Balti börsid 23. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 23. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tallinna börsil oli eile kerge languspäev - OMXT langes päevaga 0,8%. Võrreldes eilsega tõmbus käive kõvasti kokku ulatudes 0,296 miljoni euroni. Enim ehk ligi kolmandiku käibest ja ka kõige rohkem tehinguid tehti OEG aktsiaga, mille tulemusena aktsiahind langes 3%.

  Tänane päev on alanud pisut rõõmsamas noodis, OMXT on hetkel üleval 0,09%.

  Toon ära ka meie dividendiootused järgnevate majandusaastate eest:

 • OEG puhul oli 2010 eest 0,1 - kas LHV-l on mingit infot, miks kasvavate rahamägede juures sel aastal 10x vähem makstakse?
 • AGM, unistada ju võib. Aga õige on ikka 0.01
 • roltsik
  AGM, unistada ju võib. Aga õige on ikka 0.01


  Mille kohta on 0,01 õige? 2010? 2010 oli ikka 10 senti aktsia kohta ehk siis 0,1 EUR. Kui räägid prognoosidest, siis see oligi minu küsimus, et millistel kaalutlustel need saadud on? Kas LHV-l on mingit infot ees ootavate investeeringute kohta vms?
 • 2010 oli kapitalitagastus (millegipärast silvianol on näidatud ja oeg`il mitte). Kogu kasumi dividendidena väljamaksta oeg-il kindlasti plaanis ei ole. Ja mul ei ole kuskilt kõrvataha jäänud et oeg üldse dividende maksma hakkab.
 • roltsik
  2010 oli kapitalitagastus. Kogu kasumi dividendidena väljamaksta oeg-il kindlasti plaanis ei ole.


  OEG võimalus ongi ju maksta ainult kapitalitagastusena või aktsiate tagasiostuna - masuaastatel kogunenud kahjum on ju endiselt ees, see ei ole positiivseks pööranud. Ja OEG maksis divikaid juba ka enne masu.
 • ma mõtlesin kapitalitagastuse all nominaalväärtuse vähendamist seoses euroga. Ei anna pead, et nende all samu asju mõeldakse.
 • OEG 0,01 ja TAL 0,1 tunduvad kuidagi vasuolulisena.
 • Eelpool tabelis toodud Olympicu dividendi väljamakse väärtuses 0.01 euri koosnebki ainult dividendist ning seal ei ole kapitalitagastust sees.
  Arvestades Olympicu tugevat bilanssi, rahavoogu ning eriti vabaraha hulka on võrdlemisi tõenäoline, et ettevõte võib käesoleva aasta jooksul aktsiakapitali vähendamise teel investoritele väljamakseid teha, nii nagu nägime 2010. aastal (0.10 eurot). Samal ajal enda prognoosinumbrites oleme seni hoidnud pigem konservatiivset joont, kuna ettevõte ei ole teatanud konkreetsest aktsiakapitali vähendamise plaanist. Selleks, et ettevõte saaks dividende maksta peaks kõige pealt omakapitali all negatiivse märgiga kogunenud kasumi pöörama taas positiivseks.
 • Eesti Konjunktuuriinstituudi märtsi tarbijabaromeetri küsitlus näitas, et tarbijate kindlustunne märtsis võrreldes veebruariga küll natuke tõusis (-14 –> -12), kuid püsib endiselt allpool ajaloolist keskmist (-10). Paranemine toimus eelkõige ootustes tööturu suhtes. Hinnangutes pere ja riigi majandusolukorrale 12 kuu pärast viimase kuuga muutusi aset leidnud ei ole.

Teemade nimekirja