Valuutaturud 18. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 18. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eilne riskivarade ralli oli vägagi muljetavaldav: nii Euroopa kui ka USA aktsiaindeksid lõpetasid tugevas plussis, millele andis omapoolse tõuke IMFi poolt tõstetud maailmamajanduse kasvuprognoosid. Küll aga jäid liikumised valuutaturgudel suhteliselt tagasihoidlikuks. Euro sulgus sisuliselt avanemistasemel, kuid Austraalia ja Uus-Meremaa dollar ning Suurbritannia naelsterling suutsid USA dollari vastu lõpetada kõrgemal.

  Suurima tõusu tegi eile Kanada dollar, mis sai tuge Kanada keskpanga intressimäära otsusega kaasnenud kommentaaridest, mille kohaselt võib keskpank hakata eesolevatel kuudel intressimäärasid tõstma. Eilse otsusega jäeti siiski intressimäärad muutmata 1% peale. USDCAD sulgus nelja nädala põhjades 0,9885 tasemel.

  Hispaania lühiajaliste võlakirjade müük läks eile suhteliselt hästi ja lisaks toetas olukorda ka mõned positiivsed kommentaarid Hispaania aadressil ning Jaapanist tulnud uudis, et riik laenab IMFile 60 miljardit dollarit, et suurendada võlakriisiga toimetulemise puhvrit. Eurotsooni võlakriisi olukord on samas endiselt habras ja optimism võib turgudelt sama kiiresti kaduda kui ta tuli. Hispaaniaga seoses on oluline sündmus homne 10-aastase tähtajaga võlakirjade oksjon.

  Tänastest sündmustest väärib tähelepanu Inglismaa keskpanga viimase kohtumise protokollid, mis avaldatakse kell 11.30. Samal ajal tuleb ka Suurbritannia töötururaport. Kell 12 ilmub Šveitsi ZEW indeks ja eurotsooni veebruarikuu ehitusmahtude andmed. USA sessiooni makrokalender on suhteliselt hõre ning ainsa olulise sündmusena tuleb kell 17.30 Kanada keskpanga monetaarpoliitika raport. • Rootsi keskpank jättis vastavalt ootustele intressimäära muutmata 1,5% peale, EURSEK kaupleb 0,45% SEKi kasuks 8,8443 juures.
 • Suurbritannia töötururaport valmistas positiivse üllatuse: töötuabiraha taotlejate arv kasvas märtsis 3 600 inimese võrra vs oodatud 6 000 (ja eelmise kuu näit korrigeeriti 2 700 võrra allapoole 4 500 peale). ILO töötusmäär langes 10 baaspunkti võrra 8,3% peale vs oodatud 8,4%. Claimant count 4,9% vs oodatud 5,0%, samas eelmise kuu oma korrigeeriti 5,0% pealt 4,9% peale.

  Ühtlasi avaldati Inglismaa keskpanga eelmise kohtumise protokollid, kust selgus, et komitees jaotusid hääled monetaarpoliitika muutmata jätmise kasuks 8-1 (eelmisel kohtumisel jagunesid hääled 7-2). Seni suuremat stiimulprogrammi taotlenud Adam Posen on seega meelt muutnud.

  GBPUSD rallis kahe nädala tippudesse $1,6 taseme alla.
 • Šveitsi keskpank teatas, et 9. jaanuaril ajutiselt keskpanga juhi koha üle võtnud Thomas Jordanist sai täna keskpanga uus president. Jordan on lubanud hoida EURCHF vahetuskursile määratud 1,2 alampiiri. Valuutapaar kaupleb hetkel kõigest 30 punkti kõrgemal.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon