Balti börsid 9. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 9. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti börsid leidsid eile tuge muu maailma turgude tõusust ning OMXT oli päeva lõpuks 0,6% ning OMX Baltic 0,3% plussis.Börsikäive oli 0,9m eurot, kuid sellest 47% andis Silvano Fashion Group, mille aktsia ka päeva 1,7% plusspoolel lõpetas.
  Tallinna börsi tõusu vedasid eelkõige suurimad ettevõted: Olympic (+2,3%), Tallink (+1,0), Silvano (+1,7%)
 • Tallinna Sadama statistika veebruari kohta näitab, et Viking Linel läks teist kuud järjest paremini kui Tallinkil. Eckerö, mis jaanuaris näitas koguni 25%-list reisijate arvu kasvu, pidi veebruari tunnistama taaskord turuosa kahanemist.

 • Eile õhtul toimus Silvano FG tulemuste järgne konverentsikõne. Mõned nopped:

  Neljanda kvartali „juhatuse poolsed korrigeeritud“ numbrites tehti parandusi võrreldes aruandega ning müügitulu oli 21,8m eurot (+4,5% aastaga) ning brutomarginaal 56,3%. Tavapärasest aeglasem kasv oli tingitud tootmisprobleemidest Valgevenes.

  Neljanda kvartali rahapositsiooni vähendamise põhjustasid: aktsiakapitali vähendamine (4m eurot), investeeringud (2m eurot) ning laovarude suurendamine.

  2011. aastal investeeriti põhivarasse oodatust rohkem ning seetõttu peaks 2012.a. investeeringud veidi madalamad olema.

  Palju küsimusi tuli rahapositsiooni kohta. Valgevene rublas hoitakse ainult paar protsenti kogu sularahast, mida on vaja jooksvaks tegevuseks eelkõige. Valgevenest saab alati dividende välja maksta (maksumäär 10%) ning sinna midagi kinni ei jää.

  2012. aasta müügikasvu ootusi on kärbitud. Juhtkond ootab kõrget ühekohalist kasvunumbrit (ehk 8-10%) ning nimetas seda ise konservatiivseks. Brutomarginaal peaks ka 2012.a. olema kõrgem kui ajalooline keskmine.
  Dividendide otsus tehakse arvatavasti mai alguseks aga väljaütlemistest kumas läbi, et väga ei taheta rohkem maksta kui eelmine aasta. Samuti pole otsustatud, kas makstakse osa raha ka see aasta läbi kapitali vähendamise.

  Pikaajaliselt loodab Silvano näidata vähemalt 10%-list käibe kasvu. Uusi frantsiisipoode peaks lisanduma 15-20% aastas ning 2015.a. eesmärk on 700 poodi.

  Presentatsioon asub siin:
  http://www.silvanofashion.com/attachments/article/205/Q4 and 12m 2011.pdf
 • Statistikaamet tõstis täpsustatud Eesti kv4 SKP kasvu 4%-lt 4,5%-ni. Ilmselt veelgi tähelepanuväärseim oli q-o-q hooajaliselt korrigeeritud SKP languse vähendamine varem teatatud 0,8%-lt 0,2%-ni.

  Vaadates erinevate sektorite panust SKP kasvu siis kõige olulisem muutus võrreldes eelnevate kvartaliga oli tööstusettevõtete lisandväärtuse vähenemine, mis andis kv4 majanduskasvust vaid 0,1pp ning sektori lisandväärtus kerkis aastaga kõigest 1% (veel kv3 oli aastakasv 17%). Tööstussektori lisandväärtuse kiire kahanemine oli ootuspärane ning suure osa sellest andis varem majanduskasvu tugevalt panustanud kitsam elektroonikaseadmete tootmise valdkond. Seega Eesti majanduskasv jaheneb peamiselt ühe sektori toodangu vähenemise tõttu. Positiivne on samal ajal, et siseturule orienteerunud sektorite kasv jätkas neljandas kvartalis valdavalt kiirenemist. Näiteks ehitussektori ning info ja side lisandväärtus tõusid aastaga vastavalt 24% ja 25%.

  Kokkuvõttes toimus SKP kasvu aeglustumine eksportivate sektorite toodangu ja varude vähenemise tõttu, kuid selle võrra suurenes jällegi kodumaiste tegevusharude kasv, mida Euroopa majanduskliima jahenemine mõjutanud ei ole. • BNS teatab, et Tallink Silja sulgeb Mikkeli kõnekeskuse, kus töötab 45 inimest. Vastav otsus tehti jaanuaris toimunud kollektiivkõnelustel eesmärgiga tõhustada netimüügi tegevust.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon