäev on ka lahkamas Meelis Milderi aktsiaostu teemat ning leiab, et on aeg tegevjuhi kohalt lahkumiseks:

  http://www.ap3.ee/opinion/2012/2/2/ap-milder-ajab-investoritele-karbseid-pahe
 • Lisan ka Balti turgude 1 aasta graafiku. Viimase 12 kuu jooksul on turgude tootlus tugevalt negatiivne olnud, kuid jaanuar algas vähemalt hästi. Edukaim oli Vilniuse börs, mis jaanuaris kosus 4,1%. Tallinna börsi tõus 3,1% ning Riia börs 2,9%.
 • Meie poolt lähemalt jälgitavate aktsiate tootlused ka jaanuarist. Arco Vara puhul tasub siiski rõhutada, et ostu ja müügiääre vahe on juba ligi 10% ning sellest ka suur tõus osati.

 • Toon välja viimase nelja aasta kauplemisstatistika Tallinna börsil. Nagu graafikult näha, oli eelmise aasta detsember nii tehingute arvu kui ka käibe poolest lähiaastate leigeim kuu. Uus aasta on Tallinna börsil alanud mõnevõrra aktiivsemalt, võrreldes detsembriga suurenes käive koguni 81% ning aktsiatehinguid tehti 15% rohkem. Siiski 2011. ja 2010. aasta jaanuariga on raske paralleele tuua – mõlemad aastad algasid siis tugeva börsiralliga ning käive ületas lõppenud jaanuari tulemust 2-3 kordselt.

 • Eesti Konjunktuuriinstituudi ja Euroopa Komisjoni andmetel põhinev Eesti majandususaldusindeks (ESI) oli jaanuaris pikaajalise keskmise (100 punkti suhtes) 101.4 punkti ehk sama mis detsembris. Kindlustunne tõusis viimase kuuga sesoonselt silutud andmetel tarbijatel, teeninduses, kaubanduses ja langes tööstuses ning ehituses.  Euroopa Liidus tervikuna majandususaldus viimase kuuga tõusis 1.2 punkti. Jaanuaris oli majandususaldus üle ajaloolise keskmise vaid Balti riikides ja Saksamaal. Vähim oli usaldust majanduse tuleviku suhtes Kreekas (74.9), Portugalis (75.7) ja Küprosel (78.7). Majandususaldus tõusis kuuga oluliselt Lätis (indeks 105.3, tõus kuuga 2.7 punkti) ja langes natuke Leedus (indeks 100.5, langus 1 punkt). Rootsi majandususaldusindeks oli 97.2 (langus kuuga 1.3 punkti) ja Soomes 94.1 (tõus 0.1 punkti). • Eckerö Lines ostab uue laeva Tallinn-Helsinki liini jaoks. Investeering on 90 miljonit eurot ja uus laev ostetakse Moby Spa-lt. Laev vahetab välja Nordlandia.
  Uus laev mahutab 2080 reisijat ning hakkab sõitma veel käesoleval aastal.

  http://www.cisionwire.fi/taitomylly/r/eckero-linelle-uusi-laiva-helsinki-tallinna-reitille,c9214631

Teemade nimekirja